68035

Вшановуємо Великого Кобзаря

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: розширити знання учнів про творчість та життєвий шлях Т.Г.Шевченка; виробити вміння осмислити та зрозуміти тяжку долю поету, прищепити повагу та любов до нього, до України, до її чудової природи, до співучої солов’їної мови; поповнювати словник дітей образними виразами...

Украинкский

2014-09-17

153.5 KB

1 чел.


Тема.
Вшановуємо Великого Кобзаря. Мета уроку:

  •  розширити знання учнів про творчість та життєвий шлях Т.Г.Шевченка;
  •  виробити вміння осмислити та зрозуміти тяжку долю поету, прищепити повагу та любов до нього, до України, до її чудової природи, до співучої солов'їної мови;
  •  поповнювати словник дітей образними виразами;
  •  розвивати пам'ять, увагу;
  •  виховувати інтерес до його творів, розуміти їх зміст, бажання їх розповідати;

Обладнання: портрет Т.Г.Шевченка, виставка книг, рушники, глечик, хліб, записи українських народних пісень, пісні на вірші Т.Г.Шевченка, відеоматеріал з біографії Т.Г.Шевченка.

Хід уроку:

  1.  Організаційна частина.

(На сцену виходять діти в українських костюмах з хлібом - сіллю.)

  1.  й учень. Добрий день вам, люди добрі,

Щиро просим вас до школи Раді вас у нас вітати, Щастя і добра бажати!

  1.  й учень. Хлібом - сіллю вас вітаєм

І здоров'я вам бажаєм. Під веселий рідний спів Посилаєм вам уклін! (Всі вклонилися). (Звучить пісня «Мама двері відчиня»).

  1.  Основна частина.
  2.  й учень. Сьогодні свято - радісно багате,

Сьогодні всі шановні мами й тата Діток своїх веселих та завзятих До школи дружно привели. (Слайд 1 із зображенням школи).

  1.  й учень. Здрастуй школо, здрастуй, рідна!

Здрастуй, любий клас! В першовересень привітно Ти стрічаєш нас!

  1.  й учень. Здрастуй, школо, дитяча країно,

Тут вчимося, мужнієм, ростем.

Ти до всіх нас і добра, й гостинна, За знаннями сюди ми ідем!

  1.  й учень. Пахнуть фарбою класи просторі

Ой, як хочеться вже до книжок! Ми від степу і синього моря Всі злетілись на перший урок!

  1.  й учень. Я не знаю хвилини врочистіше,

Щасливіших не бачив очей. Подивіться, як урочисто Малюки зустрічають цей день!

  1.  й учень. Радість зустрічі, сміх і розмови -

Скільки спогадів зараз у нас! Нам пора до навчання вже знову За знанням вирушати вже час! ( Звучить пісня про вчителів та школу) Вчитель. Дорогі діти!

Надзвичайно приємно вас бачити сьогодні - цього привітного вересневого дня. Школа щороку радо відкриває двері учням, вітаючи їх з початком нового навчального року. Ми також вітаємо вас зі святом - Днем знань. Ми українці і живемо у квітучій і вірній Україні, яка є для кожного одна. Тому її нам треба щиро любити, берегти, охороняти.

(Слайд 2 - карта України та її визначні місця).

  1.  й учень. Моя Батьківщина - велика країна

Весь Всесвіт - для мене вона. Найкраща у світі моя Україна. У цілому світі одна.

  1.  й учень. Я тут народився у добру годину,

Тут світ пізнавати учусь.

Люблю я всім серцем свою Україну!

І нею пишаюсь, горжусь.

з


  1.  й учень. Що краще у світі за рідну місцину,

Вкраїна, як ненька - одна. Люблю я всім серцем свою Батьківщину, Для мене - найкраща вона. (Звучить пісня про червону калину).

Вчитель. Шановні діти, вчителі, гості! Звертаємось сьогодні до вас мовою землі нашої, мовою матерів наших, народу нашого мовою. Багато поетів оспівували красу рідного краю. Ось і зараз прізвище одного з них вам потрібно відгадати. Для цього потрібно з поданих слів відновити рядки вірша, пригадати його назву. Гра «Віднови рядки вірша». Створення проблемної ситуації. (Для гри запрошуються по 4 учні від кожного класу (3-4 класи). Кожна команда отримує набір слів на окремих аркушах, з яких потрібно утворити ланцюжок - рядки вірша).

  1.  команда. «Реве та стогне Дніпр широкий...».
    1.  команда. «Зацвіла в долині червона калина...».
    2.  команда. «Садок вишневий коло хати...».
    3.  команда. «Світає край неба палає...» Вчитель. Хто є автором цих віршів?

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять геніального українського поета, художника, борця за долю народу. Цей урок ми присвячуємо 200- річчю від дня народження Великого Кобзаря.

  1.  й учень. На день народження Шевченка

Щороку в березні до нас. Значний приходить день: Це ж народився наш Тарас, Творець палких пісень. Вчитель. А де і коли народився малий Тарас? (с. Моринці, 9 березня 1814р.).

Перегляд фільму «Біографія Т.Г.Шевченка».

Вікторина (по змісту фільму).

  1.  Назвіть село, де народився Тарас. {Моринці)
  2.  Назвіть місяць у якому народився маленький Тарасик. (березень)
  3.  Ім'я батька Тараса. (Григорій)
  4.  Як звали матір? (Катерина Бойко)
  5.  Як звали старшу сестру Тараса? (Катерина)
  6.  Скільки дітей було в родині Шевченка? (6 дітей. Катерина, Микита, Тарас, Ярина, Марина, Йосип).
  7.  Назва вірша, який починається словами: «Як умру, то поховайте мене...». («Заповіт»).

Поетична хвилинка.

Вчитель. Давайте спробуємо скласти чистомовку про Т.Г.Шевченка (хором). Енко-енко-енко-...(Т.Г.Шевченко) Енько-енько-енько-... (знатний козаченько) Денько-денько-денько-... (це було давненько) Унко-унко-унко-... (іде слава лунко). Конкурс «Відгадай назву вірша»

Вчитель. Подивіться на виставку книжок із творами Шевченка. А ви читали вірші великого Кобзаря? А чи зможете ви їх впізнати?

  1.  й учень. Встала весна.

Чорну землю сонну розбудила, Уквітчала її рястом, Барвінком укрила... («Весна»)

  1.  й учень. Поклала мати коло хати

Маленьких діточок своїх, Сама заснула коло їх. Затихло все, тільки дівчата Та соловейко не затих.

(«Садок вишневий коло хати»)

  1.  й учень. .. Село неначе погоріло,

Неначе люди подуріли,

Німі на панщину ідуть

І діточок своїх ведуть!

(«І виріс я на чужині»).

  1.  й учень.... Чого так весело було?

Господнє небо, і село, Ягня, здається, веселилось! І сонце гріло, не пекло!

(«Мені тринадцятий минало»)

  1.  й учень... Ще треті півні не співали,

Ніхто ніде не гомонів, Сичі в гаю перекликались, Та ясен раз у раз скрипів.

(Поема «Причинна. Уривок «Реве та стогне Дніпр

широкий»)

  1.  й учень.... А качечка випливає

З качуром за ними, Ловить ряску, розмовляє З дітками своїми. («Тече вода з-під явора»)

  1.  й учень. ...І усміхнулася небога.

Проснулася — нема нічого...

На сина глянула, взяла

Його тихенько сповила... («Сон»)

  1.  й учень.... Пишається калинонька,

Явір молодіє,

А кругом їх верболози

Й лози зеленіють. («Тече вода з-під явора») Вчитель. Ось як багато ви знаєте віршів Т.Г.Шевченка. А чи знаєте ви що Тарас Григорович дуже любив пісні, знав їх без ліку, відразу запам'ятовував і співав. Багато приємних, ніжних віршів Тараса Шевченка покладено на музику. Вони стали піснями. Прослуховування запису пісень на вірші Шевченка. Гра «Швидко слово називай»

  1.  Садок вишневий коло... (хати).
    1.  Вітер з гаєм... (розмовляє).
      1.  Пливе човен по... (Дунаю).
      2.  Плугатарі з плугами... (йдуть).
      3.  Додолу верби гнє...(високі).
      4.  І блідий місяць на ту... (пору).
      5.  Сичі в гаю... (перекликались). III. Заключна частина.

Вчитель. Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка - живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу. І серед них - найперший і найголовніший... 21-й учень. Свою Україну любіть,

Любіть її.. .Во время люте, В останню тяжкую минуту За нею Господа моліть.

  1.  й учень. У народі кажуть: «Шевченко жити буде, поки на землі живуть люди!»
    1.  й учень. Важке, але світле в Тараса життя,

А пам'ять про нього нетлінна! Його вільні думи ідуть в майбуття... Шануймо поета уклінно.

  1.  й учень. Пам'ять про Шевченка

Не вмре, не загине, Хай живе і квітне, В серці України.

10

PAGE \* MERGEFORMAT 11


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78979. Понятие рациональности, научной рациональности. Виды и типы научной рациональности 48 KB
  Понятие рациональности научной рациональности. Виды и типы научной рациональности. В самой идее рациональности можно увидеть символ современной научно-технической цивилизации со всеми ее особенностями и противоречиями. Ее началом является некоторый тип активно-преобразовательного отношения человека к миру с которым и связывается как правило сама идея рациональности.
78980. Пространство и время в современной и классической картине мира 35 KB
  Пространство и время в современной и классической картине мира. Пространство есть форма координации сосуществующих объектов состояний материи. Пространство и время это всеобщие формы существования координации объектов. Пространство и время в классической картине мира.
78981. Философское значение синергетики 41 KB
  В своей классической работе Синергетика он отмечал что во многих дисциплинах от астрофизики до социологии мы часто наблюдаем как кооперация отдельных частей системы приводит к макроскопическим структурам или функциям. Синергетика в ее нынешнем состоянии фокусирует внимание на таких ситуациях в которых структуры или функции систем переживают драматические изменения на уровне макромасштабов. По мнению ученого существуют одни и те же принципы самоорганизации различных по своей природе систем от электронов до людей а значит речь должна...
78982. Этос науки и императивы, регулирующие поведение ученого 32.5 KB
  Понятие Императив и Этос науки Императив лат. Этос науки набор внутренних социальных норм которых придерживаются ученые в научной деятельности и которые обеспечивают функционирование социального института науки. Нормы этоса науки Попытка кодификации социальных норм науки была предпринята Р.
78983. Научная специальность и основные этапы ее становления 40.5 KB
  С этой характеристикой тесно связана потребность в такого рода вознаграждении которое служило бы достаточным стимулом для профессионалов будучи в то же время подконтрольно не столько посторонним сколько самой профессии. Внутренний мотив – это познавательная потребность – информация заключенная в объекте на который направлено внимание человека. Познавательная потребность характеризуется следующими основными критериями: интенсивное стремление субъекта к знанию и к познавательной деятельности на основании чего избирается его...
78985. Сциентизм и антисциентизм, их философские основания и историческая эволюция. Сциентизм и технократизм в их соотношении 16.8 KB
  В Новой Атлантиде Бэкон подробно рассказывает о том как наука практически может улучшать жизнь людей. Здесь наука расценивается как наивысшая культурная ценность наивысший вид духовной деятельности; техника играет главную и решающую роль в развитии общества. Три главных положения сциентизма: Наука может разрешить основные моральные и этические проблемы общества заменяя философию и метафизику.
78986. Взаимодействие наук, его модели, механизмы и типология. Проблема редукционизма, её философско-методологический смысл. Современная интеграция и дифференциация научного знания 18.1 KB
  В процессе развития науки происходит все более тесное взаимодействие естественных социальных и технических наук. Различные науки и научные дисциплины развиваются не независимо а в связи друг с другом взаимодействуя по разным направлениям. Использование данной наукой знаний полученных другими науками.
78987. Синергетика как современная общенаучная парадигма, её основные положения, роль и функции в междисциплинарном взаимодействии наук 78.5 KB
  Неустойчивость означает несохранение близости состояний системы в процессе ее эволюции. Открытость означает признание обмена системы веществом энергией информацией с окружающей средой и следовательно признание системы как состоящей из элементов связанных структурой так и включенности в качестве подсистемы элемента в иное целое. Подчинение означает что функционирование и развитие системы определяются процессами в ее подсистеме сверхсистеме при возникновении иерархии масштабов времени. Это принцип самоупрощения системы т.