67060

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

На дошці відповідне оформлення. Заходячи до класу, учні беруть з коробки по одному жетону червоного, синього або жовтого кольору. Відповідно до кольору жетона, кожен гравець займає своє місце за ігровим столом, на якому розміщені назви команд: «Жовті» «Сині» «Червоні».

Украинкский

2014-09-03

51.5 KB

4 чел.

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

ГРЕЧАНИЧЕНКО Н.М.

УЧИТЕЛЬ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ

ДОНЕЦЬКОГО ЛІЦЕЮ № 30

ТЕМА ТА МЕТА: закріплювати . поглиблювати знання учнів з української мови та читання, виховувати бажання дізнатися більше , виховувати любов до рідної мови , розвивати мислення , пам’ять ,уяву.

ОБЛАДНАННЯ: таблички у вигляді хмаринок «Казки» . «Загадки» , «Слова» , «Прислів’я» , «Нумо , прочитай» . «Дії» , «Речення» «Ребуси» ; предметні малюнки – ворона Гаркуша , кораблик , картки з завданнями за зазначеними темами ; жетони червоного , жовтого або синього кольорів ; таблички з назвами команд : «Сині» . «Жовті»,  «Червоні» ; медалі «Знавцю української мови»; зведена таблиця результатів гри.

ХІД ТА СТРУКТУРА ГРИ.

1.Діти розділені на 3 команди : «Сині» , «Жовті» , «Червоні» завдяки жеребкуванню. Кожна команда обирає спікера.

2. Ігрова ситуація : дитячі команди вирушають у мандрівку на острів АБВГДейка. Їх зустрічає ворон Гаркуша , який перелітаючи з хмарки на хмарку , пропонує виконати завдання. Напрям пересування з хмарки на хмарку вказує стрілка.

3.Кожна хмарка містить по 3 завдання.

4.Завдання для кожної команди визнається відповідним кольором картки , на якій воно написано.

Оцінювання .За  правильну відповідь команда отримує 5 балів.

ХІД ГРИ

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

На дошці відповідне оформлення. Заходячи до класу , учні беруть з коробки по одному жетону червоного , синього або жовтого кольору. Відповідно до кольору жетона , кожен гравець займає своє місце за ігровим столом , на якому розміщені назви команд: «Жовті» «Сині» «Червоні».

ВСТУП

1 учень

Хочеш будувати міста ,

Комету схопити за хвоста,

Керувати машиною в полі

Чи кораблем у синьому морі,

Старанно в школі навчайся,

Знань набирайся!

2 учень

Недарма йдемо до школи ,

Без наук не можна нікому.

У справжнє життя

Нерозумним увійдеш -  

За хвилину пропадеш .

Щоб помилок не припустити ,

Треба розум  свій гострити.

В нашій грі перевіримо докладно

Просто буде вам чи складно.

Ведучий . Діти, сьогодні ми здійснимо мандрівку на острів, який має незвичайну назву АБВГДейка .Погляньте ,  хто зустрічає нас на цьому незвичайному острові?

Діти . Нас зустрічає ворон Гаркуша.

Ведучий .Перед нами багато хмарок, кожна з яких має  свою тему. Перелітаючи з однієї хмарки на інші , ворон Гаркуша пропонує вам виконати завдання. Напрямок руху буде вказувати  стрілка. Які теми пропонує згадати Гаркуша?

Діти читають назви тем, записаних на хмарках.

Ведучий .Оцінювати ваші відповіді буде чесне та доброзичливе журі.

Знайомство з журі.

Результати записуємо до зведеної таблиці.

Тема

Назви команд

Жовті

Сині

Червоні

Кількість балів

КАЗКИ

ЗАГАДКИ

СЛОВА

ПРИСЛІВ*Я

НУМО ПРОЧИТАЙ

ДІЇ

РЕЧЕННЯ

Ведучий .Наша мандрівка розпочинається. Під час зупинки на хмарках до вашої уваги запропоновані завдання, написані  на жовтому ,синьому та червоному кольорі. Буде запропонований час для обговорення. Якщо команда готова відповідати, командир підіймає табличку з назвою команди.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ ГРИ

1.КАЗКИ

Завдання . Відгадайте загадку . Про  якого казкового героя йде мова?

«ЖОВТІ»

Поліно якось приніс Джузеппе до хати.

Почав він з нього майструвати.

Поліно стало розмовляти.

Хто в цім поліні розмовляв?

Кого Джузеппе майстрував?

                                              (Буратіно)

«СИНІ»

Скоріше б вечір надійшов ,

Настала чарівна година,

Щоб принц на балу відшукав  

Свою наречену єдину.

Ніхто в палаці не знає моє ім’я .

Лише 12 година настане ,

До своєї комори повернусь я.

                                                (Попелюшка)

«ЧЕРВОНІ»

Стріла полетіла –

Попала в болото .

А в цьому болоті

Зелена красуня

Заради Івана

Стала  чарівна , красива , рум’яна .

                                                 (Царівна Жаба)

2. КАЗКИ.

Завдання . Відгадайте загадку.

«ЖОВТІ»

У білому полі

Сині простягнулися  лінії.

Ними друзі йдуть ,

Один одного за руки ведуть.

                                            ( Букви в зошиті )

«СИНІ»

Білий зайчисько

Стрибає чорним полем.

                                      ( Крейда)

«ЧЕРВОНІ»

В  шкільній сумці я лежу,

Як ти вчишся розкажу.

                                        (Щоденник)      

3.СЛОВА.

Завдання спільне для усіх команд.

Завдання . Складіть декілька нових слів , використовуючи букви , що входять до складу слова  ПАРОПЛАВ.

4.ПРИСЛІВ*Я  

Завдання . Відновити прислів’я .

«ЖОВТІ»

ПРАЦЯ - БЕЗДІЛЛЯ  

Відповідь : Маленька праця краща за велике безділля.

«СИНІ»

КОРІННЯ- НАСІННЯ

Відповідь :Яке коріння – таке й насіння.

«ЧЕРВОНІ»

СВІТЛО – ТЬМА

Відповідь :Вчення – світло , а невчення – тьма.

5. НУМО ПРОЧИТАЙ

Завдання . Прочитайте   слова . Відшукайте зайве .

«ЖОВТІ»

ВЕЦІЛЬО, ЛИПЗЕНК, ЧАУРК, ІРОВД.

Відповідь : ОЛІВЕЦЬ , ПЕНЗЛИК , РУЧКА, ВІДРО.

Зайве слово ВІДРО   .

«СИНІ»

ЯМЧ , РАБАНАБ , ЯОЛ, ҐАЗИД.

Відповідь :М*ЯЧ   , БАРАБАН,ОЛЯ, ДЗИҐА.

Зайве слово ДЗИҐА.

«ЧЕРВОНІ»

ЛЕЙК , ЛИНСТІПЛА, БАФРА, ТЕІВР.

Відповідь : КЛЕЙ , ПЛАСТИЛІН, ФАРБА, ВІТЕР.

6.ДІЇ.

Завдання .Виконайте математичні дії та прочитайте слово.

«ЖОВТІ»

ЧВ+ЕР+ИР-РИР+ТЬ=

Відповідь : ЧВЕРТЬ.

«СИНІ»

КАН+І+КОМ+УЛ-ОМ+И=

Відповідь : КАНІКУЛИ.

«ЧЕРВОНІ»

ПЕМ+РИК-ИК-М+ЕР+ВА=

Відповідь : ПЕРЕРВА.

7.РЕЧЕННЯ.

Спільне завдання для усіх команд.

Завдання . скласти речення і букв запропонованого слова ЛІТО.

Наприклад : Лариса і Тетяна – однокласниці.

Журі підбиває підсумки , оголошує результати.

Ведучий : Вітаю вас , діти , з перемогою , якої досягли завдяки старанності, працелюбності та бажанню вчитися.

3 учень.

Школа – це найперший день,

Коли відкрили букваря.

Букви перейдуть в слова .

Цифри – у складні задачі.

Учневі : УРА! УРА!

ЗНАНЬ! НАТХНЕННЯ!

До побачення !

Учасники гри нагороджуються медалями «ЗНАВЕЦЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15367. Основные понятия аудита и аудиторской деятельности 195.5 KB
  Аудит – это вид деятельности, заключающийся в сборе и оценке фактов, касающихся функционирования и положения экономического объекта (самостоятельного хозяйственного подразделения) или касающихся информации о таком положении и функционировании...
15368. Анализ развития перестрахования в России 247.5 KB
  Содержание Введение 1. Понятие перестрахования и его назначение 1.1 Сущность и теоретические основы перестрахования 1.2 Виды перестрахования 1.3 Функции перестрахования 1.4 Нормативноправовая основа перестрахования 2. Анализ развития перестрахования в России ...
15369. Повышение эффективности производства подсолнечника на примере ООО Лосево 1.28 MB
  Основы экономики производства подсолнечника 5 Народнохозяйственное значение производства подсолнечника 5 Состояние и основные тенденции развития рынка 9 подсолнечника в России Краткая характеристика ООО Лосево
15370. Понятие и виды освобождения от наказания 191.5 KB
  Проявившиеся в последнее время тенденции широкого применения к лицам, впервые совершившим преступления не только небольшой, но и средней тяжести, института освобождения от наказания, нуждается в дальнейшем изучении с целью выявления необходимости последующего изменения уголовного закона и эффективности его применения
15371. Правовые основы доходов и расходов, финансирования 187 KB
  Термин «государственные доходы» употребляется в литературе и правовых актах в двояком значении. С одной стороны, этим термином обозначается определенная группа экономических распределительных отношений, а с другой – материальные носители этих отношений – финансовые ресурсы государства
15372. Принципы гражданского процессуального права 205 KB
  Данная курсовая работа состоит из: введения, в котором описываются задачи, цели, предмет и объект данного научного исследования; основной части, состоящей из трех глав. Первые две главы раскрывают непосредственно содержание принципов гражданского судопроизводства
15373. Психология мотивации человека 163.5 KB
  Введение Проблема мотивации и мотивов поведения в деятельности одна из основных в психологии. Вряд ли найдется такая область психологии которая не затрагивала бы мотивационного процесса. В настоящее время мотивация как психическое явление трактуется поразному....
15374. Развитие толерантности в системе образования - как объективная потребность современного общества 225 KB
  Курсовая работа Тема: Развитие толерантности в системе образования как объективная потребность современного общества. Развитие толерантности является объективной потребностью современного общества. В услов
15375. Разработка целевого рынка витаминных препаратов 775 KB
  Целью данной работы является разработка целевого рынка витаминных препаратов для гипотетической фирмы на рынке Санкт-Петербурга. Для этого будет проведено маркетинговое исследование рынка витаминных препаратов