68072

Природні багатства. Корисні копалини. Охтирка – нафтова столиця

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Корисні копалини. Передбачувані результати: Учні повинні знати: природні багатства рідного краю; Вміти: розрізняти корисні копалини розповідати про них. Що вони означають Так це корисні копалини. На сьогоднішньому уроці ми знову погоримо про корисні копалини саме про ті які є в нашій місцевості.

Украинкский

2014-09-17

34.5 KB

0 чел.

КРАЄЗНАВСТВО

1 клас

Тема.  Природні багатства. Корисні копалини. Охтирка – нафтова столиця.

Мета: ознайомити учнів з найпоширенішими корисними копалинами рідного краю, з їх використанням та родовищами; розвивати спостережливість дітей; виховувати почуття гордості за рідний край та дбайливе ставлення до природних багатств.

Основні завдання психосоціального розвитку:

розвивати зосередженість, увагу та спостережливість, вміння виділяти головне та систематизувати отриману інформацію. Формувати здоров’язберігаючу та інформаційну компетентність.

Передбачувані результати :

Учні повинні знати: природні багатства рідного краю;

Вміти: розрізняти корисні копалини, розповідати про них.

Цінувати: бережливе ставлення до рідного краю, працелюбність, повагу до професії людей нафтовидобувної промисловості.

Організація навчальної діяльності:

Загальні методи навчання: демонстративний, монологічний, діалогічний, інтерактивні.

Методи викладання: стимулюючий, інформаційно – повідомлюючий .

Методи виявлення знань учнів: усний.

Форми організації навчального процесу: фронтальна.

Методи роботи учнів: виконавський.

Етапи виявлення знань: усне, фронтальне.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань

Обладнання: зразки корисних копалин рідного краю, карта.

Хід заняття

І. Етап орієнтації.

Пролунав дзвінок. Починаємо урок.

  •  Я бажаю вам, щоб робота на уроці принесла вам нові знання.
  •  Першою сідає краса, потім сідає сила.

ІІ. Етап покладання мети і визначення теми уроку

Відгадування загадок.

  •  Чорне, блискуче, у воді тоне, у вогні горить. (Камяне вугілля)

У землі лежить, по трубах біжить і машинам дає жить. (Нафта)

  •  Піднеси сірник і вмить

Під чайником, як живі,

Розпустились пелюстки

Золотаво-голубі. (Природний газ)

Маленьке, біленьке, по чорному полю скаче і слід залишає. (Крейда)

Буре, мяке, із рослин складається,

Легко загорається. (Торф)

  •  Давайте ще назвемо слова-відгадки. Що вони означають?
  •  Так, це корисні копалини.

На сьогоднішньому уроці ми знову погоримо про корисні копалини, саме про ті, які є в нашій місцевості.

ІІІ. Етап надання необхідної інформації

  1.  Бесіда з елементами практичної діяльності.

Ми знаємо, що корисні копалини добувають з надр землі. Але перш ніж добувати їх треба знайти. Природа не обділила наш край цими багатствами. Серед корисних копалин Охтирщини найбільше значення мають ті, що використовуються як природні; будівельні матеріали. На поверхні під шаром ґрунту залягають пісок і глина. Ці корисні копалини є невід’ємною складовою цегли. А ще в нашій місцевості видобувають нафту і газ. Ще до війни на території Охтирського району проводилась розвідка нафти. Війна на тривалий час перервала пошуки. Лише у 1957 р. поблизу села Качанівки вдарив перший нафтовий фонтан. Відкриті також великі поклади газу. На Охтирщині добувають 53% усього «чорного золота» України. Саме цьому наше місто вважають нафтовою столицею. Найбільші нафтородовища: Бугруватське, Рибальське, Качанівське.

  1.  Розгляд зразків корисних копалин.
  •  Знайдіть серед зразків ті корисні копалини, які є в нашому краї.
  1.  Фізкультхвилинка.

Віконце ми відкрили,

Повітря запросили.

До нашої кімнати

У гості завітати.

Всі руки підіймаймо

Та глибоко вдихаймо.

Раз, два, три, чотири, пять –

Легені будем тренувать.

  1.  Бесіда з елементами розповіді про економне та раціональне використання корисних копалин.

Чи безмежними є запаси корисних копалин?

Корисні копалини – це багатство Землі. У нашій країні добувають понад  80 різних корисних копалин. Але запаси їх у надрах Землі не є безмежними. З часом вони можуть вичерпатися. А тому витрачати їх необхідно економно. Бережливе ставлення до речей, що з них виготовлені, збудовані, змайстровані.

5. Робота з підручником.

Опрацювання статті «Охтирка – нафтова столиця»

6. Відповіді на запитання.

– Що називають «Чорним золотом»?

  •  Як видобувають нафту?

7. «Торбинка запитань»

  •  Які корисні копалини добувають у нашій місцевості?
  •  Як потрібно використовувати корисні копалини?
  •  Чому їх треба витрачати економно?

VІІ. Контрольно-оціночний етап

  1.  Гра «Так чи ні».

Сьогодні ми вчили корисні копалини? (Так)

  •  Нафта – тверда… (Ні)
  •  Пісок і глина є в нашій місцевості? (Так)
  •  Чи люди економно витрачають корисні копалини? (Ні)
  •  А ти зможеш зберегти те, що знаходиться в надрах Землі? (Так)

2.Рефлексія.– Намалюй у чоловічка такий ротик, який у тебе настрій після уроку.

PAGE  1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65798. Гуманизация экономического роста 128.5 KB
  Основными макроэкономическими показателями используемыми для исчисления экономического роста общественного хозяйства являются валовой национальный продукт ВНП и национальный доход НД. Соответственно показателями экономического роста являются отношения реального...
65799. Экспортная политика РФ: проблемы и перспективы. Необходимость диверсификации экспорта 17.76 KB
  Основу современного российского экспорта продолжают составлять энергоносители и сырье чья доля в 2009 г. Доля ТЭК и металлургии в общем объеме промышленной продукции возросла с 36 в 1991 г. до 50 в настоящее время в то время как доля машиностроения и легкой промышленности существенно сократилась.
65800. English-Russian Idioms. Англо-Русский Словарь Идиом. Н. Белинская 4.41 MB
  Если под английской фразой приводится еще одна (или несколько) и лишь потом дается перевод, значит, эти выражения на английском языке синонимичны, то есть совпадают по смыслу. Но вторую фразу вы можете найти и на ее «законном» месте, в соответствии с алфавитным порядком. Артикли и частица «to» приводятся только в случае крайней необходимости
65801. Возникновение и развитие первых исследовательских программ античности: математической, физической, гуманитарной и других 31.5 KB
  Греки заложили фундамент будущей науки. Для появления науки они создали следующие условия: систематические доказательства, рациональное обоснование, дедуктивное мышление, использование абстрактных объектов. Главное, что они отказались от использования науки в материально- предметных действиях.
65802. Первые социально-психологические теории: психология народов, психология масс и теория инстинктов социального поведения 42 KB
  Первые социально-психологические теории: психология народов психология масс и теория инстинктов социального поведения. Психология народов как одна из первых форм социально-психологических теорий сложилась в середине XIX в.
65803. Применение вербальных и невербальных средств в коммуникативном процессе 34 KB
  Этот процесс может быть разделен на фрагменты единицы коммуникации коммуникативные акты. Коммуникативный процесс представляет собой непрерывное взаимодействие участников коммуникации. Рассмотрим основные понятия и термины используемые...
65804. Аристотель: учение о бытии и познании (классификация наук, учение о 4-х первопричинах) 40 KB
  Онтология учение о бытии Аристотель вводит понятие субстанции. Под субстанцией Аристотель понимает бытие вполне самобытное существующее в самом себе но не в чем-либо ином. Перечисление четырех причин Аристотель развивает во 2й главе 5й книги Метафизики 1013 а 24 1013 в 3.