68085

Прогулянка до лісу. Диференціація звуків л-р-л’-р’

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити дітей розрізняти звуки (л-р-л′-р′), автоматизувати ці звуки у зв’язному мовленні; розвивати у дітей слухову увагу, пам'ять; розвивати дрібну моторику; розвивати міміку дітей; удосконалювати мовну моторику, фонематичний слух, фонематичне сприймання, фонематичний аналіз та синтез.

Украинкский

2014-09-17

35.5 KB

3 чел.

Конспект заняття по логопедії

«Прогулянка до лісу. Диференціація звуків л-р-л’-р’»

Ольга Миколаївна Повх

учитель-логопед вищої категорії

загальноосвітніх шкіл відділу освіти

м.Красноармійськ

Мета: вчити дітей розрізняти звуки (л-р-л′-р′), автоматизувати ці звуки у зв’язному мовленні; розвивати у дітей слухову увагу, пам'ять; розвивати дрібну моторику; розвивати міміку дітей; удосконалювати мовну моторику, фонематичний слух, фонематичне сприймання, фонематичний аналіз та синтез.

Обладнання: серія сюжетних малюнків зі зображенням героїв книги А.Мілна «Вінні-Пух та всі-всі-всі…», серії предметних малюнків із зображенням  ягід, картинки для розмальовування, олівці.

Хід заняття

І.Організаційний момент.

1.Привітання.

2.Повідомлення теми заняття.

На сьогоднішньому занятті ми з вами здійснимо прогулянку до лісу, під час якої будемо повторювати звуки (л-р-л′-р′) та будемо вчитися їх розрізняти. А допоможуть нам наші друзі – кумедне ведмежа Вінні-Пух, поросятко П′ятачок та інші герої казки А.Мілна «Вінні-Пух та всі-всі-всі…». До лісу на зустріч з героями ми підемо по вузенькій стежці. Давайте вирішимо, хто піде першим, а хто – слідом. Хто перший пригадає лічилочку, віршик або скоромовку із звуками (л-р-л′-р′)?

Діти по черзі пригадують лічилки, скоромовки або віршики.

ІІ.Основна частина.

1.Вправа на розвиток дрібної моторики «Стежки – доріжки»

Дітям видаються аркуші паперу з намальованими на них вузькими «стежками» та широкими «доріжками». Дітям пропонується по ним пройти (використовуючи олівець) прямою лінією, хвилястою або пунктиром.

2.Відтворення складових рядів.

Ідуть діти по стежці, пісеньку співають: «ла-ла-ла». Їх зустрічає Вінні-Пух, радий гостям та весело ричить свою ворчалку: «ра-ра-ра». Вирішив Вінні-Пух повести дітей на прогулянку до лісу, познайомити із своїм другом П′ятачком. Піднімається Вінні-Пух вгору, важко йому йти. Співає він повільно: «ру-ру-ру, ру-ру-ру». І дітям важко, вони сівають по-своєму: «лу-лу-лу, лу-лу-лу». Спускається з гори, швидко біжить: «ри-ри-ри, ри-ри-ри». Діти також швидко побігли: «ли-ли-ли, ли-ли-ли». Ведмідь обходить великий ярок: «ро-ро-ро, ро-ро-ро». Діти також обходять «ло-ло-ло, ло-ло-ло».

Діти повторюють за Вінні-Пухом та самі «співають» склади.

3.Виділення звуків із слів.

На дошці предметні малюнки ягід.

Логопед: Вивів Вінні-Пух дітей на галявину, а там різні ягоди ростуть: чорниця, полуниця, аґрус, малина, чорна смородина, червона смородина, порічки, журавлина і т.д.

Вінні-Пуху сподобались ягоди, у назві яких є  звуки (р-р′). Які це ягоди?

А дітям сподобались ягоди, у назві яких є звуки л-л′. Які?

Розмалюйте малюнки та покладіть ягоди в корзинку.

4.Вправи на розвиток міміки.

Логопед: Які ягоди солодкі?

Діти посміхаються (малина, полуниця).

Попалася кисла чорниця.

Діти зморщують ніс, примружують очі.

5.Ігрова гімнастика «Вінні-Пух».

А тепер Вінн-Пух хоче з нами пограти.

(Діти стають у коло і під музику передають іграшку Вінні-Пуха, пританцьовуючи)

З барабаном ходить Вінні-Пух: бум-бум-бум!

Цілий день грає Пух- бум-бум-бум!

З барабаном за плечима- бум-бум-бум!

Вінні-Пух до нас прийшов:  бум-бум-бум!

Хоче нам пограти -  бум-бум-бум!

Нас розвеселяти -  бум-бум-бум!

Весело ми граємо- бум-бум-бум!

Пуха ми вітаємо- бум-бум-бум!

Вінні-Пуху не сумуй!

Разом з нами потанцюй!

6. Визначення місця звуку у слові.

Вінні-Пух залишився доїдати ягоди. А друзям показав дорогу до галявини П′ятачка.  Діти пішли, але скоро зрозуміли, що заблукали. Тут назустріч їм з кущів вийшов Кролик. Діти спочатку здивувалась, а потім попрохали Кролика відвести їх до П′ятачка. Кролик погодився, але поставив умову: «Я вам буду називати слова, а ви повинні швидко та правильно називати слово, яке відрізняється тільки одним звуком. (Нагадати дітям, що ми вчимося правильно вимовляти та розрізняти звуки (л-р).

Бал-бар, мир-мил,сіра- сіла, Марина-малина, корона-колона і т.д.

7.Гра «Додай словечко».

Виконали діти завдання, показав їм Кролик дорогу до галявини Пятачка. Нарешті вони дійшли. Пятачок захотів погуляти з дітьми та запропонував: «Я вам буду маленькі віршики розказувати, а ви закінчуйте другий рядок словом, яке підходить за змістом.

Намалював художник ламу

І картину вставив в ….. (раму).

Купила мама новий лак,

Він червоний, наче ….. (рак).

Нитки змотали у клубки,

У лісі виросли …... (грибки).

Людей стрижуть у перукарні,

А лікують у ….. (лікарні).

Я в ночі зібравсь на гірку

І побачив в небі ….. (зірку).

8.Додавання складів, необхідних для складання слова.

Виконали діти і це завдання. Йшли вони і зустріли Тигра. Просять діти його провести до озера.

-Проведу вас. Тільки виконайте моє завдання. Я буду називати перший склад слова. А ви додавайте склад «ри» або «ли» так, щоб слово звучало правильно.

Шко-ли, ку-ри, циф-ри, сто-ли, кот-ли, хма-ри і т.д.

9.Закріплення вимови звуків у зв’язному мовленні.

Тільки діти відповіли на всі питання – ось і озеро. А на березі сидять П′ятачок, Вінні-Пух, ослик Іа, Кенгу з крохою Ру, Кролик, рибу ловлять, та так захопилися, що нічого не помічають. Давайте їм розкажемо віршика про рибалку, може вони звернуть на нас увагу.

Юра ловить рибку ловку,

Скоро мовить скоромовку:

- Випірнай-но, рибко,близько!

Розсипай-но срібні бризки!

Щоб піймав я карася,

Карася – з порося!

10.Читання віршованого мовного матеріалу напам′ять.

Нам пора повертатися додому.

Звучить ритмічна музика. Діти згадують, скоромовки, лічилки, загадки про тварин, з якими вони подорожували.

ІІІ.Підсумок.

Пригадайте,що ми робили на сьогоднішньому занятті?

Хто  з героїв казки вам найбільше сподобався?

Вдома намалюйте улюбленого героя.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

63850. Банкротство граждан как реальность ближайшего будущего 91 KB
  Спустя семь лет 11 ноября 2009 года Министерство экономического развития разработало законопроект О реабилитационных процедурах применяемых в отношении гражданина-должника и представило его в Правительство РФ. Во-первых в последней редакции законопроекта определения...
63851. Личностные и социальные идентификации молодежи в изменяющемся обществе 24.95 KB
  Личностная идентификация это установление и сохранение в себе постоянного и неизменного ядра личности о котором человек может сказать это я. Ядов социальная идентификация обусловлена глубинной потребностью личности в признании со стороны других в групповой защите...
63852. Социокульутрная трансформация языка: проникновение англицизмов в русский язык 195 KB
  Появляются новые слова выражения изменяются старые ранее принятые и утверждённые грамматические и синтаксические конструкции изменяется звучание отдельных слов и языка в целом. Словарь Mаcmillаn говорит что англицизм это английское слово использующееся в другом языке.
63853. Этническая идентичность как компонент трансгрессии социокультурного пространства 57.5 KB
  Этническая идентичность как компонент трансгрессии социокультурного пространства Современное общество характеризуется постоянными изменениями открытиями и новшествами которые постепенно меняют мир до неузнаваемости. Данные изменения могут происходить с такими крупными структурами как устройство...
63854. Гендерные стереотипы в меняющемся обществе 21.85 KB
  Гендерные стереотипы в меняющемся обществе Взаимодействие между людьми не строится на общепризнанных в соответствующей культуре образцах не может протекать вне закономерностей социального восприятия. Гендерные стереотипы представляют собой культурно и социально-обусловленные мнения...
63855. Коммуникации в социокультурной динамике: коммуникативные практики посткризисного региона Дагестан как зеркало социокультурных изменений 177 KB
  Затем мы провели контент-анализ на основании заголовков и общего содержания записей. При этом мы ограничились лишь последними 10 записями каждого блога так как этого количества с одной стороны достаточно для того чтобы определить соотношение предметов обсуждения по их содержанию а с другой стороны это именно...
63856. Трансформация ритуалов в современном обществе 30.67 KB
  Ритуалы это своеобразные камни для строительства упорядоченного образа жизни. Соблюдение повседневных ритуалов помогает нам структурировать свой день и делит трудные периоды на мелкие части. Но всегда ли мы задумываемся об истинном смысле ритуалов На первый взгляд не так уж много ритуалов наполняют нашу жизнь...
63857. Трансформация социокультурного пространства в рамках экономической системы 52.5 KB
  На современном этапе развития социально-экономической формации возникает потребность в изучении и анализе социального пространства с междисциплинарных позиций в силу возрастающего влияния на все сферы жизни общества. Базовыми характеристиками современного общества выступают...
63858. Социальная идентичность: гендерный аспект 54 KB
  Социологическое определение идентичности отражает в свою очередь ее непосредственное отношение к личности и обществу. В своей книге Детство и общество Эриксон писал: Я могу попытаться более явно представить суть идентичности только рассмотрев ее с разных точек зрения.