67086

Курс «Я і Україна. Природознавство». Південний берег Криму. Математика. Додавання та віднімання багатоцифрових чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: курс « Я і Україна. Природознавство »: ознайомити дітей із розташуванням, кліматом, рослинним і тваринним світом Південного берегу Криму, представити Крим як всеукраїнську здравницю; розвивати усне мовлення, увагу, уяву; виховувати дбайливе ставлення до багатства природи України; математика: повторити прийоми додавання та віднімання багатоцифрових чисел...

Украинкский

2014-09-03

70.5 KB

1 чел.

           Таскіна Людмила Леонідівна,

                                                                                                  вчитель початкових класів

                                                                                                   та інформатики,  спеціаліст

                                                                                          вищої кваліфікаційної

                                                                                                    категорії, вчитель-методист    

                                                                                                      Полтавської спеціалізованої

                                                                                             школи  I-III ступенів№3

Інтегрований урок « Я і Україна. Природознавство та математика »

4 клас. I семестр

Тема. Курс « Я і Україна. Природознавство ». Південний берег Криму.

Математика. Додавання та віднімання багатоцифрових чисел.

Мета:

курс « Я і Україна. Природознавство »: ознайомити дітей із розташуванням, кліматом, рослинним і тваринним світом Південного берегу Криму, представити Крим як всеукраїнську здравницю; розвивати усне мовлення, увагу, уяву; виховувати дбайливе ставлення до багатства природи України;

математика: повторити прийоми додавання та віднімання багатоцифрових чисел; узагальнити вміння розв’язувати задачі, робити висновки, виховувати спостережливість.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Вид уроку: інтегрований урок-подорож.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент
  2.  Повідомлення теми уроку

           Ми сьогодні на уроці

           Вирушаємо до моря.

На Південний берег Криму

Буде подорож в цей час.

Крим – куточок України

Рідної землі для нас.

  1.  Актуалізація опорних знань

Учитель. А де ж знаходиться Південний берег Криму? Хто ж з вас може показати Кримські гори на карті?

Учитель.

А на чому доберемось

В мальовничі ці місця?

Є в нас поїзд, є автобус,

Реактивний є літак.

Літак Автобус Поїзд

7359 43501 16467

Учитель. Щоб обрати вид транспорту, потрібно коментовано розв’язати приклад ( учень коментує біля дошки, діти класу – записують у зошитах ).

63852 - ( 27401 + 19984 ) = 16467

Учитель. Таку відповідь ми бачимо під малюнком поїзда. Отже, ми вирушаємо на поїзді. Поїхали!

  1.  Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу. Розповідь учителя з елементами бесіди та використання наочності.

Учитель.

Ось приїхали до міста…

Як же тепло навкруги!

Треба з’ясувати, діти,

Клімат тут чому такий?

А щоб відповідь знайти,

Треба в гори нам піти.

Тож, скоріше вирушаймо,

« Сходинки » ці подолаймо!

903

/ \ + 576

327

/ \ х 3

109

/ \ + 7

763

Діти самостійно розв’язують приклади « Числові сходинки ».

Учитель.

Хто піднявсь найшвидше в гори,

Той і відповідь зустрів!

Учень читає повідомлення та презентацію про клімат на екрані проектора.

Кримські гори захищають

Від північний злих вітрів.

Та ще й море ціле літо сонечко пекло,

Потім воно цілу зиму віддає своє тепло.

Ось чому зима тут, друзі. тепла і коротка.

Але літо вдвоє довше – жарке і спекотне.

Показ презентації рослин Криму

Учитель

Тож звичайно і рослинам добре тут живеться.

Дуб і бук, граб і ялиця, сосна в гору пнеться…

Гарно себе почувають кипариси, лаври,

Іглиці та олеандри, і, звичайно пальми.

Щоб берегти цю красу, школярі допомагають дорослим саджати дерева. Розв’яжемо таку задачу.

Школярі посадили 295 ялин, грабів – у 5 разів менше, а кипарисів – стільки, скільки ялин та грабів разом. Скільки всього дерев посадили школярі? ( 708 дерев )

Учитель

У сад Нікітський ботанічний зараз ми підемо,

Там рослин багато різних ми знайдемо.

У 1812 році він заснований і в Ялті розташований.

Учні

Тис ягідний – це хвойна рослина. Перші тисові ліси з’явилися на нашій планеті 200 млн. років тому. Тис ягідний ще називають негній-дерево за незвичайну стійкість до гниття. З тисової деревини закарпатські ратники виготовляли навіть ядра для гармат. Тис росте дуже повільно.

В Криму є тисове дерево, якому понад 1200 років, а висота його лише 10 м. Хвоя, паростки та насіння є дуже отруйними і для людини, і для тварин. Але правильно приготовлений настій хвої допомагає при захворюванні серця, проти укусів гадюк.

Платан. Слово платан походить від грецького плата, що означає широкий. Крона платана пишна й розлога. У рослини широкі листки ( до 25 см ), які нагадують розчепірину долоню. Квіти зібрані в суцвіття, схожі на кулясті голівки,що висять на довгих похилих ніжках – квітконосах усю зиму. Навесні кожен плід, який має маленький парашутик із волосинок, залишає свою оселю і починає мандрувати за вітром. В Америці деревину платана використовують для оздоблення найдорожчих автомобілів.

Гінкго. У перекладі з японського гінкго – срібний абрикос. Ця рослина - далекий родич сосни, але без голок та шишок. Насіння гінкго за формою схоже на сливу чи абрикос і виростає на кінчиках тонких гілок. Листок має неповторне жилкування: наче тонкі промінці розбігаються віялом на всі боки. В середині кісточки знаходиться насіння, яке в Японії та Китаї вважається делікатесною стравою. Плоди використовуються в медицині.

Учитель. На таблиці зашифрована назва рослини. Розв’яжіть рівняння. Його відповідь буде ключиком до шифру.

8

6

2

1

3

7

9

5

4

5

р

с

и

б

а

м

у

к

з

т

397405 + х = 534600

х = 137195 – бамбук

Ви здивуєтесь, коли дізнаєтесь, що бамбук – злакова рослина, така ж, як пшениця чи жито. Уявляєте соломину товщиною 20-30 см і довжиною 20-50 м. Бамбук дуже швидко росте: від 50 до 90 см за добу. Але росте він біля 40 днів, а потім ріст припиняється. Бамбук – дуже цінна рослина. На його батьківщині він використовуються, як будівельний матеріал та для осушування місцевості. Дізнайтесь, на скільки см підросте бамбук за 17 днів, якщо щодоби підростатиме на 60 см? Переведіть см у м.

17 х 60 = 1020 см = 10м 20см

  1.  Фізкультхвилинка

Ми мандруємо, мандруємо

Україною крокуємо.

Ось побачили Карпати

Як вершину нам дістати?

Заглядаємо в озерця –

Не торкнутися нам дна!

Так вже довго - довго йшли

Поки в Крим ми не прийшли!

Ми дізнались про рослини,

А який там світ тваринний?

Показ презентації тварин Криму

Є лисиці і косулі, зайці дикі кабани,

Олені є, білки, чайки, яструби, дрозди, орли,

Є і сови, мухоловки,

І, звичайно, солов’ї.

Над квітками і плодами в’ється безліч тут комах:

Жук-олень, вусач альпійський, турун і « мертва голова ».

Славиться цей край садами,

Ось послухайте сюди:

Тут багато винограду,

яблук, персиків, хурми.

Розв’яжіть мерщий задачу

Про поди такі смачні.

Задача. На винограднику для дитячого санаторію зібрали 8 великих корзин винограду по 12 кг у кожній та 11 маленьких по 4 кг у кожній. Скільки всього кг винограду зібрали? ( 140 кг )

( короткий запис задачі – на дошці, розв’язання її за допомогою виразу )

Учитель

          З голубих глубин морських

Рибу, крабів добувають.

Допоможемо рибалкам

Наловити в морі риби.

А для цього самостійно

Розв’яжіть цей приклад, діти!

I варіант

14051 – ( 28 + 4245 ) = 9778

II варіант

24905 – ( 3012 + 199 ) = 21694

Учитель

Ще курортів є багато

В мальовничих цих місцях.

Там здоров’я набирають –

Сім’ями відпочивають.

Презентація курортів Криму

Учитель

Крим – це край туристів., друзі.

Їде безліч їх сюди.

Милуватись морем, сонцем

І красою Кримських гір.

Розв’яжемо задачу про туристів.

Задача. за день туристи пройшли пішки 4 год зі швидкістю 5 км за 1 год, а проїхали автобусом 2 год зі швидкістю51 год за год. Який шлях подолали туристи за день? ( 263 км )

  1.  Самостійна робота за підручником « Я і Україна ». ( 135-138 )

А для того щоб дізнатися ще більше про Крим ми відкриємо підручник « Я і Україна» на с. 135 ( знайомство зі змістом тексту та відповідь на запитання до тексту )

  1.  Підсумок уроку.

Ось і ми вже, як туристи

Теж відвідали цей край.

Це – південний берег Криму –

Назавжди запам’ятай!

Коротка розповідь про бережливе ставлення до природи.

  1.  Домашнє завдання.

Із курсу « Я і Україна. Природознавство » с. 135- 138

Із математики № 322, 323

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

46549. ТЕХНОЛОГИЧЕСКОЕ ПРОЕКТИРОВАНИЕ АТП НА АВТОМОБИЛЕЙ 1.67 MB
  Важнейшими направлениями в проектировании должны быть типизация проектных решений на базе унификации объемно-планировочных решений, а также широкое применение типовых проектов. В целях сокращения трудоемкости и сроков проектирования, повышения экономичности проектных решений,
46550. Общая характеристика ФЗ "об окружающей среде" 19.85 KB
  Общая характеристика ФЗ об окружающей среде Определенный комплекс мер соответствующий законодательным нормам и принципам предназначенный для ограничения отрицательного влияния деятельности человека на природу называется – охрана окружающей среды или в научной сфере – прикладной экологией. Стоит отметить что проблема загрязнения окружающей среды несмотря на серьезную борьбу с ней с каждым днем становится все сильней Законодательная база в сфере охраны окружающей среды весьма широка. В отличие от осуществления деятельности в области...
46551. Система планов на предприятии и их взаимосвязь 41 KB
  ехнико-экономическое планирование предусматривает разработку целостной системы показателей развития техники и экономики предприятия в их единстве и взаимозависимости как по месту, так и по времени действия. В ходе данного этапа планирования обосновываются оптимальные объемы производства на основе учета взаимодействия спроса и предложения на продукцию и услуги
46552. Основные закономерности изнашивания. Работоспособность деталей и узлов машин 19.89 KB
  Виды изнашивания в машинах Механическое изнашивание изнашивание в результате механических воздействий. Абразивное изнашивание механическое изнашивание материала в результате режущего или царапающего действия твердых тел или частиц. Абразивная эрозия гидро и газоабразивное изнашивание основной вид изнашивания деталей насосов трубопроводов арматуры дымососов вентиляторов эжекторов пескоструйныхаппаратов в результате воздействия твердых тел или частиц увлекаемых потоком жидкости или газа. Усталостное изнашивание часто является...
46553. Смазочные материалы. Назначение. Классификация. Основные параметры и свойства смазочных материалов 22.23 KB
  Полутвёрдыми полужидкими расплавленные металлы солидолы консталины и др жидкими автомобильные и другие машинные масла газообразными углекислый газ азот инертные газы. Растительные масла получают путем переработки семян определенных растений. – животные масла вырабатывают из животных жиров баранье и говяжье сало технический рыбий жир костное и спермацетовые масла и др. – органические масла по сравнению с нефтяными обладают более высокими смазывающими свойствами и более низкой термической устойчивостью.
46554. THE ADVERB 19.95 KB
  The adverb is a word denoting circumstances or characteristics which attend or modify an action, state, or quality. It may also intensify a quality or characteristics From this definition it is difficult to define dverbs s clss becuse they comprise most heterogeneous group of words nd there is considerble overlp between the clss nd other word clsses. longside such undoubtful dverbs s here now often seldom lwys there re mny others which lso function s words of other clsses. Thus dverbs like ded ded tired cler to get cler wy clen I've clen forgotten slow esy he would sy tht slow nd esy coincide with corresponding djectives ded body cler wters clen hnds. dverbs like pst bove re...
46555. Система Управления БД 19.99 KB
  БД это именованная совокупность данных отражающая состояние объектов и их отношений в заданной предметной области. Банк данных является современной формой организации хранения и доступа к информации. Банк данных – это система специальным образом организованных данных баз данных программных технических языковых организационнометодических средств предназначенных для обеспечения централизованного накопления и коллективного многоцелевого использования данных. Банк данных является сложной системой включающей в себя все обеспечивающие...
46556. Затратный подход к оценке предприятия 20.02 KB
  Суть данного подхода заключается в том что сначала оцениваются и суммируются все активы предприятия нематериальные активы здания машины оборудование запасы дебиторская задолженность финансовые вложения и т. Далее из полученной суммы вычитают текущую стоимость обязательств предприятия. Итоговая величина показывает стоимость собственного капитала предприятия.