67111

Папір. Види паперу. Загальне уявлення про виробництво паперу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: таблиці із зображенням послідовності процесу виготовлення паперу дидактичний матеріал із видами паперу картон клей пензлик гофрований папір зразки роботи. Тут усіх вітають майстер Папірчик та його помічники. На уроці ви довідаєтесь яким буває папір та як його виготовляють створите аплікацію.

Украинкский

2014-09-04

32.5 KB

15 чел.

    УРОК  2       Тема. Папір. Види паперу. Загальне уявлення про виробництво паперу. Послідовність дій під час виготовлення виробів із паперу. Практична робота: виготовлення аплікації із рваних частин паперу «Гроно калини».  Мета: ознайомити учнів з історією виготовлення паперу, його видами, дати загальне уявлення про виробництво паперу; розвивати пізнавальну активність; виховувати бережливе ставлення до речей, виготовлених із паперу.             Обладнання: таблиці із зображенням послідовності процесу виготовлення паперу, дидактичний матеріал із видами паперу, картон, клей, пензлик, гофрований папір, зразки роботи.           Хід уроку

  I. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).

  II. Організаційний момент.

  III. Повідомлення теми і мети уроку.            Нас чекає подорож перша: Місто Паперу. Тут усіх вітають майстер Папірчик та його помічники. На уроці ви довідаєтесь, яким буває папір та як його виготовляють, створите аплікацію.        1) Розповідь учителя.         Папір - такий поширений предмет, на який ми мало звертаємо увагу. Ми сприймаємо його як щось звичайне, адже ми використовуємо його щодня, пишемо на ньому, користуємося паперовими пакетами, складаємо речі в паперові ящики, читаємо пресу (надруковане все на тому ж папері), отримуємо паперові листівки і т.д. Скрізь і у всьому присутній папір.    Папір дістав свою назву від водяної     рослини — папіруса, з якого ще в Стародавньому Єгипті виготовляли спеціальний матеріал для письма. Серцевину папіруса розрізували на тонкі пластинки, відбивали молотками, клали під гніт, а потім сушили на сонці. Одержані смужки склеювали і змотували у сувої. Нині ж папір виготовляють за рецептом, винайденим у Стародавньому Китаї. З перемелених рослин — бамбука, бавовни, конопель, соломи від злаків — варили, додаючи різні клейкі речовини, густу масу, потім її пресували й одержували аркуші.       У XII ст. завдяки переписувачам книг папір потрапив до Європи. У XIX ст. було сконструйовано машини, що виконували усі процеси — різання, змочування, перемішування, пресування, сушіння. Тоді ж з'явилися аркуші різного виду і формату. А в наш час папір виробляють з целюлози, одержуваної в основному з деревини. Вихідну масу подрібнюють, перемелюють, чистять, миють, варять, відбілюють, пресують, сушать і нарешті змотують у великі рулони. Все це виконують найдосконаліші машини, які працюють автоматично.       2) Рольова гра «Види паперу»        Стук у двері. Входять Папір і Картон — учні, в яких на головах капелюшки з відповідними написами. Вони вітаються з дітьми.

Папір. Раді зустрічі з вами. Сподіваємося, що ви нас не забули,адже ми із вами працювали на заняттях у дитячому садку.

Картон. Сьогодні ми хочемо вас ознайомити із різними видами паперу.

Папір. Що в мене в руках? (Показує газету).

Учні. Газета.

Картон. Правильно, газету друкують на газетному папері, він неміцний, добре вбирає воду.

Папір. А як називається вид паперу, на якому друкують книжки, журнали?

Картон.   Так   і   називається — журнальний.

Картон. Що в мене в руках?

Учні. Зошити.

Картон. А з якого паперу вони виготовляються?

Папір. З писального, є ще поштовий папір. На ньому пишуть листи.

Картон. Для чого потрібен креслярсько-рисувальний папір? (Показує зразок).

Учні. Для малювання і... .

Папір. Для виготовлення макетів, таблиць, карнавальних масок, карток для лото тощо.

Учитель. З таким папером ми працюватимемо і в цьому році. Виготовлятимемо з нього плоскі й об'ємні вироби.

Папір. Ви дуже добре відповідали, діти.

Картон.   А   зараз   ми   перевіримо,   як   ви  вмієте працювати з нами, які ви майстри.

IV. Розгляд зразків виробів.          Сьогодні ми будемо виготовляти рвану аплікацію з гофрованого паперу. Відгадайте загадку

Не дівка, а червоні стрічки носить( Калина)       Так, ми зобразимо гроно калини.

  V. Технологія виготовлення виробу.

1) Для гілочок виготовити джгутики із коричневого гофрованого паперу і наклеїти їх на основу з картону .                   2) Для листочків відірви невеликі клаптики зеленого гофрованого паперу. Наклей листячко над гілочками.        3) Розірви гофрований папір червоного кольору на невеликі клаптики. Зроби із них маленькі ягоди-кульки.        4) Приклей червоні кульки під гілочками рядками, притискаючи кожну ягідку долонькою.

 VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів.

  VII. Повторення правил техніки безпеки.

Даю довідку щодо головних правил роботи з папером.

1. Перш ніж розпочати роботу, перевір, чи чисті в тебе руки.

2. Будь обережним з інструментами. Розкладаючи їх на робочому місці, стеж, щоб не впали.

3.   Акуратно   розмісти   пляшечку   з   клеєм.

4. Виконуй завдання уважно, спокійно, без зайвих рухів.

5. Не відволікайся сам і не заважай сусідові.

6. Не торкайся обличчя й очей брудними руками.

VIII. Самостійна робота.

  Фізкультхвилинка.

Сонечко прокинулось, потягнулось,

В різні боки повернулось.

Потім весело всміхнулось,

Кругом себе обернулось.

На калині стали квітки оживати,

Пташки- пісеньки співати.

Діти стали танцювати,

Любе сонечко вітати.

Вітерець ураз примчав

І зробив чимало справ:

Хмарки в небі розігнав

І листочки позривав,

їх підкинув в вишину

Й полетів у далину.

Вітерець полетів,

Працювати нам велів.

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Аналіз учнівських виробів. Створення першої виставки робіт.    Порадившись, Папір і Картон відібрали наприкінці уроку вироби кращих майстрів для виставки й пообіцяли ще раз неодмінно завітати до першокласників.

XI. Підсумок уроку.           - Чи сподобалась вам подорож до міста паперу?     - Із якого виду паперу ми виготовляли аплікацію?

  XII. Прибирання робочих місць.

 

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54093. Методы решения иррациональных уравнений (их таксономия) 474.5 KB
  Тип урока: по критерию ведущей цели урок повторения закрепления таксономии методов решения иррациональных уравнений на основе деятельностного подхода в обучении; по критерию ведущего дидактического метода урок эвристического полилога урок проблемного воссоздания методов решения иррациональных уравнений; по критерию ведущего матема тического содержания урок одной задачи одного уравнения урок практикум; по критерию типа информационного взаимодействия учащихся и учителя урок сотворчества сотрудничества и соревновательности....
54094. Через віки з любов’ю Засідання клубу старшокласників «Сузір’я» 35.5 KB
  Кохання торжествує у світі. Кохання про нього мріють його чекають. Це кохання може прийти у 8 років а може й у 80.
54095. Літературно – музична композиція. Нехай любов в душі не в’яне 115.5 KB
  Всьому початок є любовâ Всьому початок є любов. А я кажу вам знову й знову: Всьому початок є любов Всьому початок є любов: І осяванню і сумлінню Очам жоржини і дитини Всьому початок є любов. Любов Дзвенять німою тугою ліси Коли їх ніч тремтлива обнімає І від очей у ревності ховає Принади їх первинної краси.
54096. Типология культур. Особенности субкультуры и контркультуры 35 KB
  Ми сподіваємось що ви отримаєте задоволення сьогодні адже така цікава і прекрасна тема як кохання не обходить жодну людину не залишає байдужими навіть суворих і стриманих допомагає і слабким і сильним. Серед усіх чудес світу найбільше чудо кохання. Якби запитали людину чи згодна вона прожити життя без...
54097. Изначальней всего остального – Любовь 48 KB
  Использовать могучее эмоциональное воздействие совокупности интимной лирики и музыки для формирования и развития представления о необходимости искренности, доброты, взаимопонимания в отношениях людей; развивать способности анализировать различные ситуации и правильно строить свою жизнь; развивать навыки выразительного чтения лирических произведений; вызвать интерес к творчеству современных русских и украинских поэтов.
54098. Бути ЛЮДИНОЮ. Інтегрований урок 62 KB
  Васнецова Іванцаревич на сірому вовкові казка Царівнажаба вірш Ю. Васнецова Іванцаревич на сірому вовкові Під враженням якої казки художник написав цю картину від російської народної Казки про Іванацаревича жарптицю та сірого вовка. І в цьому нам допоможе картка інформатор 1 Карткаінформатор 1...
54099. Чи важко бути людиною. Як потрібно жити, щоб наші душі визначали як прекрасні. Спиридон Черкасенко. «Маленький горбань» 125 KB
  Як виглядає Павлик який його внутрішній світ Орієнтовне виконання завдання Дідусь Антип про свого онука горбаня Павлика. Я намагаюся не відпускати Павлика гуляти у хлопчаче товариство тому що за великим Павликовим горбом діти ще не вміють побачити чудового серця його. Тому боюся що пустуни зобидять хлопця: вже не раз доводилося мені йдучи з роботи рятувати Павлика й скубти за чуба напасників.
54100. Людина та її здоровя 31.5 KB
  Мета: формувати свою внутрішню позицію щодо свого здоровя на основі позитивних перспективних мотивів; поглиблювати усвідомлення поняття «здоровя», його багатогранності, необхідності турботи про нього; розширювати знання про негативний вплив шкідливих звичок; розвивати самостійне, творче мислення, навички співпраці.
54101. Історію творить людина (образ Богдана Хмельницького в історії та літературі) 593 KB
  Історію творить людина образ Богдана Хмельницького в історії та літературі Очікувані результати. історичне доміно уривки з історичних пісень записи українських пісень уривки з художніх та документальних фільмів про Богдана Хмельницького портрети історичних осіб. У лютому 1648 року золотий спокій поляків зруйнувала національновизвольна війна під керівництвом славетного гетьмана Богдана Хмельницького. Отже тема нашого уроку Національновизвольна війна під проводом Богдана Хмельницького та відображення подій цього періоду в...