70543

Моя родина

Конспект

Педагогика и дидактика

Програмовий зміст: формувати у дітей поняття «родина, сім'я», виховувати любов до свої родини і до свої родичів, розвивати навички спілкування, відповідати на запитання вихователя; вчити помічати гендерні відмінності, уважно слухати художній твір, виконувати рухи, відповідні до тексту...

Украинкский

2014-10-22

16.8 KB

0 чел.

Конспект заняття з родинного виховання дітей молодшої групи "Казкарик"

Тема: «Моя родина».

                                                     Підготувала:

                                                  вихователь

 Завальнюк Т.С.

Програмовий зміст: формувати у дітей поняття «родина, сім'я», виховувати любов до свої родини і до свої родичів, розвивати навички спілкування, відповідати на запитання вихователя; вчити помічати гендерні відмінності, уважно слухати художній твір, виконувати рухи, відповідні до тексту; закріплювати вміння формувати з пластиліну округлі грудочки, прищеплювати інтерес до образотворчої діяльності.

Матеріали та обладнання: персонажі пальчикового театру до даної теми, ілюстрації до теми "Сім'я", пластилін, дощечки для ліплення, серветки.

                                                   Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Вихователь:
- Добрий ранок!
Давайте подивимося один на одного, посміхнемося і скажемо - Здрастуйте! (Діти вітаються.)

2. Основна частина. Ознайомлення дітей із поняттям «сім'я».

Вихователь показує з-за ширми пальчикових персонажів (сім'я) .
-
Малята, подивіться хто до нас прийшов? Давайте поздороваемся. (Вихователь показує пальчикову гру «цей пальчик... », спонукаючи дітей договорювати слова.)


Цей пальчик-дідусь - показує великий палець з пальчиково
ю
іграшкою-дідусем.
Цей пальчик бабуся - показує вказівний палець - бабуся.
Цей пальчик матуся - показує середній палець - матуся.
Цей пальчик татусь - показує безіменний палець - татко.
Цей пальчик Я - показує мізинець з лялькою дитини.
Ось і вся моя сім'я - показує персонажів високо піднявши руку.

Вихователь.
Діти, назвіть хто цей пальчик (діти називають кожен пальчик: дідусь, бабуся, тато, мама, дитина) .
Дідусь такий же, як тато? Дідусь сивий, на обличчі зморшки-складочки - він старенький. У тата немає сивого волосся, немає зморшок - він молодий. А мама така ж як бабуся? (проводиться аналогічне порівняння). А це хто? - дитина. (дорослий називає порівняльні характеристики.) Це дідусь, це бабуся, це тато, мама, це дитина (діти разом з дорослим перераховують пальчикових героїв.) А разом вони - родина. Дорослий запитує у кожної дитини є у нього мама, тато, дідусь, бабуся і як їх звуть? Любить він їх? Уточнює, що у всіх є сім'я, в родині всі люблять один одного і піклуються один про одного.

Фізкультхвилинка
Пальчикова гімнастика
Я печу, печу, печу
Діткам всім по калачу.
Маком я притрушу,
В піч гарячу посаджу.
Випікайтесь, калачі,
У натопленій печі!
Буду я Галю й Нату
Калачами частувати.


3. Ліплення «Пиріжки для моєї сім'ї».

Вихователь. А зараз давайте приготуємо для своєї мами і для тата і для бабусі і для дідуся для всієї родини, сюрприз. Напечем з вами багато пиріжків, а ввечері, коли прийдуть за вами ваші рідні, ви порадуєте їх своїм частуванням.

Вихователь показує прийоми формування з пластиліну невеликих пиріжків і пояснює, як їх потрібно акуратно розкласти на дощечці. У процесі ліплення дітей контролює прийоми їх роботи, допомагає дітям
.
Роботи дітей розкладаються на тарілочці.

Вихователь. Молодці, дітки! Ось які чудові пиріжки ми спекли для своєї сім'ї. Вийшло їх багато. Всім вистачить. Дякую за старання!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54510. Музично-виконавський розвиток учня-піаніста на прикладі п єс «Дитячого альбому» П.І. Чайковського 1.15 MB
  Так само ретельно позначена і динаміка. Композитор користується як поступовим її розвитком, так і раптовими змінами тонких градацій звучності. Але ніде в циклі не позначено ff-автор наказує шкалу динаміки ppp-f. В творах циклу Чайковський застосував в основному прості форми, які легко піддаються аналізу.
54511. МУЗИКА - ЦЕ ГОЛОС НАШОГО СЕРЦЯ 80 KB
  На фоні музики Маленька нічна серенада Моцарта ведучі ведуть розповідь. 1ий ведучий Я слухаю музику і уявляю собі старовинний Зальцбург батьківщину Моцарта. Ми розповімо вам друзі про життя маленького Моцарта. І якщо хтонебудь скаже що в наших розповідях більше видумки ніж правди я відповім: Що ж а музика Моцарта хіба вона не казкове чудо Про Зальцбург і деякі обставини народження нашого героя 1ий ведучий У ті дні Зальцбург був столицею маленького церковного князівства.
54512. МУЗИКА ВІДКРИТОГО СЕРЦЯ 53 KB
  Церковний богослужебний спів виник разом з розповсюдженням християнства, а потім став розвиватися самостійно і історично склався як чисто національний вид музичного мистецтва. Стримані, виразні і величаві народні наспіви є величезним багатством нашої національної культури.
54513. Музыка в диалоге с современностью 37.5 KB
  Музыкальная викторина Задание: определить название прозвучавшего музыкального фрагмента. Драматизация Визитка музыкального произведения Задание: член команды выбирает карточку с названием произведения визитку которого нужно представить. Повторение средств музыкальной выразительности Задание: узнать произведение по его модели записанной на карточках. Ты мне – я тебе Команды придумывают друг другу музыкальное задание.
54514. ВИДИ МИСТЕЦТВ. ПОХОДЖЕННЯ МИСТЕЦТВ. СЛІДИ ПЕРВІСНОЇ МУЗИКИ 93 KB
  Так поступово сформувались різні види мистецтва: література графіка живопис скульптура архітектура декоративне мистецтво кіно хореографія театр цирк і музика. Музика приносить людині велике задоволення і насолоду. Що ж це за таке диво – МУЗИКА висловлювання дітей. Отже і музика має дуже давні корені.
54515. Интегрированный урок музыки и литературы в 5-ом классе 90.5 KB
  Цели урока: обучающие: по музыке: продолжить изучение темы Музыка и искусство слова; показать как музыка являясь главным героем сказки проявляет свою волшебную силу помогает в тяжелую минуту; через рабочую наглядность слайдфильм раскрыть тему урока в увлекательной и доступной форме; направить учащихся на осмысление музыкального образа в литературе в частности в сказках; по литературе: формировать умение творческого пересказа сказывания народных сказок; совершенствовать навыки сопоставления; развивающие: по музыке:...
54516. Історія Першої струни. Струнні інструменти 266.5 KB
  Довгий шлях пройшли струнні від тятиви мисливського лука до сучасних музичних інструментів. І зараз це - найважливіша і найчисельніша інструментальна група. Не випадково емблемою музичного мистецтва з давніх пір вважають ліру - стародавній струнний інструмент.
54517. Де дружба і кмітливість, там і перемога. Німецька народна казка. Бременські музиканти 107.5 KB
  МЕТА: Ознайомити учнів з німецькою народною казкою, вчити визначати послідовність подій у творі. Розвивати навички швидкого правильного читання,увагу, мовлення учнів, читацьку память, поповнювати словниковий запас. Працювати над діалогічним мовленням, вчити інсценізації, перевтіленню, стислому переказу.
54518. Понятие альтернативных издержек 16.78 KB
  Альтернативные издержки различают на единицу продукта и совокупные альтернативные издержки. Альтернативные издержки очень трудно представить, как определенное количество денег