66976

Поняття економіки як сфери життя і діяльності людини

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів з поняттям нової учбової дисципліни, а також про те, для чого потрібно знати, вивчати «Цікаву економіку», показати залежність життя людей від рівня розвитку економіки; розвивати мислення, пам’ять; виховувати інтерес до суспільного життя в рідній державі.

Украинкский

2014-09-02

175 KB

6 чел.

Цікава економіка 1

Тема. Поняття економіки як сфери життя і діяльності ЛЮДИНИ

Мета: ознайомити учнів з поняттям нової учбової дисципліни, а також про те, для чого потрібно знати, вивчати «Цікаву економіку», показати залежність життя людей від рівня розвитку економіки; розвивати мислення, пам’ять;  виховувати інтерес до суспільного життя в рідній державі.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання:твір Джані Родарі «Чим пахнуть ремесла», казка «Про рибака та рибку», девіз уроку, зошит О.Жихарєва,Л. Кашуба, О. Романушко «Цікава економіка».

Хід уроку

І. Організація класу.

Вже дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

II.Вивчення нового матеріалу.

  1.  Вступне слово вчителя.

— Ким би ви не були,  коли виростете, і де б ви не  знаходились, вам обов'язково доведеться познайомитись із законами країни Економіка.        

Якщо ви будете їх знати — це піде вам на користь, і ви зможете влаштувати своє життя цікаво і помірковано,  а країні допоможете стати багатою та  шанованою.

Якщо  ці     закони  вам  будуть невідомі, то кожний з вас буде дивуватись: чому це інші такі заможні, а мені весь чає грошей не вистачає?

2. Повідомлення теми, мети уроку.

Діти, у повсякденному житті ми дуже часто чуємо слово "економіка"

Проблемне запитання: «Що  означає слово економіка?

(Відповіді дітей)

Спробуємо дізнатись про це на уроках  курсу "Цікава економіка".

Будемо працювати під девізом: « Ніщо не дається дарма»

3. Лексична і словникова робота

Економіка — це наука про те, як люди здобувають їжу, одежу, житло та все інше, що може поліпшити їх життя.

Слово "економіка" у перекладі з давньогрецької мови означає уміння вести домашнє господарство. Кілька тисяч років тому люди намагалися самі забезпечити себе всім необхідним для існування. Таке господарство називають натуральним. Протягом багатьох років його існування люди виробляли певні правила господарювання, які вони називали спочатку "економією", а вже потім - економікою.

Пройшов час, і люди зрозуміли, що в одних краще виходить пекти хліб,а в  інших – шити одяг або ліпити глечики. Тому вони вирішили. що кожний буде робити те, що він уміє найкраще, а потім обмінюватися. Але процес обміну товарами виявився дуже складним, його треба було регулювати. Так з'явилися економічні правила і закони. Отже, у ті далекі часи виник ринок, на якому люди купували і продавали товари, які у них виявлялися зайвими.

4.  Робота в парах

Обговоріть і дайте відповіді на таке запитання:

- Що необхідно людині для життя? (Їжа, одяг, житло, меблі, ліки, книжки, побутові товари і т. д.)

- Чому саме ці речі необхідні?

Усе, що потрібно кожній людині, є її потребами. Економічні закони допомагають виявляти всі ці потреби та виробляти ті товари, які необхідні людям. На перший погляд, усе дуже просто, але це не зовсім так. Існує дуже багато економічних законів, за якими працює господарство, тобто економіка.

Ці закони треба вивчати, товаришувати з ними та поважати їх.

- Тепер давайте визначимо, що ж включає в себе поняття господарство.

Це наявність продуктів харчування; забезпечення житлом та одягом;

захист від небезпеки;

піклування про дітей;

забезпечення зв'язку та торгівлі;

розвиток науки, культури.

5. Знайомство з зошитом «Цікава економіка»(с. 5)

III. Фізкультхвилинка.
IV.
Закріплення здобутих знань.

  1.  Робота над твором Джанні  Родарі «Чим пахнуть ремесла?»

а) Читання вірша.

б) Робота по змісту

Висновок: Економіка – наука про діяльність людини

2. Робота з приказками та прислів’ями.

Правила та закони господарювання складались поступово. В економіці досить часто використовується народна мудрість. Прочитайте народні приказки та прислів'я. Як ви їх розумієте?

           • В ліс дрова не возять.

•В умілого й долото рибу ловить.

•Дешева риба - погана юшка.

•Діло майстра величає.

•Не хвались, ідучи на торг, а хвались, ідучи з торгу.

3. Робота з  скоромовкою

Яке відношення до економіки мають події, описані у ній?

Лісоруб зрубає дуб,                                                                                                                                З нього потім зроблять зруб,

А на зруб постелять стелю.

Щоб закінчити оселю,

Молотками вдарять дзвінко.

4.   Виконання творчого завдання «Допоможемо Даринці господарювати».

V. Підсумок уроку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84950. Українська хата. Традиційна культура українців у побуті 203 KB
  Мета. Познайомити учнів з естетикою побуту українців; розширити уявлення про українську оселю, ужиткові речі, одяг, предмети побуту; сприяти розвитку у підростаючого покоління здібностей сприймати прекрасні скарби, створені художнім генієм українського народу, прилучати дітей до світу краси...
84951. Все починається з мами 50.5 KB
  Мета: удосконалювати навички виразного читання, збагачувати словниковий запас, розвивати уміння давати оцінні судження; виховувати пошану і любов до мами. Обладнання: прислів’я на картках, вислови видатних людей про маму.
84953. Будова тексту: зачин, основна частина, кінцівка 58 KB
  Мета: Дати учням уявлення про будову тексту, його складові частини. Удосконалювати навички добору заголовків до текстів. Розвивати мовлення учнів. Виховувати бережне ставлення до природи.
84954. Знайомство із шаховими фігурами. Графічний редактор Pаint. Складання будиночка із геометричних фігур 90.95 KB
  Сьогодні ми з вами підемо в гості до Ганнусі, щоб отримати ще одну інформацію. А яку саме, вам допоможуть відгадати предмети, що знаходяться у цій скриньці (шахова дошка).
84955. Що можна робити з інформацією. Робота у графічному редакторі Paint. Створення килимка для миші 354.03 KB
  Формування вміння застосовувати здобуту інформацію; Закріплення навичок роботи з комп’ютером; Розвиток логічного мислення, просторової уяви; Повторення правил поведінки при роботі з комп’ютером; Виховання культури мовлення, інтерес до інформатики...
84956. Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint. Малюнок “Снігова галявина” 191.83 KB
  Яка буває інформація Що можна робити з інформацією ІІІ. Повторимо як можна зберегти інформацію передати обробити. Що можна зробити з цією інформацією Запамятати тобто зберегти розповісти тобто передати обміркувати тобто обробити. Що можна робити з інформацією Для чого це потрібно V.
84957. Принтер. Друкування за допомогою принтера 181.08 KB
  Принтер. Друкування за допомогою принтера. Ознайомлення учнів з призначенням принтера; Відпрацювання умінь передачі створеного малюнку на папір за допомогою принтера; Удосконалення навички і вмінь працювати в середовищі графічного редактора MS PINT; Розвиток творчих здібностей дітей уяви та фантазії; Виховання художнього смаку та естетичного сприйняття. Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з таким пристроєм як принтер його призначенням.
84958. Клавіатура. Ознайомлення з розміщенням і призначенням клавіатури. Програма “Кіт-риболов” 85.94 KB
  Ознайомлення дітей з поняттям “клавіатура”, її призначенням та будовою; Розвиток навичок роботи на клавіатурі; логічного мислення, уваги, пам’яті; Виховання бережного відношення до оточуючого середовища...