68059
Їжа, корисна для здоров’я. Народні традиції харчування. Практична робота: вибір корисної їжі для харчування
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета: розширити уявлення учнів про їжу, корисну та шкідливу для здоров’я; познайомити із традиційними національними страви; Вчити їх правильно харчуватися, розвивати вміння працювати з додатковою літературою, готувати повідомлення; продовжувати виховання та прагнення учнів до здорового способу життя.
Украинкский
2014-09-17
36.5 KB
2 чел.
Тема: Їжа, корисна для здоров'я. Народні традиції харчування. Практична робота: вибір корисної їжі для харчування.
Мета: розширити уявлення учнів про їжу, корисну та шкідливу для здоров'я; познайомити із традиційними національними страви; Вчити їх правильно харчуватися,розвивати вміння працювати з додатковою літературою, готувати повідомлення; продовжувати виховання та прагнення учнів до здорового способу життя.
Обладнання:презентація "Вітаміни", плакати, які дають змогу ілюструвати принципи раціонального харчування; додаткова література; природні овочі та фрукти.
Тип уроку: проект
Хід уроку
І. Організаційний момент
Дзвоник всім нам дав наказ
До роботи! Швидко в клас
Будемо уважні та старанні всі,
сядемо рівненько на місця свої.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
Прочитайте вислів, який належить давньогрецькому філософу Сократу
"Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити"
Прийом "Обговоримо разом"
- Як ви розумієте цей вислів?
(Від того, що людина їсть, скільки і коли залежить стан здоров'я)
ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.
1.Мотивація
Народна мудрість застерігає: "Щоб не трапилось біди, обережним будь завжди!"- це і буде девізом нашого уроку. Зміст цієї мудрості давайте спробуємо розкрити у процесі роботи на уроці.
2.Робота з підручником (с.16)
Читання тексту.
Для чого потрібно їсти?
Чому не можна обійтися без їжі?
Що вона дає для життя?
Робота в зошиті ( с.16 № 4)
Склади речення й дізнайся про те, чим є для організму людини їжа.
тепла, росту, і здоров'я, енергії, людини, Їжа джерело
(Їжа джерело тепла, росту, енергії і здоров'я людини)
3.Розповідь вчителя про цінність продуктів харчування.
Роль їжі в збереженні здоров'я дуже велика. Їжа має безпосередній вплив на працездатність, розумовий та фізичний розвиток, тривалість життя людини. До складу повноцінного раціону мають входити такі поживні речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, неорганічні речовини,мікроелементи. Люди які потерпають від неправильного і нерегулярного харчування варто було б задуматися про щоденне вживання вітамінів.
(Клас був поділений на групи. Кожній групі було дане завдання )
Цікавинки від групи « Капітошка »
Харчування забезпечує життєдіяльність організму та є його найважливішою біологічною потребою Усі необхідні організму речовини людина отримує з їжі, яку споживає. Ми їмо різні продукти, не замислюючись над тим, для чого потрібні нам ці речовини, у якому вигляді необхідно вживати їх.
Проблемне питання:
Що необхідно організму для нормального росту та розвитку?
Цікавинки від групи «Веселка»
Практична робота. Вибери корисну їжу для здоров'я.
(на дошці малюнки двох хлопчиків - худого і товстого між ними різні види їжі)
Завдання: Вийти до дошки і розділити їжу між хлопчиками.
Хто з них харчувався правильно. Довести свою думку.
Гра «Корисне і шкідливе»
Учні аплодують один раз це здорова їжа, руки вверх- шкідлива їжа
Робота в зошиті (с.15 № 1)
Обвести зеленою лінією корисні продукти.
Якісну і корисну їжу вживай про вітаміни не забувай.
ФІзкультхвилинка
«Варенички» М.Поплавського
Продовження розповіді учителя
В наш харчовий раціон вітаміни повинні входити в достатній кількості. Вразі їх нестачі або надлишку виникають різні проблеми
Цікавинки від групи «Кульбабки»
Проблемне питання:
Чи можливо отруїтися їжею?
Їжа приносить користь організму людини, але неякісна їжа може призвести до хвороб.
Значний вплив на харчування людей в Україні мають народні традиції. Україна здавна славилася своєю багатою національною кухнею. Її традиційні страви вареники, борщі,пампушки, паляниці, галушки,ковбаси, сало, капусняк,квашена капуста, огірки, напої з фруктів і меду відомі усьому світу. Найрізноманітніші овочі і фрукти, м'ясо, птицю, гриби, ягоди усі дарунки землі використовує різноманітна і винахідлива українська кухня. На релігійні свята готують обрядові страви: різдвяна кутя,великодня паска, крашанки тощо. Періодично протягом року чимало українців постяться, вживаючи здебільшого рослинну їжу.
Гра «Так чи ні»
Українські страви це:
борщ салат
бутерброд плов
пшоняна каша паска
пампушки куліш
галушки кутя
вареники узвар
пельмені піца
гарбузова каша пироги
- Назвіть щоденні та святкові страви.
- Які страви вживають у ваших родинах?
Робота в зошиті (с.15)
Намалюй свою улюблену страву.
Літературна хвилинка
Народна мудрість про раціональне харчування говорить:
«Гадай не гадай - борщу наливай: миску з'їси - здоров'я додаси»
«Як нема борщу то нема і їжі » (українське прислів'я)
«Їж та не жирнішай, будеш здоровіший» (індійське прислів'я)
Бесіда за змістом прислів'їв.
Цікавинка : Чи знаєте ви, що за 65 років життя людина в середньому поглинає 124 вагони їжі, на споживання якої витрачає 6 років життя.
ІУ. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
Як ви зрозуміли зміст народної мудрості, яку почули на початку уроку?
- Для чого ми вживаємо їжу?
- Що таке вітаміни?
- Що належить до корисної і шкідливої їжі?
- Назвіть щоденні українські страви.
- Назвіть святкові українські страви.
- Яка їжа належить до здорової і корисної?
Перед вами дерево. В мене на столі листки з назвами продуктів. Вам потрібно повісити на дерево тільки листочки з назвами корисної їжі.
У народі кажуть: «Їжа друг, їжа - ворог». Тож давайте будемо дотримуватися розумних меж у харчуванні.
У. Домашнє завдання
Повторити правила раціонального харчування
Використана література:
Програма курсу «Основи здоров'я» (автори: О. Савченко, Т. Бойченко, Н. Коваль) 2006 р.
Н.Бібік, Т.Бойченко, Н.Коваль, О.Манюк . Основи здоров'я. Підручник для 2 класу.
Основи здоров'я. 2 клас: Робочий зошит.- Х.; Веста,2011.- 64 с.
М.О.Володарська. Мій конспект. Основи здоров'я 2 клас. Харків. Видавнича група «Основа» 2010.
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
30931. | Проектирование информационных систем (ИС) CASE средствами | 638.5 KB | |
Современные крупные проекты ИС характеризуются как правило следующими особенностями: сложность описания достаточно большое количество функций процессов элементов данных и сложные взаимосвязи между ними требующая тщательного моделирования и анализа данных и процессов; наличие совокупности тесно взаимодействующих компонентов подсистем имеющих свои локальные задачи и цели функционирования например традиционных приложений связанных с обработкой транзакций и решением регламентных задач и приложений аналитической обработки... | |||
30932. | Філософія та соціологія | 410 KB | |
Комунікативна повсякденна практика, навколо якої утворюється життєвий світ, забезпечується спільною грою культурного відтворення, соціальної інтеграції та соціалізації, яка в цій практиці укорінена. Життєвий світ як результат соціалізації, тобто структурованості суспільними і культурними зв’язками. | |||
30933. | Проектная деятельность на уроке английского | 25.65 KB | |
Проектная методика позволяет вести индивидуальную работу над темой которая вызывает наибольший интерес у каждого участника проекта что несомненно влечет за собой повышенную мотивированную активность учащегося. В основе проекта лежит какаято проблема. Структурирование содержательной части проекта; 5. Предполагает собой наличие выходной информации по данному проекту причем результат данной деятельности может быть различным в зависимости от индивидуальных возможностей или способностей участников проекта. | |||
30934. | Основы общей теории перевода (ЛИНГВИСТИЧЕСКИЕ ПРОБЛЕМЫ) | 2.06 MB | |
Перевод общественно-политической литературы на материале переводов с немецкого, английского, французского, отчасти испанского языков на русский. Основы общей теории перевода (лингвистические проблемы) на тех же материалах... | |||
30935. | ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГИЧЕСКАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДЕТЕЙ С НАРУШЕНИЕМ ЗРЕНИЯ | 318 KB | |
ПЛАКСИНА ПСИХОЛОГОПЕДАГОГИЧЕСКАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДЕТЕЙС НАРУШЕНИЕМ ЗРЕНИЯ Учебное пособие М. Психологопедагогическая характеристика детей с нарушением зрения. Ребенок с нарушением зрения как предмет изучения тифлопедагогики. Если общая педагогика рассматривает само понятие и развитие личности то тифлопедагогика как составная часть общей педагогики занимается рассмотрением личности имеющей нарушение зрения. | |||
30936. | Административное право. Государственное управление как объект административно-правового регулирования | 1.07 MB | |
В систему федеральных органов исполнительной власти входят федеральные министерства федеральные службы и федеральные агентства. В этих целях федеральный министр осуществляет следующие функции: утверждает ежегодный план и показатели деятельности федеральных служб и федеральных агентств а также отчет об их исполнении; вносит в Правительство Российской Федерации по представлению руководителя федеральной службы федерального агентства проект положения о федеральной службе федеральном агентстве предложения о предельной штатной численности... | |||
30937. | Сельскохозяйственное производство | 100.45 KB | |
Рассматривая организацию производства надо иметь в виду что во всех отраслях народного хозяйства кроме сельского хозяйства процесс производства продукции связан с превращением потенциальной в кинетическую энергию в работу. Время производства сельскохозяйственной продукции определяется главным образом естественными условиями роста развития и размножения растений и животных. Несовпадение времени производства сельскохозяйственной продукции с рабочим временем приводит к сезонности сельскохозяйственного труда и необходимости во многих... | |||
30938. | Лекарственные растения | 1.31 MB | |
Чай из аира: 2 чайные ложки примерно 3 г мелко нарезанного очищенного от коры корневища аира заливают 1 4 л кипящей воды и настаивают примерно 15 минут. После процеживания чай нужно пить тепловатым. Сверх того чай из корневища аира используют как моющее средство против кожных сыпей и перхоти. В результате чай из корня алтея с успехом применяют при болях в желудке и кишечнике а также при поносе. | |||
30939. | АНАЛИЗ ХОЗЯЙСТВЕННОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ПРЕДПРИЯТИЯ | 3.17 MB | |
Принятию всякого решения финансового характера предшествуют аналитические расчеты, поэтому практически любой представитель аппарата управления предприятием - от топ-менеджеров до рядовых специалистов (бухгалтер, финансовый менеджер, экономист) - просто обязан быть хорошим аналитиком. Очевидно, что анализ, являющийся одной из составных частей грамотного управления финансами, должен выполняться не только в ретроспективе, но и, что нередко более важно, в перспективе. | |||