67105

Труднощі навчання в школі, конфліктні ситуації з учителем, труднощі під час письма

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати уявлення дітей про труднощі навчання в школі, конфлікти з учителем, труднощі, які виникають під час засвоєння навиків письма; розвивати уміння аналізувати ситуацію, робити висновки; виховувати почуття доброти, співпереживання, милосердя...

Украинкский

2014-09-04

40.5 KB

1 чел.

Відділ освіти Добровеличківської районної державної адміністрації

Районний методичний кабінет

Добровеличківський ЦДЮТ

Заняття з казкотерапії

Підготувала

вчитель початкових класів

Врадій Т.А.

2012 – 2013 н.р.

Тема: Труднощі навчання в школі, конфліктні ситуації з учителем, труднощі під час письма

Мета: формувати уявлення дітей про труднощі навчання в школі, конфлікти з учителем, труднощі, які виникають під час засвоєння навиків письма; розвивати уміння аналізувати ситуацію, робити висновки; виховувати почуття доброти, співпереживання, милосердя

Обладнання: казка  «Квітка семицвітка», кольоровий папір, ножиці, клей

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент

Звучить музика. Діти, танцюючи, намагаються передати свій настрій

ІІ. Введення в казку

  •  Чи подобається вам ходити до школи?
  •  Що вас приваблює в школі найбільше?
  •  Що засмучує?
  •  Які труднощі виникають в процесі навчання?

Сьогодні я розкажу вам казку про хлопчика Женю, про те, які труднощі виникали у нього  і як він з ними справлявся.

ІІІ. Слухання казки «Квітка семицвітка» Хухлаєвої

Квітка семицвітка

      Далеко-далеко в великому місті жив-був самий звичайний хлопчик. Звали його Женя, він був чимось схожим на тебе. Йому було сім років і, як і всі діти, він ходив до школи. Йому подобалося ходити туди, тому що у нього там було багато-багато друзів. Кожного ранку при зустрічі вони хлопали один одного по спині і весело бігли до класу.

      І все було б чудово, але ніяк не отримувалося у Жені красиво писати. Букви падали то вліво, то вправо, а слова наїжджали один на одного і ніяк не хотіли ставати в ряд. На уроці він так поспішав швидше записати в зошит умову задачі, що інколи і сам потім не міг зрозуміти, що ж він написав. Женю це не дуже засмучувало, тому що ввечері після уроків можна зателефонувати товаришу, і той завжди скаже, що було в умові. Але строга вчителька, яка ніколи не посміхалася, весь час лаяла Женю, показувала його зошити всьому класу і говорила, що Женя зовсім не старається і пише, як «курка лапою». Від цього у Жені на очах з’являлися сльози, а руки зжималися в кулаки, йому хотілося вибігти з класу, стукнути дверима так, щоб по всій школі задзвеніло скло. А саме неприємне було в тому, що задачі він почав розв’язувати набагато гірше і повільніше, ніж раніше, тому що, весь час старався слідкувати за буквами і цифрами і забував про умову задачі.

      Одного прекрасного, недільного дня вони разом з мамою і татом пішли гуляти в парк. По дорозі вони весело шаруділи сухим листям на доріжках – тому що була осінь, спостерігали за качками на ставку і їли морозиво. А коли вони поверталися додому, Женя несподівано побачив свою вчительку. Вона гуляла в парку з хлопчиком, майже таким, як Женя, але він не шарудів осіннім листям в парку, не бігав разом з іншими дітьми, він тихо сидів в інвалідному візку, а мама котила його по доріжці.

         Вночі Жені приснився сон, що він іде по полю, а навкруги безліч різноманітних квітів. Несподівано серед них він побачив одну квітку, у якої було сім пелюсток різного кольору. Женя зразу зрозумів, що знайшов ту саму чарівну квітку семицвітку, яка виконує будь-які бажання. Женя хотів відразу ж загадати собі дорослий велосипед з сім’ю скоростями, але згадав, що у нього уже є такий. Тоді він подумав, що було б добре, як би його каракулі перестали бути каракулями, і  перетворилися б на рівні рядочки, як у його сусідки по парті Маринки, щоб вчителька перестала нарешті його лаяти. Але подумав, що красиво писати він обов’язково повинен навчитися сам, без усякого чаклунства, тому що він може це зробити сам, а чаклунство допомагає лише тоді, коли людина сама не може чогось зробити. І тут Женя згадав, що у його вчительки є син, який не може ходити, і вирішив, що квітку семицвітну потрібно, звичайно, віддати їй.

       Вранці Женя прокинувся дуже рано, мама і тато ще спали. Він зробив із кольорового паперу квітку семицвітку і в школі віддав її вчительці.

      Вперше Женя  бачив свою вчительку такою: вона посміхалася, а очі у неї були такими ж добрими, як у мами.

ІY. Обговорення сюжету казки

- Що почував Женя по відношенню до вчительки?

- Чому Женя у ві сні вирішив віддати квітку семицвітку?

- Чому змінилося і як відношення Жені до вчительки?

- Чому Женя вирішив навчитися писати без усякого чаклунства?

- Чи згодні ви з цим? Як це зробити?

Y. Створення «квітки семицвітки»

- У кожного з вас на парті є ножиці, клей, кольоровий папір такий, як у Жені. І зараз у вас є така можливість виготовити чарівну квітку семицвітку. (Діти працюють над створенням чарівної квітки самостійно фантазуючи, або використовують шаблони підготовлені вчителем).

YІ. Вихід з казки

  •  Ось і підійшло до завершення наше заняття. Збережіть квітку, яку ви зробили, тому що вона чарівна. Коли це буде необхідно відірвіть одну пелюстку і загадайте бажання. Тільки робіть це щиро і воно обов’язково здійсниться. Одне лише не забувайте: чаклунство допомагає лише тоді, коли людина не в силах сама  чогось змінити.

  •  

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

48959. Розробка обчислювального пристрою ділення чисел у форматі з фіксованою комою 677.5 KB
  На початку роботи гаситься вихідна готовність Y14 і перевіряється вхідна готовність P1. Після одержання сигналу вхідної готовності обнуляються регістри Y0 B Y1 і Z Y2. Призначення виводів: 1 Вхід скидання R 9 Вхід режим роботи V2 2 Вхід запису інформації при зсуві вправо V3 10 Вхід режим роботи V1 3 Вхід 1го розряду 11 Вхід синхронізації 4 Вхід 2го розряду 12 Вихід 4го розряду 5 Вхід 3го розряду 13 Вихід 3го розряду 6 Вхід 4го розряду 14 Вихід 2го розряду 7 Вхід запису інформації при зсуві вліво V4 15 Вихід 1го розряду 8...
48960. Измерительные сигналы 637.5 KB
  Измерительный сигнал – это материальный носитель информации, содержащий количественную информацию об измеряемой физической величине и представляющий собой некоторый физический процесс, один из параметров которого функционально связан с измеряемой физической величиной...
48961. Розробка обчислювального пристрою, що виконує ділення чисел у форматі з фіксованою комою 786 KB
  Пристрій призначений для виконання операції ділення над числами з фіксованою комою в доповняльному коді.Виконувана операція ділення без відновлення залишку. ВИКОНАННЯ ОПЕРАЦІЇ ДІЛЕННЯ ДВІЙКОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ВІДНОВЛЕННЯ ЗАЛИШКІВ 2.Методи ділення двійкових чисел Ділення двійкових чисел багато в чому аналогічно діленню десяткових чисел.
48962. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ВНЕШНЕГО ФОТОЭФФЕКТА ДЛЯ ИЗМЕРЕНИЯ ФИЗИЧЕСКИХ ВЕЛИЧИН 365.5 KB
  Внешний фотоэффект Внешним фотоэффектом называется испускание электронов веществом под действием электромагнитных излучений. Сила фототока зависит от числа электронов вылетающих из катода электронов или от их начальной скорости а также от разности потенциалов между катодом и анодом. Рисунок 3 Зависимость I от U При напряжении U равном 0 некоторые из фотоэлектронов долетают до анода поэтому I ≠ 0 при U = 0.
48963. Свойства 4−фенил−5,6−ди(этоксикарбонил)−3,4−ди− гидропиримидин−2(1Н)−на 1.72 MB
  Образуется при реакции бензальдегида мочевины и диэтилового эфира 2−оксобутандиовой кислоты в кислой среде. В данном механизме предпологается для подобной реакции три возможных промежуточных соединения образующихся из исходных веществ: бензальдимочивена диэтиловый эфир 2−карбамидобут−2−ендиовой кислоты диэтиловый эфир...
48964. Проект установки для наплавлення 1.46 MB
  Наплавлення це процес нанесення за допомогою зварювання шару металу на поверхню виробу. Шляхом наплавлення можна отримати вироби зі зносостійкими жароміцними антифрикційними властивостями. Наплавлення застосовують при виготовленні нових та відновленні зношених деталей. При ремонтному відновленні наплавлення ефективне завдяки тому що відновлена деталь часто коштує в декілька разів менше нової деталі і при правильному виборі технології відновлення не поступається їй за працездатністю.
48965. Расчет структуры электромагнитных полей 623.5 KB
  Олемской Задание На курсовую работу Расчет структуры электромагнитных полей по курсу Теория Поля Студент Волошин С. Группа...
48966. Расчет возможных потерь от испарения нефти из резервуара на примере РВС 5000 (№4 в резервуарном парке) ЛПДС «Субханкулово» Туймазинского нефтепроводного управления 657.5 KB
  Кроме того потери нефти и нефтепродуктов при авариях разливах и утечках загрязняют почву грунтовые воды и водоёмы. Многократные перевалки нефтепродуктов и хранение нефти и нефтепродуктов в резервуарах ведут к потерям от испарения. Потери нефти и нефтепродуктов обусловливаются как специфическими их свойствами так и условиями перекачки хранения приёма отпуска техническим состоянием средств транспорта и хранения а также внимательностью и добросовестностью обслуживающего персонала.