68096

Квіти в нашому житті

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сьогодні на уроці про славні квіти ми поведемо розмову будемо вчитися вживати їх у мовленні удосконалювати наші читацькі та графічні вміння. Перевірка домашнього завдання формування компетентності уміння вчитися Та не можна йти в гості без подарунка.

Украинкский

2014-09-17

137.5 KB

0 чел.

Тема:   «Квіти»

Мета: засвоїти назви квітів, повторити назви кольорів, розвивати вміння вживати їх у мовленні, удосконалювати читацькі та графічні вміння виховувати бережне ставлення до природи.

Хід уроку

  1. Оргмомент:

Добрий ранок!

Сядьте, діти, всі гарненько,

Руки покладіть рівненько,

Голову вище підніміть,

Свої плечі розведіть.

Мені, діти, усміхніться,

Веселіше подивіться.

  Оголошення теми і мети уроку:

- Сьогодні в нас незвичайний урок. Ми відправляємось в подорож до чарівного містечка. Вгадайте його назву. Про що ми будемо говорити на уроці? (формування компетентності уміння вчитися)

Слово-лабіринт

К               В

І                Т

И   

- Сьогодні на уроці про славні квіти ми поведемо розмову, будемо вчитися вживати їх у мовленні, удосконалювати наші читацькі та графічні вміння. Продовжує свою роботу і довідкове бюро. В ньому працюють…..

  ІІ. Повторення вивченого матеріалу. Перевірка домашнього завдання

(формування компетентності уміння вчитися)

- Та не можна йти в гості без подарунка. Кращий подарунок – це наші знання. Пригадайте, за якою темою ми працювали на минулому уроці. Допоможе нам в цьому загадка.

  1. Загадка.

Прилетіли гості,

Сіли на помості,

Поробили собі хати

Без сокири, без лопати.

Хто це?     (птахи)

  Учні знаходять і називають птахів, зображених на малюнку.

  2. Читання вірша П.Воронько «Облітав журавель» (напам’ять) 

- Чому навчає нас цей вірш?

- Які почуття висловлює поет у вірші?

  ІІІ. Мотивація  навчальної діяльності

(формування комунікативної компетентності)

- Хто нас поведе в місто Квітів? Допоможе загадка. Слухайте уважно.

Я найперша зацвітаю

                                                      Синім цвітом серед гаю.

                                                       Відгадайте, що за квітка,

                                                    Бо мене не стане влітку.

                                                                                                        -пролісок-

- Які слова допомогли відгадати?

- Довідкове бюро ваше повідомлення.

  

Пролісок – це травяниста рослина, невеличка до 20-25 см висоти. На земній кулі нараховується близько 92 видів пролісків. Якщо навесні рясно зацвітають проліски – буде гарний урожай.

  IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Вправи на постановку дихання (формування читацької компетентності)

- Давайте відчуємо запах проліску і виявимо до нього свої почуття:

здивування – о!

захоплення – а!

  2. Чистомовки (формування читацької компетентності)

- Ось і наш провідник. Підемо цією стежиною.

На-на-на – вже прийшла…………весна.

Ок-ок-ок – розквітає…………пролісок.

Ба-ба-ба – зацвіла………кульбаба.

- Які квіти згадуються в чистомовках?

- Повідомлення з довідкового бюро.

  

Кульбаба – багаторічна травяна рослина в висоту до 30-50 см. Росте повсюди. Зацвітає в квітні. Квітка кульбаби розкривається о 5-6 годині ранку і закривається о 8-10 годині вечора.

- Народ помітив, що на дощову погоду кульбаба не розкривається.

  3. Вправи на розширення куту зору (формування читацької компетентності)

- Ось і чарівне місто Квітів. Ворота зачинені, допоможіть їх відкрити.

вес         на                                            о             чі

не      •    бо                                           га      •     ї

кле  •   ни                           лі     •     си

ду    •   би                          ті      •        нь

сон  •    це                       цві      •           т

- Це мешканці міста. Давайте з ними знайомитися. (Розгляд малюнків). Це кульбаба, це ……

  4. Словникова робота (формування комунікативної компетентності).

- Перекладіть українські назви на російську мову. (гра «Перекладачі»)

Жоржина – георгин                                  кульбаба – одуванчик

Чорнобривці – бархатцы, бархатки      конвалія – ландыш

Красоля – настурция                                дзвіночок – колокольчик

Троянда – роза

- Працює довідкове бюро.

  

Колись люди складали легенди про конвалію. У деяких народів вона була священною. Нею цікавились знахарі. З того дня, як насіннячко впало в землю повинно пройти 10 років, щоб вона зацвіла. Це лікарська рослина. Зривати її можна навесні, але дуже обережно.

  5. Вправа «Знайди зайве слово» (Відшукайте слово, яке є зайвим)

(формування компетентності продуктивної творчої діяльності).

Конвалія, підсніжник, нарцис, проліска   (за кольором).

- Складіть речення про квіти, дав відповідь на питання: «Якого кольору квітка?»

  Фізхвилинка: (здоровязберігаюча компетентність)

Ви втомились?

Саме час – дружно відпочити.

І знайому фізхвилинку

В гості запросити.

Ми весняні квіточки,

В нас тоненькі стебельці

Хилять свіжі вітерці

Вліво-вправо стебельці.

Ще й голівки кожен ряд

Нахиля вперед назад.

 6.  Робота над віршем М.Познанської «Пролісок»

(формування компетентності уміння вчитися)

  1. Слухання вірша (читає вчитель)

- Про одну з цих квіточок українська поетеса М.Познанська написала вірш. Послухайте і назвіть квітку. Як ви здогадалися? Чи сподобався цей вірш? Чому?

  2. Читаємо разом

- З якими почуттями треба читати цей вірш?

- Що казкового в вірші?

  3. Самостійне читання (формування компетентності самоосвіти – уміння вчитися, соціальної компетентності)

- Знайдіть слова, які б влучно описали квітку пролісок.

- Чому навчає нас цей вірш?

  7. Поетична хвилинка  

 

                                                                      

- А ось ще одна квіточка. Як тебе звати?

- Я – нагідка. Про мене Т.Коломієць написала вірш. Послухайте.

- З чим порівнюють цю квітку? Чому?

- Назви квітів зустрічаються в лічилках. Для чого вони нам потрібні?давайте послухаємо одну з таких лічилок.

- Чим відрізняється читання вірша від читання лічилки?

  8. Робота в зошиті. Письмове завдання. (формування компетентності продуктивної творчої діяльності)

- Діти, вам сподобалось у місті квітів? Час повертатися додому. Ой, що це?

Вітерець крилом махнув,

нам завдання ще сипнув.

  Виконати їх допоможе нам зошит.

- Дайте відповідь на питання: «Які квіти цвітуть навесні, а які влітку? Які з них ростуть у лісі, які в саду?»

  Доповніть речення. (Початок відповіді на дошці)

Навесні цвітуть ……

Вони ростуть у …..

Влітку цвітуть ……..

Вони ростуть у ………

- Запишіть 1 і 2 речення в зошит.

  9. Гра «Збери квіти» (робота в парах)

Ходжу, броджу між маками:

Чи квіти є однакові?

Напевне є, та не знайти.

Я не знайшла іще…А ви?

ПРО                             ФІ                                      НИК

АЛ                                СНІЖ                                СОК

ПІД                              ЛІ                                       КА

  V. Підсумок уроку (формування компетентності загальнокультурної, комунікативної)

  1. Бесіда з учнями

- Яку тему ми вивчали на уроці?

- Який настрій викликав у вас цей урок?

  Скільки різних квітів на землі! Білих, блакитних, жовтих, червоних і навіть чорних. Квіти – окраса нашої землі.

Любі діти, квіти бережіть

І ніколи їх не рвіть

Бо чарівної краси

Не побачимо ні я, ні ви,

Хай вони ростуть у лузі.

Бо всі квіти наші друзі.

  2. Д/з: стор. 60 – вивчити вірш напамять,

          Впр. 2 – списати.

На згадку про сьогоднішню подорож та якісну роботу на уроці квіти дарують вам паперові квіточки.

Сьогодні в нас урок звичайний,

Та вчив багато нас чому.

Хай буде він для нас повчальний

За це подякуємо йому!

  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38844. Методические рекомендации по выполнению дипломного проекта 1.19 MB
  Дипломная работа выполняется в форме дипломного проекта. Каждому студентудипломнику назначается руководитель проекта как правило из числа преподавателей вуза. Выпускная квалификационная работа выполняется в форме проекта в соответствии с утвержденным Советом вуза Положением о выпускной квалификационной работе.
38845. Экспертная система комплексного диагностирования линейной части магистрального газопровода ЭС «Диагностика ЛЧ МГ» 3.02 MB
  В рамках проделанной работы проведено детальное обследование предметной области, составлен перечень функциональных задач, исследованы аналоги автоматизированных систем, спроектирована инфологическая модель предметной области, реализована ЭС «Диагностика ЛЧ МГ»
38846. МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ К ВЫПОЛНЕНИЮ ДИПЛОМНОЙ РАБОТЫ 186 KB
  Плеханова Кафедра документоведения и документационного обеспечения управления МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ К ВЫПОЛНЕНИЮ ДИПЛОМНОЙ РАБОТЫ Для студентов специальности 032001. Петраченко Методические указания к выполнению дипломной работы для студентов спец. Методические указания к выполнению дипломной работы разработаны преподавателями кафедры документоведения и документационного обеспечения управления Саратовского государственного социальноэкономического университета на основании требований государственных образовательных стандартов высшего...
38847. ДИПЛОМНА РОБОТА СПЕЦІАЛІСТА, ЇЇ МЕТА І ЗАВДАННЯ 253 KB
  Вона є кваліфікаційним документом на підставі якого Державна екзаменаційна комісія визначає рівень теоретичної підготовки випускника його готовність до самостійної роботи за фахом і приймає рішення про присвоєння кваліфікації. Працюючи над ДР студент має засвоїти навики правильної постановки проблеми та обґрунтування її актуальності формулювання мети і завдань дослідження побудови логічного плану оптимальної структури роботи з літературними джерелами і статистичною інформацією аналізу та оцінки різних аспектів діяльності організації...
38848. ДИПЛОМНОЕ ПРОЕКТИРОВАНИЕ 231.5 KB
  Оно проводится в целях выполнения квалификационной работы проекта соответствующей государственным требованиям к уровню подготовки инженера систематизации и закрепления знаний по образовательнопрофессиональной программе совершенствования умений их применения для решения задач в области мостостроения. Следует иметь в виду что основную ответственность за правильность принятых в проекте технических решений и всех данных несёт студент автор дипломного проекта. Темы дипломных проектов как правило соответствуют одному из направлений:...
38849. Курсовые и дипломные работы по теории обучения иностранным языкам: практические рекомендации для студентов вузов 592 KB
  Романовская Курсовые и дипломные работы по теории обучения иностранным языкам: практические рекомендации для студентов вузов Учебнометодическое пособие по теории обучения иностранным языкам Ульяновск 2008 ББК 81. Курсовые и дипломные работы по теории и методике обучения иностранным языкам: практические рекомендации для студентов вузов : учеб. Даются рекомендации по поиску и изучению литературы написанию теоретической части планированию и проведению эмпирического исследования подготовке и проведению защиты дипломной работы. Для студентов...
38850. Эстетическое воспитание подростков на занятиях по художественному текстилю на примере серии работ «Флора» в технике холодный батик 1.24 MB
  ИСТОРИКОКУЛЬТУРОЛОГИЧЕСКИЙ АСПЕКТ СТАНОВЛЕНИЯ И РАЗВИТИЯ ХУДОЖЕСТВЕННОЙ РОСПИСИ ТКАНИ И ЕЁ ТРАНСФОРМАЦИЯ В СОВРЕМЕННОМ ТВОРЧЕСТВЕ. История возникновения и развития художественной росписи ткани в странах Азии и Европы10 Исторические аспекты развития художественной росписи ткани России20 1.3 Роль художественной росписи ткани в современном декоративно прикладном искусстве в контексте моды как культурного феномена и ее связи с современным искусством росписи...
38851. Обучающая подсистема для лабораторного исследования характеристик замкнутых САУ в среде интернет 4.57 MB
  В данном дипломном проекте рассматривается обучающая подсистема для лабораторного исследования характеристик замкнутых САУ в среде интернет. В экономической части дается техникоэкономическое обоснование разработки Обучающей подсистемы для лабораторного исследования характеристик замкнутых САУ в среде интернет с помощью частотных критериев устойчивости проводится расчет ее сметной стоимости и стоимости эксплуатации Содержание.1 Описание предметной области по характеристикам замкнутых САУ.