67000

Закріплення вміння вимовляти звуки (д), (д‘), вивчення букви Д , д. Розвиток мовлення на тему “Природа. Овочі.” Глухі та дзвінкі приголосні звуки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Закріпити вміння вимовляти та впізнавати звуки [д] [д‘] в словах та позначати їх буквою д де; розвивати фонематичний слух мовлення мислення ; спостерігати за вимовою звуків [д] [т]; активізувати словниковий запас учнів. Сьогодні ми закріпимо знання про вивчені букви і звуки ознайомимося з новою буквою пограємо в мовні ігри...

Украинкский

2014-09-02

59 KB

8 чел.

        

                             Нова програма початкової школи

                                  1-клас

                                 навчання грамоти (читання)

         Опішнянська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів

                               Зіньківської районної ради

                                     Полтавської області

                                       Вчитель - методист

                                              Гурин Н.М.


                           
                 УРОК - ПОДОРОЖ

Тема. Закріплення вміння вимовляти звуки [д] , [д‘] , вивчення букви Д , д.

           Розвиток мовлення на тему “Природа. овочі.” Глухі та дзвінкі приголосні   

            звуки.

Мета. Закріпити вміння вимовляти та впізнавати звуки [д] , [д‘] в словах та позначати   

           їх буквою  д (“де”);  розвивати фонематичний слух , мовлення , мислення ;

           спостерігати за вимовою звуків [д] - [т] ; активізувати словниковий запас учнів.

Обладнання : картки з буквами , каса букв , предметні та сюжетні малюнки , фішки ,

                         запис “Голоси птахів” , пісня “Ходить гарбуз”.    

Хід уроку

І.Організація класу

У нас сьогодні ніби свято ,

Гостей зібралося багато.

Ану ж на мене подивіться ,

І веселенько усміхніться.

Пролунав дзвінок –

Починається урок.

Працювати слід старанно ,

Щоб почули у кінці ,

Що у нашім 1-ім класі –

Діти – просто молодці !

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку . Мотивація навчальної діяльності.

  •  Сьогодні ми закріпимо знання про вивчені букви і звуки , ознайомимося з новою буквою , пограємо в мовні ігри , почитаємо тексти з букварика.

  •  Діти , а як ви думаєте, що ми повинні знати, щоб виконати всі завдання ? (Знати вивчені букви і звуки , які вони позначають).

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1.   Отже, вирушаємо у подорож до королівства Абетки , де живуть у злагоді і дружбі букви , які утворюють слова.

           Ми продовжимо мандрівку , а здійснимо подорож на потязі. Паравозик вже зачекався нас. А щоб він домчав нас на потрібну станцію , необхідно виконати завдання , які мерехтять в його віконцях.

         Успіхів вам.

  1.  Повторення вивчення букв (з каси – галявини).
  •  Які звуки вони позначають ?
  •  Чому одні букви червоного кольору , а інші синього ?
  •  Які звуки називають голосними ? Чому ?

ІV. Ознайомлення з новою буквою.

  1.  Виділення звука з вірша , віднесення до приголосних звуків

Дятел дітям збудував

дім в дуплі у дубі. /О.Катрич/

  1.  Ознайомлення з написанням друкованих літер Д д

Подивись  - маленький дім

Буква де - як дах на нім.

  1.  Вітерець дмухнув , і літера “зникла” із слів

...уб , …иван , велосипе… , верблю… , го…инник .

  •  Яка літера зникла ? 
  •  Де вона може стояти в слові ? (напочатку, всередині і вкінці).
  1.  Звуковий аналіз слів відгадок ?
  •  Влітку одягається ,

а на зиму одежі цурається.  (Дерево)

                                               [ - o – o – o ]    

  •  Відгадайте , діти , хто

Має носик долото ?

Ним комах з кори виймає ,

Про здоровя лісу дбає.  (Дятел)

                                         [ = o - o - ]

  •  Отже, буква д може позначати два звуки  : твердий [д] і мякий [д’].

Фізкультхвилинка

Щось втомились ми сидіти

Мабуть , треба відпочити

Кожен ранок на галяві

Спритні діти роблять вправи

Руки вгору , вбік , униз –

Раз , два , три – не полінись

Ми ручками – хлоп - хлоп ,

А ніжками – топ - топ

Як годинники –

Отак – “тік - так , тік - так.

V. Робота за Букварем (автори М.Д. Захарійчук , В.О. Науменко) с.98 – 99.

1. Читання вчителем казки М. Козоріса.

Розгляд малюнків пташок:

жовтобрюшки , зяблика , синички.

Аналіз слова дідуган [ = ooo - ]

(Звучить мелодія Голоси птахів).

  1.  Читання учнями промінців - складів , слів - стрілочок.
  2.  Ознайомлення з глухими та дзвінкими парними приголосними звуками [д]- [т].

Коли я з де – росту на гілці ,

Коли ж із те – пливу по річці.

(Плід і пліт)

  •  Звукові моделі однакові , і вимовляються майже одинаково. А значення слів різні.

Плід – соковита їстівна частина деяких рослин (фрукт , ягода …).

Пліт – скріплені в один , або декілька рядів колоди для переправи на них по воді.

Тому кінцеві приголосні слід вимовляти чітко.

[д] – складається з голосу ,

[т] – з голосу і шуму.

    4.    Розгляд малюнків.

    -      Що для них спільне ?

           (У назвах всіх є звуки [д] , [д‘])

  1.  Читання учнями слів.
  2.  Робота над текстом Марії Солтис

а) Читання окремими учнями ланцюжком по 1 реченню.

б) Бесіда по змісту

- Про які дари городу читали ?

(помідори , огірки , морква , буряк , капуста , картопля)

- Кого вирішили обрати після довгих сперечань головним ?

(картоплю)

- А як одним словом назвати їх ?

(овочі)

- Які страви можна готувати з картоплі ?

(борщ , суп , пюре , деруни , картоплю-фрі , картоплю в мундирі , рагу , …)

в) А в якій жартівливій українській народній пісні згадуються багато овочів ?

(Ходить гарбуз по городу)

VІ. Слухання української народної пісні Ходить гарбуз по городу в запису.

     Складання в парах (на парті) слів – назв овочів з букв , знаходження відповідних

малюнків на дошці :         морква                     хрін

                                           огірок                      баклажан

                                           патісон                    буряк

                                           перець                     кабачок

                                           помідор                   капуста

                                           редиска                   картопля

                                           редька                     часник

                                           цибуля

Фізкультхвилинка

VІІ. Цікаві вправи

  1.  Хоч з кінця , хоч з початку

Дід , Мім , кок , око , Пилип , потоп , Кіт утік.

  1.  Вправа Чарівні квадрати

О

Д

У

Д

Д

А

Л

И

У

Л

О

В

Д

И

В

О

  1.  Гра Утвори нові слова зі слова ЛИСТОПАД (лист , сто , стоп , стопа , падолист , столи , дати, липа , сито …).

  1.  Скоромовка

Зі сметаною в обід

Дерунів наївся дід.

  1.  Чистомовка

                                                   Да – да –да – швидка хода.

                        Ад – ад – ад – випав сильний град

                                                   Де – де – де – Оксанка знайде

                                                   Ед – ед – ед – кольоровий плед

                                                   До – до – до – велике гніздо

                                                   Од – од – од – зеленіє город

                                                   Ду – ду – ду – крикливий какаду.

VІІІ. Підсумок уроку.

Ось і закінчилась наша подорож. Наш потяг домчав до казкової галявини. До королівства Абетки він привіз вивчену нами нову літеру.

  •  Яку ? (Де)
  •  Які звуки вона позначає ?
  •  Діти , чи задоволені ви своєю роботою на уроці ?

Ось і дзвоник пролунав ,

На перерву нас позвав.

Будемо відпочивати

Й нових зустрічей чекати

Із гостями , вчителями ,

З літерами та складами.

Разом будем їх вивчати ,

Щоб навчитися читати.

Ну а зараз – прощавайте !

До побачення ! Бувайте !


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

67235. Историческая типологизация культуры 31.5 KB
  Историческая типологизация культуры Предполагает выделение в истории человечества определенных историко-культурных эпох с целью анализа изменения культуры. Историко-культурная эпоха это длительный период доминирования сходных культурных форм выделяемый на основе таких признаков...
67237. Активный и пассивный словарный запас 110.5 KB
  Лексика языка почти непрерывно пополняется новыми словами возникновение которых связано с изменениями в жизни общества развитием производства науки и культуры. Так как закрепление в языке новых слов и значений и особенно уход из языка устаревшего процесс постепенный и...
67238. СУТНІСТЬ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ 121.5 KB
  Поняття політичної партії її виникнення етапи розвитку. Типологія політичних партій і партійних систем Партії і партійна система в Україні. Поняття політичної партії її виникнення етапи розвитку Політичне життя в сучасному суспільстві не мислиме без партій.
67239. Плаваючі елементи та очищення 346 KB
  У цій темі ми познайомимося з плаваючими елементами (float) і очищенням (clearing) – двома обов’язковими інструментами сучасного Web-дизайнера. Вони є багатогранними інструментами, які можна використовувати для реалізації обтікання текстом зображень і навіть створення багатостовпцевих компонувань.
67240. ФУНКЦИОНАЛЬНАЯ СПЕЦИАЛИЗАЦИЯ КОРЫ БОЛЬШИХ ПОЛУШАРИЙ МОЗГА 106.5 KB
  Разные области коры подразделяются в зависимости от выполняемой функции на проекционные соматосенсорная зрительная слуховая моторные и ассоциативные префронтальная теменно-височно-затылочная лимбическая Рис. В каждом пункте переключения происходит переработка передаваемого сигнала каждый такой информационный...
67241. ХИМИКО-ТЕРМИЧЕСКАЯ ОБРАБОТКА СТАЛЕЙ 78 KB
  Цементация сталей Насыщение поверхности стали углеродом называется цементацией. В результате цементации в поверхностном слое стали образуются железо-углеродистые фазы соответствующие диаграмме состояния Fe Fез С. Атомарный углерод адсорбируется поверхностью стали и диффундирует в глубь металла.
67242. Роздрібний товарооборот. Товарні запаси торгового підприємства 40.41 KB
  Суть та склад товарних запасів торгових підприємств. Показники що характеризують стан товарних запасів торгового підприємства. Фактори що визначають розмір та швидкість обороту товарних запасів. Нормування та планування товарних запасів.
67243. Формализация и алгоритмизация информационных процессов 89.5 KB
  Сущность машинного моделирования системы состоит в проведении на ЭВМ эксперимента с моделью которая представляет собой некоторый программный комплекс описывающий формально и или алгоритмически поведение элементов системы S в процессе ее функционирования т.