68125

Хвойні ліси – скарб рідного краю

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід заходу 1 учень: Цей ліс живий. 2 учень: Малі озерця блискають не злісно Колише хмара втомлені громи. Хіба можна кривдити таку красу Роздивляємось виставку репродукцій картин відомих художників Учитель: Діти уявіть якби дерева зникли що тоді сталося б Учні висловлюють свої...

Украинкский

2014-09-18

51 KB

0 чел.

                                                             Учитель: Деменчукова В.Г.

                                                              Єнакієвський НВК№8

Тема: Хвойні ліси – скарб рідного краю

Мета: Пробудити в учнів почуття особистої відповідальності за охорону навколишнього середовища. Навчати дітей охороняти і збагачувати природу рідного краю. Виховувати почуття відповідальності за збереження природи, любов до рідного краю.

Обладнання: скрипка, костюми ялинок, тварин, пташок; музика, малюнки, фотовиставка.

                                Хід заходу

1 учень: Цей ліс живий. У нього добрі очі.

              Шумлять вітри у нього в голові.

              Зелені сосни і краса ялинок

              Літопис тиші пишуть на землі.

2 учень: Малі озерця блискають не злісно,

              Колише хмара втомлені громи.

              Поїдемо поговорити з лісом-

              Він таємницями поділеться з людьми.

Учитель:У серці кожної людини живе любов до рідної землі. Мешканцям України доля подарувала красиву природу. Неможливо уявити собі рідний край без могутнього дуба, тендітної калини, красуні ялинки, високої сосни. Сьогодні ми завітаємо  у лісове царство, де мешкають наші зеленокосі друзі – дерева.До нас у гості завітали Лісовичок, Цікавинка, Допитлик. Вони допоможуть нам дізнатися багато корисного та цікавого про хвойний ліс.

Лісовичок: Мене звати Лісовичок. Я головний охоронець дерев та кущів, дбаю про них і стежу, щоб ніхто їх не кривдив. Мої друзі Цікавинка та Допитлик будуть допомагати мандрувати казковим лісом.

Цікавинка: Люди з давніх – давен вважали дерева своїми братами та сестрами, ставилися до них з повагою та любов ю.

Допитлик: Було великим гріхом скривдити дерево, зламати гілку, обірвати цвіт. Люди знали, що завдаючи болю дереву, вони вбивають його душу. Хіба можна кривдити таку красу?!

(Роздивляємось виставку репродукцій картин відомих художників)

Учитель: Діти, уявіть, якби дерева зникли, що тоді сталося б?

(Учні висловлюють свої думки)

1 учень: Люди, зупиниться! Не робить боляче ні травинці, ні деревам.Будьте добрими говподарями на землі!

2 учень: Люди, дружіть з деревами, поважайте їх, саджайте і вирощуйте!

3 учень: Бережіть ліс, і він розкриє перед Вми все, чим багатий і корисний.

Учитель: Давайте відгадаємо загадки і дізнаємося, які дерева ростуть у наших лісах.Відгадайте, як звуть наш дім.

Все про нтого розповім:

Голки має коротеньки

І колючі, хоч маленькі.

Всім знайомі ці гілки

Й шишки довгі, мов свічки.

                               (Ялинка)

Листок колючий,

Стовбур липучий.

                             ( Сосна)

Всі пани скинулм жупани,

А ці пани не скинули  жкпанм.

                             (Ялинка, сосна)

Окрасою нашого краю є сосни та ялинки. Це найдавніші дерева на землі. Про них складено багато легенд, повірїв.Послухаємо їх.

4 учень: Народи півночі вважають сосну символом життя, адже вона залишається зеленою будь-якої пори року.

5 учень: Для народів Азії сосна- символ родючості.

6 учень: В Японії сосна- символ мужності, безсмертя.

7 учень: Люди вірять, що кожна людина має своє дерево. Воно передає енергію людини і допомагає їй.

8 учень: Є таке повіря, що коли людина захворіє, треба підійти до свого дерева, притулитися до нього спиною, попросити сили і постояти декілька хвилин.

9 учень: До сосни повинні підходитидіти, якінародилися взимку.

10 учень: Підійдіть до сосни, обійміть її, доторкніться до стовбура- і всю свою силу дерево віддасть Вам. Зробіть теж саме, якщо хочете щоб Ваше бажання здійснилося. Воно дійсно збудеться, якщо це бажання добре.

11 учень: Люди вірять, що хвойні дерева допомагають дітям вирости здоровими, добрими і завждивпевнено йти до мети.

Учитель: Найпоширенішою серед хвойних дерев в Україні є сосна.Вона цінується через свою деревину. Соснові колоди, дошки- найкращий будівельний матеріал. У кожній хаті є двері, вікна, шафа, стіл, які зроблені з сосни. ( Малюнки)

Цікавинка: Цікаво знати, що із сосни та її відходіводержують багато сортів паперу,виробляють спирт,оцет, шовк, целофан, пластмаси. ( Малюнки)

Допитлик:Повітря у соснових лісах  цілюще. Кожна хвоїнка очищуєповітря. Хвойні дерева називають „ легенями планети”. Вони виробляють багато кисню. У хвойних лісах розташовують санаторії, пансіонати для людей, які страждають на захворювання легенів.(Малюнки)

Цікавинка: Цікаво знати, що сосна- це  джерело кисню. 1 га соснового лісу виділяє на рік 5-6 тонкисню та понад 500 кг фітонцидів.Фітонциди очищують поівтря від мікробів.

12 учень: 1 га хвойного лісу виділяє стільки фітонцидів, що може очистити від мікробів місто з мільйонним населенням.

13 учень: У хвої сосни міститься багато вітамінів. З одного дерева можна назбирати до 10 кг хвої, з якої можна добути 15 г вітаміну С.

14 учень: 1 га поглинає за 1 годину таку кількість чадного газу, який видихають 200 людей.

Учитель: В наших лісах ростуть ще ялинки. Вони використовуються  як будівельний матеріал.З ялинок виготовляють папір,,целюлозу,  кінофотоплівку, лак для покриття музичних інструментів.

Цікавинка: Цікаво знати, що хвоя у ялинок опадає поступово один раз у 6-7 років.Живуть ялинки до 300 років. Перші 10-15 років ростуть дуже поівльно. Минає 30 років для того, щоб у молодої ялинки зявилися перші шишки та насіння.

15 учень: Ялинку називають „ музичним деревом”. Із неї роблять гітари, скрипки.(Малюнки)

16 учень: Смичок, натертий каніфоллю, яку виробляють із живиці, дозволяє звучати скрипці дзвінко і чисто.

( Дитина грає на скрипці Вівальді „ Зима” )

17 учень: артисти балету перед виходом на сцену також змащують свої черевички каніфоллю, щоб під час танцю вільно триматися на сцені і не посковзнутися.

18 учень: У народі кажуть:”Ялинка-   у кожній  справі помічниця”. І не випадково. Багато користі вона приносить людям.

Лісовичок: Ялинки та сосни використовують в медицині, як лікарські рослини. Давайте послузаємо поради, які зібрали діти та їх батьки.

-З хвої сосни виготовляють пасти, які допомагають при захворюваннях кісток.

-У народній медицині настій хвої застосовують як відхаркувальний засіб.

-Із сосни виготовляють скипидар, яким лікують легені.

-Відвар бруньок сосни використовуютьпри лікуванні рахіту, алергії, туберкульозу.

-Настій хвої на цукровому сиропі використовують при лікуванні простуди.

- Смола сосни, яку в Україні названо – живиця,сприяє загоєнню ран.

-екстрактом хвої лікують нервові захворювання та захворювання шкіри.

-Сосну використовують для лікування простуди.

-Екстратом молодих пагонів ялини лікують цингу- тяжку хворобу, спричинену нестачею в організмі вітамінів.

Учитель: А зараз пропонуємо презентацію рецептів з хвойних рослин, які зібрали наші діти та їх батьки.Ці рецепти ввійдуть в шкільну скарбничку народної медицини.(Додаток рецептів)

Лісовичок: Хвойні дерева приносять користь  не тільки людям, а й тваринам та птахам.

Звіри: Я- глухар. Я – білочка. Я – шишкар.

Глухар: Ялинки та сосни нам дуже потрібні, бо рятують від зимових злиднів.

Шишкар: Мене в народі називають папугою хвойних лісів! У мене дзьобик пристосований для вилущування насіння з ялинкових та соснових шишок. Вони мій головний корм взимку.Гніздечко всоє я  вю на ялинкових вітах, там і вивожу у грудні та січні пташенят. Не стане ялин та сосен, ми з діточками голодуватимемо.

Білочка: Усім відомо, що ми, білочки, дуже запасливі: восени і грибочків назбираємо, і горішків. Але снігом взимку часто наші схованки з припасами замітає. Тож на виручку нам приходять ялини- щедро пригощаючи смачним насінням шишок.

Глухар: А я, глухар, також зимую в лісі. Влітку годуюся ягодами, а взимку- зеленою хвоєю ялин. Хвойні дереа дуже нам потрібні!

Учитель: До нас у гості завітали ялинки. Вони не тільки корисні, а ще й дуже красиві, вміють співати та танцювати.

(Дівчата- ялинки виконують танець під пісню „ Пісенька ялиночки”, збірка

„ В тихую ночь”)

1 ялинка: Люди, не зрубуйте мене! Я просто зелене деревце, що приносить користь.

2 ялинка: Не спилюйте мене, мені боляче! Згодом я стану людям у нагоді.

3 ялинка: Не кривдить мене, будь ласка. Я така беззахисна  і спокійно живу у лісі.

4 ялинка: Не ламайте гілок у мене. Я закриваю Вас влітку від сонця своїми пухнастими гілками, а взимку подарую ліки від нежиті.

Не рубай ялинку! Бережи ялинку!

Хай пташки співають в її вітах дзвінко,

Хай маленька білка тут гризе горішки,

А вухастий зайчик відпочине трішки.

Глянь, яка чудова наша Україна,

Будь природі другом, будь природі сином!

Учитель: Сьогодні на нашому заході присутній Міністр шкільного Міністерства охорони довкілля та екології. Надаємо слово міністрові.

( Виступ дівчинки старшокласниці. Вручіння грамот дітям, які виготовляли годівнички)

(Фотовиставка. На виставці демонструються фото, як діти виготовляли годівнички,, збирали насіння, насипали корм  у годівнички.)

                                                             Учитель: Деменчукова В.Г.

                                                              Єнакієвський НВК№8

                                                ДОДАТОК

1)От цинги  и ангины: из хвои и сахара варят варенье, пьют с ним чай.

2)От ангины готовят отвар: 20- 30 г хвои залить рюмкой воды.Кипятить 20 минут.Пить 3 раза в день.

3)От ангины. Полоскание горла отваром хвои ели.

40 г звои измельчить, залить стаканом воды, кипятить 20 минут.

4) Артрит, заболевание суставов.

Залить кипятком еловые ветки, настаивать 30 минут. В теплый настой погрузить ноги или руки на 30 минут.

5) 500 г сосновых почек варить 30 минут в 5 литрах воды. Добавляют отвар в ванну при кожных заболеваниях.

6) От инсульта:. Половину лимона измельчить, залить отваром хвои и принимать за 1 час до еды.

7) Укрепляет сердце и очищает организм от радиации:

5 столовых ложек измельчоных иголок ели  или сосны залить 0,5 л воды  и кипятить 10 минут. Процедить и пить 2 раза на день.

8) Взять ветки сосны с шишками, залить водой, кипятить 30 минут, настаивать 12 часов. Такая ванна показана при нервных заболеваниях.

9)При простуде и насморке: хвою сосны залить 1 л воды, довести до кипения, настаивать2 часа, пить 1\2 стакана 3 раза в день.

10) При заболевании желудка: принимать внутрь малые дозы (5- 6 г) живицы сосны.Взять в равных пропорциях еловую смолу, воск, мед, олию и смешать. Используют для смазывания ран.

11) Ванны с добавлением сосновой хвои полезны для восстановления сил после болезни.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

44709. Использование Обеспеченного Графического элемента 2.46 MB
  Выберите New от меню File. Выберите Sve от меню File чтобы сохранить ваш дизайн. Выберите Copy в Библиотеке в меню Librry или щелкните соответствующей кнопкой панели. Выберите Sve от меню File чтобы сохранить ваш дизайн.
44710. Особенности Стежка 508 KB
  Выберите цвет мулине который используется для стежка. Нажмите на инструмент Полный Миниатюрный Половина или стежка Четверти Панели рисования: 3. Чтобы использовать только первую нарисованную ориентацию стежка выберите Repet First Stitch Orienttion в меню Stitch.
44711. Диалог Вариантов стежка 510 KB
  Фактическая Толщина Страница Фактической толщины диалогового окна Stitch Options позволяет Вам определять заданную по умолчанию толщину для каждого типа стежка. Определите заданную по умолчанию толщину стежка для каждого типа стежка. Толщина Дисплея Страница Толщины Дисплея диалогового окна Stitch Options позволяет Вам определять дисплей и напечатанную толщину для каждой возможной толщины стежка.
44712. Сужение Выбора Цвета и Типа Стежка 1.3 MB
  Установите указатель в пределах выбора и затем щелкните и удержите левую кнопку мыши. Они: Точечный рисунок – Эта опция копирует растровое представление выбора в буфер обмена. Используйте инструмент выбора чтобы сделать выбор.
44713. Особенности Ткани 397 KB
  Характеристики ткани которыми Вы можете управлять включают размер стежка цвет и полный размер. Параметры настройки ткани для образца редактируются используя диалог Свойств Ткани Fbric Properties. Этот диалог содержит множественные страницы для того чтобы определить различные варианты ткани.
44714. Варианты Палитры 2.2 MB
  Каждая страница содержит различные варианты касающиеся палитры. Эта полоса может быть открыта дважды щелкая палитре цветов Бруска Палитры или щелкая кнопкой Show Plette Options инструментальной панели Plette. Как только Брусок Вариантов Палитры открыт Вы можете тогда нажать по цвету в Бруске Палитры чтобы отобразить его свойства.
44715. Печать Особенностей 1.19 MB
  Однако иногда Вы можете хотеть печатать только некоторые страницы схемы. Чтобы просмотреть следующие или предыдущие страницы распечатки щелкните Next Pge или Prev Pge. Чтобы иметь две страницы отображенные сразу щелкните Two Pge. Содержание Страницы Pge Content Содержание страницы диалогового окна Параметров станицы обеспечивает варианты для того чтобы определить содержание распечатки.
44716. Окисление оксида азота в производстве азотной кислоты 246 KB
  Определение температуры газа на выходе из окислителя. Определение объема окислителя.2 Определение массового расхода NH3 по реакции: кг ч 2.3 Определение фактического расхода NH3: кг ч; Xабс=0.
44717. Degrees of Comparison of Adjectives and Adverbs 48.5 KB
  Prctise reding the following wordcombintions: erliest times useful power hotir engines solr energy solr evportion sunctivted processes surrounding ir sun’s rys stright lines the most effective wys the loss of energy glsslike mteril effective prevention trnsprent sheets of glss or plstic ctul pplictions typicl rrngements highpressure boilers lrge block of electric power. TEXT 5 Solr Power The sun’s energy mnifests itself s therml photoelectric nd photochemicl effects. Men hve tried to use solr energy since...