67062

Закріплення знань про звукові значення букви «ц». Опрацювання тексту «Циркова залізниця»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Закріпити знання дітей про звукове значення літери «ц», формувати навички читання тексту; розвивати мовлення учнів, розвивати вміння відповідати на запитання поширеними реченнями, самостійно ставити питання за змістом прочитаного; виховувати почуття доброзичливості.

Украинкский

2014-09-03

46 KB

2 чел.

Тема. Закріплення знань про звукові значення букви «ц». Опрацювання тексту «Циркова залізниця».

Мета. Закріпити знання дітей про звукове значення літери «ц», формувати навички читання тексту; розвивати мовлення учнів, розвивати вміння відповідати на запитання поширеними реченнями, самостійно ставити питання за змістом прочитаного; виховувати почуття доброзичливості.

Тип уроку: урок-гра.

Обладнання: квітка-семицвітка, каса букв, складові таблиці, ілюстрації про цирк.

   Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

Учитель. Любі, діти, у наш клас

 Завітали люди щирі.

 Привітайте в добрий час

 Гостей посмішкою й миром.

Учні.  Ми вам раді, люди добрі,

 І вітаєм щиро вас!

 І запрошуєм ласкаво

 На урок читання в перший клас.

Учитель. Всі почули ви дзвінок.

 Він покликав на урок.

 Кожен з вас вже постарався,

 До уроку приготувався.

 Тож девіз тепер – читаймо.

 Та урок вже починаймо.

 Красиво читаємо,

 Чітко розповідаємо,

 Мову свою розвиваємо.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Діти, сьогодні я йшла до класу, і мені директор віддала листа, який надійшов саме нам, учням 1 класу.

 Доброго ранку, любі діти!

Я квітка-семицвітка. Запрошую вас зі мною навчатись і грати. Для цього ви повинні відірвати по одній пелюстці і виконувати завдання. За гарні, чіткі й правильні відповіді я подарую вам маленькі квіточки.

      Квітка-семицвітка

ІІІ. Актуалізація знань.

1-а пелюстка (червона).

Зі мною будете грати,

Знання закріпляти.

  1.  Яку букву вивчали на минулому уроці?
  2.  Які звуки вона позначає?
  3.  Назвіть слова, в яких зустрічаються ці звуки.
  4.  Читання складової таблиці.

Ца цо цу це ци ця цьо цю ці

зайці   сцена   цукор

лисиці  залізниця  цукерка

цапок            хлопець

цирк   царівна

  •  Яке слово найкоротше?
  •  Яке слово найдовше?
  •  Складіть речення зі словом «цирк».

2-а пелюстка.

Дружно, швидко вимовляй,

Чистомовки, скоромовки промовляй!

  1.  Вправи у виразному й швидкому промовлянні.

Ця-ця-ця – гарна мильниця.

Ці-ці-ці – гарні лапки в киці.

Це-це-це – кругленьке лице.

Ац-ац-ац – побудували палац.

  1.  Конкурс кращого скоромовця.

Летів горобець, сів на хлівець.

А як підійшов стрілець,

То втік горобець.

  1.  Гра «Комп`ютер». (Вивчення нової скоромовки).

Всім подобається це куце цуценя.

3-тя пелюстка (помаранчева).

Все вивчене пригадай,

До слів знов схему підбирай.

Звуко-буквені вправи.

  1.  Впізнай і прочитай слова з відсутніми літерами.

Вул…ц…, вік…н…е, ц…б…ля, п…л…ць.

  1.  До якого слова підійде звукова модель?

- о -  цап

- о – о = о лисиця

- - о -    заєць

- о = о =  слон

4-а пелюстка (синя).

Хто ж там, хто вже так стомився

І наліво похилився?

Діти. Треба дружно всім вставати, фізкультпаузу почати!

Фізкультхвилинка.

5-а пелюстка (зелена).

Зі мною ви пограйте,

Слова знаходьте, складайте і читайте.

Вправи з читання. Виконання логічних завдань.

  1.  Ридають літери у кожному рядочку:

Від слів лишаються лише шматочки!

Початок треба відшукати,

Щоб всі слова ті врятувати.

Ци – сиця

Во – пок

Ли – буля

Ца – кор

Во – диця

  1.  Слова – відгадки викласти з розрізної азбуки.

Кольорова, маленька,

Малим дітям солоденька.   (Цукерка)

Білий, як сніг,

В пошані в усіх,

До рота попав,

Там і пропав.  (Цукор)

Довгі вуха, куций хвіст,

Невеличкий сам на зріст,

На городі побував

Там капустки пожував,

Довгі лапки: скік та скік;

Ми погнались, а він втік. (Заєць)

  1.  Хвилинка – цікавинка.
  •  У назвах яких тварин є звук [ц`]?

(Лисиця, заєць, вівця, вовчиця, ведмедиця).

  •  У назвах яких ягід є звук [ц`]?     

(Полуниця, суниця, брусниця, чорниця).

6-а пелюстка (коричнева).

Гарно всі читаємо,

Текст новий вивчаємо!

ІV. Опрацювання нового тексту «Циркова залізниця».

  1.  Розгадування ребусів.

Слова відгадки – циркач, цирковий.

  •  У відгаданих словах знайти приховане слово, яке їх « ріднить».

(Цирк)

  1.  Прочитайте правильно.

а   лоша

цирков -     е   слон

 ий   мавпа

  1.  Читання слів у колонках.

цирк   цап   каса

циркач  заєць   сирена

циркова  лисиця  перон

цирковий  слониха  станція

  Білочки  залізниця

  1.  Словникова робота.

Цирк – заклад, де влаштовують вистави, що включають акробатику, клоунаду, дресирування тварин та ін..

Арена – круглий майданчик посередині цирку.

Перон – платформа, збудована вздовж колії, біля якої зупиняється поїзд на залізничній станції.

  1.  Читання тексту.
  •  Що вам сподобалось у цьому оповіданні?
  1.  Розгляд ілюстрації з «Букваря».
  •  Як художник зобразив усе те, що відбувається на арені?
  1.  Самостійне напівголосне читання тексту учнями.
  2.  Відповіді на запитання.
  •  Де побували Сашко з Грицем?
  •  Хто виступав на арені цирку?
  •  З чого діти найбільше сміялись?
  1.  Читання оповідання «ланцюжком».
  2.  Самостійне складання питань за змістом прочитаного.
  3.  Продовжити речення:

«Там виступали…», «Під віконцем…», «Хотів Зайчик…».

  1.  Знайти і зачитати в тексті слова з буквою «ц».
  2.  Зачитати окличне речення.

7-а пелюстка (фіолетова).

Урок підходить до кінця, пелюстка ще одна!

Квітка – семицвітна, прощавай, лети,

З радістю ми грались, щиро, від душі.

Пелюстки чарівні ти подарувала,

Грою зацікавила, знань усім додала.

Скажемо всі разом: дякуємо тобі!

А вона нам?

1 клас молодці.

- Якими враженнями від уроку ви поділитесь вдома?

- Що для вас було найцікавішим?

- Покажіть квіточки, які ви одержали.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1843. Основы маркетинга и современная маркетинговая концепция 1.4 MB
  Основные понятия маркетинга. Маркетинговая концепция. Используемые в маркетинге термины. Уровни маркетинга. Концепции маркетинговой деятельности организаций. Управленческий маркетинг должен показать свою рентабельность. Рыночные факторы, определяющие содержание маркетинг-микса. Основные продуктивные информационные легенды, используемые при проведении исследований конкурентов.
1844. УСЛОВИЯ ПОВЫШЕНИЯ ЭФФЕКТИВНОСТИ ФУНКЦИОНИРОВАНИЯ МЕТОДИЧЕСКОЙ СЛУЖБЫ В СИСТЕМЕ ПОВЫШЕНИЯ КВАЛИФИКАЦИИ РАБОТНИКОВ ОБРАЗОВАНИЯ 1.27 MB
  Деятельность методической службы системы повышения квалификации работников образования как педагогическая проблема. Организационно-педагогические условия повышения эффективности функционирования методической службы в структуре региональной системы повышения квалификации работников образования. Комплекс условий, обеспечивающих эффективность функционирования методической службы.
1845. СТАНОВЛЕНИЕ ПРОФЕССИОНАЛЬНОГО САМОСОЗНАНИЯ КЛИНИЧЕСКИХ ПСИХОЛОГОВ 1.27 MB
  Профессиональное самосознание и проблема становления личности профессионала. Основные подходы к решению проблемы становления личности профессионала. Модель личности клинического психолога абитуриентов факультета психологии. Модель личности специалиста и особенности профессиональной составляющей самосознания студентов других специализаций. Особенности становления представлений о профессиональной идентичности клинических психологов.
1846. Особенности химического состава бариевых звезд 1.27 MB
  Сравнительный анализ наблюдательного материала, методика определения химического состава атмосфер исследуемых звезд, ошибки, обусловленные неточностью принятых значений параметров модели звездной атмосферы. Исследование умеренных бариевых звезд и нормальных красных гигантов.
1847. Мотивационный менеджмент 1.26 MB
  Сущность и содержание мотивационного менеджмента, понятие мотивации и ее необходимость в управлении. Сложность управления мотивацией, стимулы и стимулирование. Теория существования, связи и роста К. Альдерфера. Содержание работы и мотивация.
1848. CCNP SWITCH 642-813 Quick Reference 1.56 MB
  Campus Network Design. VLAN Implementation. Implementing High Availability. Campus Network Security. Wireless LANs in a Campus Network. Voice and Video in a Campus Network.
1849. СЕМАНТИЧЕСКАЯ ИЗОТОПИЯ ЕДА В ХУДОЖЕСТВЕННОМ ТЕКСТЕ (НА МАТЕРИАЛЕ МАЛОЙ ПРОЗЫ 60-80-Х ГОДОВ ХХ ВЕКА) 1.26 MB
  Гносеологическая и онтологическая сущность семантической изотопии еда. Фрагмент языковой картины мира, репрезентируемый семантической изотопией еда. Реализация семантической изотопии еда в событийном пространстве текста. Ритуализованные формы речи. Застолье, чаепитие, распивание спиртных напитков.
1850. ОБРАЗ ЖИЗНИ БРИТАНСКОЙ ЭЛИТЫ В ТРЕТЬЕЙ ЧЕТВЕРТИ XIX ВЕКА 1.26 MB
  Изменение положения британской элиты в третьей четверти XIX в. Распределение социального, экономического и политического влияния в элитных группах британского общества. Трансформация ценностных ориентиров элитных групп. Досуговая культура средневикторианского высшего общества.
1851. ПЕДАГОГИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ ПРЕОДОЛЕНИЯ НЕГАТИВНЫХ ПОСЛЕДСТВИЙ УЧЕБНЫХ ФАКТОРОВ РИСКА, ОТРАЖАЮЩИХСЯ НА ЗДОРОВЬЕ УЧАЩИХСЯ КОЛЛЕДЖА 1.26 MB
  Современные научные подходы к выделению факторов риска в образовательном процессе. Педагогические подходы в выявлении негативных последствий учебных факторов риска, отражающихся на здоровье учащихся колледжа. Изучение взаимосвязи учебных факторов риска и состояния здоровья учащихся. Анализ результатов изучения педагогических подходов к преодолению учебных факторов риска в образовательном процессе колледжа.