68112

Біблійні легенди. «Чому людина не знає, доки живе». Підсумок за темою

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Продовжити знайомити із біблійними легендами продовжувати вчити учнів читати текст за особами працювати з текстом осмислювати його зміст; формувати уміння ділити текст на частини; збагачувати словниковий запас; розвивати логічне мислення пам’ять увагучитацькі навики швидкість та виразність читання...

Украинкский

2014-09-18

118.5 KB

0 чел.

Тема. Біблійні легенди. «Чому людина не знає, доки живе». Підсумок за темою.

Мета. Продовжити знайомити із біблійними легендами, продовжувати вчити учнів читати текст за особами, працювати з текстом, осмислювати його  зміст; формувати уміння ділити текст на частини; збагачувати словниковий запас;

розвивати  логічне мислення, пам’ять, увагу,читацькі навики, швидкість та виразність читання ;

виховувати у дітей бажання читати повчання Святого Письма та виконувати їх, стриманість, почуття обов’язку.

Очікувані результати: після уроку учні

знатимуть: зміст легенди «Чому людина не знає, доки живе», осмислять її;

умітимуть: виразно і вдумливо читати легенду, висловлювати свої міркування, передавати своє ставлення до прочитаного

зможуть: збагатити свій словниковий запас, розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, читацькі навики, виховати в себе бажання читати повчання Святого Письма і виконувати їх, почуття обов’язку.

Обладнання. Мультимедійна дошка, картки для розширення поля читання, підручник(О.А. Савченко. Читанка-4 –К.:- «Освіта», 2004)

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Методи і прийоми : виразне читання легенди, технологія «Незакінчене речення», «Асоціативний кущ», робота в парах.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Мовна розминка.

а) Вправи для очей.

  •  Рухаємо очима за стрілкою.
  •  

б)Вправи для розширення кута зору.

Ліс    сад

Ліси    сади

Лісок    садок

Лісочок   садовина

Лісник   садиба

в) Збери слово.

кри

жи

   люс

леген

по    ття

ай  га  сберг     да

(Легенда, айсберг, крига, полюс, життя.)

г)Вправи для швидкості читання.

Скоромовка

Наш  Прокіп зварив окріп

До окропу вкинув кропу,

Буде юшка для Прокопа.

д)Вправи з техніки мовлення.

Читання прислів’я на одному мовному видиху з мультимедійної дошки.

На житті, як на довгій ниві.

Читання прислів’я з різною інтонацією (радісно, запитально, здивовано, перелякано.)

  •  Поясніть зміст цього прислів’я.

- Прочитайте прислів’я, поясніть, як ви їх розумієте.

ікВ  жипроти – ен лопе  йпетире.

Вікзвікувати – непальцемперекивати.

На_ ї   не  поли_й, сер_м   не  ос_гай.

(Надії не полишай, серцем не остигай.)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Визначення очікуваних результатів.

  •  Чи знає будь – хто , скільки має прожити років, який вік його чекає ?

А як в народі про це говорять ? (Як Бог дасть.  Як Бог пошле. Чого бути, тому не минути.)

  •  А ми сьогодні прочитаємо легенду, з якої дізнаємося, чому ж людина не знає, доки живе.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Проблемне питання. У ході роботи на уроці ми маємо знайти відповідь:

Чи це добре, що людина не знає, доки живе ?

  1.  Словникова робота.

Ісус Христос

Бог, який воплотився як людина,

щоб дати всім людям спасіння.

Святий Петро    

     Учень Ісуса Христа, апостол, пророк.

    Пліт

Конструкція  огорожі

Запам’ятай як читати  (наголошений звук надруковано синім кольором)

Городить

Пруття

Городжу

Сумлінно

2.Читання легенди учнями вголос «ланцюжком».

3.Перевірка розуміння  самостійно прочитаного тексту.

а)бесіда за змістом прочитаного;

- Що побачили одного разу , подорожуючи , Ісус Христос із святим Петром ?

- Що в роботі чоловіка їх здивувало і насторожило ?

б) вибіркове читання ;

- Яка розмова відбулася між ними ? Прочитайте.

- Якого висновку дійшли Ісус Христос  і святий Петро після цієї розмови ? Прочитайте ці рядки.

- Знайдіть і прочитайте зачин і кінцівку легенди.

V. Закріплення знань, умінь і навичок.

1. Гра «Хто швидше ?»

- Знайдіть і прочитайте питання до таких відповідей:

  •  Певно, що знаю. Ще два роки мені залишилося прожити…
  •  Не таке вже воно й тонке. Яке є, таким і горожу.
    •  До моєї смерті і цей видержить.

2.Читання легенди в особах.

  •  Чиї слова треба читати із здивуванням ?
  •  Чиї стурбовано ?
  •  А як треба читати слова чоловіка ? (Самовпевнено , насмішкувато.)
  1.  Робота над текстом.

- Як ви розумієте виділені речення ?

Тестування

  1.  Ісус Христос ішов разом  з:

а) святим Савою; б) святим Петром ;   в) святим Миколаєм ;

2.   Чоловік працював над створенням:

а) книги ;  б) будинку ;   в)  плоту ;

3. З якого пруття городив пліт чоловік :

а) товстого ;  б) тонкого ;   в)  довгого ;

4. Чому чоловік вирішив городити пліт на недовгий час :

а) бо скоро помре; б) бо так красивіше; в) бо через деякий час зробить інший;

5. Через який час мав померти чоловік :

а) через рік ;  б) через 2 роки ;  в) через 2 дні ;

6. Ісуса Христа здивувало :

а) що людина не знає скільки йому років  ;

б) що людина знає скільки живе на світі ;

в) що людина мало посадила квітів ;

Вирішення проблемного питання :

  •  Поміркуйте! Чому  ж людині краще не знати, скільки років вона проживе  на світі ? (Бо тоді вона буде  сумлінно працювати   і постійно дбати про себе і про свою сім’ю.  )
  •  В яких рядках легенди про це говориться ?

6. Гра «Продовж речення»

«Ще два роки мені …»

«Підійшли до нього …»

«Краще вже нехай …»

«Узяв би та нарізав …»

VІ.Підсумок за темою.

Робота над виразністю читання.

Робота з картками.(робота в парах)

Завдання. Прочитати картки зі словами (різними способами). Згадайте, з якого вони твору.

Картка 1

Картка 2

Картка 3

давно

довічну

буцімто

цеглини

покрівля

Бог Ягве

Єва

брат

дерева

зірки

вогнище

зненавиділи

пруття

пліт

витримає

не знає

донині

сумлінно

— Які саме слова допомогли вам здогадатися?

— Чи викликав у вас матеріал цього розділу інтерес до його читання?

— Чи вірите ви у легенди, які вміщено в Біблії?

— Спробуйте пояснити, чому люди вірують у Бога і поклоняються

Всевишньому.

— Чи це добре, коли у щось віриш?

— Спробуйте скласти асоціативний кущ до вислову «Людина, яка вірує...», використовуючи слова-характеристики чеснот особистості.

Тестові завдання до

розділу

1) З якого твору слова: «...куди втікти від зірок»?

а) «Чому людина не знає, доки живе»;

б) «Каїн і Авель»;

в) «Вавилонська вежа».

2) Слова «І до сьогодні всіма мовами світу люди розповідають оцю легенду...» — це:

а) зачин;

б) основна частина;

в) кінцівка.

3. Як називається місто, яке згадане в легенді?

а) Рим;

б) Вавилон;

в) Москва.

4. ...Вони примудрились вежу свою вибудувати тому, що:

а) у них багато цегли;

б) у них спільна мова.

5. Зірки, дерева й птахи слухали пісні:

а) Бога Ягве;

б) Каїна;

в) Авеля.

6. Люди зненавиділи Каїна за те, що:

а) він зрадив батьків;

б) він заплямував землю кров’ю;

в) він був злим.

7. З якого твору слова: «...тоді вона буде сумлінно працювати і постійно дбати про себе і про свою сім’ю»?

а) «Вавилонська вежа»;

б) «Каїн і Авель»;

в) «Чому людина не знає, доки живе».

Перевірка тесту: 1 — б; 2 — в; 3 — б; 4 — в; 5 — в; 6 — б; 7 — в.

VІІ. Підсумок уроку.

  •  Чого вчить нас ця легенда ?
  •  Яка її головна думка ?

VІІІ. Домашнє завдання.

1. Переказувати легенду близько до тексту.

2. Підготувати переказ біблійної легенди, що не вивчалася на уроках читання.

3. Дати відповіді на запитання розділу підручника «Пригадайте, поміркуйте» (С. 46).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

2139. Формирование межкультурной коммуникативной компетенции студентов гуманитарного профиля в процессе профессиональной подготовки 375.54 KB
  Цель исследования заключается в разработке модели формирования МКК специалиста гуманитарного профиля и ее практической реализации в иноязычных профессиональных контекстах в единстве аксиологических, национально-специфических и коммуникативных компонентов.
2140. Нелинейные элементы и нелинейные характеристики 380.1 KB
  Для понимания поведения сложных объектов, как и для создания сложных систем с заданными свойствами, очень часто имеет смысл представлять объект как совокупность составных частей, элементов, каждый из которых может быть охарактеризован совокупностью тех и только тех его свойств, которые существенны для функционирования системы в целом.
2141. Асимметрия в переводе художественного текста: этнолингвокультурный аспект 384.47 KB
  Цель работы состоит в сопоставительном исследовании асимметрии как переводческого феномена на материале художественных текстов на немецком и русском языках.
2142. Категория оценки в публичных политических речах П.А. Столыпина и Отто фон Бисмарка 380.89 KB
  Цель исследования заключается в том, чтобы выявить, описать и сопоставить компоненты оценочной ситуации и особенности выражения оценочного значения в публичном политическом выступлении П.А. Столыпина и Отто фон Бисмарка.
2143. Понятие и сущность мирового хозяйства и международных экономических отношений 388.27 KB
  Понятие мировая экономика равнозначно терминам мировое хозяйство и всемирное хозяйство. Экономисты выделяют их в одно и дают несколько определений. Можно рассмотреть как в обобщенном, так и в частном смысле.
2144. Антикризисное управление. Конспект лекций 388.44 KB
  Кризисы в тенденциях макро и микроразвития. Причины и последствия возникновения кризисов. Возможность, необходимость и содержание антикризисного управления. Признаки и порядок установления банкротства предприятия.
2145. Конспект лекций по детским болезням 393.12 KB
  История отечественной педиатрии, организация охраны материнства. Хронические расстройства питания, гиповитаминозы у детей. Острые и хронические вирусные гепатиты у детей. Геморрагические болезни у детей, геморрагические диатезы, тромбоцитопеническая пурпура, геморрагический васкулит.
2146. Когнитивные особенности перевода научно-технического текста 398.53 KB
  Цель диссертационного исследования состоит в выявлении когнитивной сущности переводческого процесса путем разработки когнитивной модели перевода и её описания на основе научно-технических материалов.
2147. Методические указания к лабораторным работам по теоретическим основам электротехники 400.15 KB
  Основные прав ила безопасной работы в электротехнической лаборатории. Несинусоидальные токи и напряжения в линейных электрических цепях. Исследование переходных процессов в линейных электрических цепях.