67078

Дерева, кущі, трав’янисті рослини. Якими бувають рослини. Запис і читання трицифрових чисел. Випадки додавання і віднімання пов’язані з нумерацією чисел. Задача на три дії

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сьогодні ми дізнаємося на які групи поділяються рослини. А також будемо вправлятися у записуванні трицифрових чисел, у додаванні та відніманні розрядних чисел, будемо розв’язувати задачу на три дії. III. Перевірка домашнього завдання. Біля входу в царство нас зустрічає принцеса.

Украинкский

2014-09-03

60 KB

0 чел.

Тема.    Дерева, кущі, травянисті рослини. Якими бувають рослини. Запис і читання  

             трицифрових чисел. Випадки додавання і віднімання пов’язані з нумерацією

              чисел. Задача на три дії.

Мета.    Розширити і поглибити знання учнів про дерева, кущі, травянисті рослини.

             Ознайомити з поняттям,,листяні”,,, хвойнірослини,,, однорічні”,

            ,, дворічні”,,,багаторічні рослини. Формувати вміння порівнювати,     

              виділяти істотні ознаки і виховувати бережливе ставлення до рослин, інтерес

              до природних явищ. Вправляти учнів у записуванні трицифрових чисел,  

              розкладанні їх на розрядні додатки, в додаванні і відніманні розрядних

              чисел. Розвивати обчислювальні навички, пам’ять, увагу, спостережливість.

 Хід уроку

I. Організація класу.

II. Повідомлення теми та завдань уроку.

  •  Сьогодні ми вирушимо в мандрівку. А куди саме дізнаємося пізніше.
  •  Щоб не заблудитися будемо йти парами по стежині, але не звичайній, а математичній.

№ 508- у парах.

  •  За допомогою математичної абетки прочитати, куди привела нас стежина?

25,  34,  102,  198,  208,  248,  284,  303,  802,  981,  999, 1000

 ц     а      р       с        т       в       о      ф        л     о        р      и

л

ф

о

и

р

802

203

981

1000

999

р

о

с

т

ц

а

в

102

284

198

208

25

34

248

  

 

  •  Що таке флора? ( рослини).
  •  Сьогодні ми дізнаємося на які групи поділяються рослини. А також будемо вправлятися у записуванні трицифрових чисел, у додаванні та відніманні розрядних чисел, будемо розвязувати задачу на три дії.

III. Перевірка домашнього завдання. 

Біля входу в царство нас зустрічає принцеса. Щоб продовжити мандрівку треба подолати деякі перешкоди. Вона хоче перевірити, що ми знаємо про рослини.

  1.  Згадаймо будову рослин ( 1 учень).
  2.  Гра,, Так чи ні( Тест).
  3.  Корінь вбирає з грунту воду? +
  4.  У плоді утворюються поживні речовини? – (листку)
  5.  Стебло проводить воду від кореня до всіх органів? +
  6.  Крохмаль та цукор утворюються з води та кисню? –
  7.  З листка утворюється плід? – ( квітки).
  8.  На світлі рослини виробляють кисень? +

( На які царства поділена жива природа)

IV. Вивчення нового матеріалу

  1.  Практична робота з унаочненням.

Малюнки:

а) дерев

б) кущів

в) трав’янистих рослин

– Чи однакові ці рослини?

  •  Знайдіть спільні ознаки.
  •  За якими ознаками поділяють рослини на 3 групи?( за стеблом)
  1.  Робота в групах.

Розвязати приклади і скласти рослину у вигляді мозаїки.

I - група – березу

II- група – калину

III- група – мак

   100+ 70 +2

600 + 100

            

          1000 - 100

100 +50

  800 + 20

     600 + 30 +1

      172

  700

  900

   150

          820

         631

Презентація робіт.(До якої групи належить складена вами рослина, чому?)

  1.  Фізкультхвилинка

Виконують рухи, якщо називаю дерево – руки вгору, якщо кущ – руки перед собою, якщо травяниста рослина – присісти.

Сосна, малина, тюльпан, ожина, ромашка, шипшина, чорнобривці.

4.) Робота з гербарієм

Кожна група має гербарії рослин (листяних і хвойних).

  •  Зверніть увагу на листки. Які вони за формою?

 Листяні    Хвойні

Широке Вузьке

Змінюється забарвлення Вічнозелене, покрите восковим нальотом

Щороку опадає Хвоя змінюється раз на три роки

На поляні нас зустрічає дуб. Яке це дерево? ( листяне). Дуб незвичайний, на листочках завдання № 509.

– Діти виходять зривають листочок і записують цифрами числа.

Довідкове бюро

Кожна група займалася пошуковою роботою.

Iгрупа зробить повідомлення про дуб.

Дуб – могутнє дерево, заввишки 40 м з товстим стовбуром 2 м у діаметрі. Дуб живе до 1000 років. Його найчастіше вражає блискавкою. Лікувальні властивості має кора, гілки і листя дуба. Він лікує запалення шкіри, рахіт, проблеми печінки, селезінки.

Дуб має енергетичні властивості. Коли притулитись до його стовбура, то він відновлює занепад сил, покращує настрій, мозкову діяльність.

  •  Ось ми підійшли до красивого деревця. Це ялинка. Яке це дерево?

Ялинка пропонує № 510- самостійно ( 1 учень за закритій дошці).

II- група зробить повідомлення про ялинку.

Ялинка приносить багато користі людям. Хвою та молоді пагони застосовують у народній медицині для приготування цілющих ванн, лікування нервових захворювань. З хвої виготовляють штучний шовк та пластик. А якщо у стовбур вдарить блискавка, то він стає чарівним. З такого стовбура виготовляють високоякісні музичні інструменти: скрипки, гітари.

Підсумок. На які групи поділяються дерева і кущі?

Ідемо далі і ось ми зустріли таку чарівну лісову квіточку. Хто впізнав її?( це конвалія).

Конвалія пропонує попрацювати з підручником с. 113. (На які групи поділяються травянисті рослини?).

– Прочитайте, які групи рослин називаються однорічними, дворічними, багаторічними?

  •  Конвалія пропонує Задачу № 511.

( Прочитайте умову задачі. Які це рослини?).

Самостійне розв’язування задачі

III- група – повідомлення про конвалію.

Конвалію – багаторічна рослина. Росте в тінистих лісах. Має гарний запах. Її квіти та листя мають лікувальні властивості. Застосовують при серцевих захворюваннях та неврозах. Конвалію також використовують в парфюмерії. В кімнаті, де квітує конвалія легко дихати. Поліпшується настрій, підвищується працездатність.

V. Підсумок уроку.

Закінчується мандрівка.

Спитати хочеться мені

Навчились ми чогось чи ні?

Гра «Мікрофон»

  •  На які групи поділяються рослини?
  •  На які групи поділяються травянисті рослини?
  •  Що треба робити, щоб було більше рослин на Землі, щоб наша Земля стала кращою? (насаджувати).

Зараз  перетворимось на садівників.

I- група записує на пелюстках квітки, кущі.

II- дерева

III- трав’янисті рослини.

VI. Д/з. Математика № 514, 515;     Природа с. 111-114.

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82421. Французская экзистенциальная философия 37.43 KB
  Экзистенциализм — возможно, наиболее популярное (наряду с психоанализом) философское течение нашего времени. Его название происходит от немецкого «existieren» и французского «exister» — существовать, и обращено не к выяснению сущности человека, а к его повседневному бытию
82422. Персонализм 35 KB
  Французский персонализм одно из ведущих философских течений современности; вместе с феноменологией экзистенциализмом и неотомизмом он составил целую эпоху в интеллектуальной жизни Франции первой половины XX в. Датой рождения французского персонализма считается октябрь 1932 г. Основоположник и главный теоретик французского персонализма Эммануэль Мунье 19051950 профессиональный философ католик по вероисповеданию; ему удалось сплотить вокруг Esprit творческую молодежь философов социологов публицистов литераторов литературных и...
82423. Философская герменевтика. Трудности перехода от понимания как способа познания к пониманию как способу существования 30.84 KB
  Хотя история герменевтики может быть прослежена через Средневековье до античности понятие герменевтики в его современном значении восходит к Новому времени. Революционный шаг в становлении герменевтики как самостоятельной дисциплины сделан Шлейермахером принципиально расширившим сферу подлежащих истолкованию текстов: для Шлейермахера это учение об искусстве понимания письменных документов вообще. Задачу герменевтики составляет прояснение условий делающих возможным уразумение смысла того или иного текста. Важным этапом становления...
82424. Аналитическая философия XX века: основные направления и проблемы 28.31 KB
  Одна из отличительных черт интеллектуальной культуры XX столетия развитие и нарастающее влияние аналитической философии. Главные цели философии анализа выявление структуры мысли прояснение всего смутного невнятного достижение прозрачного соотнесения языка и реальности четкое разграничение значимых и пустых выражений осмысленных и бессмысленных фраз. Внутри аналитической философии выделяют два направления: философию логического анализа и философию лингвистического анализа или лингвистическую философию. Исходные проблемы и понятия...
82425. Структурализм и постструктурализм 31.84 KB
  В античности понятие структуры было синонимом понятия форма. В трудах Структурная антропология 1958 и Структурная антропология два 1973 рекомендует при исследовании культуры обращать внимание не на субъекты но на такие культурные структуры жизни как мифы ритуалы маски правила бракосочетания родственные связи языки как на знаковые структуры и изучать их не диахронно а синхронно увязывая факты в целое....
82426. Теоретические истоки философии постмодернизма. Идея концепта, поиск новых смыслов философии, современные оценки 27.97 KB
  В основе мировоззрения постмодернизма лежат принципы космизма экологизма феминизма постгуманизма новой сексуальности как ответы на новые проблемы нового мира. Мировоззренческие элементы постмодернизма могут быть реконструированы в культурную программу постмодернизма парадигму эписгему новую онтологию новую гносеологию новую логику. Постмодернизм сторонится тотализирующих моделей чем знаменует смену познавательной парадигмы пересматривает позиции субъекта как центра и источника системы мировоззренческих представлений...
82427. Общая характеристика социокультурного и мотивационного контекстов современной зарубежной философии 26.06 KB
  Ухудшение условий жизни людей утрата природой своих естественных свойств истощение материальных ресурсов сказываются на жизни каждого человека подвергая опасности здоровье психическое состояние как ныне живущих так и будущих поколений. ознаменовалось огромными переменами во всех сферах жизни общества: значительно усилилось влияние науки и возросла ее роль в жизни всего мирового сообщества. в области общественной жизни и политики происходит обострение межгосударственных и социальных противоречий внутри отдельных стран которые выливаются в...
82428. Новые тенденции в современной зарубежной философии. Специфика «перехода от мира науки к миру жизни» 28.48 KB
  На наш взгляд основными и определяющими характер современной западной философии являются следующие направления: феноменология герменевтика экзистенциализм структурализм неопозитивизм постмодернизм. Основными тенденциями в развитии современной философии выступают Сциентизм и Антропологизм. Первая проявляется в позитивизме философии науки структурализме и других.
82429. Оценка классического наследия, отношение к традиции в современной зарубежной философии. М. Фуко о «четырехкратном сдвиге кантовского вопроса» 31.82 KB
  Все это наводит на мысль о внутреннем родстве и общей социальноисторической обусловленности широкого духовного процесса переоценки ценностей который продолжается и находит новые импульсы и в наши дни. Будучи двуединством эмпирического и трансцендентального человек является таким образом местом непонимания того самого непонимания которое постоянно грозит затопить мысль ее собственным небытием но в то же время позволяет мысли собраться в целостность на основе того что от нее ускользает. Теперь уже вопрос не в том как же собственно...