68075

«Крок до зірок» Позакласний захід для учнів 5 – 6 класів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ведучий. Доброго дня, дорогі гості, шановні вболівальники та учасники змагань. Сьогодні ми будемо свідками цікавої боротьби юних математиків. У змаганнях беруть участь дві команди — «Пропорція» та «Діаметр», які матимуть можливість показати свої знання, ерудицію, кмітливість і вміння мислити.

Украинкский

2014-09-17

73 KB

4 чел.

Відділ освіти Косівської райдержадміністрації

Розтоківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів


  

Нагорняк Іванна Миколаївна,

                                           вчитель математики

Розтоки – 2011

«Крок до зірок»

Позакласний захід

для учнів 5 – 6 класів.

Серед усіх наук,

що відкривають людству

шлях до пізнання законів природи,

наймогутніша,

найвеличніша наука математика.

С. Ковалевська

Мета: зацікавити учнів математикою, поглиблювати і розширювати знання з предмета;

розвивати пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість, логічне мислення;

виховувати вміння вчитися, самостійно здобувати математичні знання.

ХІД ЗАХОДУ

Ведучий. Доброго дня, дорогі гості, шановні вболівальники та учасники змагань. Сьогодні ми будемо свідками цікавої боротьби юних математиків. У змаганнях беруть участь дві команди — «Пропорція» та «Діаметр», які матимуть можливість показати свої знання, ерудицію, кмітливість і вміння мислити.

За ходом змагань спостерігатиме журі.

1. Представлення команд

Максимальна оцінка — 5 балів.

2. Розминка

Команди по черзі отримують запитання. Відповідати потрібно швидко і чітко. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Відповідає той, хто підняв руку.

Запитання команді «ПРОПОРЦІЯ»

  1.  Як називаються числа, що використовуються для лічби предметів?
  2.  Скільки сантиметрів у одному дециметрі?
  3.  Яка найменша геометрична фігура?
  4.  Яка градусна міра розгорнутого кута?
  5.  Назвіть будь-який неправильний дріб.
  6.  Скільки кольорів має веселка?
  7.  Який прилад для вимірювання величини кута ви знаєте?
  8.  Сформулюйте ознаку подільності на 9.
  9.  Скільки вершин у куба?
  10.  Назвіть остачу від ділення 23 875: 2.

Запитання команді «ДІАМЕТР»

  1.  Скільки годин має доба?
  2.  Скільки дециметрів у одному метрі?
  3.  Яка геометрична фігура не має ні початку ні кінця?
  4.  Чому дорівнює кут у квадраті?
  5.  Назвіть чотири двоцифрові числа, які діляться на 7.
  6.  Скільки повітряних кульок було у П'ятачка з казки про Вінні-Пуха?
  7.  За допомогою якого приладу можна побудувати коло?  .
  8.  Назвіть пять чисел, які діляться на 3.
  9.  Скільки сторін у квадрата?
  10.  Чому дорівнює периметр квадрата зі стороною?

3. Штурм вершин

Команди повинні вписати в порожні клітинки слова так, щоб збігалися перша та остання літери.

Максимальна оцінка — 3 бали.

Завдання для першої команди

С

М

П

С

П

А

Г

Р

В

А

В

К

З

К

Відповідь. Сім, плюс, пряма, гектар, вершина, відсоток, знаменник.

Завдання для другої команди

П

Д

К

Г

Т

Й

Л

А

Д

К

В

К

Ш

Т

Відповідь. Пуд, круг, тупий, ламана, дільник, відрізок, шістдесят.

4. Мислимо логічно

На заданих схемах слова зашифровані числами. Кожній команді потрібно записати число, що відповідає заданому слову. Завдання однакові. Враховуються швидкість і правильність виконання.

Максимальна оцінка — 5 балів.

  1.  СІНО - 7190;

ПЕНЯ - 8394.

ПІСНЯ -?

(81794)

  1.  ЛИПА - 5391;

ГНОМ - 4208.

ГЛИНА -?

(45321)

5. Художники

Команди отримують аркуш паперу, на якому вони повинні олівцями за допомогою геометричних фігур зробити малюнок (портрет, пейзаж та ін.).

Максимальна оцінка — 5 балів.

Конкурс «Хто швидше»

Кожна правильна відповідь оцінюється 1 балом.

Завдання 1. Назвіть приказки, прислів'я, заспівайте пісні, у яких є числа.

Завдання 2. Запишіть «ліворуч» від знака «=» між числами знаки «+» або «—» так, щоб рівність була правильною:

а) 2  6  3  4  5  8  =  12;

б) 9  8  1  3  5  2  =  12.

6. Конкурс капітанів

Кожний капітан одержує завдання. Враховується швидкість виконання.

Максимальна оцінка — 6 балів.

Завдання 1. Скласти пазли з ілюстраціями відомих казок.

Завдання 2. Дописати оповідання, використовуючи свої знання з математики і зберігаючи гумористичний стиль.

7. Складання чисел

Учасникам команди роздаються таблички з цифрами. Потрібно швидко скласти з цифр задане число. Наприклад, на табличках записані цифри 0,1,2,3,4,5.

Максимальна оцінка — 3 бали.

Завдання командам

  1.  Скласти число 3025.
  2.  Скласти трицифрове число, яке ділиться на 5.
  3.  Скласти трицифрове число, яке ділиться на 2.

Підсумок гри

Ведучий. На змаганнях усі були уважними і кмітливими, зосередженими і спритними, доброзичливими і веселими. Ми переконалися, що кожен з вас може стати справжнім математиком, а допоможуть у цьому знання з математики, яку ви, без сумніву, любите і поважаєте.

Журі гри підбиває підсумки і нагороджує переможців.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

70646. Изнасилование 424 KB
  Целью данной дипломной работы является комплексное исследование проблемы уголовно-правовой борьбы с изнасилованием и насильственными действиями сексуального характера в современных условиях.
70647. Перспективы ипотечного кредитования в Кыргызской Республике 186.19 KB
  Цель выполнения дипломной работы заключается в исследовании развития ипотечного кредитования в Кыргызской Республике и обосновании пути дальнейшего его развития.
70648. Качество социального обслуживания на дому пожилых граждан 136.05 KB
  Цель выпускной квалификационной работы изучение особенностей социального обслуживания на дому пожилых граждан. Для достижения сформулированной цели поставлены следующие задачи выпускного квалификационного исследования: Охарактеризовать пожилых граждан, как объект социальной работы.
70649. Опытно-педагогическая работа по развитию памяти учащихся 3 «В» класса МБОУ «Гимназия №85» 265.13 KB
  Актуальность данной работы заключается в том, что на сегодняшний день существует необходимость обучения детей младшего школьного возраста приемам и способам эффективного, осмысленного запоминания учебного материала.
70650. ОЦЕНКА КАЧЕСТВЕННО-КОЛИЧЕСТВЕННЫХ ХАРАКТЕРИСТИК ТЕХНИКИ ПОДАЧ В КЛАССИЧЕСКОМ ВОЛЕЙБОЛЕ 454.5 KB
  Цель исследования изучить и обосновать методику оценки качественно-количественных характеристик техники подач в соревновательной деятельности волейболистов различной квалификации.
70651. Защита прав владельцев бездокументарных ценных бумаг 401 KB
  Цель исследования предполагает решение фундаментальных теоретических проблем гражданского права, путем исследования законодательства о бездокументарных ценных бумагах и соответствующей судебной практики для определения места бездокументарных ценных бумаг в системе объектов гражданских прав...
70652. ПЕНСИОННОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАБОТАЮЩИХ ПО ТРУДОВОМУ ДОГОВОРУ И ВОЕННОСЛУЖАЩИХ 299.39 KB
  Общая характеристика пенсионной системы Российской федерации Понятие и виды пенсионных систем Пенсионная система совокупность правовых финансово-экономических и организационных институтов и норм имеющих своей целью предоставление гражданам материального обеспечения в виде пенсии...
70653. Роль игровых приемов в создании выразительных образов в рисунках младших дошкольников 452 KB
  Истоки творческих способностей и дарования детей на кончиках их пальцев. Педагог должен создавать для этого все условия: он прежде всего должен обеспечить эмоциональное образное восприятие действительности формировать эстетические чувства и представления развивать...
70654. ПУТИ ПОВЫШЕНИЯ ПЛАТЕЖЕСПОСОБНОСТИ ООО «ВОСТОК СНАБ» 391.5 KB
  Целью дипломной работы является исследование финансово-экономической деятельности предприятия, его ликвидности и платежеспособности при помощи информации, отраженной в бухгалтерской отчетности.