67099

Гори Карпати

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: продовжувати формувати уявлення про природу України поняття гори; сформувати поняття Карпатські гори; формувати навички роботи з картами схемами зошитом підручником; розвивати пізнавальний інтерес спостережливість творчі навички; виховувати любов та дбайливе ставлення до природи патріотичні та естетичні почуття.

Украинкский

2014-09-03

175.5 KB

7 чел.

 

Торезький НВК – ліцей «Спектр»

      Гори Карпати

Природознавство. 4 клас

Вчитель початкових класів  

Науменко Н.М.

Тема.   Гори Карпати

Мета:  продовжувати формувати уявлення про природу України, поняття       гори; сформувати поняття Карпатські гори; формувати навички роботи з картами, схемами, зошитом, підручником; розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, творчі навички; виховувати любов  та  дбайливе ставлення до природи, патріотичні та естетичні почуття.

Задачі уроку: стимулювати пізнавальну активність учнів; створювати проблемну ситуацію; організувати парні, групові та колективні форми роботи; формувати ціннісні орієнтації.

Обладнання: географічні карти України, схема «Гора», ілюстрації з зображенням рослин  і тварин Карпатських гір, краєвидів гір, грамзапис пісні « Смерека », творчі роботи дітей.

                                    Хід уроку

   

І – 30 хв.

1. « Вхід в урок »

2. Хвилинка синоптика ( по 1 учню з кожної робочої групи ).

                                

3.  « Мозкова атака »

  •  У якій частині України розташований Південний берег Криму?
  •  Які його погодні й природні особливості?
  •  Чим вони пояснюються?
  •  Чим зумовлена рослинність Південного берега Криму?
  •  Чим зумовлена різноманітність тварин?
  •  Як охороняють природу Кримського узбережжя?

  4.   Гра «Чий малюнок точніший?»

             (Біля дошки працюють по 1 учню з групи. Учитель показує ілюстрації із зображенням рослин  та тварин однієї з природних зон. Потім учні напам'ять (ілюстрації прибираються) словесно відновлюють зображення предмета. Клас порівнює, хто зобразив точніше.)

 — Що спільного між об'єктами?

 

  1.  Гра «Угадай  природну зону»

      Викликані до дошки учні отримують картку з назвою природної зони. Ніхто не знає, яка зона попалася іншому. За п'ять хвилин кожний з відповідаючих  повинен записати на аркуші паперу слова, які асоціюються в нього з цією зоною (тільки окремі слова: географічні назви, корисні копалини, назви рослин, тварин і т. д.). Потім слова зачитуються. Клас повинен визначити, про яку природну зону йдеться. Виграє той, хто точніше добрав слова.

 Заочна  екскурсія  Південним  берегом  Криму 

( Кожна  група «проводить» заздалегідь підготовлені екскурсії по різних куточках Криму.)

       

        

ІІ – 30 хв

  1.  Демонстрація ілюстрацій рівнинних природних зон (мішані ліси, лісостеп, степ) та ілюстрацій краєвидів Карпатських і Кримських гір.

— Чим суттєво відрізняються природні зони від зон Карпатських і Кримських гір?

  1.  Заслуховування повідомлень про Карпати, підготовлених учнями вдома.

3.  Гра « Снігова грудка »

     — Яка форма земної поверхні називається горами?

— Які частини мають гори?

— Які гори розрізняють за їх висотою?

— Як визначити висоту гір за допомогою фізичної карти?

— Що таке гірський хребет?

— Які гори є в Україні?

— Де вони знаходяться?

— Чи однакова рослинність біля підніжжя і на вершинах гір»? Чому?

4.  Практична робота зі схемою на дошці й у підручнику (с. 131).

1)  Розгляньте схематичний малюнок, доведіть, що це не височина, а гора.

2)  Уважно роздивіться, як рослинність змінюється від підніжжі гори до її вершини.

3)  Порівняйте рослинність гір з рослинами рівнинних природних зон, що вивчали; проведіть паралелі між ними.

4)  Висловіть припущення щодо причин зміни рослинного світу в горах від підніжжя до вершини.

5)  Перевірте свої здогадки, а для цього прочитайте текст «Гори»

(с. 130—13І).

2. Практична робота з фізичною картою України та контурною картою

1)  Знайдіть на карті Карпатські гори, поясніть, як це легко зробити. 2)  Визначте, в якій частині України вони знаходяться, доведіть свою правоту.

3)  Знайдіть найвищу вершину Карпат. Назвіть її. Як ви відшукала її на карті?

4)  Визначте річки, які беруть початок у Карпатах.

5)  Пригадайте назву озера, яке є у Карпатах.

         6)   Поміркуйте, чому на карті написано не Карпатські гори, а Українські Карпати.

3. Робота з підручником (с. 132).

1)  З'ясуйте природні умови Карпат.

2)  Визначте, як рослинний світ Карпатських гір змінюється від підніжжя до вершин.

3)  Визначте, які тварини зустрічаються тільки в Карпатах (с. 133-  134), а які — на рівнинах в інших природних зонах.

4)  Поміркуйте, чому в Карпатах такий різноманітний тваринний світ.

  1.  Розгадування кросворду ( кожна група працює окремо на аркушах).

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

  1.  Листяне дерево, що росте у горах. ( Клен )
  2.  Квітка, що росте на полонині. ( Арніка )
  3.  У горах є безліч… ( лікарських ) квітів.
  4.  Тетерук, рябчик, дятел – це … ( птахи ).
  5.  Хвойне дерево. ( Модрина )
  6.  Річка, що тече в горах. ( Прут )
  7.  Дерево на Закарпатті. ( Ялиця )

- То про які гори говорили на уроці?

4.  Прослуховування в грамзапису пісні Яремчука « Смерека ».

5.   Робота в зошитах:

  •   завдання на с. 49

6. Домашнє завдання:

1.Опрацювати статті підручника (с. 131—134).

2.Звернути увагу на рубрики «Перевір себе», «Поміркуй», виконати практичні завдання на с. 134.

3.Закінчити виконання завдань на с. 49 зошита.

4.Творче завдання: підготувати фактичний та ілюстративний матеріал про природу Кримських гір.

7.   Підсумок уроку

  •  Чи запросили б ви друзів у Карпати?

Додаток

Види Карпат

           

             

             


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21869. Качество и эффективность управленческих решений 54 KB
  Качество и эффективность управленческих решений.1 Понятие управленческого решения и управленческого действия В теории принятия решений выделяют понятия управленческие решения и управленческие действия.2 Качественная оценка эффективности управленческого решения В состав качественных показателей эффективности разработки управленческих решений могут быть включены: своевременность представления проекта решения степень научной обоснованности решений использование научных методов разработки современных подходов ...
21870. Контроль реализации управленческих решений 72 KB
  Понятие содержание цель и функции контроля; 11. Виды контроля и их классификация; 11. Основные принципы и критерии организации контроля; 11. Основные принципы и критерии организации контроля.
21871. Управленческие решения и ответственность 53 KB
  Управленческие решения и ответственность. Ответственность руководителя как элемент процесса принятия и реализации решения; 12. Ответственности и ее формы в зависимости от сферы деятельности Ответственность категория этики и права выражает особое социальное и моральноправовое отношение личности к обществу. В зависимости от сфер жизнедеятельности людей ответственность имеет ряд форм.
21872. Функции решения в методологии и организации процесса управления 253 KB
  Функции решения в методологии и организации процесса управления.1 Функции решения в методологии и организации процесса управления; 1.2 Понятие управленческого решения и сферы его применения; 1.
21873. Типология управленческих решений 155.5 KB
  Классификация управленческих решений Для разработки и принятия адекватного рассматриваемой проблеме управленческого решения эта работа должна строиться на основе научной классификации управленческих решений. Наиболее широко распространена их классификация по следующим основаниям: сфера деятельности; сроки действия; цели; вид лица принимающего решение ЛПР; уникальность управленческого решения; полнота исходной информации; степень обоснованности решения; ранг управления; масштабность решения; объект...
21874. Условия и факторы качества управленческих решений 47 KB
  Условия и факторы качества управленческих решений. Свойства качественных решений 3. Условия и факторы качества решений 3. Существует показатель косвенно оценивающий качество принятых управленческих решений через количество выполненных решений: Кк = Рв Рн Рп 100 где Кк коэффициент качества управленческих решений; Рп количество принятых управленческих решений; Рв количество выполненных управленческих решений; Рн количество выполненных некачественных решений.
21875. Модели и методология разработки управленческого решения 143.5 KB
  Модель менее сложна чем моделируемый объект и позволяет руководителю лучше разобраться в конкретной ситуации и принять правильное решение. В этой модели основное внимание уделяется роли ожиданий и системы ценностей членов организации их представлениям о ситуации взаимодействию между членами организации.Качество индуктивной модели определяется тем насколько с одной стороны удается упростить описание ситуации принятия решения а с другой насколько верно удается отразить основные свойства моделируемой ситуации. Здесь путь создания...
21876. Гражданский иск как способ восстановления нарушенных прав 339.5 KB
  Объектом работы являются правоотношения, возникающие между государством в лице органов и должностных лиц, осуществляющих производство по уголовному делу и гражданином, в связи с реализацией им права на восстановление нарушенных прав, в том числе и входящего в его структуру права на возмещение имущественного вреда и устранение последствий морального вреда.
21877. Роль автоматизации в процессе производства нефтяного кокса 405.5 KB
  Целью данной курсовой работы является изучение роли автоматизации в процессе производства нефтяного кокса. Актуальность избранной темы вызвана тем, что внедрение специальных автоматических устройств приводит к увеличению количества продукции и улучшению его качества, росту производительности труда, снижению себестоимости продукции, улучшению условий работы, удлинению сроков эксплуатации оборудования и т. д.