67090

Інтерактивна гра «Як не захворіти на грип»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Оголошення теми і завдання З приходом зими похолодань люди частіше хворіють на грип. Наше завдання вияснити чому виникає грип які шляхи його поширення і що можна зробити щоб не захворіти. Напевно вам доводилося хворіти на грип.

Украинкский

2014-09-03

45 KB

0 чел.

Інтерактивна гра

«Як не захворіти на грип»

Мета: виявити рівень обізнаності дітей з даного питання; поглибити знання школярів про причини виникнення грипу, його розвиток та шляхи поширення вірусу; формувати вміння приймати рішення щодо збереження і зміцнення власного здоров’я в екстремальних ситуаціях; розвивати вміння працювати  в парі; виховувати свідоме ставлення до власного здоров’я.

Обладнання: умовний мікрофон, два іграшкових телефони, аркуші,  зашифровані прислів’я.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Хвилинка психологічного настрою.

Якщо хочеш здоровим бути,

Правило запам’ятай:

Сам про своє здоров’я дбай, -

На лікарів цю турботу не перекладай.

Лікарі лікують хворих,

Здоров’я вони не творять.

Людина повинна сама

Дисциплінована бути і вольова.

2. Оголошення теми і завдання

- З приходом зими, похолодань люди частіше хворіють на грип. Наше завдання – вияснити, чому виникає грип, які шляхи його поширення і що можна зробити, щоб не захворіти.

3. Вправа «Мікрофон».

- За умовами цієї вправи говорить той, хто тримає мікрофон, решта слухають, не перебивають.

Напевно, вам доводилося хворіти на грип. Як ви вважаєте, чому ви хворіли?

Діти висловлюються по черзі і передають мікрофон один одному.

4. Міні-лекція.

- Навколо нас у зовнішньому середовищі знаходиться велика кількість невидимих

для ока живих істот. Їх можна побачити лише за допомогою спеціальних приладів – мікроскопів, які у тисячу та мільйон разів збільшує зображення. Збудники грипу вчені та лікарі побачили під дуже сильним мікроскопом і назвали його вірусом.

- Сьогодні відомо, що грип  може передаватися від людини до людини повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, чхання, розмови. На грип хворіють у всьому  світі, навіть у тропіках, до того ж захворюваність там не залежить від пори року. У нашій місцевості основна маса захворювань на грип припадає на період з листопада до березня.

Найнебезпечніший вірус грипу типу А та A(H1N1). зазвичай він має сферичну форму і  виступи на поверхні. Потрапивши до клітини людини, вірус починає розмножуватися так стрімко, що за якихось десять годин утворюється від 100000 до мільйона нових «копій» вірусу, які позвивають клітину з середини.

У цьому вірусу є одна небезпечна особливість – він дуже швидко змінюється. Так як вірус грипу розмножується значно швидше, ніж вірус ВІЛ, багато його «копій» дуже відрізняються від «оригіналу». Деякі «копії» відрізняються настільки, що наша імунна система не може їх виявити. Ось чому щороку нам доводиться стикатися з різними видами грипу.

Хоча лікарі рекомендують робити щеплення від грипу, проте це не найкращий вихід.

  1.  Читання вірша «Поради лікаря Нехворійка»

Послухайте вірш і складіть правила запобігання захворювання на грип.

Чудовий лікар Нехворійко

У місті нашому живе.

Дасть вам пігулку чи настійку –

Здоров`я буде як нове.

Він повідомив: «Лютий ворог

До міста нашого пробравсь.

Це грип. Можливо, дуже скоро

Він завітає і до нас.

Як нам від грипу вберегтися?

По-перше, ти запам`ятай:

Побережись, не застудися!

На вус, як кажуть, намотай,

Що у застудженому тілі

Грип швидше візьметься за діло.

В теплі ж незатишно йому.

По-друге, руки мий. Чому?

Руками ти за все хапався,

Звичайно, вірусів набрався.

Тепер додому їх приніс.

Вони потраплять в рот в ніс!

Це лихо треба зупинити!

Хутчіш із милом руки мити!

По третє, їжте всі часник.

Щоб вірус  грипу зовсім зник:

Цей вірус часнику боїться.

Запам`ятайте, знадобиться!

Нарешті, всім потрібно знати,

Що здатний вірус цей літати.

Хтось хворий кашлянув чи чхнув,

Чи просто біля вас зітхнув –

Хворобу вірус вже поніс

Прямісінько до вас у ніс!

Та ватно-марлева пов`язка

Врятує вас! Носіть, будь ласка!

Наш добрий лікар Нехворійко

Завжди навчає малюків:

«Щоб вам не знадобились ліки,

Любить своїх помічників!

Це мед, малина і калина,

А ще цибуля і часник,

Смородина, лимон, шипшина.

Природа – справжній чарівник!

Запам’ятайте, що рослини –

Природні ліки, справжній дар!

В них – мінерали, вітаміни –

Здоров’я і життя нектар!»

Наш добрий лікар Нехворійка

Нам розповів про чистоту:

Потрібно з милом руки мити,

Бо це – з мікробами війна.

Як часто змушує хворіти

Рука, коли вона брудна!

А ще сказав наш мудрий лікар.

Що щирий і веселий сміх

І гарний настрій наш – теж ліки,

Найкращі від хвороб усіх!

 

      

6 Вправа « Поради для здорових»

Робота в парах

- Що ви могли порадити людині, аби не захворіти на грип? Протягом 3 хвилин складіть поради для здорової людини.

Діти записують свої поради на аркушах паперу і передають їх вихователю. Педагог озвучує записи.

7. Вправа «Телефон».

Робота в парах.

- Якщо хтось з класу все ж таки захворів на грип, його треба підтримати, поцікавитися його самопочуттям. Проте, щоб уникнути прямого контакту з хворим, краще йому зателефонувати. Можна поцікавитися здоров’ям, як проходить лікування, дати корисні поради, як швидше одужати, поділитися чимось цікавим, що відбувалося в школі, поки товариша не було.

Умовна розмова по телефону відбувається між здоровим і хворим. Діти самостійно розподіляють ролі, добирають запитання та відповіді. На підготовку діалогу відводиться 2-3 хвилини. Діти виходять до дошки парами і демонструють свої розмови по телефону.

8. Вправа «Літературна морока»

- Знайдіть другу половину прислів’я.

Здоров’я –       було б здоров’я.

Світ великий –      як готові гроші.

Ліпше здоров’я,     половина здоров’я.

Весела думка -      ці найбільший скарб.

9. Підсумок заняття.

- Отже, сьогодні ми не лише дізналися про  вірус грипу, а й вчилися діяти у складній ситуації: як не заразитися від хворого, як лікуватися, якщо захворів, як спілкуватися з хворим на грип. Бажаю вам дотримуватися тих порад, які ви складали для здорової людини, і бути здоровими та життєрадісними.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32627. Описати принцип роботи системи КГМ-РИЗТ, а також основні системні задачі комплексу, основні достоїнства та недоліки 2.91 MB
  ВАГОННЫЙ ЗАМЕДЛИТЕЛЬ КЛЕЩЕВИДНОНАЖИМНОЙ ПОДЪЕМНЫЙ КНП5 Клещевиднонажимной подъемный двухрельсовый пневматический вагонный замедлитель используется преимущественно на спускной части сортировочных горок при новом строительстве и модернизации. Вагонный замедлитель КНП5 изготавливается пятизвенным шестисекционным. Вагонный замедлитель может имев следующие положения: отторможенное тормозная система занимает нижнее положение. Через вагонный замедлитель может пропускаться ся весь габаритный подвижной состав вагонного и локомотивного...
32629. Докладно описати порядок виконання конструктивних і технологічних розрахунків сортувальних гірок на сортувальних станціях 238.5 KB
  До технологічних розрахунків відносяться: переробчу спроможність гірки Nпер; технологічний гірковий інтервал tгор; продовжуваність цикла Тц; кількість вагонів які формуються через гірку у кожному циклі Вфц. Для передачі у предгірковий парк в обхід гірки на гірках повишеної потужності проектують дві обвідні колії. На гірках великої потужності проектуються двітри колії насуву дві спускних і дві колії в обхід гірки.
32630. Пассажирский комплекс 679 KB
  Пассажирский комплекс это коплекс станций ПС и ПТС предназначенный для обслуживания пассажиров и пассажирских поездов всех категорий в том числе и пригородных. ПТС оборудована всеми устройствами для экипировки и ремонта подвижного состава: вагоноремонтные и экипировочные депо с ремонтными цехами и отделениями пункты технического осмотра ПТО специальные мастерские вагономоечные машины системы электровоздуховодоснабжения склад топлива пути и устройства для газовой обработки составов и т. Обоснование размещения станций в...