67076

Основні правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Протягом певного часу необхідно згадати якомога більше термінів, пов’язаних з роботою в Інтернеті; терміни записуються на аркушах фломастерами. По команді вчителя капітани вивішують аркуші на дошку. Далі проводиться обговорення термінів із наведенням командами їх означень. Балами оцінюються кількість згаданих термінів і їх чітке пояснення.

Украинкский

2014-09-03

38 KB

1 чел.

Заняття гуртка інформатики на тему «Основні правила Інтернет – безпеки та Інтернет – етики»

Чирко Володимир Олександрович,                        старший учитель математики та інформатикии вищої категорії Червонозаводської загальноосвітньої школи                          І-ІІІ ступенів №2                         Лохвицького р-ну                        Полтавської обл.

Заняття гуртка інформатики

в Червонозаводській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2

Дата проведення   24.09.2010 р.

Тема заняття. Основні правила Інтернет – безпеки і Інтернет – етики

Мета заняття. Домогтися засвоєння учнями основних правил Інтернет – безпеки і Інтернет – етики

Хід заняття

І. Організаційний момент

ІІ. Бесіда з учнями про користування Інтернетом: що дає Інтернет кожному з учнів, які проблеми виникають при користування Інтернетом

ІІІ. Ділова гра: «Ми — користувачі Інтернету»

Гуртківці поділяються на 2 команди, кожна з яких обирає капітана. Команди отримують аркуші білого та кольорового паперу, ножиці, клей, фломастери.   Гра включає три конкурси.

Конкурс 1.  

Протягом певного часу  необхідно згадати якомога більше термінів, пов’язаних з роботою в Інтернеті; терміни записуються на  аркушах фломастерами. По команді вчителя капітани вивішують аркуші на дошку.  Далі проводиться обговорення термінів із наведенням командами їх означень. Балами оцінюються кількість згаданих термінів і їх чітке пояснення.

Конкурс 2.

Команди називають позитивні і негативні сторони користування Інтернетом. Представники команд вивішують аркуші з записаною інформацією. Учитель називає будь яке положення із наведеного списку, а представник відповідної команди пояснює, у чому позитив чи негатив даного поняття. Бали виставляються за кількість понять і їх змістовне пояснення.

Конкурс 3.  

Команди створюють плакат з малюнками (аплікацією), що відображають наслідки користування Інтернетом. Плакати вивішуються на дошку. Команда-суперниця повинна відгадати суть зображеного. Потім представник команди  — автора малюнка дає свої пояснення.

Бали виставляються за оригінальність створення малюнка (аплікації), правильної трактовки командою суперників і власного пояснення команди – автора.

По закінченню гри підводяться підсумки. Переможці нагороджуються призами.

ІV. Диспут: «Основні правила Інтернет – безпеки та Інтернет – етики»

У ході диспуту учитель  ставить учням запитання про можливі ситуації, які виникають при користуванні Інтернетом. Учні повинні відповісти, як найкраще вирішувати проблеми, що можуть виникнути. При неточності відповіді учитель залучає інших учнів, або сам коригує відповідь.

V. Вручення учням пам’яток «Правила  Інтернет – безпеки та Інтернет – етики».

Учні включають комп’ютери та знаходять тестовий файл «Абетка Інтернет – безпеки та Інтернет – етики для дітей і підлітків».

Текст «Абетки»

Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів — вони знають, що треба робити.

Зустрічі в реальному житті із знайомими по Інтернет – спілкуванню не дуже є гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути різними  у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все-таки хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом із вами

Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Webсторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет – безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ — це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.

На надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання — це сприймається як «спам», і звичайно засмучує користувачів мережі.

Завжди поводьтеся в мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Учні можуть запропонувати свої доповнення до «Абетки».

Після цього абетка роздруковується  і вручається кожному учневі.

VІ. Підведення підсумків заняття. Прийом «Мікрофон»

Що ви дізналися про безпеку в Інтернеті?

Яке правило із Інтернет – безпеки ви вважаєте найголовнішим для себе?

Учитель підводить учнів до висновку, що правила Інтернет – безпеки треба завжди виконувати і розповідати про необхідність їх дотримання своїм знайомим, друзям, однокласникам.  

На закінчення учні пишуть через Інтернет коротенькі листи своїм знайомим, в яких повідомляють про тему заняття гуртка і радять своїм знайомим звернути увагу на правила безпечної роботи в Інтернеті.

  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42437. ЭКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЕ ИЗУЧЕНИЕ ЯВЛЕНИЯ ВЗАИМНОЙ ИНДУКЦИИ 272 KB
  Если контур в котором индуцируется ЭДС состоит не изодного витка а из N витков например представляет собойсоленоид то поскольку витки соединяются последовательно будет равна сумме ЭДС индуцированных в каждом витке в отдельности: Величину называют потокосцеплением или полным магнитным потоком. Если поток пронизывающий каждый из витков одинаков то ЭДС индуцируемая в сложном контуре определяется формулой:...
42438. ГИСТЕРЕЗИС ФЕРРОМАГНЕТИКОВ 291.5 KB
  Зависимость намагниченности а также индукции от напряжённости поля нелинейна см. отставание индукции В в веществе от напряжённости Н намагничивающего поля. Если вначале он полностью размагничен то при монотонном увеличении напряжённости Н от нуля изменение индукции В происходит по начальной основной кривой намагничивания ОА см.
42439. Исследование механического движения при скатывании тел по отвесным нитям на установке Максвелла 237.51 KB
  Установка Максвелла представляет собой однородный диск, насаженный на цилиндрический вал, центры масс диска и вала лежат на оси вращения, на диск может насаживаться съёмное кольцо (в дальнейшем будем обозначать это устройство в целом «Диском Максвелла», а входящий в него отдельный элемент «диском».
42440. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ПЛОТНОСТИ ТВЁРДОГО ТЕЛА ПРАВИЛЬНОЙ ГЕОМЕТРИЧЕСКОЙ ФОРМЫ 207 KB
  Для измерения линейных величин пользуются различными приборами. Измерения длины производят также масштабными линейками. Если измерения длины выполняют с точностью до долей миллиметра то пользуются вспомогательной шкалой измерительного прибора нониусом.
42441. Electronics Workbench фирмы Interactive Image Technologies Ltd 517.61 KB
  Моделирующие программы широко используются в процессе проектирования радиоаппаратуры предприятиями, производящими современную электронную технику. Наибольшее распространение в мире получила программа PSpice фирмы MicroSim, ставшая де-факто стандартом профессиональной моделирующей программы для ПЭВМ.
42442. Параллельные интерфейсы: CENTRONICS 69 KB
  Параллельные интерфейсы как правило используют логические уровни ТТЛ транзисторнотранзисторной логики что ограничивает длину кабеля изза невысокой помехозащищенности ТТЛинтерфейса. Для подключения принтера по интерфейсу Centronics в PC был введен порт параллельного интерфейса так возникло название LPTпорт Line PrinTer построчный принтер.При высоком уровне принтер не воспринимает остальные сигналы интерфейса GND Общий провод интерфейса Традиционный порт SPP Stndrd Prllel Port является однонаправленным портом через...
42443. Последовательный интерфейс: RS-232C 686.5 KB
  Предварительные сведения Последовательный интерфейс: RS232C Последовательный интерфейс для передачи данных использует одну сигнальную линию по которой информационные биты передаются друг за другом последовательно. При асинхронной передаче каждому байту предшествует стартбит сигнализирующий приемнику о начале посылки за которым следуют биты данных и возможно бит паритета четности. Завершает посылку стопбит гарантирующий паузу между посылками рис. Стартбит следующего байта посылается в любой момент после стопбита...
42444. Устройство инфракрасного интерфейса IrDA 230 KB
  Предварительные сведения Как работает IrD IrD относится к категории wireless беспроводных внешних интерфейсов однако в отличие от радиоинтерфейсов канал передачи информации создается с помощью оптических устройств. Протокол IrD Infr red Dt ssotition позволяет соединяться с периферийным оборудованием без кабеля при помощи ИКизлучения с длиной волны 880nm. Порт IrD позволяет устанавливать связь на коротком расстоянии до 1 метра в режиме точкаточка.