68113

Де літав ти, Чорногузе

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Де ж ти була Далеко Як звуть тебеЛелека Отже ми з вами сьогодні поговоримо про чудового птаха про живий символ України лелеку або як його ще називають Чорногуза. Продовження бесіди Лелека є символом любові та радості. Також вважають що лелека є покровителем сімї і рідного дому.

Украинкский

2014-09-18

158.5 KB

0 чел.

Тема: Де літав ти, Чорногузе

Мета:продовжувати вчити передавати на малюнку форму, пропорції і положення птахів, підкреслюючи їхні характерні особливості; розвивати навички у композиції, технічні навички, творчість; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. Організаційна частина

Перевірка готовності дітей до уроку. Налаштування на робочий лад.

II Повідомлення теми і завдань уроку

1. Відгадування загадки.

- Діти, сьогоднішній наш урок я хочу розпочати з відгадування загадки. Відгадкою цієї загадки буде птах, про якого ми сьогодні будемо говорити та навчимось малювати.

Довгонога, чорно-біла,

У гніздо на хату сіла.

Довгим дзьобом знай туркоче,

Ніби щось сказати хоче.

- Де ж ти була?

- Далеко!

- Як звуть тебе?(Лелека)

- Отже ми з вами сьогодні поговоримо про чудового птаха, про живий символ України – лелеку, або як його ще називають – Чорногуза.

III. Робота над темою уроку

1. Вступна бесіда

- Підніміть руку кому доводилось бачити живого лелеку?

- Це надзвичайно граційний птах зі сніжно-білим і чорним пір’ям.

2. Перегляд демонстраційного матеріалу

- Подивіться, від цих великих птахів з довгими червоними ногами й гострими червоними дзьобами справді неможна відвести погляду. Розкішні крила розмах яких досягає двох метрів, круглі, чорні, немов смородинки, очі. Хоча голосу птахи не мають, але далеко чути стукіт їхніх великих дзьобів, що його звуть клекотом. Послухайте( запис голосу лелеки).

3. Продовження бесіди

- Лелека є символом любові та радості. Люди лелеку дуже шанують. В народному уявленні він є символом праці і відданості. Також вважають, що лелека є покровителем сім’ї і рідного дому.

В Україні з цим білим птахом з чорною позначкою пов’язано дуже багато пісень, казок, повір’їв, легенд.

За одним із повір’їв вважають, що де він покладе своє кубло, тій хаті буде щастити, а якщо його образити, він і хату може спалити. Тому люди щовесни чекають лелек та роблять на дахах хат та деревах біля хати  прилаштування з коліс, збитих дощок, на яких лелеки з дрібних гілок майструють собі гнізда. Та сподіваються, що лелека збудує гніздо на даху або поблизу саме їхньої хати.

За легендами лелека походить від людини, яка згрішила колись проти Бога і тепер, у пташиній подобі, старанно спокутує свою провину. За найпоширенішою версією перетворення людини на лелеку є історія гадючого мішка.

4. Прослуховування легенди

Кажуть, лелека – з чоловіка. Зібрав Бог усіх гадів у мішок і дає чоловікові:

- На цей мішок, однеси до моря і викинь у воду. Як нестимеш, не розв’язуй і не заглядай у мішок що там є.

Іде чоловік з мішком до моря – кортить подивитися. Розпустив мішка, гад так і поліз з нього! А Бог каже:

- Не хотів мене слухати, пустив гадюччя по всіх усюдах, іди ж збирай.

От тоді і став чоловік лелекою. Від сорому ніс та ноги лелеки почервоніли. І досі лелека ходить та збирає жаб, змій та ящірок.

5. Перегляд демонстраційного матеріалу(з коментарем вчителя)

6.Фізкультхвилинка

На болоті в хороводі

Сіра чапля діток водить,

Танцювали що є сили –

Все болото розмісили.

Прилетіли вранці бусли,

Посідали і загрузли.

IV. Практична робота учнів

- Спочатку давайте визначимо як покласти аркуш паперу - горизонтально чи вертикально. Якщо ви хочете намалювати лелеку, який стоїть, як краще покласти аркуш?

- А якщо лелеку, який летить?

-  Починаємо з того, що малюємо овальний тулуб. Розташовуємо його посередині аркуша, для того щоб далі помістились і ніжки лелеки і шия та голова.

Тепер додаємо голову та шию.

Далі малюємо ноги та крила.(всі дії вчитель демонструє на дошці).

V. Підсумок уроку

1. Перегляд малюнків

- Молодці, дітки. У кожного з вас вийшла чудова робота.

2.Виставка дитячих робіт


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50866. Элементарный перцептрон Розенблатта 75 KB
  Выполнить обучение элементарного перцептрона с бинарными S- и А-нейронами и биполярным R-нейроном распознаванию изображений двух заданных букв на рецепторном поле из девяти элементов.
50867. Система Expert COMPonent for the Pascal-oriented tool 778.5 KB
  Целью данной работы является изучение инструментальной системы для построения экспертных приложений COMP-P, разработка набора правил в этой системе и создание исполняемого модуля «Программист» в Borland Delphi. Как заявляет разработчик ситема COMP-P Иванов Ю.К. Система COMP-P[ascal] (Expert COMPonent for the Pascal-oriented tool)
50868. Построение простейших экспертных систем 160 KB
  Составить программу, содержащую сведения о лучшей десятке книг. Данные для построения вывода: название, автор, год печати, название издательства, страна издания. В программе должна быть реализована возможность получения следующей информации: по порядковому номеру – автора, названия книги, страны издательства; все книги одного годы выпуска или одного издательства; все книги, изданные в одной стране.
50871. Изучение сетевых средств вывода на печать 59.5 KB
  По возможности печати графической информации принтеры делятся на алфавитно-цифровые с возможностью печати ограниченного набора символов и графические. матричные; лазерные также светодиодные принтеры; струйные; сублимационные твердочернильные. По количеству цветов печати на чёрно-белые монохромные и цветные. Такое подключение обеспечивает ряд дополнительных возможностей: печать документов или веб-страниц прямо с дисплея принтера; печать документов или веб-страниц с любого веб-устройства в том числе...