68120

Урок –змагання КВК. Природні лиха

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати в учнів уявлення про природні лиха; ознайомити дітей з правилами безпечної поведінки під час грози бурі землетрусу повені пожежі; вчити учнів правильно й критично оцінювати свої дії та поведінку в надзвичайних ситуаціях висловлювати власну думку формулювати її в чіткій і стислій формі...

Украинкский

2014-09-18

203 KB

1 чел.

Основи здоров’я

3 клас

Урок –змагання КВК

Тема. Природні лиха

Мета: формувати в учнів уявлення про природні лиха; ознайомити дітей з правилами безпечної поведінки під час грози, бурі, землетрусу, повені, пожежі; вчити учнів правильно й критично оцінювати свої дії та поведінку в надзвичайних ситуаціях, висловлювати власну думку, формулювати її в чіткій і стислій формі;

розвивати вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки й приймати рішення відповідно до ситуації, спостегігати, аналізувати, зіставляти, робити висновки; виховувати в учнів самодисциплінованість, організованість, сумлінне й відповідальне ставлення до своїх обов’язків; викликати прагнення зберігати й зміцнювати здоров’я; сприяти розкриттю особистих здібностей учнів, формуванню точної самооцінки, розвитку комунікативних умінь.

Обладнання: ілюстративний матеріал, емблеми команд, плакати за темою уроку, малюнки учнів.

                      

Хід заняття

Етап орієнтації

Емоційне привітання

Продзвенів уже дзвінок –

Починається урок!

Один одному всміхніться,

Пильно в очі подивіться.

Бо усміхнена людина –

Це здоров’я половина!

Психоформула

Тепло своїх долоньок я друзям віддаю.

Урок новий, цікавий я з радістю почну.

Етап покладання мети і визначення теми уроку

Аналіз щоденника здоров’я

Сьогодні у нас незвичайний урок

На конкурс кмітливих запрошую…

Крок!!!

Розумна, весела у нас дітвора.

А от чи хворіє, дізнатись пора.

(Відповіді дітей)

Представлення команд

Клуб винахідливих,  кмітливих

Чекає чемних, нелінивих,

Чекає дружніх, працьовитих.

  •  Є такі серед нас?
  •  Є такі! Просто клас!

Гей, команди, всі готові?

Є 3 команди по 5 учнів, інші вболівальники.

«Айболятка», «Розум’ятка», «Веселятка». Вболівальники.

Готові в групах працювати;

Уважно слухати та рішення приймати;

Власні думки аргументувати;

Допомагати, не кричати, радіти й здоров’я берегти!

Найповажніше журі: медсестра, психолог, представник МЧС.

Хай не буде суперечок

Поміж нас ніколи.

Нехай гра нас об’єднає

В нашій рідній школі!

Оголошення теми, мети

Головне, що  в людини є – це життя.

Зберегти його справа непроста.

Ми – частина природи, живемо на планеті Земля.

Ми руйнуємо надра, втручаємось в простір космічний,

Ми забруднюєм воду, повітря – зникають рослини.

І планета кричить буревіями, стогне грозою.

І ліси запалали, тріскається земля –

Природніми лихами платить нам за образи.

Команди:

Дізнаємося більше про природні лиха.

Засвоїмо правила поводження під час цих природних явищ.

Будемо оцінювати вчинки й приймати рішення відповідно до ситуації.

Етап проектування

Розминка «Продовж речення»

Конкурси – перевірки знань

Завдання для капітанів

Конкурс творчих робіт

Вікторина для вболівальників

Підсумки змагання

IV. Етап організації виконання плану діяльності

1. Розминка «Продовж речення»

Головне, що в людини є це…(життя).

Зберегти його справа … (непроста).

Стихійні лиха – це … (повені й землетруси, цунамі, пожежі, урагани, селі).

На своєму шляху вони нищать усе …(людей, заводи, будівлі, оселі).

Це природа хоче людині сказати, що …(довкілля треба оберігати).

Не забруднювати відходами повітря й воду, бути природі…  (другом).

2. Конкурси – перевірки знань

А) Довідкова (Вибрати конверт, дістати малюнок, пояснити що зображено, надати необхідну інформацію)

Учені підрахували, що в середньому щороку на нашій планеті відбувається приблизно мільйон підземних поштовхів. Більшість із них, на щастя, є практично майже не помітними і можуть бути зафіксовані лише за допомогою дуже чутливих приладів. Але деякі поштовхи мають чималу силу. У середньому в світі щорічно відбувається 15-20 сильних землетрусів, тому що тверда оболонка Землі – це не суцільна кора, як яєчна шкаралупа, а складається із десятка величезних плит, які ніби труться одна об одну і час від часу зазнають струсів. Слабкі землетруси можуть бути зумовлені вулканами або великими обвалами.

Гроза – це грім і блискавка з дощем або градом. Під час грози зазвичай ще й сильний вітер. Щохвилини в усьому світі лютує близько двох тисяч гроз.

Ураган – це жахлива буря, що супроводжується сильними вітрами і зливами. Урагани завдають  потрійного удару: шквальними вітрами, сильним зливами і величезними хвилями. Ураганні вітри можуть легко викорчовувати дерева, зривати дахи з будинків і навіть перевертати автомобілі.

Б)  «Блеф»      

                                                                             

Блеф – вигадка, неправда,

розрахована на введення в оману

кого-небудь

  •  Чи вірите ви що… землетруси можуть викликати гігантські хвилі – цунамі.

(Так. Цунамі – це великі хвилі, що виникають на поверхні океану під час підводних землетрусів. Їх висота – 80 метрів).

  •  Чи вірите ви що… після раптового танення великої кількості снігу

з’являються снігові замети. (Ні. З’являються повені. Вода при цьому виходить із берегів річок і затоплює все навколо).

  •  Чи вірите ви що… засухи часто спричиняють пожежі. (Так. Пожежі – це стихійне поширення вогню, що вийшов із-під контролю людини).

В) «Мій вибір»

На жаль, людина є безсилою перед природою.Вона може лише правильно поводитися під час лиха і допомогти у цьому іншим. (Серед поданих тверджень обрати правильні).

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ЗЕМЛЕТРУСУ

  •  Під час землетрусу слід залишитися у помешканні.
  •  Під час землетрусу необхідно негайно залишити помешкання.
  •  З будинку слід виходити сходами.
  •  Необхідно спуститися ліфтом.
  •  Потрібно заховатися за будинок.
  •  Бігти на відкриту місцевість, подалі від будівель.
  •  Узяти теплі речі, їжу та підручники.
  •  Нічого не брати з собою. Не гаяти часу!

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ПОВЕНІ

  •  Під час повені слід заховатися на кухні.
  •  Під час повені необхідно заховатися у підвалі.
  •  Найнебезпечніше місце — на даху будинку.
  •  Якщо синоптики попереджають про наближення повені, намет установити на березі річки.
  •  Якщо синоптики попереджають про наближення повені, намет установити на пагорбі.
  •  Якщо ви опинилися у воді, а добре плавати не вмієте, у пригоді стануть дошки, двері.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ГРОЗИ

  •  Сховатися під найвище поодиноке дерево. Не можна купатися у водоймах.
  •  Сховатися в балці або канаві.
  •  Стати на відкритому місці.
  •  Відчинити кватирки та фрамуги.
  •  Перечекати грозу вдома, нікуди не виходити.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС УРАГАНУ

  •  Під час наближення урагану заховатися на даху будинку.
  •  Під час наближення урагану заховатися у підвалі.
  •  Після повідомлення про наближення урагану заховатися під ліжко.
  •  Найнебезпечніше місце під час урагану — льох.
  •  Обов'язково відчинити вікна для свіжого повітря.
  •  Щільно позачиняти всі двері та вікна.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ 

  •  Зателефонувати за номером «101», чітко назвати своє ім’я та прізвище, адресу, номер телефону.
  •   Зателефонувати за номером «103». 
  •   Якщо на вас спалахнув одяг, необхідно швидко бігти. 
  •   Якщо на вас спалахнув одяг, потрібно перекочуватися по землі. 

Для того щоб вибратися з приміщення, де сталася пожежа, слід рухатися на повний зріст.
Для того щоб вибратися з приміщення, де сталася пожежа, потрібно рухатися пригнувшись, затуливши рот і ніс вологою ганчіркою.

Фізкультхвилинка

Руханка. Око-тренінг. (Обводимо очима сторони квадрата. Розглядаємо веселку. «Намотуємо» канат на дерево).


Завдання для капітанів

Скласти сенкани до слів: пожежа, пожежник.

Розшифрувати криптограму.

  1.  21  11
  2.  19  9  7  9  12
  3.  7  16  7  25  19  18 24  14

(При пожежі телефонуй 101)

Вікторина для вболівальників.

Як ви гадаєте, чи може стихійне лихо, про яке ви розповідали, статися в Україні?

У якій саме природній зоні України? Доведіть свою думку.

Конкурс творчих робіт

1. Правила поведінки під час грози

Коли спека на землі – від калюж йде пара,

Вона вгору піднімається й утворює хмари.

Кожна хмарка назву має – електрозаряд,

 Вітер їх по небу гонить, ламає їх ряд...

Як зіткнеться хмарка з хмаркою,бачимо ми блиск.

Й дуже скоро, незабаром чуємо ми тріск.

Блиск той блискавкою зветься. Ну, а тріск? Це – гроза.

Блискавка може вбити людину,

Знайте ж, як поводитись в грозову годину.

Під час грози купатись не можна,

Під одиноке дерево ховатися не смій,

Сховайся краще в балці чи в канаві,

І на місцях відкритих ти не стій.

Коли шумить гроза – позачиняй всі вікна,

А металеві речі краще не чіпай,

Нікуди не біжи, перечекай грозу удома,

А вийде сонце — знов іди гуляй.

2. Правила поведінки під час урагану

У природі, діти, вітер – мов великий пан.

Якщо дме він дуже сильно – це й є ураган.

Може він тривать годину, може – й кілька днів,

Може зливи нам принести, бурі снігові.

Він в повітря підіймає землю,пил, покрівлі,

Може він стовпи зламати,зруйнувать будівлі.

Якщо на дворі ураган – сидіть вдома тихо,

Хто не слухає порад, тому буде лихо.

3. Правила поведінки під час землетрусу

Ви спокійно сидите у своїй хатині,

Раптом щось розпочалось у земній корі.

Почала ваша хата трястись, колихатись,

Та так сильно, що на ногах не можна втриматись.

Вже попадали дерева, рвуться проводи.

                               Й вам тікати, друзі, треба,

в хатах не сидіть.

Якщо ж чомусь залишились ви в заваленій хатині,

То вам краще постояти у віконній прогалині.

Коли вже вас порятує служба рятувальна,

Йдучи з дому — усе вимкніть, і все буде гарно.

Презентація намальованих плакатів.

Етап контрольно-оціночний

Підсумок  

 А для того, щоб люди про небезпеку вчасно дізналися, ми натискаєм на всі кнопки та педалі. На заводах і фабриках гудки безперервно гудуть, по радіо і телебаченню сигнали тривоги передають.

Вболівальники

               Якщо ви сигнал почули – враз біжіть додому,

Ввімкніть радіо й почуйте, що там повідомлять.

Зачиніть всі вікна, двері,кватирки, фрамуги,

Щоб не могла проникнуть до вас навіть муха.

Одягніть на себе одяг, що захистить тіло.

Якщо раптом ви почули запах неприємний,

Це до вас вже підібрався ворог ваш таємний.

Захиститься і від нього пов’язкою чи шарфом,

Хоч хусткою рот прикрийте, а хоч рукавом.

Підсумки змагання

Рефлексія

Команди:

Дізналися більше про природні лиха.

Засвоїли правила поводження під час цих природних явищ.

Оцінювати вчинки й приймали рішення відповідно до ситуації.

Журі:

 Занотуйте, любі діти!

Здоров’я бережіть, доки малі,

Хай кожен з вас запам’ятає,

Що без здоров’я щастя не буває.

Вболівальники:

Головне, що  в людини є – це життя.

Зберегти його справа непроста.

Але знання – це велика сила,

Користуватися ними треба швидко й сміливо.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

46258. Д.Б. Эльконин «Историческое происхождение развернутой формы игровой деятельности» 13.42 KB
  Алт для воспитания детей на ранних ступенях развития общества характерны следующие черты: вопервых одинаковое воспитание всех детей и участие всех членов общества в воспитании каждого ребенка; вовторых всесторонность воспитания каждый ребенок должен уметь делать все что умеют делать взрослые и принимать участие во всех сторонах жизни общества членом которого он является; втретьих кратковременность периода воспитания дети уже в раннем возрасте знают все задачи которые ставит жизнь они рано становятся независимыми от взрослых их...
46259. Парадигма ООП. Классы и объекты. Области видимости. Конструкторы. Деструкторы 13.32 KB
  Наследование позволяет создавать иерархию объектов, в которой объекты-потомки наследуют все свойства своих предков. Свойства при наследовании повторно не описываются. Кроме унаследованных, потомок обладает собственными свойствами
46260. Noun. The category of case 13.31 KB
  The ctegory of cse Cse is morphologicl ctegory of noun showing its reltions to other objects or phenomen mnifested in the noun declension. There re four theories concerning the cse system of English. The first is the ‘limited cse theory’ nd recognizes the system of two cses the common nonmrked member of the opposition nd possessive or genitive cse expressed by the suffix ‘s [s z iz]. The genitive cse of the bulk of the plurl nouns is expressed only by the grphic sign of the postrophe phoneticlly unexpressed.
46261. Значения параметров по умолчанию. Перегрузка функций и операторов. Дружественные функции 13.3 KB
  Дружественная функция объявляется внутри класса, к элементам которого ей нужен доступ, с ключевым словом friend. Дружественная функция может быть обычной функцией или методом другого ранее определенного класса.
46262. Правовая охрана изобретений, полезных моделей и промышленных образцов 13.27 KB
  Патент удостоверяет приоритет авторство изобретения полезной модели или промышленного образца и исключительное право на их использование.В отличие от функций патента срок его действия различается в зависимости от вида объекта промышленной собственности. Так патент на изобретение действует в течение двадцати лет считая с даты поступления заявки в Патентное ведомство.
46263. А.В. Запорожец «Основные проблемы онтогенеза психики» 13.19 KB
  Психологии – сложная динамическая система взаимосвязанных процессов и явлений отдельные процессы развиваются не самостоятельно а в системе. психологии направлены на констатацию происходящих в психике возрастных изменений на изучение причин и законов на установление зависимости изменений от условий жизни ребенка. психологии – наблюдение беседы сбор и анализ продуктов деятти разные виды эксперимента.
46264. Сбор и обработка статистической информации для расчета показателей надежности 13.19 KB
  Для буровых и нефтегазопромысловых машин очень характерно рассеивание хначений показателей надежности. Наряду с особенностями конструкции машин технологии их изготовления большое влияние на разброс показателей надежности оказывают условия эксплуатации техники. Учитывая рассеивание информации о надежности следует установить необходимое количество машин над которыми нужно взять наблюдение как при сборе сведений при эксплуатации оборудования в реальных условиях так и при проведении специальных исследований.
46265. Основные принципы генетического исследования психического развития 13.17 KB
  Основные принципы генетического исследования психического развития. Понятия условий источников и движущих сил психического развития. Генетическая психология интересуется проблемами возникновения и развития психических процессов. Применяемый нами метод писал он может быть методом экспериментально генетическим в том смысле что он искусственно вызывает и создает генетический процесс психического развитияЗадача сводится к тому чтобы экспериментально представить всякую высшую форму поведения не как вещь а как процесс взять ее в...
46266. Выбoр рaциoнaльнoгo спoсoбa вoсстaнoвления детaлей 13.17 KB
  При выборе способа восстановления необходимо учитывать конструктивные особенности детали условия ее работы величину и характер износа материал и термическую обработку размеры восстанавливаемой поверхности технологические возможности ремонтного предприятия надежность работы детали после восстановления затраты на восстановление и т. Определив приемлемые способы ремонта необходимо подробно разработать технологию восстановления детали и определить затраты на восстановление по каждому технологическому процессу. Для того чтобы решить вопрос...