68083

Планування дій. Алгоритм

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Навчальна: Розкрити зміст поняття алгоритм. Формувати в учнів уміння складати алгоритм здійснення того чи іншого процесу. Формувати в учнів уміння передбачати певний результат. Розвивальна: Розвивати вміння узагальнювати. Розвивати вміння працювати колективно.

Украинкский

2014-09-17

473.5 KB

1 чел.

Середня загальноосвітня школа №2-

загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів

Планування дій. Алгоритм.

                                                    Методична розробка уроку логіки

    4 класу

                                        вчителя початкових класів

                  другої категорії

      СЗШ №2

                                міста Новомосковська

                                       Дніпропетровської області

                                         Водоп’ян Ксенії Анатоліївни

Послідовність думки в усі часи повинна була допомагати недостатнім ще знань рухатися далі.

Фрідріх Енгельс

Послідовне міркування про складний предмет говорить лише про гостроту думки, яке це міркування породило.

Анатоль Франс

Тема: Планування дій. Алгоритм

Мета уроку:

Навчальна:

  •  Розкрити зміст поняття алгоритм.
  •  Формувати в учнів уміння складати алгоритм здійснення того чи іншого процесу.
  •  Формувати в учнів уміння передбачати певний результат.

Розвивальна:

  •  Розвивати вміння узагальнювати.
  •  Розвивати вміння працювати колективно.
  •  Розвивати вміння логічно міркувати.
  •   Розвивати вміння доводити думку.

Виховна:

  •  Виховувати дисциплінованість.
  •  Виховувати свідоме розуміння зв’язка між логікою і різними ситуаціями в житті.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Форма уроку: інтерактивний урок

Обладнання: 

  •  зошит,
  •  логічні малюнки,
  •  таблиця до задачі

Міжпредметні зв’язки: природознавство, математика, основи здоровя, трудове навчання, читання.

Ключові поняття уроку: алгоритм, узагальнення, планування, аналіз.

Технологічна картка уроку

Етап уроку

Форма

проведення

Мета етапу уроку

1.

Організаційний момент

Привітання класу, перевірка наявності всього необхідного на уроці

Налаштування класу на роботу

2.

Актуалізація опорних знань

Круги Ейлера ,

вправи на розвиток уміння узагальнювати.

Повторення поняття – аналіз, узагальнення

3

Розвиток уваги учнів

Логічні задачі

Розвивати вміння логічно міркувати. Розвивати вміння доводити думку.

4.

Мотивація навчальної діяльності

Проблемна ситуація

Формування в учнів мотиваційного поля

5.

Пояснення нового матеріал

Розкрити зміст поняття «алгоритм»

5.1.

Роз’яснення учителя

Побудова геометричного дерева

5.2

  1.  Складання асоціативного кущу «Спосіб запису алгоритму»
    1.  

Асоціативний кущ

5.3.

  1.   Аналіз алгоритму переходу вулиці

алгоритм переходу вулиці.

6.

Відпрацювання набутих знань

Робота в групах

Формувати в учнів уміння складати алгоритм здійснення того чи іншого процесу, вміння роботи у мікрогрупах

7.

Підсумок уроку

Бесіда по запитанням, рефлексія

Перевірка емоційного настрою учнів наприкінці уроку

Конспект уроку

  1.  Організаційний момент
  2.  Актуалізація опорних знань
    1.  Завдання «Круги Ейлера»:

Використовуючи круги Ейлера знайти співвідношення між даними поняттями.

Круги Ейлера:

Л-літак

Д - дерево

Я-яблуня

П - природа

Р- річка

  1.  Завдання на розвиток уміння узагальнювати.

(метод-мікрофон)

а) Яким загальним словом можна назвати наступні слова?

- Віра,Катя,Оленка.

- стіл,диван,шафа.

- січень,березень,вересень.

б) Знайдіть,що спільного в цих словах:

- хліб і масло( їжа )

- ніс і очі (органи чуттів )

- кит і лев ( тварини )

в) Погляньте на ряд фігур. Якби потрібно було розділити їх на групи,як це можна було зробити?

Відповіді учнів:

- За формою.

- За розміром.

- За кольором.

Г) Яким загальним словом можна назвати наступні малюнки?

- фрукти

- овочі

- іграшки

- транспорт

- одяг

- дерева

- квіти

- комахи

- свійські тварини

- дикі тварини

3. Розвиток уваги учнів (робота в зошиті)

Логічні задачі:

№1. Тато,мама і син розклали одяг у комоді. За вечерею син сказав: «Моя шухляда-верхня». Тато  промовив: «А моя-не нижня». Зрозумівши,що вони жартують і тому говорять неправду,мама теж не сказала правди,а пожартувала: «Речі сина-у нижній шухляді». Де чия шухляда?

Відповідь до задачі №1

1.тато                         

2. син

3.  мама

На дошці таблиця:

тато

син

мама

Задача №2. Ірина, Марина, Дарина і Поліна навчаються в різних класах - 4-Б,  4-А,4-Г,4-В – і живуть в одному 4-поверховому будинку, але на різних поверхах. Визнач, хто в якому класі вчиться та на якому поверсі мешкає.

- Ірина навчається в 4-А класі.

- Дівчинка, яка навчається в 4-Б класі,живе на першому поверсі.

- У 4-В навчається не Марина.

- На четвертому поверсі мешкає Поліна.

- Квартира Дарини – на першому поверсі.

- Марина не живе на третьому поверсі.

На дошці таблиця:

4-А

4-Б

4-В

4-Г

1

2

3

4

+

Ірина

+

-

+

Марина

+

-

+

Дарина

+

+

Поліна

+

4. Мотивація навчальної діяльності

Проблемна ситуація

Щоб дізнатись тему уроку відгадайте загадки. З перших букв у відгадках складеться тема уроку.

На дорозі їх багато –
Їде на колесах хата.
Дверь спочатку ти відчиниш,
На дивані відпочинеш,
А в
ін в єдину мить
Хоч куди тебе домчить!
(Автомобіль)

Вчора  ще у річці
плескалась водичка.
Як з’явився сивий дід,
то зробив з водички …

(Лід)

Ой летіли з неба
Білі льодяники
Несолодкі, несмачні
Танули срібляники.
(Град)

Настрибаюсь вволю
По чистому полю.
Правда, трішки ніс стешу,
Як малюю чи пишу.

(Олівець)

Біля нашого села
Вибігла із джерела:
Між лугами, між полями,
Між крутими берегами
Ген — до моря побрела.

  (Річка)
На світанку, як товстий жупан,
На землі лежить густий…
(Туман)

Тягне шапку дід на вуха,
Баба одягла кожуха,
Тут у нас один прогноз.
Є на вулиці…
(Мороз)

Слово  вчителя:

Щоб досягти успіху в певній справі,треба вміти планувати свої дії.

Іншими словами, складати програму дій,тобто встановлення послідовності, яку саме дію і в якій послідовності треба виконати. Інакше – АЛГОРИТМ.

5. Пояснення нового матеріалу

5.1. Роз’яснення учителя

Побудуємо дерево з геометричних фігур. Це дерево незвичайне : всі листочки у нього – геометричні фігури. Порядок побудови дерева показаний схематичним малюнком або алгоритмом.

                                                                       

  1.  Складання асоціативного кущу «Спосіб запису алгоритму»

- Як можна записувати алгоритм?

5.3. Аналіз алгоритму переходу вулиці:

1.Підійди до переходу зі світлофором.

2.Почекай , доки загориться зелене світло.

3.Поглянь ліворуч.

4. Переконайся,що всі машини стоять.

5.Перейди дорогу до середини.

6. Поглянь праворуч.

7. Переконайся ,що всі машини стоять.

8. Перейди дорогу.

9.Ура: Я перейшов вулицю правильно.

6. Відпрацювання набутих знань

6.1. Робота в групах:

  1.  Розкажіть порядок приготування яєчні.
  2.  Розкажіть порядок виконання домашнього завдання.
  3.  Розкажіть порядок приготування чаю.
  4.  Алгоритм виготовлення закладки в книжку.

6.2. Презентація роботи груп

1 група

Алгоритм приготування яєчні:

  1.  1.Вімкни газ.
  2.  Постав сковорідку на вогонь.
  3.  Налий трішки олії.
  4.  Розбий кілька яєць на сковорідку.
  5.  Посоли.
  6.  Зніми яєчню на тарілку.
  7.  7.Ура: яєчня готова.

2 група

Алгоритм порядку виконання домашнього завдання:

  1.  Подивись завдання в щоденнику.
  2.  Дістань підручник і зошит.
  3.  Виріши завдання на чернетці.
  4.  Віддай на перевірку батькам.
  5.  Напиши в чистовик.
  6.  Ура: домашнє завдання виконане.

3 група

Алгоритм приготування чаю:

  1.  Вімкни газ.
  2.  Постав чайник на вогонь.
  3.  Налий в нього води.
  4.  Закипяти  воду.
  5.  Завари чай в заварнику.
  6.  Налий заварку й окріп у чашку.
  7.  Додай цукор у чай і розмішай.
  8.  Ура: чай готовий.

4 група

Алгоритм виготовлення закладки в книжку:

  1.  Приготуй ножиці,клей,папір,лінійку.
  2.  Накресли на папері смужку 3см  * 20см.
  3.  Виріжи смужку.
  4.  Зроби прикраси для закладки.
  5.  Приклей їх.
  6.  Встав закладку в книжку.
  7.  Ура: закладка готова.

7. Підсумок уроку

7.1. Бесіда по запитанням

- Чи потрібно,вміти планувати свої дії ?

- Що таке алгоритм ?

- Яку роль відіграють алгоритми в житті людини?

7.2. Рефлексія:

- Які моменти уроку вам сподобались найбільше?

- Які знання ви отримали?

- Чи знадобляться вам ці знання в житті?

7.3. Слово учителя

Наш урок добігає кінця, і буде приємно,якщо ви отримали користь від нього.

І повертаючись до епіграфу нашого уроку, хочу побажати вам, щоб ваші думки, міркування і дії були  завжди послідовними , і приводили вас до логічного, правильного закінчення дії.

Інформаційні джерела

1.Ресурси Інтернет:

http://aforyzmy.ru/vislovi-pro-logiku/

https://www.google.com.ua/search?q=%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%

http://posnayko.com.ua/reader/knizhnaya-polka/

2. Гуска Алла Іванівна, Логіка. Робочий зошит. 4 клас. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2012.- 64 с.

  3. Митник О.Я., Логіка. Підручник. 4 клас. - Початкова школа, 2009.-80 с.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25879. Анализ источников приобретения ценных бумаг и доходности этих операций 27.5 KB
  Ценная бумага это документ который выражает имущественные права акция или долг облигация Главной целью анализа операций банка с ценными бумагами явл. Основными задачами анализа операций с ценными бумагами банка является анализ: Их структуры и динамики; Значимости этих операций в деятельности банка; Качества портфеля ценных бумаг; доходности и эффективности. Анализ операций с ценными бумагами начинают с общей оценки масштабов инвестиционной деятельности банка.
25880. Анализ кредитных рисков 24.5 KB
  Кредитный риск банка можно определить как максимально ожидаемый убыток который может произойти с заданной вероятностью в течение определенного периода времени в результате уменьшения стоимости кредитного портфеля в связи с частичной или полной неплатежеспособностью заемщиков к моменту погашению кредита. Оценка кредитного риска портфеля проводится на основании концепции рисковой стоимости как итоговой меры риска необходимой для расчета размера капитала банка. В случае кредитного риска реальные распределения факторов риска и изменений...
25881. Анализ лизинговых и факторинговых операций банка 28 KB
  Лизинг означает форму долгосрочной аренды связанную с передачей в пользование имущества т. При заключении лизингового договора требуется банковская гарантия либо залог или страхование лизингового платежа и имущества которое является объектом лизинговой сделки. По степени окупаемости имущества лизинги могут быть: с полной окупаемостью при котором в течение срока действия одного договора происходит полная выплата лизингодателю стоимости арендуемого имущества; с неполной окупаемостью когда в течение срока действия одного договора окупается...
25882. Анализ наращенных процентов 27.5 KB
  Размер наращенных процентов определяется следующим образом: Разница между процентной маржой при российской и зарубежной системе учета составит: проценты начисленные и полученные банком относящиеся к предыдущему периоду минус проценты фактически уплаченные банком относящиеся к предыдущему периоду проценты наращенные и причитающиеся банку за отчетный период минус проценты наращенные и подлежащие уплате банком проценты начисленные но не уплаченные клиентами в отчетном периоде изза отсутствия средств. Наращенные проценты не...
25883. Анализ начисления и уплаты дивидендом владельцам акций КБ и паевых взносов 22 KB
  Период и величина начисления и уплаты дивидендов владельцам акций КБ обычно определяется на собрании акционеров в момент подведения итогов отч. счетам в разрезе акционеров банка. Затем производится перечисление средств на расчетные счета акционеров КБ. В отдельных случаях при принятии решения собранием акционеров дивиденды причитающиеся акционерам могут быть присоединены к размеру их доли в УК банка однако для проведения в учете таких операций необходимо вопервых письменное распоряжение акционера; вовторых ден.