67108

Народні казки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Формування ключових компетентностей: вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв'язно висловлюватися в контексті змісту; соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших...

Украинкский

2014-09-04

149 KB

1 чел.

Тема. Народні казки

Мета. Формування ключових компетентностей:

вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;

загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв'язно висловлюватися в контексті змісту;

соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших;

громадянської – здатність логічно мислити, прагнення до добра і справедливості;

здоров'язбережувальної - взаємозв'язок організму людини з природнім і соціальним оточенням, дбайливе ставлення до свого здоров'я;

компетентності з ІКТ – здатність учня орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією, вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел, користуватися різноманітною довідковою літературою.

предметних компетентностей:

поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості, створити атмосферу радості, збагачувати словниковий запас; розвивати читацький інтерес до казок, зв'язне мовлення, пам'ять, уміння аналізувати, акторські здібності; виховувати інтерес до усної народної творчості.

                                        Хід уроку

Діти сьогодні до нас завітали гості.Тому:

Догостей поверніться,

Привітайтесь,посміхніться (Добрий день)

Хай сьогодні в кожне серце

Прийде часточка тепла

І всім всім ми побажаєм

Здоров'я, щастя, і добра!

Сьогодні у нас незвичайне свято. Його немає в календарі, але воно є в серці і душі тих людей, які люблять казки.

                             Казка — вигадка,  всяк  знає,

Але казка дивина

В ній усе не так буває

І потрібна нам вона!

Нас вона навчає  жити

І поради нам дає

Все в ній вміє говорити

І у казці - правда є

До роботи нас привчає

І гостинності нас вчить.

Той хто казочки читає,

Потім буде добре жить.

Бо умітиме радіти

І сміятись в добрий час.

Вмітиме добро творити

Казка мудрими робить нас!

Притча

Жила собі колись мишка. Бігаючи скрізь вона проникала у всі будинки у найпотаємніші сховища, а очі її ставали свідками багатьох подій.Одного разу мишка вирішила собі сплести казки з усього того,що побачила на своєму віку.Кожну казку одягла в яскраве плаття-чорне чи біле,червоне чи синє.Так з'явилися казки  в мишачій хатці.

  Та якось по тому полі бігла  отара овець і якась вівця вибила ногою двері.Казки вибралися з хатки і розбіглися по всій  землі.

Тому й  немає народів, які б не знали казок, як немає мабуть людей, які б їх не любили.

З чим асоціюється слово казка?

   Мудрість                         розум                            кмітливість

мама                           казка                              доброта

         бабуся                                                           справедливість

Технологія “Мікрофон”

  1.  Я люблю читати казки тому, що... 
  2.  Пригадайте відомі вам казки, саме:...
  3.  

Хто найчастіше стає героями казок?

  1.  Кого прославляють?
  2.  Кого висміюють?
  3.  Який розділ ми вивчали?
  4.  Чому він так називається?
  5.  Які особливості побудови казки?
  6.  Що таке зачин і кінцівка?
  7.  Якими словами починаються казки?
  8.  Якими словами закінчуються казки?

   Доведіть!Яке повчання в кожній казці?

  1.  Казки вчать, що таке добро і зло
  2.  Казки вчать любити і цінувати працю
  3.  Казки навчають нас бути сміливими
  4.  Бачити любов до прекрасного
  5.  Казки вчать мріяти та вірити у диво

 Казка дає нам ключ  до розуміння багатьох таємниць.Її доступність і простота допомагає донести глибоку мудрість народу.Вони вчать нас відрізняти хороше від поганого, поважати добро, правду; боротися зі злом і кривдою.

А ще у казок щасливий кінець.

Існує книг багато на землі

Вони цікаві,мудрі, гарні

          Та кожен з нас дорослий чи малий

           Всяк казочку читати полюбляє.

                      Казка - це світ чарівний та незвичайний

Казка - це диво сповнене краси

Поринь у казку, це ж бо так цікаво,

Це справді свято радість для душі.

У казці звірі мову мають,

Дерева розмовляють мов живі

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку діти всі

В країну казок підемо я і ти

У казці всім цікаво побувати

       Там вірних друзів можемо знайти

І з ними потоваришувати.

  Ми вирушаємо у мандрівку до Країни Казок.Чимало є їх на світі веселих і сумних.

А чи можете ви без них прожити? У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі і пригоди.Щоб подолати їх потрібно пригадати  що ви знаєте і вмієте.

Отже у подорожі ви: уважні,розумні,організовані,кмітливі.

Релаксація

 Заплющіть очі.Уявіть, що ви лежите на гарній галявині.Зробіть глибокий вдих і повільно робіть видих.Навколо зелена травичка, вдалині густий ліс, співають пташки.Ви відчуваєте,яка тепла земля.Світить яскраве сонечко.Один теплий промінчик впав на ваше обличчя.Воно стало теплим і розслабилося.Вам приємно грітися на сонечку.Ви відчуваєте. Що земля надає вам сил і впевненості.Зробіть глибокий вдих і повільно видихніть.Розплющіть оченята.

Ми на чарівній галявинці  і нас зустрічають наші друзі

Клубок: Я клубочок не простий. Я клубочок чарівний

(покотився)

Презентація 

Вчитель: А зараз послухайте пісеньки — промовлянки і скажіть

                                                                                  хто співає і з  казки якої?

  (Колобок;Коза-дереза;солом'яний бичок;рукавичка;ріпка;кіт і лисиця)

Телеграми

Не всі друзі змогли приї хати до нас на свято  і надіслали нам телеграми

  •  Моя риболовля закінчилась погано.Мене побили, а хвіст опинився в ополонці

(вовк-панібрат)

  •  Поспішаю в гості до журавлика. 

На жаль не зможу приїхати                                                     (лисичка )

  •  Мати забрала вудку, немає чим ловити рибу                           (Івасик- телесик)

Кубочок котиться, зустрічає півника з завданнями

Гра “Хто що промовляє”

Пригадайте діти вмить,як пшениченька шумить? (ш-ш-ш)

Як в гайку струмок дзвенить(джр-джр-джр)

Як бджола в саду бринить (дз-дз-дз)

Як шумлять у птаха крила (ш-ш-ш)

В морі синьому вітрила (ш-ш-ш)

Вітер з гаєм розмовляє  (ш-ш-ш)

Поміж листячком гуляє (ш-ш-ш)

Й ми всі трішки пошуміли,візьмемось тепер за діло

Скоромовка

Лобик гладенький, лапки ласкаві.

Клава на лаві і котик на лаві.

Котик лапанчик муркоче на лаві,

Лагідно казку розказує Клаві

Солом'яний бичок приніс нам листи (уривки з казок)

    -Шуліка до курей, а кури до червів, ачерви до довбні, адовбня до волів,а воли до води, а вода до вогню,а вогонь до людей, а люди до вовка, а вовк до кози, а коза до билини, а билина тоді: -Ко-о-о-лих,ко-о-о-лих!                             (Горобець та билина)

     -Проходить неподалік дід старий,мужичок-сірячок,почув крик,метнувся до річки й витяг крамаря з води.Крамар не знає, як дідові й дякувати:запросив до себе в місто,пригостив щедро й подарував йому шмат золота завбільшки з конячу голову.

(Міньба)

      -Побачивши,що дівчина й справді дуже розумна,король вирішив одружитися з нею.Запросили музик і танцювали тиждень,а може, й цілих два.

  Я теж на тому весіллі був,мед пив,по бороді текло,а в рот не попало.  Хто не вірить-хай перевірить.

                                              ( Як дівчина короля перехитрила )

      -Це було тоді,коли вовк і лисиця жили разом у дружбі і злагоді.Якось вони вкрали жбан меду, сховали в комірчину та й полягали спати.Вовк умостився на причіпку, а лисиця на лавці під грубкою.                                                          ( Жбан меду)

Фізкультхвилинка(танець звірят)

  Зустріч із левом.

Діти пригадайте правила роботи в групі

(Об'єднуються в групи)

Завдання №1:   Ввідновити прислів'я

Казкознавці                                                        Казколюби

Маленькі казки                                                 Казка вигадка                   багато розуму додають                            та в ній є щось повчальне Легко казка кажеться,                                                 Казка вчить та не легко діло робиться                                        як на світі жить

Завдання №2:  Цікава математика

(назвати казку в назві якої є число)

1.Семеро козенят                                    5.дев'ять братів           2.Троє поросят                                 6.Десять братів і сестриця Галя 3.Білосніжка і сім гномів                   7.Три горішки для попелюшки 4.Про три гроші

Завдання №3:Розплутайте порівняння:

Дужий, як ...          (ведмідь) 

Вірний, як ...           (собака)

Швидкий, як ...        (заєць)

Хитрий, як ...          (лисиця)

Голодний, як ...         (вовк)

Ведмедик Вінні — Пух дуже любить мед, а також читати

переказувати і дивитися казки

(Інсценізація  казки на новий лад. “Колобок”

 Додатки)

     Клубочок покотився

   Зайчик розмотує чарівний клубочок і ми потрапляємо в чудову країну Казок.

(Тести. Вибрати правильну відповідь)

   Ми теж частина цієї країни, щоб постійно потрапляти до неї потрібно багато читати.Під шелест сторінок ми опиняємось у казковому світі   

(Виставка)

Коли ми малюємо казку олівець і фарба оживляє її (малюнки на дошці)

   Казка-це дитинство людства і його мудрість.Читайте, слухайте казки.Нехай ідуть вони по світу.Нехай живуть серед нас,сіють доброту і мудрість,навчають як треба жити по правді.

Казки, казки у світі їх багато

В них мрія людства, мудрість поколінь

То ж розгорніть сторінку в будень, чи на свято

І почерпніть наснагу і глибінь

Казок народних, щоб душа прозріла

І повернулась у дитячий вік

Щоб засвітилась радо заясніла

І помудрішає дорослий чоловік

Додатки: Інсценізація казки на новий лад “Колобок”

  1.  Тихіше,друзі, тихіше! Здається, у нас гості… Такі старенькі,
    тож давайте будемо чемними, вислухаємо їх уважно-уважно
    Дід:             Щось добреньке з’їсти хочу,
                       тільки що не знаю сам..
    Баба:          Голови б ти не морочив,
                      що зварила - те й подам.
    Дід:             Борщ і каша?
                       ще з обіду. В животі від них бурчить.
    Баба:           Вередливий став ти,Діду,
                       що ж тобі іще зварить?
    Дід:             Знаєш… Бабо, ти не сердься,-
                       я, мабуть, би з’їв оце…
                       Колобка із борошеньця,
                       Та ще й вбить туди яйця…
    Баба:           В нас і борошна не має
    Дід:             А піди-но, подивись, може, з дна хоч назмітаєш
    Баба:           Отже клятий, причепивсь, хоч бери тікай із хати…
    Дід:             Тож не хочу я борщу!
    Баба:           Ну куди тебе дівати, будь по-твоєму спечу. Назмітала ось із миску
                       підсобляй тепер і ти
    Дід:             Ти готуй, а я швиденько принесу іще дровець. Повечеряєм
                       гарненько? Баба в мене - молодець!
    Баба:           Колобок який! На славу! Ну ступай собі у піч! Буде дідові забава.
    Дід:             (з дровами)
                       Швидше баба, скоро ніч.
    Баба:           Та печу ж. Уже ж виймаю. Бач рум’яненький який.
    Дід:            Поклади отут із краю (стіл).
    Баба:          Та не будь такий швидкий. Хай він трішки прохолоне, хай полежить
                      на вікні (на вікно)
    Дід:            А поділим так його ми, пів тобі, і пів мені.
                      ( Колобок втікає)
    Баба:          Ой ти Боже! Де ж він дівся? Діду, Колобок пропав!
    Дід:            От діла, оце наївся.
    Баба:          Що ж робить?
    Дід:            Як би ж я знав, а смачний був – незабуду!
    Баба:          Завтра кращого спечем.
                      А сьогодні – так і буде –
                       Повечеряєм борщем.
    (І пішли із сцени, а на сцені з’являється Колобок)
    Колобок:     «Я веселий Колобок,
                        Я усіх дітей дружок.
                         Від бабуні я тікав,
                         Бо до вас всіх, любі друзі,
                         Я на свято поспішав.
                         Стриб з горбка на горбок,
                         На доріженьку казкову,
                         На галявину шовкову.
                         Я в Казкарію спішу,
                         Від усіх тепер втечу.»
    Вовк:              Здрастуй, славний Колобок,
                           Ти куди спішиш дружок?
    Колобок:        На свято казки я спішу, бо я із учнями дружу.
    Вовк:              Я ж не їв уже днів сім. Тож тебе я зараз з’їм.
    Колобок:        Що ти, сірий, ні – не час,
                          Діти вже чекають нас.
                          В школу підемо на свято.
                          Будем казку зустрічати!
    1-ий Ведучий:    Покотився Колобок знову по дорозі, а на зустріч Колобку сам
                          Ведмідь з барлогу.
    Ведмідь:        Здрастуй, славний Колобок,
                          Ти куди спішиш дружок?
                          Стій! Прекрасний, запашний,
                          Буде сніданочок смачний.
    Колобок:          На свято в школу я спішу,
                          Бо я із учнями дружу.
                          Ото такий ти волохатий
                          Та ще й незграбний, як гора
                          Від тебе легко утікати,
                          Бувай здоров, мені пора…
    Ведмідь:     Може з’їм тебе я тут?
    Колобок:     Та ж на мене друзі ждуть.
                        В школу приходь на свято,
                        Будем казку зустрічати.
    Ведмідь:       Добре, дякую, прийду,
                         Ще й малого приведу.
    2-ий ведучий:    Покотився колобок далі без оглядки
                         Бачить – грається в кущах біле Зайченятко.
                         Зайчик: Здрастуй, славний Колобок!
                         Ти куди біжиш дружок?
    Колобок:  Поспішаю я на свято в школу
                   І несу в торбинці
                   Ігри, загадки, гостинці.
    Зайчик:   Я голодний тут сиджу
                    І давно на тебе жду.
    Колобок:  Ой, не їж мене,
                    В гості візьму я тебе!
                    Пожалій мені ти ніжки,
                    Бери в руки краще книжку,
                    Підем в гості до дітей.

(До залу)‎:  Діти, ви скажіть,будь ласка,
                Вам сподобалася казка?
Діти: Так!

Колобок:  Я артист уже відомий,з кожним звіром я знайомий.
               Хоч з пшеничного я тіста,та ніхто не може з'їсти.
               Ось який я молодець- Колобок,а не млинець!
                                  Нашій казочці кінець!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22548. Напряжения и деформации при кручении стержней кругового поперечного сечения 130.5 KB
  Напряжения и деформации при кручении стержней кругового поперечного сечения Кручением называется такой вид деформации при котором в поперечном сечении стержня возникает лишь один силовой фактор крутящий момент Мz. Крутящий момент по определению равен сумме моментов внутренних сил относительно продольной оси стержня Oz. С силами лежащими в плоскости поперечного сечения стержня интенсивности этих сил касательные напряжения и Мz связывает вытекающее из его определения уравнение равновесия статики рис. 1 Условимся считать Mz...
22549. Практические примеры расчета на сдвиг. Заклепочные соединения 58.5 KB
  Заклепки во многих случаях уже вытеснены сваркой; однако они имеют еще очень большое применение для соединения частей всякого рода металлических конструкций: стропил ферм мостов кранов для соединения листов в котлах судах резервуарах и т. В них закладывается нагретый до красного каления стержень' заклепки с одной головкой; другой конец заклепки расклепывается ударами специального молотка или давлением гидравлического пресса клепальной машины для образования второй головки. Мелкие заклепки малого диаметра меньше 8 мм ставятся в...
22550. Расчет заклепок на смятие и листов на разрыв 93.5 KB
  1 указана примерная схема передачи давлений на стержень заклепки. Принято считать что неравномерное давление передающееся на поверхность заклепки от листа распределяется равномерно по диаметральной плоскости сечения заклепки. При этом напряжение по этой диаметральной плоскости оказывается примерно равным наибольшему сминающему напряжению в точке А поверхности заклепки. Передача давлений на стержень заклепки.
22551. Расчет сварных соединений 91.5 KB
  Этим обеспечивается высокое качество металла сварного шва механические свойства которого могут резко ухудшиться под влиянием кислорода и азота воздуха при отсутствии обмазки или при тонкой обмазке. При проверке прочности сварных швов учитывается возможный непровар в начале шва и образование кратера в конце. Поэтому расчетная длина шва принимается меньшей чем действительная или проектная на 10 мм. Здесь условная рабочая площадь сечения шва где расчетная длина шва а высота шва h принимается равной толщине свариваемых элементов t.
22552. Косой изгиб призматического стержня 58 KB
  Например дифференциальное уравнение изгиба стержня является нелинейным и вытекающая из него зависимость прогиба f от нагрузки Р для консольной балки изображенной на рис. 1 а также является нелинейной рис. Однако если прогибы балки невелики f l настолько что dv dz2 1 так как dv dz f l то дифференциальное уравнение изгиба становится линейным как видно из рис. а расчетная схема б линейное и нелинейное сопротивленияРис.
22553. Совместное действие изгиба и растяжения или сжатия 134.5 KB
  Предположим что прогибами балки по сравнению с размерами поперечного сечения можно пренебречь; тогда с достаточной для практики степенью точности можно считать что и после деформации силы Р будут вызывать лишь осевое сжатие балки. Применяя способ сложения действия сил мы можем найти нормальное напряжение в любой точке каждого поперечного сечения балки как алгебраическую сумму напряжений вызванных силами Р и нагрузкой q. Сжимающие напряжения от сил Р равномерно распределены по площади F поперечного сечения и одинаковы для всех...
22554. Ядро сечения при внецентренном сжатии 75.5 KB
  Ядро сечения при внецентренном сжатии При конструировании стержней из материалов плохо сопротивляющихся растяжению бетон весьма желательно добиться того чтобы все сечение работало лишь на сжатие. Этого можно достигнуть не давая точке приложения силы Р слишком далеко отходить от центра тяжести сечения ограничивая величину эксцентриситета. Конструктору желательно заранее знать какой эксцентриситет при выбранном типе сечения можно допустить не рискуя вызвать в сечениях стержня напряжений разных знаков. Здесь вводится понятие о так...
22555. Совместные действия изгиба и кручения призматического стержня 55 KB
  Совместные действия изгиба и кручения призматического стержня Исследуем этот вид деформации стержня на примере расчета вала кругового кольцевого поперечного сечения на совместное действие изгиба и кручения рис. Строим эпюры изгибающих моментов My и My. У кругового и кольцевого поперечного сечений все центральные оси главные поэтому косого изгиба у вала вообще не может быть следовательно нет смысла в каждом сечении иметь два изгибающих момента Mx и My а целесообразно их заменить результирующим суммарным изгибающим моментом рис....
22556. Расчет балок переменного сечения 76.5 KB
  Так как изгибающие моменты обычно меняются по длине балки то подбирая ее сечение по наибольшему изгибающему моменту мы получаем излишний запас материала во всех сечениях балки кроме того которому соответствует . Для экономии материала а также для увеличения в нужных случаях гибкости балок применяют балки равного сопротивления. Под этим названием подразумевают балки у которых во всех сечениях наибольшее нормальное напряжение одинаково и должно быть равно допускаемому. Условие определяющее форму такой балки имеет вид и Здесь Мх и...