67075

Як працювати з програмами на розвиток логічного мислення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Ознайомити учнів з видами логічних задач: ребусами, пазлами, танграмами, формувати уміння роботи з комп’ютером, користування мишею, розгадувати ребуси, працювати з головоломками «Пазл» і «Танграм». Розвиток уваги, логічного мислення, просторової уяви, пам’яті.

Украинкский

2014-09-03

2.13 MB

120 чел.

Урок № 11     Клас 2   Дата________

Тема. Як працювати з програмами на розвиток логічного мислення.

Мета. Ознайомити учнів з видами логічних задач: ребусами, пазлами, танграмами, формувати уміння роботи з комп’ютером, користування мишею, розгадувати ребуси, працювати з головоломками «Пазл» і «Танграм». Розвиток уваги, логічного мислення, просторової уяви, пам’яті. Виховання цікавості до інформатики, інформаційної культури.

Тип уроку: Комбінований урок.

Обладнання: комп’ютерна програма “Розбірні  малюнки”, таблиці з правилами поведінки біля комп’ютера, роздатковий матеріал (геометричні фігури, пазли, ребуси).

Структура уроку

І  Організаційний момент.

ІІ  Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі.

ІІІ Перевірка домашнього завдання.

ІV Вивчення нового матеріалу.

  1.  Знайомство з логічними задачами.
  2.  Учимося розгадувати ребуси.
  3.  Учимося збирати пазли.
  4.  Учимося складати танграм.

V  Фізкультхвилинка.

VI  Практична  робота.

VII  Підсумок  уроку.

VIII  Домашнє  завдання.

Хід уроку

І  Організаційний момент.

Доброго ранку, діти!

Ось дзвінок сигнал нам дав,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок скоріше починаймо.

Щоб урок нам розпочати,

Треба всім нам повторяти:

«Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту,

Зараз з силами зберусь,

Я нічого не боюсь.

Впевнений, кмітливий я,

Здобути хочу я знання.

ІІ  Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі.

  1.  Інструктаж з ТБ.
  •  Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному класі. Скажіть, чи правильно поводили себе учні, прийшовши на урок інформатики до комп'ютерного класу.

  1.  Неуважний учень дрімав на уроці і не чув пояснень вчителя про
    послідовність виконання завдань. Потім він прокинувся, згадав про роботу і без дозволу вчителя перейшов до іншої парти подивитись, чим займаються однокласники.

- Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?

  1.  Перед уроком інформатики в учнів 2 класу була фізкультура.
    Спортивну форму та лижі вони принесли з собою на урок інформатики.

- Які правила техніки безпеки вони порушили?

ІІІ  Перевірка домашнього завдання.

  •  

Методичний прийом «Мозкова атака» (Додаток 1).

  1.  Діти, що ми вчили на минулому уроці? (Клавіатура).
  2.  

Що таке клавіатурний тренажер?

  1.  Що таке монітор?

ІV  Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці будемо працювати з програмами на розвиток логічного мислення.

Розвивати увагу, логічне мислення, просторову уяву, пам’ять. Виховувати інтерес до інформаційної культури. 

V Вивчення нового матеріалу.

  1.  Знайомство з логічними задачами. 

Послухайте задачі (Додаток 2):

  •  Пять яєць зварилися за 5 хвилин. За скільки зварилося одне яйце?

  •  Якого каменя немає у воді? (Сухого) 
  •  Які це задачі?
  •  А дії були?
  •  Мудрі математики називали їх логічними, бо для того,  щоб дати відповідь треба підключити уяву, мислення.
  •  Як ви думаєте, які бувають логічні задачі? (Ребуси, пазли, танграми).

  1.  Учимося розгадувати ребуси. 
  •  Робота з підручником (ст. 48- 51)

Ребус – це …  (читаємо і розгадуємо ребуси) (Додаток 3).

  •  Гімнастика для очей

  1.  Учимося збирати пазли. 

а) -  Діти, а ви знаєте, що таке пазл?

  •  А що означає це слово? (Даю визначення терміну пазл).
  •  А хто вже вміє складати пазли?
  •  Що потрібно, щоб скласти пазл? (ст. 49, читаємо).

б)  Робота в парах

- Працюємо в парах – складаємо пазли (Додаток 4).

- Що вийшло?

VІ Фізкультхвилинка (Додаток 5).

Буратіно потягнувся,

Раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторону розвів –

Мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати,

Треба нам навшпиньки стати.

  1.  Учимося складати танграм. 
  •  Розповідь вчителя. (ст. 50) (Додаток 6).

VІІ Практична робота

Вчитель допомагає учням працювати за комп'ютером.

  •  Алгоритм виконання роботи  (на картках для кожного учня, Додаток 7).
  1.  Увімкнути монітори.

2) Знайти програми “Сходинки”.

3) Включити програму “Розбірні  малюнки”.

4) Вибрати малюнок “Зайчик”.

5) Перенести кожну частину на своє місце за зразком зліва.

6) Переміщуємо елементи лівою кнопкою мишки.

7) Якщо завдання виконане правильно, то на моніторі з’явиться вітання.

Інформація для вчителя:

–  Учень користується прийомом “перетягни-й-кинь”;

– якщо деталь малюнка підвести близько до місця з’єднання з іншою деталлю, то вони ніби притягуються (так званий ефект “присипання”);

–  якщо з’єднання виконано правильно, то деталі промальовуються;

– в нижній частині екрана текст підказки повідомляє, скільки залишилося неприєднаних елементів;

– програма містить 12 малюнків, які можна обирати на власний розсуд із списка.

  •  Хвилинка відпочинку.

Відео «Зайчики – пальчики».  

VІІІ  Підсумок уроку.

  •  Що нового дізналися на уроці?
    •  Що найбільше сподобалося?
      •  Що таке ребуси?
      •  Що таке пазл?
      •  Що таке танграм?

ІХ Домашнє завдання.  

  •  Підручник п. 12 ст. 48-51;
  •  Зошит ст. 24-25, № 3-4;
  •  Скласти фігури з  даного танграма (Додаток 6).

Додаток 1

Клавіатура

Клавіатурний тренажер

Монітор

Додаток 2

Яйця

Камінь

Додаток 3

Ребуси

Додаток 4

Пазли

Додаток 5

Фізкультхвилинка

Додаток 6

Танграм

Додаток 7

Практична робота

  1.  Увімкнути монітори.

2   Знайти програми “Сходинки”.

3   Включити програму “Розбірні  малюнки”.

4   Вибрати малюнок “Зайчик”.

5   Перенести кожну частину на своє місце за зразком зліва.

6   Переміщуємо елементи лівою кнопкою мишки.

7 Якщо завдання виконане правильно, то на моніторі з’явиться вітання.

Практична робота

  1.  Увімкнути монітори.

2 Знайти програми “Сходинки”.

3 Включити програму “Розбірні  малюнки”.

4 Вибрати малюнок “Зайчик”.

5 Перенести кожну частину на своє місце за зразком зліва.

6 Переміщуємо елементи лівою кнопкою мишки.

7 Якщо завдання виконане правильно, то на моніторі з’явиться вітання.

Практична робота

  1.  Увімкнути монітори.

2  Знайти програми “Сходинки”.

3  Включити програму “Розбірні  малюнки”.

4  Вибрати малюнок “Зайчик”.

5  Перенести кожну частину на своє місце за зразком зліва.

6  Переміщуємо елементи лівою кнопкою мишки.

7 Якщо завдання виконане правильно, то на моніторі з’явиться вітання.

остнікова Катерина Анатоліївна  7


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65903. КРИМИНАЛЬНАЯ КУЛЬТУРОЛОГИЯ. ТЕОРИЯ ГЕНДЕРА 85 KB
  Объединяет же эти преломления их безусловная принадлежность к процессу порождения конкретного акта преступного поведения и к тому что мы называем обыденной средой обитания каждого из нас. Значение категории мотива в изучении характеристик и закономерностей индивидуального преступного поведения трудно переоценить.
65904. ГЕНЕЗИС И ЭВОЛЮЦИЯ ЖАНРА: ВЕРСИЯ ОБОСНОВАНИЯ 73 KB
  Миф как единственно возможная форма восприятия мира на известной стадии развития общества. Эта проблема разрешается формированием жанра который и логически и исторически является модернизированной модификацией мифа его гомоморфным образом. Генезис жанра связан с архаическим ритуалом как языком мифо-поэтической модели мира...
65905. Разработка и реализация управленческих решений 48 KB
  Природа процесса принятия решения Принятие эффективных решений – одно из наиболее важных условий эффективного существования и развития организации. Конечно существует ряд проблем касающихся отношений между людьми здоровья семейного бюджета неудачное решение которых может...
65906. НАРОДОЗНАВЧИЙ АСПЕКТ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ 43 KB
  В контексті розбудови незалежної України створення системи національної освіти і виховання особливого значення набуло науково обґрунтоване розв'зання навчальних і виховних завдань засобами української народної педагогіки.
65907. ПРОЛЕГОМЕНЫ В ФЕНОМЕНОЛОГИЧЕСКУЮ ТЕОРИЮ ЖАНРА 139 KB
  Целью данной работы является попытка прелиминарно обозначить некоторые черты жанра повести о княжеских смертях с помощью сравнительного анализа повести о смерти Игоря Ольговича в Ипатьевской летописи под 1147 г. Повесть о смерти Игоря содержит синтез нескольких точек зрения на события в ней изложенные.
65908. Сущность и специфика рынка недвижимости 28.39 KB
  Рынок недвижимости это сектор национальной рыночной экономики представляющий собой взаимосвязанную систему рыночных механизмов обеспечивающих создание эксплуатацию передачу и финансирование объектов недвижимости передачу и защиту прав и интересов на эти объекты а также механизмов обеспечивающих функционирование рынка недвижимости инфраструктуру.
65909. ЖАНРОВАЯ МОДЕЛЬ НОВЕЛЛЫ В «ПИСЬМАХ РУССКОГО ПУТЕШЕСТВЕННИКА» Н. М. КАРАМЗИНА 58 KB
  Вставные эпизоды в свою очередь либо строятся по образцу новеллы либо близки идиллии хотя две эти жанровые модели взаимосвязаны и взаимопроницаемы. Мы будем ориентироваться на структуру новеллы как на наиболее формально организованную и послужившую автору Писем одной из моделей повествования.
65911. ОБ ИДИЛЛИЧЕСКИХ МОТИВАХ В «МЕРТВЫХ ДУШАХ» Н. В. ГОГОЛЯ 46.5 KB
  Гоголя в которой идет речь о посещении Чичиковым усадьбы Манилова. Темы идеи образы стиль главы о Манилове можно считать результатом диалога художественных языков возникающего между Гоголем и литературой сентиментализма и романтизма.