67079

Змінювання іменників за зразком: один - багато

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалювати уміння розпізнавати слова, які означають назви предметів; вчити змінювати слова-назви предметів за зразком: один-багато; сприяти усвідомленню того факту, що всі люди мають рівні права; розвивати уміння працювати в парі та групі; виховувати почуття власної гідності, повагу до інших.

Украинкский

2014-09-03

53 KB

6 чел.

Інтегрований урок української мови, «Я і Україна»

Тема:Змінювання іменників за зразком:один- багато

Мета:удосконалювати  уміння розпізнавати слова, які означають назви предметів; вчити змінювати слова-назви предметів за зразком: один-багато; сприяти усвідомленню того факту, що всі люди мають рівні права; розвивати уміння працювати в парі та групі; виховувати почуття власної гідності, повагу до інших.

Обладнання: індивідуальні картки, предметні малюнки, книга «Про права дитини», соняшник, прислів’я, кольорові олівці, «авторське крісло», графіки успішності,мультимедійний проектор.

                                            Хід уроку

І. Організація класу

Хвилинка психонастрою  (слайд1: сонечко,діти в колі тримаються за руки)

Ранок в світлий клас прийшов

І приніс до нас веселість і бадьорість.

В кожне серце радісно зайшов,

Щезла втома, лінь,суворість і розмови.

Друзі, плеснемо разом,

Посміхнемося гуртом-

Навкруги все стане лагідним, приємним.

Знов за руки беремось,

До роботи візьмемось-

І урок стає чудесним, милим, теплим.

ІІ. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності

-Сьогодні я хочу запропонувати  посадити насіннячко соняшника(слайд2:насіннячко соняшника)

-Затишок, тепло і наша сумлінна праця на уроці потрібні для того, щоб насіннячко проросло і ми побачимо результат.

Працюємо з графіками «успішності» - самооцінка(додаток1)

ІІІ. Відтворення, корекція та актуалізація знань

  1.  Хвилинка каліграфії (слайд3)

н  ння  насіння соняшник

2.Різнорівневі завдання (за картками)

1рівень- гра «Хто? Що?» передбачає розділення іменників на дві групи (робота в парі).

2рівень-за малюнком і питаннями скласти речення з даними іменниками(індивідуальна робота)

ІУ. Визначення мети та завдань уроку

-Завдяки нашій праці насіннячко проросло і зявився соняшник (відео «Проростання насіння»),на листочках якого наші наступні завдання(слайд4). Завдання першого листочка: визначити тему уроку.

Проблемна ситуація. Було насіннячко, з якого виріс соняшник. В соняшнику багато насіння. Коли насіння проростало, зявився один листочок, потім-багато. Записати слова: насіннячко- насіння, листочок-листя. Як змінилися слова? Спробуємо визначити тему уроку. (Відповіді дітей)

Музична фізкультхвилинка (слайд5)

У. Опрацювання нового матеріалу

1. Бесіда про права дитини.

Взагалі насіннячко можна порівняти з дитиною, а насіння- діти, люди, народ. Подивіться як щільно сидять зернятка у соняшнику.  От так і весь наш народ, наша школа, наш клас повинні бути разом, працювати пліч о пліч для того, щоб отримати результат, якого очікуємо. Не можна насміхатись і зневажати думку іншого. В народі про це кажуть: Навчися поважати тих, хто відрізняється від тебе, і ти навчишся поважати себе, а отже станеш дорослою людиною.

Кожна дитина має однокові права. Звернемось до Книги про права дитини і згадаємо їх (мультимедійна презентація «Права дитини»).

Діти пояснюють, які права вони мають ( за допомогою малюнків).

2.Розрізнення слів, які означають один і багато (завдання другого листочка)

Продовжити стовпчики слів, використовуючи ключові слова бесіди:

Дитина-діти

Людина-люди

Право-права

Книга-книги

3.Нагадати, що Книга про права дитини створення на основі Декларації прав дитини, яка була прийнята Організацією Обєднаних Націй.

Читання тексту «Ніхто не має право ображати людину» (Підручник «Я і Україна»)

4. Робота в парах (додаток2)

Хвилинка самонастрою

                        Самостійно ми працюємо.

Помилок не буде-факт!

Ми уважно помудруємо,

Щоб вийшов гарний результат

Картки з віршами. Синьою рискою підкреслити слова, які позначають один предмет, червоною- багато.

УІ. Закріплення вивченого

1.Творча робота

Хвилинка само настрою

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним бувай

І про кмітливість не забувай!

Скласти речення, використовуючи знання про права дитини, свої власні відчуття. Початок може бути таким:

Дитина хоче…

Дітям потрібно…

Людина може….

Люди повинні…

2.Презентація робіт в «авторському кріслі»

УІІ. Рефлексія

-Скільки сонечок на небі?

-Скільки тварин у світі?

_Скільки дітей на планеті?

-А мати в кожного? (слайд6)

-Чому погано людині без родини, без матері? Послухайте як про це пише поетеса Ірина Жиленко:

Ми сирітки, ми малята,

В нас немає мами й тата,

Але разом ми родина.

Маєм свій дитячий дім.

І держава Україна-

Добра мати нам усім.

Не тільки держава, а й ми з вами повинні допомагати сиротам, тому ми приймаємо участь у акції «Допоможи дитині»

УІІ. Підсумок уроку

1.Розглянути графіки «успішності», оцінити свою роботу.

2.-Людина має не тільки права, а й обов’язки. Є слова, які не змінюються, коли позначають один предмет чи багато. Але це зовсім інша історія, про яку ми поговоримо пізніше.

3.-Чи отримали задоволення від праці? Що можна було зробити інакше?

-Ми досить добре попрацювали і заслужили відпочинок.

УІІ.Домашнє завдання: намалювати право, яке б ви додали до Книги прав,пояснити його кількома реченнями.


Додаток1

Графік успішності (самооцінка)

За кожне завдання ставити крапочку:

-на клітинку вище, якщо завдання виконано правильно;

-на клітинку нижче, якщо була помилка.

®

®

®

®

®

®

®

®

®

®

Додаток 2

Підкреслити синьою лінією слова, що позначають один предмет, червоною-багато.

І в.

З неба падають сніжинки
На дерева, на будинки
На майдан і на садок,
На ялинки й на дубок.

ІІ в.

Одяглися люди в шуби,
Натопили тепло груби.
Білка гріється в дуплі,
Мишка в нірці у землі.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22618. Прямі вимірювання 929.5 KB
  Щоб отримати наближені значення похибки у формулу підставляють не істинне а так зване дійсне значення вимірюваної величини. Коли мова йде про похибки то їх звичайно підрозділяють на 3 категорії: промахи систематичні похибки та випадкові похибки. Промахи або грубі похибки виникають як результат неуважності експериментатора несправності приладів різких відхилень в умовах проведення експерименту стрибок напруги в електричній мережі та таке інше. Систематичні похибки відзначаються тим що не змінюються протягом часу.
22619. Вимірювальний практикум. Механіка 23 KB
  Вступні лекції Перша лекція Друга лекція Третя лекція Вимірювальний практикум Визначення густини твердого тіла Вимірювання струмів та напруг у колах постійного струму Вимірювання опорів за допомогою мостової схеми постійного струму Вимірювання електрорушійної сили ЕРС та напруг компенсаційним методом Градуювання напівпровідникового датчика температури Методичні вказівки до лабораторної роботи €œЕлектронний осцилограф€ Завдання до лабораторної роботи €œВизначення питомого опору провідника€ Механіка Вивчення коливань струни Вивчення...
22620. Вимірювання опорів за допомогою мостової схеми постійного струму 57.5 KB
  Вимірювання опорів за допомогою мостової схеми постійного струму. Вимірювання невідомих опорів за допомогою мосту Уітстона. Вимірювальні магазини опорів блок гальванометрів джерело живлення набір невідомих опорівз'єднувальні провідники.1 Вона складається з чотирьох опорів R1 R2 R3 R4 утворюючих плечі мосту гальванометра G та джерела живлення U підключених відповідно до діагоналей мосту ВД та АС.
22621. Крутильний балістичний маятник 181 KB
  Визначення швидкості польоту кулі у повітрі за допомогою крутильного балістичного маятника. Макетна установка для здійснення непружної взаємодії кулі та крутильного балістичного маятника вимірювання його кута відхилення та періоду колівань металеві кулі. Як у випадку балістичного так і балістичного крутильного маятника час співудару кулі з маятником значно менший порівняно з періодом виникаючих коливань Т тобто маятник не встигає відчутно відхилитися за час співудару. Якщо під час руху маятника знехтувати моментом сил тертя то можна...
22622. Вимірювання струмів та напруг у колах постійного струму 60 KB
  Для вимірювань у колах електричного струму користуються електровимірювальними приладами які промисловість випускає у великій кількості. Найчастіше вимірювання у колах постійного струму здійснюється за допомогою приладів магнітоелектричної системи. Магнітоелектричні прилади дозволяють отримати кут повного відхилення стрілки у межах 90 100 і можуть бути використані для вимірювань тільки постійного струму.
22623. Градуювання напівпровідникового датчика температури 81.5 KB
  При вимірюванні опору постійному струму натискати кнопку K можна тільки після підключення об'єкту вимірювання.Зняти залежність опору напівпровідникового датчика від температури та побудувати графік T = f R. Наприклад як фізичний принцип за яким можна побудувати термометр широко використовується залежність опору R від температури Т. Для реєстрації незначних змін опору супутніх незначним перепадам температур потрібна апаратура високої точності а це ускладнює але не виключає зовсім застосування металів як датчиків температури.
22624. Визначення моментів інерції твердого тіла 246.5 KB
  Визначення моментів інерції твердого тіла.Експериментальне визначення параметрів еліпсоїда інерції твердого тіла. 3 Запишемо це векторне рівняння у проекціях на вісі координат з початком у точці беручи до уваги що : 4 З метою спрощення зробимо наступні позначення у рівняннях 4: 5 Вирази позначені однаковими подвійними індексами відтворюють моменти інерції тіла відносно відповідних осей наприклад ОХ ОУ ОZ тобто ті моменти інерції...
22625. ГІРОСКОП 112.5 KB
  Вимірювання швидкості прецесії гіроскопа. Визначення моменту імпульсу та моменту інерції гіроскопа. Макетна установка для спостереження явища регулярної прецесії гіроскопа та виконання необхідних вимірювань. Головне припущення елементарної теорії гіроскопа полягає у тому що і при повільному русі осі обертання у будьякий момент часу момент імпульсу гіроскопа відносно його нерухомої точки вектор вважається направленим по осі гіроскопа у той же бік що й вектор кутової швидкості .
22626. Принципова схема лазера. Властивості лазерного випромінювання. Основні типи лазерів 47.5 KB
  Властивості лазерного випромінювання.Такий процес називається вимушеним індукованим випромінюванням. Для виходу випромінювання одне з дзеркал резонатора роблять напівпрозорим. Окрім підсилення хвилі активним середовищем є фактори що зменшують амплітуду хвилі фактори: коефіцієнт відбивання дзеркал r 1 виводимо частину випромінювання з системи дифракція розсіяння світла середовищем резонатора.