6917

Конфлікти в нашому житті. Психологічний практикум

Конспект урока

Психология и эзотерика

Мета:ознайомити студентів з поняттями конфлікт та його позитивними і негативними сторонами, агресія, стратегіями поведінки учнів в конфліктній ситуації (миролюбство, уникнення, агресія), причинами виникнення конфліктів, агресивності, конст...

Украинкский

2013-01-10

88 KB

58 чел.

Мета: ознайомити студентів з поняттями «конфлікт» та його позитивними і негативними сторонами, «агресія», стратегіями поведінки учнів в конфліктній ситуації (миролюбство, уникнення, агресія), причинами виникнення конфліктів, агресивності, конструктивними способами подолання агресивності; виховувати стриманість, ввічливість, дбайливе ставлення до свого здоров’я; розвивати вміння використовувати конструктивні способи подолання агресивності в житті.

Місце проведення:  хол гуртожитку КПІ КНУ.

Обладнання: плакат з написом «У розпал конфліктного моменту крик не замінить аргументу», таблиця «Стратегії поведінки студентів в конфліктній ситуації»; пам’ятки для кожного студента «Способи звільнення від негативних емоцій, подолання агресивності»; повітряні кульки; аркуші паперу.

Епіграф: «Конфлікт – це норма життя. Якщо вам здається, що у вашому житті немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс…» (Ч. Ліксон)

Форма проведення: психологічний практикум.

План проведення:

  1.  Вступне слово ведучого.
  2.  Обговорення поняття «конфлікт» («мозковий штурм»), його позитивних і негативних сторін (групова робота), шляхів попередження і розв’язання конфліктів.
  3.  Гра «Компліменти».
  4.  Обговорення результатів тестування учнів, яке проводилося напередодні заняття.
  5.  Обговорення поняття «агресія», видів агресії.
  6.  Наслідки негативних емоцій (психологічна ілюстрація «Повітряні кульки»), шляхи подолання агресивності.
  7.  Психологічна гра «Помийне відро».
  8.  Заключне слово ведучого.


Хід заняття

(Напередодні заняття зі студентами проводиться тестування на визначення стратегії поведінки учнів в конфліктній ситуації за методикою В. В. Бойко (див. додаток).

І. Вступне слово

Доброго дня, шановна молодь! Тема нашого сьогоднішнього заняття «Конфлікти в нашому житті». Ця тема є дуже актуальною. Як ви гадаєте, чому? (Відповіді студентів) Ми щодня спостерігаємо вияви жорстокості, образи, сварки, бійки. На цьому занятті ви повинні ознайомитися з поняттями «конфлікт», «агресія»; познайомитися з основними стратегіями (способами) поведінки людини в конфліктній ситуації, позитивними і негативними сторонами конфліктів; навчитися розв’язувати конфлікти мирним шляхом; дізнатися наслідки переповнення негативними емоціями. Також ви дізнаєтесь, як поводяться інша молодь в конфлікті.

ІІ. Обговорення поняття «конфлікт» («мозковий штурм»), його позитивних і негативних сторін (групова робота), шляхів попередження і розв’язання конфліктів

Конфлікт – одне з найпоширеніших явищ в житті і спілкуванні людей. Впродовж всієї своєї історії люди не могли обійтися без того, щоб не конфліктувати, починаючи з незначної сварки між друзями і кінчаючи війною. Невже конфлікти – це необхідний атрибут людського суспільства? Але перш, ніж ми дамо відповідь на останнє питання, давайте з’ясуємо, що таке конфлікт.

Мозковий штурм

Психологи стверджують: якщо учень уважно слухає пояснення вчителя на уроці, він засвоює лише 20 - 40% інформації, якщо робить записи під час пояснення – 40 - 60%, а якщо ще й самостійно опрацьовує матеріал, робить висновки – 90 - 100%.

Отже, закликаю всіх до роботи!

Осмислення суті поняття «конфлікт» почнемо з такої форми колективної роботи, як «мозковий штурм» (записується слово «конфлікт»).

Висловлюйте власні думки вголос, не пояснюючи їх суті. Які асоціації викликає у вас слово «конфлікт»?

К – протиріччя;

О – суперечка;

Н – сутичка;

Ф – протистояння;

Л – протиборство;

І – зіткнення;

К – скандал;

Т – бійка; сварка; крик; лайка; образа; війна; насильство…

(Далі студенти дають означення поняття «конфлікт», які вони знайшли вдома)

Конфлікт у перекладі з латини – це зіткнення або боротьба, вороже відношення. Конфліктні ситуації вивчає конфліктологія. Конфлікт – це відсутність згоди між двома або більше сторонами (особами). Конфлікт – ситуація, в якій кожна із сторін прагне зайняти позицію, несумісну і протилежну по відношенню до інтересів іншої сторони.

Обговорення. Чи можемо ми обійтися без конфліктів? Чому?

Доречно навести такий вислів: «Конфлікт – це норма життя. Якщо вам здається, що у вашому житті немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс…». Ця, трохи смішна і одночасно правдива фраза, належить Чарльзу Ліксону, американському психологові і адвокатові з тридцятирічним стажем. Думаю, що пульс ви вже перевірили і переконалися, що він є. Значить, і конфлікти є.

Конфлікт – це добре або погано?

Давайте з вами визначимо позитивні і негативні сторони конфлікту.

Негативні сторони:

  •  руйнується здоров’я;
  •  псується настрій;
  •  руйнуються міжособистісні стосунки.

Позитивні сторони:

  •  вчить налагоджувати стосунки;
  •  розвиває волю;
  •  дає можливість краще дізнатися один про одного.

Який висновок ми можемо зробити, проаналізувавши позитивні і негативні сторони конфлікту? У конфлікті є багато позитивного.

(Далі студенти обговорюють шляхи попередження і розв’язання конфліктів, які вони завчасно підготували).

ІІІ. Гра «Компліменти»

Багато конфліктів виникає в результаті того, що ми не вміємо правильно спілкуватися. Як ви вважаєте, якщо б ми один одному більше посміхалися, говорили приємні слова, робити компліменти, вдалося б нам менше мати сутичок, конфліктів? (Відповіді студентів). Давайте зараз пограємо в гру «Компліменти». (Студенти, сидячі у колі, обмінюються компліментами за годинниковою стрілкою. Обов’язково потрібно говорити компліменти тримаючи долоні відкритими).

IV. Обговорення результатів тестування учнів

Напередодні цього заняття ми з вами проводили тестування на визначення стратегії вашої поведінки в конфліктній ситуації. Давайте розглянемо результати тестування, але спочатку з’ясуємо, які взагалі існують шляхи (стратегії) поведінки в конфлікті. Існує три основні способи поведінки в конфліктній ситуації:

  1.  миролюбство (співпраця);
  2.  уникнення (втеча);
  3.  агресія (суперництво).

Миролюбство припускає партнерство і співпрацю, вміння йти на компроміси, робити поступки, готовність жертвувати деякими своїми інтересами заради збереження стосунків. Миролюбство передбачає співпрацю (коли людина прагне брати активну участь у розв’язанні конфлікту, це спроба знайти такий вихід з конфліктної ситуації, який задовольнив би вимоги обох сторін). Миролюбство – це найбільш важкий спосіб поведінки в конфлікті, оскільки потрібно думати не тільки про себе, але й про інших. Це спосіб, коли інтелект переважає над нашими емоціями.

Уникнення (втеча) припускає обійти конфліктні ситуації, людина намагається не займатися конфліктом. Втеча може бути фізичною (покинути місце конфлікту, розвинутися і піти) або психологічною (ігнорування конфлікту). Шляхом уникнення можна відкласти справу на зручний час. Уникнення не вимагає особливих емоційних чи розумових витрат.

Агресія (суперництво) – це спосіб поведінки в конфліктній ситуації, коли емоції переважають над розумом.

Стратегії поведінки студентів в конфліктній ситуації

Миролюбство

Уникнення

Агресія

Різні стратегії поведінки

2 учні

(9 % учнів всього класу)

4 учнів

(17 % учнів всього класу)

11 учнів

(48 % учнів всього класу)

6 учнів

(26 % учнів всього класу)

Всього тестування пройшли 23 студенти.

Обговорення. Уявіть, що двоє друзів посварилися… Як буде поводити себе один з них, якщо його домінуючою поведінкою в конфлікті є агресія (миролюбство, уникнення).

V. Обговорення поняття «агресія», видів агресії

(Студенти дають означення поняття «агресія», яке вони знайшли вдома)

Агресія – поведінка людини, яка характеризується завданням шкоди певному предмету чи людині. Агресія проявляється у гніві злості, роздратованості.

Види агресії:

  1.  Фізична агресія – використання фізичної сили одним з учасників конфлікту проти іншого.
  2.  Непряма агресія – злобні плітки, жарти, а також агресія, яка ні на кого не спрямована, – спалах люті, який виявляється у формі крику, тупання ногами, стукання кулаками по столу.
  3.  Роздратованість – схильність до провокування конфлікту, готовність при найменшому збудженні до виявлення запальності, різкості, грубощів.
  4.  Негативізм – опозиційна форма поведінки, спрямована проти авторитетів або керівництва, може розвиватися від пасивного опору до активної боротьби проти встановлених звичаїв і законів.
  5.  Образа – заздрість і ненависть до оточення, обумовлена почуттями гіркоти та гніву на весь світ.
  6.  Підозрілість – недовіра та обережність щодо людей, заснована на переконанні, що оточення хоче завдати шкоди.
  7.  Вербальна агресія – вираження негативних почуттів через сварку, крик, вереск, погрози, прокляття, грубощі.
  8.  Почуття провини – наявність внутрішньоособистісного конфлікту та докорів сумління, які виражаються у переконанні людини, що вона є поганою, чинить зло.

VI. Наслідки негативних емоцій (психологічна ілюстрація «Повітряні кульки»), шляхи подолання агресивності

Ведучий демонструє студентам повітряні кульки. Одна з них надута дуже слабко, друга – середньо, а третя – дуже сильно. Студентам пропонують поміркувати над тим, що може з кожною кулькою статися (вона може луснути або «прожити» довше), і потім застосувати цей приклад, використавши правило: «Переповнення будь-якими емоціями, насамперед негативними, для людини так само небезпечне, як занадто багато повітря в кульці».

Способи звільнення від негативних емоцій, подолання агресивності:

  •  виконання фізичних вправ (гімнастика, аеробіка, віджимання від підлоги, біг, катання на велосипеді);
  •  заняття силовими видами спорту (бокс, боротьба);
  •  фізична праця до сьомого поту;
  •  виявити злість на неживому об'єкті: побити подушку, диван, боксерську грушу, розбити посуд, пошматувати газету;
  •  викричатися, не спрямовуючи свій крик на об'єкт роздратування (на самоті, в окремому приміщенні, лісі);
  •  поговорити про ситуацію, яка спричиняє роздратування, з близькою для вас людиною;
  •  висловити уявному об'єкту роздратування своє невдоволення;
  •  написати листа об'єкту роздратування, але не надсилати його.
  •  зміна виду діяльності на ту, яка допомагає вам відволіктися від проблеми;
  •  послухати спокійну (класичну музику).

VIII. Психологічна гра «Помийне відро»

Студентам пропонується намалювати свою злість так, як вони її уявляють, на оберненій стороні аркуша пропонується написати свої погані думки (ті, що заважають). Далі порвати папір на шматки і викинути у помийне відро.

Короткий курс доброзичливих стосунків

Шість важливих слів: «Я визнаю, що припустився цієї помилки».

П'ять важливих слів: «Ти зробив це просто чудово».

Чотири важливих слова: «А як ти вважаєш?»

Три важливих слова: «Порадьте, будь ласка».

Два важливих слова: «Щиро дякую».

Найважливіше слово: «Ми».

VIII. Заключне слово вчителя

Наостанок я хочу вам розповісти уривок з вірша відомого українського поета Василя Симоненка.

Ти знаєш, що ти – людина?
Ти знаєш про це чи ні? 
Усмішка твоя – єдина, 
Мука твоя – єдина, 
Очі твої – одні.

Я вам бажаю успіхів, побільше посміхатися, говорити добрі слова, не накопичувати у собі негативні емоції, тоді у вашому житті буде менше конфліктів і ваше життя стане яскравіше.


Додаток

Домінуюча стратегія психологічного захисту в конфліктах у системі відносин «студент-студент»

  1.  Знаючи себе, про свої стосунки з оточуючими, друзями в інституті, ви можете сказати:

а) я швидше людина миролюбна, поступлива;

б) я швидше людина гнучка, здатна обходити гострі ситуації, уникати конфліктів;

в) я швидше людина безкомпромісна, категорична.

  1.  Коли ви з’ясовуєте стосунки з людиною, яка вас образила, то ви найчастіше:

а) шукаєте спосіб примирення;

б) обдумуєте спосіб, як не мати з ним справ;

в) роздумуєте про те, як його покарати або поставити на місце.

  1.  У дискусійній або неоднозначній ситуації, коли партнер явно не прагне або не хоче вас зрозуміти, ви найімовірніше:

а) спокійно досягаєте того, щоб він вас зрозумів;

б) прагнете завершити з ним спілкування;

в) дратуєтесь або ображаєтесь.

  1.  Якщо захищаючи власні інтереси, ви відчуєте, що можете посваритися з вашим другом, то ви:

а) підете на значні поступки;

б) відступитеся від своїх домагань;

в) будете відстоювати власні інтереси.

  1.  В ситуації, де ваш одноліток намагається вас образити або принизити, ви швидше за все:

а) будете запасатися терпінням і доводити справу до кінця;

б) дипломатично будете відходити від будь-яких контактів;

в) дасте гідну відсіч.

  1.  Якщо розв'язання питання залежить тільки від вас, але ваш знайомий зачепив ваше самолюбство, то ви:

а) підете йому назустріч;

б) підете від конкретного рішення;

в) будете вирішувати питання не на користь однокласника.

  1.  Якщо хтось із друзів час від часу дозволятиме собі образливі випади на вашу адресу, ви:

а) не станете надавати цьому особливого значення;

б) зробите спробу обмежити або припинити контакти;

в) всякий раз будете давати гідну відсіч.

  1.  Якщо у вашого друга є претензії до вас і він при цьому роздратований, то вам звичніше:

а) раніше заспокоїти його, а потім реагувати на претензії;

б) уникнути з’ясування стосунків з ним у такому стані

в) поставити його на своє місце або перервати.

  1.  Якщо хтось із знайомих стане розповідати вам про те погане, що говорять про вас інші, то ви:

а) тактовно вислухаєте все до кінця;

б) пропустите мимо вух;

в) перервете розповідь на півслові.

  1.  Якщо партнер надто проявляє впертість і хоче отримати вигоду за ваш рахунок, то ви:

а) не поступитеся заради миру;

б) будете відхилятися від остаточного рішення з розрахунку на те, що партнер заспокоїться, і тоді ви повернетеся до питання;

в) одразу ж дасте зрозуміти партнеру, що він не отримає вигоду за ваш рахунок.

  1.  Коли ви маєте справу з людиною, яка діє за принципом «увірвати більше», ви:

а) терпляче досягаєте власних цілей;

б) вважаєте за краще обмежити взаємодію з ним;

в) будете рішуче ставити такого партнера на місце.

  1.  Маючи справу із зухвалою особою, ви:

а) будете знаходити до неї підхід за допомогою терпіння і дипломатії;

б) будете зводити спілкування до мінімуму;

в) будете діяти тими ж методами.

  1.  Коли ваш одногрупник налаштований до вас вороже, ви звичайно:

а) спокійно й терпляче долаєте його настрій;

б) відходите від спілкування;

в) відповідаєте тим же самим.

  1.  Коли ваш товариш задає неприємні, колючі запитання, ви найчастіше:

а) спокійно відповідаєте на них;

б) йдете від прямих відповідей;

в) втрачаєте самовладання.

  1.  Коли виникають гострі розбіжності між вами і партнером, то це найчастіше

а) примушує вас шукати вихід із положення, знаходити компроміс, піти на поступки;

б) спонукає згладжувати суперечності і не підкреслювати відмінності в позиціях;

в) активізує бажання довести свою правоту.

  1.  Якщо ваш друг виграє в суперечці, вам звичніше:

а) привітати його з перемогою;

б) зробити вигляд, що ніщо особливого не відбувається;

в) «битися до останнього патрона».

  1.  У випадках, коли стосунки з товаришем конфліктні, ви взяли собі за правило:

а) «мир за будь-яку ціну» – визнати свою поразку, принести вибачення, піти на зустріч побажанням товариша;

б) обмеження контактів, піти від суперечки;

в) «розставити крапки над «і» – з’ясувати всі розбіжності, неодмінно знайти вихід із ситуації.

  1.  Коли конфлікт торкається ваших інтересів, то вам найчастіше вдається його вигравати:

а) завдяки дипломатії і гнучкості розуму;

б) за рахунок витримки і терпіння;

в) за рахунок темпераменту і емоцій.

  1.  Якщо хтось із одногрупників навмисно зачепить вашу самолюбність, ви:

а) м’яко і коректно робите йому зауваження;

б) не загострюєте ситуацію, робите вигляд, ніби ніщо не трапилося;

в) даєте гідну відсіч.

  1.  Якщо хтось із друзів говорить вам неправду, ви звичайно вважаєте за краще:

а) спокійно і тактовно добиватися істини;

б) зробити вигляд, що не помічаєте брехню, обійти неприємний обіг справи;

в) рішуче вивести брехуна на «чисту воду».

  1.  Коли ви роздратовані, хвилюєтеся, то частіше всього:

а) шукаєте співчуття, розуміння;

б) усамітнюєтеся, щоб не проявити свій стан на інших;

в) на комусь відіграєтеся, шукаєте «козла відпущення».

  1.  Коли когось із одногрупників, менш здібного, ніж ви, заохочує викладач, то ви:

а) радієте за одногрупника;

б) не надаєте особливого значення факту;

в) турбуєтеся, засмучуєтеся або злитеся.

КЛЮЧ ДО ТЕСТУ:

Варіант «а» відповідає такій стратегії психологічного захисту як миролюбство, варіант «б» – уникнення, варіант «в» – агресія.

Щоб встановити домінуючу стратегію психологічного захисту студентів у конфліктах, досліджуваним необхідно обрати ту відповідь, яка найбільше притаманна їм у конфліктних ситуаціях. Потім необхідно підрахувати суму відповідей на запитання тесту кожного з типів: миролюбство, уникнення, агресія. Таким чином, чим більше відповідей того чи іншого типу, тим виразніша відповідна стратегія захисту в конфліктах, яка і є домінуючою. Якщо кількість таких відповідей є однаковою, значить студент у контакті з іншими студентами (товаришами) активно використовує поєднання різних захистів своєї суб’єктивної реальності.


Список використаної літератури

  1.  Анцупов А.Я. Профилактика конфликтов в школьном коллективе / Анатолий Яковлевич Анцупов. – М.: ВЛАДОС, 2003. – 208 с.
  2.  Баранова Н. Психокорекція агресивності та конфліктності у підлітків / Н.Баранова // Психолог. – 2005. – №36. – С. 17-24.
  3.  Бородкин Ф.М. Внимание: конфликт! / Ф.М.Бородкин, Н.М.Коряк. – Новосибирск: Наука. Сиб. отд-ние, 1989. – 190.
  4.  Вікова та педагогічна психологія: [навч. посіб.] [Скрипченко О.В., Долінська Л.В., Огороднійчук З.В. та ін.]. – К.: Просвіта, 2001. – 416 с.
  5.  Давидовська І.В. Психологічні особливості підліткової конфліктності / І.В.Давидовська, Н.М.Макаренко // Вісник міжнародного дослідного центру «Людина: мова, культура, пізнання»: Щокварт. науковий журнал / [укл. О.М.Холод]. – 2007. – Том 12 (1). – С. 174-182.
  6.  Журавлёв Д. Подростковая агрессивность – психологическая закономерность или социальный феномен? / Д.Журавлёв // Народное образование. – 2003. – №2. – С. 185-192.
  7.  Кондратенко Н. Особливості конфліктної поведінки підлітків / Н.Кондратенко // Психолог. – 2005. – №48. – С. 16-22.
  8.  Мачуська І. Міжособистісне спілкування підлітків. Методичні рекомендації / І.Мачуська // Шкільний світ. – 2007. – №7. – С. 2-11.
  9.  Ожегов С.И. Толковый словарь русского языка / С.И.Ожегов, Н.Ю.Шведова. – М.: Азбуковник, 1998. – 944 с.
  10.  Психопрофілактика / [упоряд. Т.Гончаренко]. – К.: Редакції загальнопедагогічних газет, 2003. – 112 с.
  11.  Павлютенков Є.М. Конфлікти: сутність і подолання / Є.М.Павлютенков, В.В.Крижко Стрес у педагогічній діяльності / Калошин В.Ф. – Х.: Вид. група «Основа», 2008. – 224 с.
  12.  Рыбакова М.М. Конфликт и взаимодействие в педагогическом процессе: [кн. для учителя] / Маргарита Макаровна Рыбакова. – М.: Просвещение, 1991. – 128 с.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8847. Менеджмент. Менеджмент в условиях рынка. 79 KB
  Менеджмент. Менеджмент означает управление предприятием в условиях рыночной экономики. В менеджменте потребитель ставится в начало производственного цикла. Необходимо сначала узнать нужды и потребности потребителей и лишь затем создавать товар, как...
8848. Основные понятия безопасности труда 53 KB
  Основные понятия безопасности труда. 1. Охрана труда - это правовые, социально-экономические (расчет вредности, инструктажи, знаки безопасности и т.д.), организационно-технические, санитарно-гигиенические (фонтанчики, омыватели лица), лечебно - проф...
8849. Электроприёмники и режимы их работы 952 KB
  Электроприёмники и режимы их работы. Основные понятия и классификации электроприёмников. Системой электроснабжения (СЭС)- называется совокупность устройств, для производства, передачи, распределения и потребления электроэнергии. Система электроснабж...
8850. Хозяйственный учет, его сущность и значение 45.48 KB
  Хозяйственный учет, его сущность и значение Цель лекции: студент должен познакомиться с понятиями учета Содержание. Сущность учета. Понятие учета. Слагаемые любого вида учета. Хозяйственный учет и его виды. Сферы совр...
8851. Основные понятия бухгалтерского учета 217.33 KB
  Основные понятия бухгалтерского учета Цель лекции: студент должен познакомиться с основными понятиями бухгалтерского учета Содержание. Бухгалтерский учет. Виды бухгалтерского учета. Функции бухгалтерского учета. Объекты бухгалтер...
8852. Бухгалтерские счета и двойная запись 202.88 KB
  Бухгалтерские счета и двойная запись Цель лекции: студент должен познакомиться с понятиями бухгалтерский счет, двойная запись. Содержание. Понятие бухгалтерского счета. Структура бухгалтерского счета. Виды бухгалтерских счетов. Акт...
8853. Хозяйственные операции и хозяйственные процессы 68.54 KB
  Хозяйственные операции и хозяйственные процессы Цель лекции: студент должен познакомиться с понятиями хозяйственные операции, хозяйственные процессы. Содержание 1. Понятие хозяйственного процесса и хозяйственной операции 1 2.1. Характеристика ...
8854. Классификация счетов бухгалтерского учета 120.33 KB
  Классификация счетов бухгалтерского учета Цель лекции: студент должен познакомиться с классификацией счетов бухгалтерского учета. Содержание 1. Классификация счетов по отношению к балансу 1 2. Классификация счетов по экономическому содержанию, стр...
8855. Cчета синтетического и аналитического учета 108 KB
  Cчета синтетического и аналитического учета. Цель лекции: студент должен познакомиться с понятиями синтетический и аналитический счет. Содержание. Взаимосвязь счетов бухгалтерского учета и бухгалтерского баланса. Синтетические и аналитич...