67074

Робота з комп’ютерними програмами на підтримку вивчення української мови. М’які і тверді приголосні

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Продовжувати вчити дітей працювати з комп’ютерними програмами підтримки вивчення української мови, перевірити вміння диференціювати звуки на твердість та м’якість; закріплення навичок фонетичного аналізу слова; розвивати логічне мислення, увагу, зосередженість; виховувати дисциплінованість та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Украинкский

2014-09-03

2.86 MB

101 чел.

Відділ освіти Конотопської міської ради Сумської області

Методичний кабінет

Конотопський навчально-виховний комплекс:

загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад «Казка»

Робота з комп‘ютерними програмами

на підтримку вивчення  української мови. М’які і тверді приголосні

Конспект уроку

з курсу «Сходинки до інформатики»

для 2 класу

підготувала вчитель початкових класів

І категорії

Кравченко Наталія Дмитрівна

Конотоп 2013

Тема. Робота з комп‘ютерними програмами на підтримку вивчення  української мови. М’які і тверді приголосні.

Мета. Продовжувати вчити дітей працювати з комп‘ютерними програмами підтримки вивчення української мови, перевірити вміння  диференціювати звуки на твердість та м’якість; закріплення навичок фонетичного аналізу слова; розвивати логічне мислення, увагу, зосередженість; виховувати  дисциплінованість та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.

Обладнання.  Малюнок Незнайки, завдання на картках для  Розумників і Розумниць, мультимедійна презентація, електронна програма «Сходинки до інформатики».

Хід уроку

  1.  Організація класу. (слайд 1)  

В нас робота є цікава,

Попрацюємо на славу!

Взнаєм, що комп’ютер може,

         Як на українській мові  нам  він допоможе.

  1.  Мотивація навчальної діяльності. (слайд 2)

Хто це стукає до нас?

Поспішає у наш клас.

Двері швидше відчиняймо,

Гостя нашого стрічаймо!

  •  Діти, це наш давній знайомий Незнайко. Він сьогодні вирушає у незвичайну  подорож у звукове царство на іграшковому потязі. Незнайко пропонує нам поїхати з ним. Згодні?
  •  Тож часу, діти не гаймо,

І з Незнайкою рушаймо.

Психогімнастика. Вимовте слово «Незнайко» лагідно, весело, сердито, здивовано, байдуже.

  1.  Актуалізація опорних знань.

Діти, треба запустити мотор потягу.

Чух – чух –  чух.

Коліщата стукотять.

В царство звуків

Нас вже мчать.

а) Перша зупинка «Запитайка». (слайд 3)

  •  Вкажіть кількість букв у слові «Незнайко».
  •  Скільки приголосних і голосних звуків має це слово?
  •  Якими бувають приголосні звуки?
  •  Вкажіть кількість твердих і м’яких приголосних у слові «Незнайко».
  •  Складіть звукову схему даного слова.

б) Друга зупинка «Ігрова». (слайд 4)

Гра «Розсипані слова».  (слайд 5 )

На двох хмаринках розміщені склади, які переплутав Незнайко. Визначте кількість голосних і приголосних звуків у кожному утвореному слові.

 ІV. Фізкультхвилинка (слайд 6)

V. Робота за комп’ютером. (слайд 7)

     Третя зупинка «Комп’ютерна».

  1.  Повторення правил безпечної поведінки. ( слайди 8, 9)

Гра “Так чи ні?”

— Роботу з комп’ютером починай, не чекаючи дозволу вчителя.  (Ні)

 — Стіл завжди тримай у чистоті.  (Так) 

— Якщо зголоднів, їж і пий за комп’ютерним столом.  (Ні)

— Екран витирай лише сухою серветкою.  (Так)

— Сміливо берися за розетки і всілякі проводи.  (Ні) 

— Утомився? Поклади руки на клавіатуру і відпочинь.  (Ні)

З комп’ютером працюй лише чистими руками.  (Так)

Щоб краще бачити, нахиляйся близько-близько до монітора.  (Ні)

  1.  

Робота з комп’ютером. Комп’ютерна програма «Незвичайний поїзд».

  1.  Гімнастика для очей. (слайд 10)
  2.  Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.

Четверта зупинка «Загадкова» (слайд 11)

а) Далі ми помандруємо пішки. Для того, щоб пройти дрімучий ліс «Звукових схем» (слайд 12), нам потрібно відгадати загадки і зробити звуковий аналіз слів-відгадок. Будьте уважними!

Гостроносий і малий,                                                 (слайд 13)
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...
                  (Їжачок)

Хоч годинника не має,                            (слайд 14)
Вранці він нас піднімає.
Кожен прокидається –
З сонечком вітається.
                          (Півень)

Не ходжу я, а скакаю,              (слайд 15)
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня.
                                (Заєць)

Буркотливий, вайлуватий,                                                                (слайд 16)
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.     
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну.
                        (Ведмідь)

б) П’ята зупинка «Логічна» (слайд 17)

- А зараз ми потрапили на галявину, на якій свої задачі нам пропонує їжачок-жартівничок ( робота з підручником)

  1.  На дереві сидять два птаха: 2 сойки, всі інші ворони. Скільки ворон?
  2.  На галявині лежало 4 яблука. Одне з них розрізали навпіл і поклали поруч. Скільки яблук на галявині?
  3.  

Порахуйте ягнят, що пасуться на галявині.  (слайд 18)

   VІ. Підсумок уроку.   (слайд 19)

  •  Чи сподобався вам урок?
  •  Що було найважче?

Додаток (презентація)

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32677. Основные функции управления (педагогического менеджмента) 290.5 KB
  Планирование как функция управления Функция управления – контроль. Процесс управления 1. Понятие функции управления Каждая система которая создаётся нужна для чегото.
32678. ИНФОРМАТИКА В 10 КЛАССЕ. КОНСПЕКТЫ УРОКОВ 986 KB
  Учебное методическое пособие предполагает наличие в школьном кабинете информатики IBM-совместимых компьютеров, организованных в локальную сеть, а также программного обеспечения: операционной системы Windows, системы программирования PascalABC, ЭТ Microsoft Excel, браузера Internet Explorer, программ Movie Maker, Net Meeting, Skype.
32679. РЕСТРУКТУРИЗАЦИЯ БИЗНЕСА В РОССИИ 98 KB
  В процессе реструктуризации может происходить совершенствование системы управления предприятием, изменение финансово-экономической политики, операционной деятельности, систем маркетинга, сбыта и управления персоналом
32680. Детальний маркетинговий аналіз препарату «Арбідол» 364.5 KB
  Інтерферон безпосередньо не інактивує віруси або їх нуклеїнові кислоти, не перешкоджає адсорбції і проникненню вірусу в клітину, а також його депротеїнізації. Інтерферон проявляє свою дію на внутрішньоклітинному етапі репродукції вірусу. Механізм взаємодії інтерферону з клітинами, в яких він індукує антивірусний стан
32681. Гемопоэз 102 KB
  Процесс образования и развития клеток крови – гемопоэз кроветворение. Чтоб гемопоэз протекал нормально он должен быть обеспечен всем необходимым для построения клеток крови. Анемия – состояние при котором снижается способность крови переносить кислород т. Железо адсорбируется главным образом в тонком кишечнике при дефиците Fe и его высокое содержание в крови уменьшает адсорбцию.
32682. Шляхи енергозбереження в навчальному закладі та вдома 358.5 KB
  Проблема енергозбереження для України є однією з найважливіших. Це пов’язане з тим, що енергетика України найбільш енерговитратна у світі. А в умовах переходу економіки на ринкові відносини та входження до світового економічного простору, в умовах гострої економічної кризи
32683. Аптечне виготовлення косметичних кремів 355 KB
  Клінічна (лікарська) косметологія зазвичай має справу з окремими випадками, що нерідко вимагають грунтовного вивчення лікарем-косметологом фізіологічного стану пацієнта, у звязку з чим існує необхідність індивідуального підходу до рецептури деяких косметичних препаратів.
32684. ИНФОРМАТИКА В 11 КЛАССЕ. КОНСПЕКТЫ УРОКОВ 5.49 MB
  Пособие содержит проекты уроков, описывающие цели обучения, тип урока, требования к знаниям и умениям учащихся, а также ссылки на программное и методическое обеспечение урока. Методические рекомендации к уроку содержат описание его этапов с указанием методов обучения и форм организации познавательной деятельности учащихся.
32685. Особливості впливу послуг на рівень сервісу в готелі «Формула-Плюс» 930.5 KB
  Тенденції сучасного економічного розвитку характеризуються динамізмом зовнішнього середовища, загостренням конкурентної боротьби та змінами у площині потреб і мотивацій споживачів. Ринки стають все більш динамічними...