68119

Що воно, життя?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Формувати в учнів усвідомлене розуміння поняття життя, його унікальності, цінності; спонукати школярів до роздумів та висловлювань у прозовій та римованій формі про важливі життєві проблеми; виховувати в них ставлення до власного життя та життя інших людей як до найвищої цінності.

Украинкский

2014-09-18

59 KB

0 чел.

                                                           План - конспект

                заняття літературної студії

                            “Паросток”

            із використанням інтерактивних

             та мультимедійних технологій

                    “ А що воно, життя?

                        

                        Погрібняк Юлія Миколаївна,

                        учитель- методист вищої категорії

                        української мови та літератури

                       ЗОШ І-ІІІст. №2

                       міста Червонозаводського

                       Лохвицького району

                       Полтавської області

    

                                                

Тема.  Що воно, життя?

Мета. Формувати в учнів усвідомлене розуміння поняття життя,

             його  унікальності, цінності; спонукати школярів до  

             роздумів та висловлювань у прозовій та римованій формі

             про важливі життєві проблеми; виховувати в них                                                                                                                                                

             ставлення до власного життя та життя інших людей

             як до найвищої цінності.

                                              

                                          Хід заняття 

 Учитель.         А що життя?Поволі зупиняюсь,

                          Дивлюсь на неба зоряні мости

                          І без надії вкотре сподіваюсь

                          Сама собі на це відповісти.

                          А  що ж життя-дарунок загадковий

                          Від забуття закоханих сердець

                          Чи просто так, малюнок випадковий,

                          Що залишив сполоханий митець?

                         ...І ось тепер народжений світанок

                          Мені шепнув :”Бувай, моє дитя!”

                          І залишив на гіллі наостанок

                          Одне питання: ”Що воно, життя?

                                                                      І. Багрійчук.

На сьогоднішньому занятті ви дасте мені відповіді на це питання як у прозовій, так і у римованій формі. А ще я хочу, щоб ви задумалися над змістом життя і над тим, як прожити його недаремно. Опитування ми проведемо за допомогою прийому  гронування. Отже, що воно, життя?

                    (Відповіді   учнів: мрія, любов, мить, шанс...)             

                          

        Учитель. Я погоджуюся з усіма вашими міркуваннями, бо і для мене

         життя, як говорив Бернард Шоу, англійський   письменник, це

         “любов і помилки”.

             На дошці ви бачите афоризми про життя. Давайте пригадаємо, що

          таке афоризм?(Афоризми-крилаті образні вислови, що вийшли з

         відомих літературних чи публіцистичних творів.)

Т           Тепер давайте прочитаємо афоризми на дошці, як ви їх розумієте?     

р

        Памятай! Життя є дар, великий дар,

           І той, хто його не цінує,

           Цього дарунка не заслуговує.

                                                    Леонардо да Вінчі.

           Найдорожче в людині-це життя. Воно дається один раз, і прожити

           його потрібно так, щоб не було нестерпно боляче за безцільно

           прожиті роки...

                                                    М.Островський.

           Життя - це тайна. Пізнай її. Життя-це удача. Шукай цю мить.

           Життя таке чудове, не марнуй його, це твоє життя. Борони його.

                                                    Мати Тереза.

           Зараз ми спробуємо скласти власні образні вислови про життя.

           На столах перед вами знаходяться смайлики, вони мені  будуть

           сигналізувати про ваш настрій під час заняття. Скористайтесь ними

           при потребі. А складаючи афоризми, памятайте про плагіат.

                                (Плагіат - привласнення чужого твору.)  

                       ( Учні складають та читають власні образні вислови).

            Учитель. Молодці, можливо, ваші сьогоднішні вислови в майбут-

            ньому стануть справжніми афоризмами.

                  Таємниця життя...Вона хвилювала людей завжди. Хто керує

            людським життям, чи можна його зробити кращим? Один східний

            володар захотів пізнати історію людства. Мудрець приніс йому

            500 томів. Цар відіслав  його, наказавши викласти все це  у більш

            стислій формі. Через 20 років  мудрець приніс 50 томів, але цар був

            старий, щоб подолати стільки книг. Ще через 20 років посивілий

            мудрець приніс володарю один-єдиний том, але цар помирав, і у

            нього не  залишалося часу прочитати навіть одну книгу. Тоді

            мудрець виклав йому історію людства в одному реченні: людина

            народжується, старіє і помирає. Тож  для чого  людина приходить

            у цей світ? Я хочу почути ваші відповіді.

                            (Відповіді учнів: одержати освіту, народити дитину...)

           Учитель. Здавна говорять, що людина за своє життя повинна

    

          зробити три речі: посадити дерево, побудувати будинок, народити

          дитину. Сьогодні ми спробуємо це зробити: посадимо уявне дерево,

          закладемо фундамент нашого майбутнього будинку і народимо не

          дитинку( у вас це ще все попереду), а гарні поезії про життя.

          Отже, давайте спробуємо посадити , вірніше намалювати уявне

          дерево за допомогою компютера та програми Pаint.

                           ( Учні малюють дерева і розфарбовують їх).

          Учитель . А у мене намальоване на дошці ось таке дерево. Воно

          називається дерево бажань. Перед вами паперові листочки із цього

          дерева. Напишіть на них свої бажання, і у майбутньому прикладіть усіх

          зусиль, щоб вони здійснилися.

                           (Учні пишуть бажання і прикріплюють їх на дереві).

          Учитель.   Ось таке утворилося дерево бажань - своєрідна програма

          життя. На одному із листочків я бачу написане бажання: бути гарним

          другом і мати багато друзів. Я хочу зараз ,щоб ви переглянули

          уривок із мультфільму про Крокодила Гену і Чебурашку і дали

          відповідь на питання Чебурашки.

і                            (Учні переглядають уривок і дають відповіді на

                             питання , як допомогти самотнім людям)

         Учитель. Я думаю, герої мультфільму були б задоволені вашими

         відповідями. А зараз  я вам пропоную скласти  вірш - експромт про

         дружбу.  Експромт  - невеликий вірш, складений без підготовки.

         Давайте запишемо це визначення у зошити. Його ви бачите на своїх

         моніторах.

                      (Учні записують визначення експромту і складають свої

                      експромти  разом із учителем.)

         Учитель. Просигналізуйте мені, будь ласка, за допомогою смайликів

         про свій настрій.

                       (Учні піднімають  смайлики із певним зображенням)

          Отже, всі готові працювати далі. Домашнім завданням вам було

Ск       скласти    вірш про життя. Я дуже хочу почути ваші поезії.

\                      (Учні читають вірші та редагують їх разом з учителем.

                       Останнім звучить вірш учениці Алової Наталії ”Німий

                       докір”. У ньому розповідається про те, як чиясь жорстока

                       рука зламала берізку, а вона, плачучи, запитує:” Люди,

                       за що мені це?Наталя говорить, що людям потрібно вчитися

                       бути добрими).

          Учитель. Зараз ми  спробуємо стати добрішими за допомогою   

йо       прийому   “Може бути й інакше”.  Перед вами на моніторах вірш

          Наталії.  Давайте  змінимо його кінцівку і зробимо  щасливим

          закінчення   вірша.

                       (   Учні складають закінчення вірша і читають його)

          Учитель. Ми щойно врятували берізку, ми вчилися бути добрими

          до рослин. А що означає бути добрими до людей?             

  (Відповіді учнів : бути ввічливими, уважними ,товариськими...)

          Учитель. А які ви люди? Які гарні риси є  у вас? Зараз ми перевіримо

          це за допомогою гри “Долоньки”. Перед вами листки паперу.   

на     Обведіть  на них свої долоньки  і на  пальчиках напишіть 5 позитивних р      рис, які притаманні вам.

                               (Учні  пишуть і коментують свої відповіді)

          Учитель. А зараз я хочу, щоб ви навчилися помічати гарне не тільки

          у собі, а й своїх товаришах.  Обміняйтеся  “долоньками” і скажіть

          приємне один одному, тобто, скажіть комплімент товаришеві.

                                (Учні говорять один одному компліменти)

          Учитель.  Я також хочу зробити вам усім комплімент. Ви в мене

          розумні, добрі і талановиті учні. Залишайтеся такими і надалі.

          Як ви гадаєте, чи можна зробити комплімент у римованій формі?

          Звичайно, так. І вид цієї поезії , присвяченої якійсь видатній події чи

          людині, називається... А як називається, ви скажете, розгадавши

          криптограму. Вона  та алфавіт перед вами на моніторах.

                                             19, 6, 1.(ода) 

               (Криптограма - це слово, під цифрами якого зашифровані букви

                алфавіту)

          Учитель. Давайте запишемо у зошити визначення оди. Його ви бачите

          на моніторі. А тепер спробуємо скласти оди своїм товаришам. Хто

          відчуває складність, користується підказками на моніторі.

                ............................спокійна                .........................підкаже

                ........................... мелодійна             ......................... розкаже

                .......................... .бринить                ........................ не має

                 ...........................дружить              ........................ шукає

         Учитель. Молодці, ви сьогодні добре попрацювали і виконали майже

         всі поставлені завдання: посадили уявне дерево, дали життя гарним       пр    поезіям. Нам залишилося лише закласти фундамент для нашого

         майбутнього будинку. І зробимо це за допомогою прийому

         фундамент. Перед кожним із вас паперові цеглинки. Напишіть на них

         побажання собі і своїм друзям на майбутнє. Хай ці цеглинки стануть  

         міцним фундаментом вашого майбутнього.

                    (Учні пишуть побажання на цеглинках: творіть добро, любіть,  

                     працюйте, змінюйтесь на краще, мрійте ,відпочивайте)  

         Учитель. Ну що ж, давайте будувати фундамент.

                    ( Учні читають написи на цеглинках та прикріплюють

                      їх на дошці)

         Учитель. Домашнім завданням вам буде скласти вірш про наш        

         дім – планету Земля. А ось моя цеглинка із написом -  побажанням    

ру     для всіх вас - ніколи не опускайте руки!

                           Не плач, коли життя жорстоке

                           Тобі стежину шле лиху,

                           Ще знайдеш щастя синьооке

                           На вкритім тернами шляху.

                           І не сумуй, коли яскраве

                           Для тебе сонце вмить зайде,

                           Ще прийде час - і зірка слави

                           Смарагдом в душу упаде.

                           Життя – це поле щастя й муки,

                           Тому до труднощів звикайте,

                           Та головне – безсило руки

                           Ніколи ви не опускайте!

                                                           Т.Печончик.

           


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

76377. Формирование мирового хозяйства и МРТ 78.5 KB
  Финикийские и греческие торговцы не только торговали по всему Средиземноморью собственными и приобретенными в других странах товарами но и оказывали услуги перевозя чужие грузы и иноземных пассажиров. Район Средиземноморья и Черного моря вместе с прилегающими странами Западной Азии стал тем регионом мира где еще в глубокой древности зародилось ядро МХ. Экономика различных стран становилась более открытой: в 1913 экспорт европейских стран составлял 14 их ВВП против 55 в 1830г. Тогда впервые возникла мировая система мирохозяйственных...
76378. Теория международной торговли с позиции предложения товаров и услуг 221.5 KB
  Теория международной торговли Тема 4. Теория международной торговли с позиции предложения товаров и услуг Торговля является традиционной и древнейшей формой МЭО. Меркантилизм Экономическая мысль на протяжении по крайней мере трех последних столетий пытается теоретически осмыслить проблемы международной торговли и ответить на следующие вопросы: Почему страны торгуют А точнее что определяет какие товары следует импортировать и какие экспортировать Как международная торговля влияет на производство и потребление в каждой стране Как...
76379. Взаимодействие спроса и предложения в международной торговле. Формирование мировой цены 80 KB
  Теория международной торговли в частности теория сравнительных преимуществ утверждает что в результате развития внешнеторговых отношений все участвующие в них страны получают выигрыш в виде прироста общего благосостояния. С другой стороны выигрыш от внешней торговли который получает страна в целом распределяется внутри страны между потребителями и производителями экспортерами и импортерами также не поровну. Выигрыш от внешней торговли Распределение выигрыша от международной торговли как внутри страны так и между странами в конечном...
76380. Международная торговля, распределение доходов и экономический рост 47 KB
  Увеличение производства в отраслях ориентированных на экспорт и сокращению производства в отраслях конкурирующих с импортом. Теория Хекшера-Олина дает возможность оценить последствия развития внешней торговли для владельцев различных факторов производства рабочих землевладельцев собственников капитала и др. поскольку изменения относительных цен на товары приводит к росту вознаграждения одних факторов производства за счет других. Изменение спроса на факторы производства и доходов в краткосрочном периоде Напомним что теория...
76381. Понятие и основные характеристики конституционного строя России 35.5 KB
  Конституционный строй в широком смысле – совокупность экономических политических социальных правовых идеологических общественных отношений возникающих в связи с организацией высших органов власти государственного устройства взаимоотношениями человека и государства а также гражданского общества и государства. Элементы конституционного строя РФ: 1 республиканская форма правления; 2 суверенитет РФ; 3 права и свободы личности; 4 источник власти – многонациональный народ России; 5 верховенство Конституции РФ и федерального...
76383. Основания приобретения гражданства 34.5 KB
  Основания приобретения гражданства РФ: 1 по рождению; 2 в результате приема в гражданство РФ; 3 в результате восстановления в гражданстве РФ; 4 по иным основаниям. По рождению гражданство приобретается если на день рождения ребенка: 1 оба его родителя или единственный его родитель являются гражданами РФ; 2 один из его родителей имеет гражданство РФ а другой родитель является лицом без гражданства или признан безвестно отсутствующим или место его нахождения неизвестно; 3 один из его родителей имеет гражданство РФ а другой родитель...
76384. Основаяния и порядок прекращения гражданства 35 KB
  Основания и порядок прекращения гражданства. Основания прекращения гражданства РФ: 1 выход из гражданства РФ; 2 иные основания предусмотренные федеральным законодательством или международными договорами РФ. Выход из гражданства РФ– свободное волеизъявление гражданина РФ. Выход их гражданства РФ осуществляется на основании заявления гражданина РФ если он постоянно проживает на территории.
76385. Основания прекращения полномочий Президента. Процедура отрешения его от должности 32 KB
  Основания прекращения полномочий Президента. 92 предусматривает несколько оснований прекращения полномочий Президента РФ. Полномочия Президента РФ могут быть прекращены досрочно: 1 по инициативе самого Президента РФ в случае его отставки; 2 по не зависящим от воли Президента РФ причинам в случае.стойкой неспособности Президента РФ по состоянию здоровья осуществлять принадлежащие ему полномочия; 3 по инициативе Федерального Собрания в случае принятия им решения об отрешении Президента РФ от должности.