68130

Знайомство з країною Логікою

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сьогодні діти ми відправляємось у незвичайну подорож. Діти ходять до школи найкоротшим шляхом але можуть годинами блукати різноманітними лабіринтами. Діти імітують посадку на автобус і їзду. Ось компанія яка У якій послідовності сидять діти Боря Петрик Юрко Віра Стас Іра.

Украинкский

2014-09-18

28.5 KB

0 чел.

   Тема: Знайомство з країною Логікою.

Мета: познайомити з поняттям “логіка”, логічними завданнями; прорекламувати заняття з логіки; розвивати інтерес до знань; прагнути бути активним у виконанні різних завдань.

Хід уроку.

І. Повідомлення теми  та мети уроку.

  •  Сьогодні, діти, ми відправляємось у незвичайну подорож. Нас чекає багато цікавих завдань. Як ви гадаєте куди ми сьогодні будемо подорожувати?
    •  Ми сьогодні побуваємо у країні Логіка.

Логіка-наука, друже!

І цікава дуже-дуже!

Вона розум розвиває,

Вірно мислити навчає.

-Цю країну ви не знайдете на карті. Жителі цієї країни весь час розвязують якісь головоломні проблеми: то треба прочитати важливе повідомлення, а деякі літери у словах стерлися, то слова різних прислівїв переплуталися. Діти ходять до школи найкоротшим шляхом, але можуть годинами блукати різноманітними лабіринтами. Малюнки вони створюють одним розчерком, не відриваючи олівця від аркуша паперу. Жителі країни заповнюють магічні квадрати. Ну що я вас зацікавила? Тоді швиденько вирушаємо в путь. Нас чекає незвичайний автобус.

(На дошці картинка чарівного автобуса. Звучить музика. Діти імітують посадку на автобус і їзду.)

ІІ. Розгадування загадок.

Перше місто до якого ми приїхали називається “Загадкове”. Щоб у нього увійти треба розгадати загадки.

  1.  Хто найпершим входить в дім,

Потім всі хвостом за ним?

(ключ)

  1.  Що поруч іде, а сліду не лишає?

( тінь)

  1.  Мов химерний літачок, сіла квітка на сучок. Хто це?

(метелик)

  1.  Дівчата мене люблять, я гарна та струнка

Я маю безліч суконь, їх змінюю щодня.

(лялька)

-Молодці! Ви прекрасно впорались із цим завданням і тому вирушаємо далі.

ІІІ. Віршовані задачі.

  •  Наступна зупинка місто “Задачне”.

Задача 1.

Дітлахи посіли в ряд

Боря – зліва від хлопят

Між Юрком і Стасом – Віра,

Коло Стаса сіла Іра

Петрик сів коло Юрка.

Ось компанія яка!

У якій послідовності сидять діти?

( Боря, Петрик, Юрко, Віра, Стас, Іра).

Задача 2.

Справа крайній – кіт Васько,

Зліва від Пушка – Мурко,

Між Мурком і Кузею-

Буба товстопузенький.

У якій послідовності сидять коти?

(Кузя, Буба, Мурко, Пушко, Васько)

  •  І знову нас чекає чарівний автобус.

ІV. Геометричні фігури.

-На нашому шляху місто “Геометричне”.

На вході стоїть охоронець і нікого не впустить поки ми не порахуємо скільки в нього трикутників, чотирикутників, кружечків.

(На дошці малюнок чоловічка побудований з геометричних фігур)

V. Робота в зошитах.

  •  Ось подивіться, діти, на дорозі сидить кіт Леопольд і плаче. Що з нам сталося? А, все зрозуміло. Він не може виконати завдання у своєму зошиті. Давайте йому допоможемо.

( с. 3 зошита)

Треба знайти зайвий предмет і обвести його червоним олівцем.

VІ. Підсумок уроку.

  •  Ось і підходить до кінця наша подорож. Час уже повертатися додому. А хто запамятав у яких містах країни Логіки ми побували сьогодні? Що цікавого ви там побачили?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

56184. Справочник юного натуралиста 977.5 KB
  Сельским жителям лесостепных районов УССР известна эта небольшая серая птица с коричневой подковкой на груди. Дятел Дятлы тоже принадлежат к лазающим птицам в полном смысле этого слова и при лазанье по коре деревьев очень ловко умеет пользоваться парным расположением своих пальцев.
56185. ЧЕЛОВЕК И ОКРУЖАЮЩАЯ СРЕДА 190.5 KB
  Развивать интуицию память речь умение логически мыслить делать выводы. Вечное как мир: с чего начинается Родина маминой песни родительского дома или рисунка букваре Изменения Положительные Отрицательные Воды Почвы Население Атмосфера...
56186. The Structure and Functions of British Parliament 103.5 KB
  The British Parliament works in a large building called the Palace of Westminster (popularly known as the Houses of Parliament). This contains offices, committee rooms, restaurants, bars, libraries and even some places of residence.
56188. «ЛЮБИ И ЗНАЙ СВОЙ КРАЙ». ВОЗНИКНОВЕНИЕ СТАНИЦЫ ЛУГАНСКОЙ в 1688 г 47.5 KB
  Цель урока: дать учащимся общее представление о возникновении Станицы Более подробно познакомить с историей возникновения Станицы Луганской сформировать умения и навыки анализировать обобщать исторический материал...
56189. Тривалість життя 48.5 KB
  Виховна: виховувати повагу до людей похилого віку цінувати життя дбайливо ставитись до власного здоровя ести здоровий образ життя. Тип уроку: комбінований Обладнання: Макет Дерево життя Стікери у формі квітів та плодів...
56190. «Жага на світі жити…» Життя і творчість Михайла Старицького. Багатогранність діяльності. Розв’язування рівнянь та нерівностей різного типу 245.5 KB
  Мета: ознайомити учнів із життєвим та творчим шляхом письменника розкрити багатогранність його спадщини; узагальнити відомості про функції рівняння та нерівності...