68054

Утворення трицифрових чисел. Читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Додавання чисел різних розрядів. Задача на спільну роботу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розвивати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу; розвивати логічне мислення; розвивати соціальну компетентність школярів; закріплювати знання натурального ряду чисел у межах 1000 і розрядний склад трицифрових чисел; виховувати інтереси до знань і бажання пізнавати таємниці математики...

Украинкский

2014-09-17

74.5 KB

7 чел.

Тема: Утворення трицифрових чисел. Читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Додавання чисел різних розрядів. Задача на спільну роботу.

Мета: розвивати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу; розвивати логічне мислення; розвивати соціальну компетентність школярів;

закріплювати знання натурального ряду чисел у межах 1000 і розрядний склад трицифрових чисел;

виховувати інтереси до знань і бажання пізнавати таємниці математики через самостійно - практичну діяльність;

Обладнання: Нумераційні таблиці, картки для індивідуальної роботи, цифри, схема задачі.

ХІД УРОКУ

І. Організація початку уроку

  1.  Створення ситуації успіху.

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи взятись враз!

Розпочнемо свій урок,

Тож назад не зробим крок.

Будем ми трудитись гарно,

Не мине й хвилини марно.

  1.  Створення психологічної готовності до продуктивної роботи на уроці.
  •  Я бажаю вам сьогодні добра!
  •  Якщо вам буде важко……  я допоможу.
  1.  Актуалізація опорних знань
  2.  Перевірка домашнього завдання.

(учні зачитують тільки відповідь до задачі)

  1.  Індивідуальна робота за дидактичними картками

Картка № 1

  1.  100+60+6  400+5   500+30  300+100
  2.  За 1 день майстер робить 3 віконних рами. За скільки днів він зробить 18 рам?

Картка № 2

  1.  600+100+100       600+60+6  700+7  700+70


  1.  За 1 день майстер робить 3 віконних рами, а його учень - 1. За скільки днів вони зроблять 20 рам, працюючи разом?
  2.  Дидактична гра «Хто швидше?» (усний рахунок)

1)

  •  Скільки одиниць в числі 175?
  •  Скільки десятків у числі 180?
  •  Скільки сотень в числі 235?
  •  Назвіть сусідів числа 123.
  •  Назвіть наступне число числу 300.
  •  Назвіть число яке передує числу 135.
  •  Назвіть число, в якому 6 сотень 5 десятків.
  •  Назвіть число, в я кому 3 десятки 4 сотні 3 одиниці.
  •  

2) Рахували ви на славу Вам хвала і користь справі

Фронтальна робота над завданням № 489

  •  Додавайте до трьохсот по 100, поки не буде тисяча.
  •  Відлічуйте від тисячі по 100 до чотирьохсот.

4. Математичний диктант за завданням № 488.

Написати число, в якому:

  1.  сотня 4 десятки 5 одиниць;

5 сотень 4 десятки 7 одиниць;

8 сотень 4 десятки;

  1.  сотні 3 одиниці.

(Записати число класна робота. Відповіді вивісити на дошці. Взаємоперевірка, один одному перевіряють олівчиком)

  1.  Каліграфічна хвилинка.
  •  Записати числа у вигляді:
  1.  група: 189 - прямокутника
  2.  група: 245 - квадрата

(згадати, що таке квадрат і прямокутник)

  1.  Мотивація навчальної діяльності

(підведення до теми уроку)

  1.  Самостійна робота (в парах у зошитах)

Розкласти на розрядні доданки числа:

268 =

745=


912 =

(повідомляють тему і завдання уроку учні)

  1.  Фізкультхвнлинка
  •  вправи під музику (тулуба, рук)
  •  гімнастика очей

IV Повторення та закріплення вивченого матеріалу

  1.  Робота за нумераційними таблицями.

Усне виконання завдання № 490. (ланцюжком)

Сотні

Десятки

Одиниці

* * *

*

* *

* * * *

* *

*

* * * *

* * * *

* * * *

* * *

Сотні

Десятки

Одиниці

7

5

4

5

0

8

2

4

0

3

3

3

  1.  Коментоване розв’язання прикладів (підручник № 491, ланцюжком)
  2.  Аналітичний пошук розв’язання задачі (підручник, № 492). Колективна робота

Виконавець

За 1 год набирає

Потрібно набрати

Кількість годин

Перший оператор

Зс.

Другий оператор

4с.

  •  Про кого йде мова в задачі?
  •  Що робили оператори?
  •  Скільки сторінок за 1 годину набирає перший оператор?
  •  Скільки сторінок за 1 годину набирає другий оператор?
  •  Скільки сторінок потрібно набрати?
  •  Яке головне запитання задачі?
  •  Чи можемо ми одразу відповісти на головне запитання задачі?
  •  Що для цього треба знати?
  •  Чи можемо ми знайти скільки сторінок набирають перший і другий оператори разом за 1 годину?
  •  Якою дією?
  •  Чому?
  •  Тепер ми можемо відповісти на головне запитання задачі?
  •  Якою дією?
  •  Чому?

(Коментований запис задачі.)

  1.  Фронтальна робота над задачею № 493 (усно)

Розгляньте умову задачі та розв’язування задачі.

Вчора - 8 стор.

Сьогодні - ?, в 4 рази більше

Розв’язання

  1.  8 • 4 = 32 (стор.) прочитав Данилко сьогодні
  2.  8+32 = 40 (стор.)
  •  На яке запитання знайшли відповідь?

(Скільки сторінок прочитав Данилко за два дні?)

  1.  Творча робота (складання задачі, подібної до попередньої у групах)

(згадати правила роботи в групах, роздати аркуші паперу для виконання завдання)

  1.  Завдання з логічним навантаженням. Інтерактивна технологія «Мозковий штурм»

Дається вам аж три хвилинки Для розумової розминки.

В халепу щоб не потрапляти,

Треба швидко міркувати.

а) Довжина одного відрізка 27см, а довжина другого становить третю частину довжини першого, яка довжина другого відрізка.

б) Два гноми йшли до чарівного лісу і зустріли на дорозі ще 5 гномів, які йшли назустріч. Скільки всього гномів йшло до чарівного лісу?

в) Веселі гноми знають таке число, в якому стільки букв, скільки й цифр. А чи здогадались ви, яке це число?

г) О другій годині дня в Києві йшов дощ. Чи можна чекати сонячну погоду через 10 годин?

ґ) Один ослик віз 10кг цукру, а інший - 10кг вати. У кого поклажа була важчою?

д) Вкажи найбільше двоцифрове число, що ділиться на 7.

V. Підсумок уроку

  1.  Вправа «Мікрофон».
  2.  Інструктаж до виконання домашнього завдання (№ 496, №497)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

12349. Әлеуметтану ғылымының классикалық кезеңі 54 KB
  2сабақ. Әлеуметтану ғылымының классикалық кезеңі. 1. Огюст Конт әлеуметтану ғылымының негізін салушы. 2. Герберт Спенсердің әлеуметтану ғылымына қосқан үлесі. 3. К.Маркстің негізгі әлеуметтанулық ілімдері. 4. Э.Дюркгейм мен М.Вебердің әлеуметтанулық т...
12350. Әлеуметтану – ғылыми пән. Әлеуметтанудың құрылымы мен функциялары 64.5 KB
  1 дәріс. Әлеуметтану ғылыми пән 1. Қоғам және әлеумет ұғымдарының мәні. 2. Әлеуметтанудың объектісі мен пәні. 3. Әлеуметтанудың категориялары мен заңдары. 4. Әлеуметтанудың құрылымы мен функциялары.
12351. Әлеуметтану ғылыми пән ретінде. Әлеуметтанудың құрылымы мен функциялары 58 KB
  Әлеуметтану ғылыми пән ретінде 1. Қоғам және әлеумет ұғымдарының мәні. 2. Әлеуметтанудың объектісі мен пәні. 3. Әлеуметтанудың категориялары мен заңдары. 4. Әлеуметтанудың құрылымы мен функциялары. 5. Әле
12352. Исследование затухающих колебаний в колебательном контуре 458 KB
  Лабораторная работа № 25 Исследование затухающих колебаний в колебательном контуре 1. Цель работы: Изучение параметров и характеристик реального колебательного контура. 2. Затухающие колебания. Если диссипативную систему находящуюся в колебательном движении пр...
12353. Изучение электрических колебаний в связанных контурах 252 KB
  Лабораторная работа № 24 Изучение электрических колебаний в связанных контурах 1. Цель работы: Изучение обмена энергии в системе электрических контуров слабо связанных между собой. 2. Колебательные системы со слабой связью. Рассмотрим систему двух одинаковых мая
12354. Изучение свойств p-n перехода 283 KB
  Лабораторная работа № 23 Изучение свойств pn перехода 1. Цель работы: изучение вольтамперных характеристик при прямом и обратном направлении протекающего через переход тока и вольтфарадной зависимость емкости перехода от приложенного напряжения характеристики pn...
12355. Изучение вынужденных колебаний в колебательном контуре 343.5 KB
  Лабораторная работа № 22 Изучение вынужденных колебаний в колебательном контуре 1. Цель работы: изучение зависимости тока в колебательном контуре от частоты источника включенного в контур измерение резонансной частоты контура. 2. Вынужденные колебания в RLCконтур
12356. Скин-эффект в металле 182.5 KB
  Лабораторная работа № 21 Скинэффект в металле 1. Цель работы: Изучение скинэффекта в металле. 2. Электромагнитная индукция. Вихревое электрическое поле. Явление электромагнитной индукции состоит в том что в проводящем контуре находящемся в переменном магнитном
12357. Изучение магнитного поля соленоида с помощью датчика Холла 198.5 KB
  Лабораторная работа № 20 Изучение магнитного поля соленоида с помощью датчика Холла 1. Цель работы: исследование магнитного поля на оси соленоида с использованием датчика Холла. 2. Методика измерений. Сначала получим выражение для расчета индукции магнитного пол