66979

Екологія і раціональне використання ресурсів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Продовжити знайомити учнів з поняттями «екологія», «екологічна криза»,вчити раціонально використовувати ресурси, сприяти усвідомленню дітьми власної відповідальності за порушення екологічної рівноваги на Землі зацікавити учнів у вивченні даної теми...

Украинкский

2014-09-02

1.12 MB

2 чел.

Економіка 3 клас

Тема : Екологія і раціональне використання ресурсів.

Мета:  Продовжити знайомити учнів з поняттями «екологія»,  «екологічна криза»,вчити раціонально використовувати ресурси,  сприяти усвідомленню дітьми власної відповідальності за порушення екологічної рівноваги на Землі зацікавити учнів у вивченні даної теми, розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять; виховувати бережне ставлення до природи.

Обладнання:Малюнки , картки, , зошит «Цікава економіка».

Тип уроку: Урок - експедиція

Хід уроку

І Організація класу

Всім увага, стали в коло,

Подивилися навколо.

Міцно за руки взялись

І тепло подарували,

Посміхніться, приголубте.

А тепер часу не гайте,

Працювати починайте.

ІІ Повторення вивченого матеріалу

Я вас запрошую здійснити невеличку експедицію в країну Екологію.

– Як ви думаєте, з якою метою ми будемо проводити експедицію?

Метод «очікування» - інтерактивна вправа.

Відповіді дітей:

  •  відкрити для себе нову країну;
  •  збагатити свої знання;
  •  дізнатися про щось нове.

– Так, але ви повинні бути дуже уважними, активними, дисциплінованими, щоб мати гарні результати нашої експедиції.

1 Бесіда.

-Що ж ми називаємо екологією?

Екологія – це наука про природу.

-Що таке екологічна криза?

Це істотне забруднення навколишнього середовища, спричинене людською діяльністю, з яким природа безсильна боротися.

-За якими ознаками характеризується екологічна криза?

-Чому потрібно раціонально використовувати ресурси?

2 Робота за малюнком

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати про екологія та раціональне використання ресурсів.

ІV Вивчення нового матеріалу.

1 Слово вчителя

Всім відомо, що природа на Землі сформувалася до появи людини. Первісні люди були такою ж частиною природи, як і дикі звірі, а головною їх проблемою був голод.

І пізніше, щоб не вмерти з голоду, люди навчилися вирощувати хліб і розводити домашніх тварин. Але їхньою проблемою були інфекційні хвороби, що розводилися від накопичення сміття і бруду, особливо в містах.

Ще пізніше, щоб зробити своє життя багатшим і зручним, люди стали змінювати природу, розвивати технічний прогрес, забруднювати все навколо.

Теперішньою проблемою всіх людей на Землі є “екологічні” захворювання природи.

Природа схожа на організм людини, тільки дуже великий. Як дихальна система постачає в людський організм кисень, так і ліси збагачують киснем повітря Землі.

Як кровоносна система живить всі клітини людського організму, так криниці, річки, озера і моря несуть воду та поживні речовини до всього живого на планеті.

З давніх–давен українці шанобливо ставилися до криниць, джерел. Берегли і леліяли їх, бо добре знали, що вода – то джерело життя на Землі.

Та в шаленому ритмі атомної епохи ми по іншому стали дивитись на світ. Усе брали від природи “не чекаючи милостей”, а з віддачею не поспішали.

І ось прийшов час, коли природа вже не може віддавати, коли вона волає, кричить: “Людино, захисти, врятуй мене від самої себе!”

  1.  Це крик, за цими словами гірка істина. Людство стоїть на порозі екологічної катастрофи.
  2.  Це – парниковий ефект на Землі.
  3.  Зменшення озонового шару в стратосфері.
  4.  Проблема чистої води.
  5.  Кислотні дощі.
  6.  Причиною ракових захворювань людей і тварин у 70 % випадків є порушення взаємодії організму і навколишнього середовища.

Щорічно планета втрачає десятки видів тварин і рослин, які заносяться до Червоної книги під звуки траурних маршів екологічної катастрофи.

Важко поранена, плаче хвора Земля.

2 Фізкультхвилинка.

Ми з вами трішки потрудились

І, мабуть, ви вже втомились.

Тепер настав час відпочинку,

Ми проведемо фізкультхвилинку.

                  ( Рухи під музику)

3 .Робота над віршем «Звернення до людини»

Людино, розумна істото!

До тебе звертаємось ми.

Бо гинемо, гинемо, гинем!

Будь ласка, ти нас захисти!

Хай будуть в нас цілі дерева,

Рослини, тварини, пташки

Людино! Людино! Людино!  

Ми просимо…

Нас збережи!

Бо ти, хоч розумна істота,

 Втручаєшся в нас невпопад.

Висушуєш наші болота,

Вирубуєш ліс у ярах.

Ти, перш ніж втручатись, подумай,

У гурті все зваж, обсуди.

Якщо вже природа загине,

То згине вона…

Назавжди!

_ Діти, скажіть, будь ласка, що потрібно робити, щоб наша земля була красивою, квітучою, родючою? Чому треба раціонально використовувати усе те, що дає нам матінка –земля?

VЗакріплення вивченого матеріалу.

1 Робота у зошитах.

Колективна робота. Завдання 4 с. 52

Розгляньте малюнки. Розфарбуйте їх. Там, де люди раціонально використовують природні ресурси, у кружечку напишіть літеру Р

Самостійна робота Завдання 5 с. 53

Заповніть таблицю. Навести приклади раціонального використання природних і капітальних ресурсів.

Вода в річці

Вода з крана

Розвиток творчих здібностей. Завдання 6 с. 53

Напишіть, як ви зберігаєте шкільні капітальні ресурси.

2. Робота над віршами та висловами.

Пригадайте і розкажіть  відомі вам висловлювання або вірші про землю, повітря, воду чи інші природні ресурси.

3. Робота в групах

1 група – вибирає і садить рослини, які ростуть у лісі

2 група - вибирає і садить рослини, які ростуть на городі

VІ. Підсумок уроку.

Закінчилася наша експедиція. Що нового ви відкрили для себе? Що запам’ятали?

Рефлексія.

Продзвенить скоро дзвінок

Та й закінчиться урок.

За який спасибі вам


Розглянь запропоновані малюнки. Які рослини ти впізнав? Посади їх туди, де їм краще рости.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34321. Отходы химической промышленности и способы их утилизации 21.5 KB
  Отработанные масла используют для производства бетонов битума т. Также используется для производства гипсокартонных листов для изоляции. Основной проблемой переработки отходов калийного производства является переработка природного сырья сильвинита KCLNCLнерастворимый осадок KCL полезный компонент который используется в качестве удобрения. Утилизация галита: закладка шахтного производства готовиться суспензия галит вода её под давлением в 20 атмосфер закачивают в место выработки.
34322. Отходы деревообрабатывающей и гидролизной промышленности и способы их утилизации 24.5 KB
  Переработка леса это не только переработка древесины как сырья: технологии рубок транспортировка хранение древесины лесопиление т. В результате неправильной эксплуатации леса может усилиться эрозия увеличиться заиление водных объектов нарушиться гидрологический режим что приведет в свою очередь к усилению паводков нехватке воды и деградации водных экосистем произойдет сокращение генетических ресурсов обострятся социальноэкономические проблемы. Вторичные леса то есть леса появившиеся на месте вырубленных первичных лесов...
34323. Влияние промышленных и бытовых отходов на экономию 24.5 KB
  продукты отходы пром. По физическому состоянию отходы делятся на 3 группы: при сжигании твердого топлива золы из неоплавленных. Отходы легкоплавкие до 1000 градусов среднеплавкие 10001300 и тугоплавкие 1300 и более. Отходы используют как пластифицирующие добавки в битумное прово что увеличивает прочность материала в 2 р.
34324. Вторичное сырье и его классификация 24.5 KB
  продукты отходы пром. По физическому состоянию отходы делятся на 3 группы: при сжигании твердого топлива золы из неоплавленных. Отходы легкоплавкие до 1000 градусов среднеплавкие 1001300 и тугоплавкие 1300л более. Отходы используют как пластифицирующие добавки в битумное прово что увеличивает прочность материала в 2 р.
34325. Возможные способы утилизации и использования вторичного сырья 23 KB
  фосфогипс этот отход производства фосфорных удобрений выбрасывается на свалку хотя мог бы использоваться для получения вяжущего гипса цемента в строительстве многоэтажных зданий можно перерабатывать в строительный гипс может также использоваться при производстве гипсокартонных листов для изоляции стеновых плит перегородок в производстве серной кислоты и CO известь. Испся как добавка в произве аглопарита можно вводить в состав керамической массы для произва кирпича до 8 отходы черной металлургии: образуются доменные...
34326. Комплексное использование сырья 22 KB
  Комплексное использование сырья. Комплексное использование сырья достигается обогащением сырья а также разнообразной химической переработкой сложного сырья с последовательным выделением компонентов в виде ценных продуктов используемых в различных отраслях народного хозяйства что приводит к комбинированию различных прв. Обогащение сырья необходимо т. 1нецелесообразно перевозить пустую породу и 2применение более чистого концго сырья позволит получить качественную продукцию которая обладает более высокой стоимостью.
34327. Экономические проблемы защиты окружающей среды. Очистка газообразных выбросов и сточных вод 24 KB
  Очистка газообразных выбросов и сточных вод. Что касается очистки то необходимым условием повышения эффективности очистки природных и сточных вод явл. Могут применяться следующие варианты обезвреживания и очистки сточных вод: очистка и повторное использование воды; обезвоживание ила и шлама; выпаривание сточных вод; осаждение фильтрование твердых частиц; нейтрализация кислых или щелочных сточных вод; использование очищенных сточных вод в сельском хозяйстве; денитрификация сточных вод. Механические заключаются в отстаивании и...
34328. Технологическая блок-схема и пооперационная структура 21 KB
  Технологическая схема прва состоит из отдельных операций через ке проходит сырье для получения продукта. Все процессы взаимосвязаны между собой и направлены на изготовление конечного продукта. Для получения конечного продукта могут быть и другие схемы но здесь важно с экономической точки зрения оценить в кой схеме мы имеем больше выгоды.
34329. Принцип составления материального и энергетического балансов 24 KB
  Под технологическим балансом подразумевают результаты расчетов отражающих количество введенных и полученных в производственном процессе материалов и энергии. В основе составления материального и энергетического балансов лежат законы сохранения материи и энергии. энергии и колва выведенной с продуктом и отходами энергии. выход продции коэфты полезного использя энергии расходы и потери сырья т.