68045

Монотипія «Світ комах»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Актуалізація опорних знань Діти сьогодні ми з вами здійснимо подорож до дивовижного світу найменших створінь природи світу комах. Яких комах ви знаєте Чим комахи відрізняються від інших істот Чим вони корисні та чим вони шкідливі Як слід ставитись до комах.

Украинкский

2014-09-17

184.5 KB

2 чел.

План-конспект уроку для 2 класу

Вчитель:Марченко Олена Валеріївна

Тема:

Монотипія «Світ комах»

Мета:

Вчити дітей відтворенню образів комах, користуючись технікою монотипії; розвивати творчу уяву, фантазію, образне мислення; поглиблювати знання учнів про рівномірне заповнення площини аркуша паперу; дати елементарне поняття про будову комах; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. Організаційна частина

Налаштування на робочий лад. Перевірка готовності дітей до уроку.

II. Робота над темою уроку

1. Актуалізація опорних знань

- Діти, сьогодні ми з вами здійснимо подорож до дивовижного світу найменших створінь природи - світу комах.

- Яких комах ви знаєте?

- Чим комахи відрізняються від інших істот?

- Чим вони корисні та чим вони шкідливі?

- Як слід ставитись до комах?

2. Вступна бесіда

Звучить запис музики.

- Заплющить очі. Уявіть, що ви на галявинці, що вже пригріло сонечко, зазеленіла травичка. У травичці бігають жучки та мурашки, над травичкою літають бджілки та метелики. Луг наповнений життям.

Розплющить очі.

- Чи гарний вийшов у вас лужок?

- А чи був би він таким гарним без комашок?

- Чому?

3. Перегляд відеофрагменту «Народження метелика»

- Знаєте, діти, у нас з вами в класі є чарівне віконечко. І крізь це віконечко ми з вами зараз підгледимо за життям комах. Давайте подивимось, що ж нам покаже наше віконечко.

4. Продовження бесіди

- Ми з вами зараз побачили як народжуються метелики і як їх багато. А скільки ще існує комах! Деяких ми з вами назвали. Але їх набагато більше. Комахи - найпоширеніші на Землі істоти. У наш час відомо близько мільйона видів комах. І хоча деяких комах люди не люблять, навіть борються з ними, роль комах надзвичайно велика. Ми з вами вже говорили про те, що вони запилюють квіти, «прибирають» нашу планету від різного «сміття», стають їжею птахам та тваринам. Тіло комахи поділяється на три частини: голову, груди, черевце. На голові знаходяться очі, вусики, ротик. На грудях розташовані дві пари крил та три пари ніг(тобто, всього їх шість).

5. Перегляд демонстраційного матеріалу

III. Практична діяльність учнів

- А зараз я вам пропоную відтворити той чудовий лужок, який ви побачили у своїй уяві. І скажу вам більше: ми з вами сьогодні побудемо чарівниками. Відкрийте альбоми таким чином, щоб у вас був чистим цілий розворот. Спочатку ми намалюємо зелену травичку(демонстрація). Подумайте: який саме зелений колір ви використаєте для вашої травички. А тепер згорнемо наш альбом та гарно притиснемо. Відкривши альбом ми бачимо, що на другій стороні, на якій ми нічого не робили, теж з’явиться зображення травички. Тепер намалюємо стеблинки квітів(демонстрація). Знову закриваємо альбом - точнісенько такі ж стеблинки з’явилися і на іншій сторінці.

Тепер малюємо серединки квітам(демонстрація).

Пелюсточки малюємо способом примакування(демонстрація). Якого кольору будуть квіти на вашому лузі?

А тепер намалюємо комашок.

Якщо ви малюєте метелика, поміркуйте, якого кольору ви намалюєте йому крильця. Можна намалювати й інших комашок(демонстрація).

IV. Підсумок уроку

1. Перегляд малюнків

- Молодці, дітки. У кожного з вас вийшла чудова робота.

2.Виставка дитячих робіт


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52809. The System of Education in Great Britain 32.5 KB
  Good afternoon, pupils. I’m glad to see you again. How are you today? How is your day going? Great! We heard much about England, and we learn the language of this country, but we have never thought how pupils and students live there. So today we are going to discuss the system of education in Great Britain. I hope we will find out much new information for us. I think we can start.
52810. Єгипет – перлина стародавніх цивілізацій 39.5 KB
  Пояснювати структуру суспільства. Обладнання: роздавальний матеріал Структура єгипетського суспільства атлас контурні карти підручник. Структура суспільства. Опрацювати відповідний текст параграфа і дати відповіді на запитання: Як зрошувалися землі до яких не доходила вода Чому на роботах з осушення і зрошення долини Нілу брало участь усе доросле населення Хто організовував роботу людей давав їм завдання стежив за порядком Структура суспільства Поки шестикласники дають відповіді на поставлені запитання у класі починає...
52811. Розквіт та занепад Давньоєгипетської держави 97.5 KB
  Мета: Сформувати уявлення про передумови перетворення Єгипту в могутню державу; з'ясувати напрямки та наслідки військових походів фараонів; охарактеризувати релігійну реформу; розвивати вміння використовувати історичну карту та висловлювати думку щодо причин занепаду держави. Актуалізація опорних знань учнів Пригадайте коли утворилась Давньоєгипетська держава Хто очолював державу Якою була влада фараона ІІ. до нашої ери фараони дуже багато воювали. Але проводячи військові походи фараони втратили контроль над номархами...
52813. Польща. Білорусь. Особливості ЕГП та господарства 141 KB
  Сформувати в учнів загальні уявлення про особливості ЕГП природноресурсного потенціалу господарства країни; виявити географічну та економічну специфіку Польщі та Білорусі. Розвивати вміння учнів складати порівняльну економіко географічну характеристику країн за планом. Актуалізація опорних знань Прийом Блицопитування На які історико географічні регіони поділяється Європа З якими країнами Західної Європи ви вже ознайомлені Який рівень...
52814. ЕЛЕМЕНТИ ЕЙДЕТИКИ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ 53.5 KB
  Вивчення теорії літератури на уроках української літератури починається вже з пятого класу. Але вчитель повинен зробити все для того щоб знання з теорії літератури стали інструментом для розуміння та аналізу того чи іншого твору. Мабуть перед кожним постають питання: Як пояснити поняття з теорії літератури доступно й зрозуміло Як спонукати глибоко розуміти їх застосовувати на практиці Як актуалізувати раніше набуті знання Пропоную Вашій увазі метод запамятовування окремих термінів та понять на пальцях який використовую...
52815. Einkaufen. Wir gehen in den Supermarkt 60 KB
  Liebe Kinder, ich freue mich euch gesund und lustig zu sehen. Wie geht es euch? Sind alle Kinder da? Gibt es etwas Neues? Gibt es etwas Interessantes? (Die Schüler beantworten die Fragen des Lehrers)
52816. Екологічні проблеми, які стосуються мене 95.5 KB
  Мета проекту: Стимулювати інтерес в учнів до проблеми екології оволодівати певною сумою знань стосовно того що майбутнє нашої планети в наших руках про необхідність дбайливого ставлення до природи про взаємозвязки між діяльністю людини і життям природи;виховувати почуття відповідальності за те що відбувається в природі підвищувати екологічну культуру. І ЕТАП Урок Я і Україна ТЕМА: Охорона природи. Узагальнити знання учнів про те що обовязок кожної людини охорона рідної природи. До чого закликає нас матінкаприрода Ми з вами...
52817. Екологічний практикум. Урок математики в 6 класі 49.5 KB
  60 кг макулатури рятує одно дерево 30 кг макулатури рятує 1 га лісу 1 т макулатури економить 1000 кВт ч електроенергії 1 т макулатури економить 200 м3 води 1т макулатури економить дає 2500 учнівських зошитів. Використання макулатури для виробу паперу на 75 зменшує забруднення повітря та дозволяє зекономити до 40 води Не викидай папір який ви використовували збирайте його та здавайте макулатуру V. Скільки дерев зберегли учні Скільки учнівських зошитів можна виготувати із цієї макулатури Скільки води та електроенергії буде з...