67003

Буква Щ, щ, позначення нею звукосполучення «шч». Бесіда на тему «Наша Батьківщина»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ознайомити учнів з буквою «ща», яка позначає не один звук, а звукосполучення [шч], удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів: вчити читати склади і слова з буквою «ща», збагачувати словник словами з цією буквою виховувати любов до рідного краю, своєї Батьківщини.

Украинкский

2014-09-03

64.5 KB

32 чел.

Конспект уроку з навчання грамоти (1 клас)

Тема: Буква Щ, щ, позначення нею звукосполучення «шч». Бесіда на тему «Наша Батьківщина»

Мета. Ознайомити учнів з буквою «ща», яка позначає не один звук, а звукосполучення [шч], удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів: вчити читати склади і слова з буквою «ща», збагачувати словник словами з цією буквою виховувати любов до рідного краю, своєї Батьківщини.

Обладнання. Фішки на позначення голосових і твердих та м’яких приголосних звуків, таблиця з друкованими великою і малою буквами Щ щ, електронна презентація.

Тип уроку: формування нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

  1.  Продзвенів уже дзвінок.

Час почати наш урок

Тож і ми часу не гаймо

І урок наш починаймо.

Поверніться до гостей

Привітайтесь «Добрий день!».

  1.  Привітання « Я бажаю всім добра».

Психологічне настроювання.

  1.  Очі дивляться …   Та все бачать.
  2.  Вуха слухають …  Та все чують.
  3.  Голова…                    Думає.
  4.  Яким буде урок?  Найцікавішим.
  5.  Які у мене діти?  Найкращі.

  1.  Наш девіз.

Не кажи: «Не вмію», а кажи «Навчуся».

Я за всяке діло залюбки беруся.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1.  Мовна розминка

« Біг по доріжці»

(Читання складів на доріжці з різним темпом та силою голосу).

  1.  Повільне й тихе.   ма    мо    му    ми    ме   мі
  2.  Швидке й тихе.   на    но     ну     ни     не   ні
  3.  Швидке   й голосне.   ка    ко     ку     ки     ке   кі
  4.  Повільне й голосне.   ча    чо     чу     чи     че   чі
  5.  На одному диханні.   ша   шо   шу   ши   ше   ші

  1.  «Мозковий штурм»

  •  Яку букву ми вивчили на попередньому уроці?
  •  Який вона позначає звук: голосний чи приголосний; дзвінкий чи глухий?

Гра «Назви слова з буквою «Є».

  1.   Інсценізація вірша « Зима і весна».
  2.  Закріплення артикуляції звуків [ш], [ш´].

  •  Послухайте скоромовку.
  •  Яка буква зустрічається в ній найчастіше?

Мама шубку Шурі шила

Шовком, шерстю шви обшила.

  •  Який звук вона позначає? [ш], [ш´].

  1.  Закріплення артикуляції звуків [ч], [ч´].

Чепурненький Чебурашка

Чіполіно чеше чуб.

  •  Яка буква зустрічається в ній найчастіше?
  •  Який звук вона позначає? [ч], [ч´].

ІІІ. Повідомлення теми й завдань уроку.

  •  Ми з вами добре підготувалися до вивчення нової букви. Ця літера відрізняється від інших тим, що завжди позначає не один, а два приголосні звуки одночасно. А яка це буква і які саме звуки вона позначає, ми зараз дізнаємося.

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Загадка.

Що тут казати – хижа вкрай,

У неї апетит найкращий.

Карасику ти не дрімай,

А то в її потрапиш пащу! 

 Розповідь учителя про щуку - хижу рибу.

 

  1.  Звуко-буквенний аналіз слова щука.

   а) Звуковий аналіз. У слові щука – 2 склади, наголос падає на 1-й склад; звуки: [ш] – приголосний, твердий; [ч] – приголосний, твердий; [у] – голосний звук, наголошений; [к] – приголосний, твердий; [а] – голосний, ненаголошений.

(Учні викладають звукову модель слова фішками)

 б) Артикуляція словосполучення [шч].

Губи висунуто вперед, зуби видно; зуби зближені; широкий кінчик язика піднятий вгору; потік повітря йде через рот посередині язика; голосові зв’язки не напружені, голос не утворюється.

  •  Звукосполучення [шч] на письмі позначається буквою «щ» [ща].

  1.  Ознайомлення з великою і малою буквами «ща».
  2.  Аналіз будови літери, порівняння з іншими буквами. Визначення місця літери «ща» в касі букв.

  •  Розкажіть про букву Ща!
  •  А вона така ж, як Ша!

Тільки в неї, - каже Костик, -

Унизу праворуч хвостик.

  •  На що подібна буква Щ. (На щітку, гребінець із трьома зубцями, щуку, яка запливла у водорості).

  1.  Добір слів з буквою «ща».

 (Щеня, щиглик, щітка, щур, щука, ящірка, щавель).  

  1.  Читання слів, поданих аналітико – синтетичним способом.

ку      ука

ля      ока

пла      ит

до      ебіт

хру      ілина

  1.  Розвиток мовлення учнів.

Відгадайте загадку.

  У світі одна,

  Всім потрібна вона. (Батьківщина)

  •  Що таке Батьківщина?

Батьківщина – це земля наших батьків, дідів, прадідів. Це край, де звучить наша рідна мова і материнська пісня.

Наша Батьківщина зветься Україною.

Столиця України – славний Київ. Він стоїть на берегах Дніпра – Славутича.

  •  Які люди у нас проживають на Україні? (Щирі, щедрі).

  1.  Щебече пташка на калині,

Співає любій Батьківщині.

  1.  Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній,

І до сонця потягніться.

В різні боки нахиліться,

Веретеном покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

V. Робота з «Букварем»  

1. Читання слів з буквою «ща».

2. Опрацювання вірша В. Симоненка

3. Ознайомлення з текстом «Наша Батьківщина».

  1.  Читання вчителем тексту.
  2.  Перевірка розуміння прочитаного за запитаннями.
  •  Що таке Батьківщина?
  •  Чим славиться Україна?

VI. Підсумок уроку.

  •  Які букви вивчали на уроці? (Велику і малу букву Щ щ).
  •  Які звуки вона позначає?
  •  Про що дізналися? (Про Батьківщину).
  •  Як зветься Батьківщина? (Україна).
  •  Чи сподобався вам урок? Чим?

Кравченко Т.А., вчитель початкових класів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6

PAGE   \* MERGEFORMAT 4


щ


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45790. Ценовая политика фирмы. Методы ценообразования. Ценовые стратегии 23.26 KB
  При этом фирма должна учитывать множество факторов при выборе оптимального метода и стратегии ценообразования: издержки производства объемы и характер спроса тип рынка цены конкурентов и др. Именно в этой ситуации актуально звучит маркетинговое определение цены как суммы денег которую готов уплатить потенциальный потребитель. существует определенный алгоритм методика установления исходной цены на товары. При определении цены прежде всего фирме предстоит решить каких именно целей она стремится достичь с помощью конкретного товара.
45791. Сегментация рынка, отбор целевых критериев рынка. Критерии сегментации 17.76 KB
  Сегментирование рынка представляет собой разбивку рынка на четкие группы покупателей для каждой из которых могут потребоваться отдельные товары и или комплексы маркетинга. Какогото единого метода сегментирования рынка не существует: используются варианты включающие от отсутствия сегментирования до полного сегментирования. Для того чтобы целевой рынок с помощью маркетингового исследования сделать более доступным для продавца остается выяснить: нет ли внутри существующего рынка как целого сегментов со специфическими требованиями к...
45792. Товарная политика фирмы: цели и основные составляющие 51.33 KB
  Котлеру: Три уровня товара: Классификация товаров широкого потребления: товары повседневного спроса товары которые потребитель обычно покупает часто без раздумий и с минимальными усилиями на их сравнение м у собой товары импульсивной покупки товары для экстренных случаев сигареты мыло газеты; товары предварительного выбора товары которые потребитель в процессе выбора покупки как правило сравнивает м у собой по показателям пригодности цены качества и внешнего оформления мебель одежда подержанные автомобили и основные...
45795. МЕТОД ИЗМЕРЕНИЯ ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНОГО СОПРОТИВЛЕНИЯ НА ПЕРЕМЕННОМ ТОКЕ 399 KB
  змерение напряжения стабилизации проводят следующим образом. Через, испытываемый прибор, подключенный к клеммам Х1 и Х2, пропускают заданный ток стабилизации и измеряют разность напряжений между напряжением...
45796. ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ СПРОСА И ПРЕДЛОЖЕНИЯ 28.36 KB
  Через эти колебания устанавливается тот уровень цен при котором обеспечивается равновесие спроса и предложения и в конечном итоге равновесие производства и потребления. Рассмотрим сначала эластичность спроса. Эластичность спроса по цене прямая эластичность спроса это степень чувствительности спроса на какойнибудь товар к изменению цены на этот товар.
45797. Значение конкуренции в современной экономике 15.71 KB
  Основными методами конкуренции являются: повышение качества продукции снижение цен война цен реклама развитие до и послепродажного обслуживания создание новых товаров и услуг с использованием достижений НТР и т. конкуренции: активизация инновационного процесса гибкое приспособление к спросу высокое качество продукции высокая производительность труда минимум издержек реализация принципом оплаты по количеству и качеству труда возможность регулировки со стороны государства. конкуренции: победа одних и поражение...