68131

Аналогія. Добір малюнків за аналогією

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тип уроку: урок засвоєння умінь і навичок Обладнання: геометричні фігури і предметні малюнки до гри Фотограф; індивідуальні набори геометричних фігур гралото малюнки з послідовністю. Міняю місцями фігури деякі взагалі прибираю. Всі фігури різного кольору А тепер відкрийте очі подивіться...

Украинкский

2014-09-18

263.5 KB

0 чел.

Тема. Аналогія. Добір малюнків за аналогією.

Мета. Ключова компетентність. Формувати компетентність «вміння

вчитись» (організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в часі та берегти його); соціальну компетентність (продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі) .

Предметні компетентності. Формувати вміння знаходити закономірності

та називати їх, знаходити помилки в побудові послідовностей і пояснювати їх перебудову. Добирати малюнки за аналогією. Продовжувати та завершувати заданий ряд предметів. Розвивати логічне мислення, здатність до аналізу і порівняння. Виховувати товариськість,  бажання допомагати один одному.

Тип уроку: урок засвоєння умінь і навичок

Обладнання: геометричні фігури і предметні малюнки до гри «Фотограф»;

індивідуальні набори геометричних фігур, гра-лото, малюнки з послідовністю.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

-  Щоб добре нам навчатись,

То треба всім старатись.

На уроці не лінитись

І завзято всім трудитись.

Будуть в нас знання міцні,

Й всі ми будемо знавці.

-  Діти, давайте візьмемось всі за руки, хто з ким може і налаштуємось на дружну роботу. Адже ми йдемо за міцними знаннями і хочемо стати знавцями.

ІІ.  Повідомлення теми і мети уроку.

  •  Діти, сьогодні на урок до нас завітала пані Геометрія.  Принесла з собою цікаві завдання. Як ви думаєте, що обов’язково буде в цих завданнях?  Прийшла вона не сама, а із своїми помічниками. Їх звати: пам’ять, увага, кмітливість, фантазія. Вони нам сьогодні будуть допомагати, адже справжнім знавцям математики вони дуже потрібні.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1.  Логічна розминка.

Пам’ять всім потрібна дуже

Нам без неї важко, друже

Щоб нам віршики вивчати,

склад числа не забувати,

Треба пам’ять тренувати.

  •  Пропоную вам пограти у гру «Фотоапарат»
  •  Подивіться уважно на дошку, «сфотографуйте» зображення. Тепер закрийте очі. Міняю місцями фігури, деякі взагалі прибираю.

На дошці: коло, трикутник, м’яч, квадрат, шафа, маленький кружечок, прямокутник, п’ятикутник, зірка, смайлик . ( всі фігури різного кольору)

  •  А тепер відкрийте очі, подивіться і скажіть, чи все на своїх місцях?

Діти називають, що змінилось. Повторити цю вправу двічі.

  •  Зараз пам’ять знову стане в нагоді. Я вам покажу декілька малюнків, а ви спробуйте їх запам’ятати . А потім  намалюйте на листочку те, що побачили і запам’ятали. Потім я знову покажу малюнок, а ви перевірите свою пам’ять.


  •  Молодці, пам’ять ми потренували, а тепер потренуємо нашу кмітливість. Подивіться уважно на ось ці цифри. Деяких не вистачає, мабуть Геометрія випадково загубила їх по дорозі. Подумайте, які цифри слід вставити, щоб відновити те, що було спочатку.

5

6

8

2

6

8

10

9

8

5

3

IV. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Продовжити та назвати певні закономірності.
  •  Молодці. А тепер Геометрія пропонує пригадати ще раз про її підлеглих. У вас на парті є набори геометричних фігур. Послухайте уважно, а потім виконайте. Дістаньте три кружечки, три квадрати, три трикутники. Тепер викладіть фігури в такому порядку, в якому викладу їх я на дошці. Знову працює наша увага.

  •  Я навмисне не вставила дві фігури. Подивіться уважно і подумайте, яку фігуру і куди слід поставити і поставте їх на місце. Перевірка  виконання  завдання. Один учень виставляє правильно на дошці. Поясніть, чому саме так слід було зробити.

Фізкультхвилинка.

Пропоную трішечки потанцювати разом з нашою ялинкою, хто буде уважним під час розминки, помітить геометричні фігури, які в ялинці заховались, а ще уважніші зможуть їх підрахувати.

  1.  Добір малюнків за аналогією.

Групова робота. Гра-лото «Що на що схоже».

Щоб виконати наступне цікаве завдання Геометрії  ми об’єднаємось в групки, але перед тим давайте пригадаємо: як треба працювати в групах.

Правила роботи в групі: працювати разом, дружно, допомагати один одному, не перебивати, вислуховувати, не забувати, що працюють поруч інші групи, не заважати їм.

  •  Послухайте, яке завдання дає нам Геометрія. У кожної групи на столі будуть лежати геометричні фігури і різні картинки. Ви по черзі дістаєте одну картинку, дивитесь на яку фігуру вона схожа і накриваєте нею цю фігуру, потім слідуючий  із групи бере наступну картинку і так поки всі картинки не будуть розкладені по своїм фігурам.
  •  Часу не гайте, починайте.

V. Первинне застосування набутих знань.

- Ви вже виконали багато завдань і Геометрія хоче доручити вам важливу справу. Зараз ви побудете в ролі учителів.

1. Парна робота.

  •  Попрацюєте в парі. Ваше завдання перевірити, чи правильно виконали завдання учні з лісової школи. Їх Геометрія попросила розставити по порядку фігури. Подумайте і ви, яка фігура за якою повинна йти.  Якщо знайдете помилку, обов’язково її виправіть. Бажаю вам успіху.

2. Продовження та завершення заданого ряду предметів.

- Геометрія дуже задоволена вашою роботою. І перед тим як попрощатись, хоче попросити закінчити доріжку, по якій вона піде в своє королівство.

У кожного на листочку є ця доріжка, подивіться на неї уважно і закінчіть її.

VI. Підсумок уроку.

  •  Чи сподобались вам завдання від Геометрії?
  •  Скажіть, що тренували ми на уроці?
  •  Знадобиться це нам в житті, чи ні?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32224. Особенности производства обыска по делам о преступлениях несовершеннолетних 39 KB
  Особенности производства обыска по делам о преступлениях несовершеннолетних. К проведению обыска необходимо относиться очень осторожно проводить его только при наличии достаточных оснований. В отношении обыска основания разделяются на: тактические – фактические данные дающие возможность предполагать что в определённом месте у определённого лица имеется то что нас интересует; процессуальные – те документы. Следователь должен быть уверен в успехе осуществляемого обыска максимально сосредоточен.
32225. Особенности допроса потерпевшего 38 KB
  Особенности допроса потерпевшего. Тактика допроса потерпевшего Особенности тактики допроса потерпевших. При допросе потерпевшего необходимо в каждом случае учитывать глубину его психических переживаний и те факторы которые предопределяют его психическое состояние. Поскольку сразу же после совершения преступления психическое состояние потерпевшего может помешать даче им полных и достоверных показаний рекомендуется по возможности не торопиться с первым допросом.
32226. Тактика предъявления обвинения и тактические основы допроса обвиняемого 40.5 KB
  Для эффективного его проведения следователю необходимо хорошо разбираться в психологии допрашиваемых уметь устанавливать с ними правильные взаимоотношения варьировать с учетом конкретной ситуации личности допрашиваемого имеющихся доказательств различные тактические приемы и методы психологического воздействия. Предметом допроса могут быть: обстоятельства входящие в предмет доказывания место время обстоятельства субъекты; обстоятельства необходимые для достижения промежуточных целей расследования; обстоятельства с помощью...
32227. Подготовка следователя к проведению следственного эксперимента 30 KB
  Подготовка следователя к проведению следственного эксперимента. При этом подготовительные действия обеспечиваемые следователем можно подразделить на два этапа: подготовка до выезда на место проведения эксперимента и непосредственно на месте до совершения самих опытных действий. На первом этапе следователь должен определить цель эксперимента т. Тщательное изучение этих материалов позволяет определить место время и условия производства эксперимента круг его участников и роль каждого из них.
32228. Составление плана расследования. Основные и вспомогательные формы планов 35 KB
  Составление плана расследования. Это приводит к необходимости планирования расследования различных дел во времени подготовка документов отчётов и т. 2 План расследования по конкретному преступлению. Составляется план расследования по версиям.
32229. Каноническое представление уравнения Эйлера 137.5 KB
  Например требуется определить закон изменения якорного тока и скорости вращения двигателя постоянного тока который поворачивает платформу экскаватора. Динамика двигателя описывается уравнением равновесия моментов – момент развиваемый двигателем уравновешивается динамическим моментом и моментом сопротивления: п.1 где Мдв=Смi – момент развиваемый двигателем См – постоянная двигателя i – якорный ток J – момент инерции приведенный к валу двигателя скорость вращения...
32230. Синтез оптимального управления при ограничениях на управляющее воздействие 163 KB
  Более эффективно решение задач синтеза оптимального управления при ограничениях управляющих воздействий осуществляется путем использования принципа максимума предложенного в 1956 году академиком Л. Принцип максимума является дальнейшим развитием вариационного исчисления. Это условие положено в основу принципа максимума. Рассмотрим применение принципа максимума Понтрягина для решения задач оптимизации.
32231. Метод динамического программирования Р. Беллмана 1.14 MB
  6 величина определяется в соответствии с уравнениями 7.10 При условиях ; Оптимальное уравнение определяется в результате решения уравнения 7.10 можно заменить уравнениями в частных производных 7.4 получим Из уравнения получим П 7.
32232. Связь между принципами максимумами и динамическим программированием 359.5 KB
  17 является скалярным произведением векторов Ψ и X: Н = ψ 8. Вектор касателен к траектории t и нормален к векторам ψ и –ψ что определяет оптимальный процесс перехода из в . Максимальное быстрое уменьшение J будет происходить очевидно что если вектор скорости Хточка в направлении убывании убывание J будет максимальным. Для обеспечения этого необходимо чтобы проекция вектора скорости движения изображающей точки Хточка на вектор отрицательной нормалям к поверхности J...