68094

Режим дня. Практична робота: організація куточка відпочинку в класі та вдома

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити учнів розуміти роль розпорядку дня для збереження і зміцнення свого здоров’я; навчити дітей самостійно визначати в себе ознаки втоми; прищеплювати вміння організовувати свою працю і відпочинок правильно облаштовувати куточок відпочинку в класі та вдома.

Украинкский

2014-09-17

37.5 KB

5 чел.

2 клас

Основи здоров’я

Автор:

Коваленко Тамара Анатоліївна,

Учитель вищої кваліфікаційної категорії

БЗШІ-ІІІ ст. № 11

Тема. Режим дня. Практична робота: організація куточка відпочинку в класі та вдома.

Мета: вчити учнів розуміти роль розпорядку дня для збереження і зміцнення свого здоров'я; навчити дітей самостійно визначати в себе ознаки втоми; прищеплювати вміння організовувати свою працю і відпочинок, правильно облаштовувати куточок відпочинку в класі та вдома.

Обладнання: ілюстрації та картини про режим дня, предметні малюнки, сигнальні картки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

У школі вчимося.

Мамо, матінко, матусю,

Я у школі уже вчуся!

Як навчуся гарно я –

Буде рада вся сім’я!

I I. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Проблемне запитання.

Що потрібно для збереження здоров’я людини?

Ви вже знаєте, що таке розпорядок дня. (Це точно встановлений розпорядок життя людини протягом дня, необхідний для збереження їі здоров'я..)

Робота в парах (за ілюстраціями діти визначають такі дії): прокинутися вранці завчасно, щоб зробити ранкову гімнастику, почистити зуби, поснідати; обов'язкове триразове харчування (здорова їжа), прогулянки, достатній сон.

Як потрібно це робити?

Розкажіть, яким має бути розпорядок дня школяра.

Розгляньте малюнки. Розставте їх по порядку.

Для чого необхідно дотримуватися розпорядку дня?

Яких порад слід дотримуватися?

Чому потрібно перевдягтися, прийшовши додому?

Для чого потрібно мити руки з милом?

Що слід робити, щоб зуби були здорові?

Для чого слід передбачати час у розпорядку дня?

Які правила необхідно пам'ятати?

Скільки годин потрібно спати?

Коли вживати їжу?

Коли виходити до школи, щоб не запізнитися?

Що необхідно робити перед виконанням домашніх завдань?

Коли потрібно приступати до виконання домашніх завдань?

Що корисно робити перед сном?

Що шкідливо робити перед сном?

Коли треба лягати спати?

3. Опис малюнків на с. 12. Чи дотримуються діти розпорядку дня? Складіть речення. (Відповіді дітей.)

Учитель. Із початком навчання у школі ваша рухова активність зменшується. Зате значно підвищується навантаження на хребет і м'язи тулуба, яке пов'язане зі збереженням робочої пози і розумовою працею. Це призводить до втоми.

4. Ознаки втоми. Гра «Подумай..., поміркуй... ».

За звичайної втоми спостерігається незначне почервоніння шкіри обличчя, потовиділення.

Середня втома характеризується значним почервонінням обличчя, підвищеною пітливістю (особливо обличчя), помшю прискореним диханням, порушенням координації рухів, болем у м'язах, серцебиттям, скаргами на втому.

За перевтоми спостерігається різке почервоніння, блідість або «синюшність» шкіри обличчя, значна пітливість і виділення солі на шкірі, різке, поверхове, аритмічне дихання, порушення координації рухів, тремтіння кінцівок, скарги на шум у вухах, біль голови, нудота.

5. Фізкультхвилинка для зняття втоми з музичним супроводом

«Прогулянка лісом».

«Зустріч з лісовими мешканцями».

6. Практична робота: організація куточка відпочинку в класі та вдома.

Поради гостя - Здоровчика: У кожного повинен бути куточок відпочинку. Це може бути окрема кімната або невеличка площа у загальній кімнаті. Куточок відпочинку може багато чого розповісти про вас.

Чому іграшки не повинні валятися під ногами?

Чому книжки повинні стояти на полицях корінцем назовні?

Чому місце відпочинку повинне бути чистим і безпечним?

Чому треба провітрювати кімнату і клас під час перерви?

Як можна відпочити на перерві?

Висновок: куточок відпочинку потрібен для зміцнення здоров'я.

7. Робота в групах: гра «Допишіть словечко»

Як прокинувся — вставай, ліні волі не д

У школі, в класі не брудни, сміття бачиш

Квітку роса умила, а тебе умиє м .

8. Розгляд  малюнків. Які пори року зображено? З'єднайте стрілками речі із

відповідною порою року.

Скільки часу протягом дня потрібно перебувати на свіжому повітрі?

9.         Відгадайте загадку.

Гру цю люблять всі на світі:

І дорослі, й малі діти.

10. Гра «Режим дня» (за матеріалами підручника, с. 12)

Учитель роздає дітям сюжетні картинки. Кожний ряд отримує повний набір картинок із зображенням різних моментів, пов'язаних із режимом дня. Виграє та група, в якій діти швидше стануть одне за одним так, щоб отримати відповідну послідовність виконання режиму дня (можна повторити гру декілька

разів).

IV. Підсумок уроку 1. Гра «Мікрофон».

- Що таке розпорядок дня?

- Розкажіть свій розпорядок дня?

- Скільки часу у вас йде на відпочинок?

- Який відпочинок для вас найкращий

- Чому ви виконуєте розпорядок дня?

- Які поради ви використовуєте?

- Назвіть ознаки втоми.

- Коли ви найбільше втомлюєтесь?

- Як знімаєте втому?

- Розкажіть про свій куточок відпочинку вдома.

- Як ви відпочиваєте на перерві?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73650. Организация надзора за метрологическим обеспечением единства измерений 64.5 KB
  Организация надзора за метрологическим обеспечением единства измерений Студент должен иметь представление: о целях и задачах государственного метрологического надзора; о сферах применения государственного и ведомственного надзора; о видах государственного надзора; знать: порядок проведения и оформления государственного надзора. Государственный надзор за состоянием и применением средств измерений эталонами аттестованными методиками выполнения измерений и соблюдением метрологических правил. Права государственных...
73651. Економічна система 430.38 KB
  Сутність та структура економічної системи. Національні та міжнародна економічні системи. Формування глобальної економічної системи У результаті вивчення даної теми студенти зможуть поглибити власні знання які стосуються розуміння природи визначальних характеристик і особливостей функціонування економічних систем. Сутність та структура економічної системи Проблема економічних систем суспільства їх генезису чинників та логіки становлення є однією з найбільш актуальних у сучасній економічній науці.
73652. Опыт единоличной власти в России в XVI-XX веков 52.54 KB
  В многовековой истории России за редким исключением государство брало верх над обществом. как системы политических и экономических мер установление в России режима личной власти царя. Сложившаяся геополитическая ситуация благоприятствовала национальному возрождению России и превращению ее в крупное европейское государство.
73655. Закрепощение крестьян в России в конце XVI - начале XVII века 37.18 KB
  Очевидно что переходы крестьян в это время были введены в определенные границы и одна из задач работы состоит в выяснении существа этих границ. Самоквасовым еще две грамоты с упоминанием заповедных лет писал что в заповедный год выход или вывоз крестьян.