71958

Узагальнена таблиця, додавання одноцифрових чисел. Знаходження за таблицею результатів додавання та віднімання. Задачі на дві дії

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: повторити і закріпити та систематизувати знання учнів з додавання та віднімання в межах 20 з переходом через десяток, продовжити роботу над розв’язанням задач; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитості, любові до математики.

Украинкский

2014-11-14

44 KB

4 чел.

Торезька загальноосвітня школа І – ІІ ступенів № 15

Урок з математики 1 клас

Тема. Узагальнена таблиця, додавання одноцифрових чисел. Знаходження за таблицею результатів додавання та віднімання. Задачі на дві дії.


Мета: повторити
і закріпити та систематизувати знання учнів з додавання та віднімання в межах 20 з переходом через десяток, продовжити роботу над розв’язанням задач; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитості, любові до математики.

Обладнання: таблиця додавання та віднімання у межах 20.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.

Діти, давайте привітаємось один до одного такими словами:

  •  Я всміхаюсь сонечку!
  •  Здрастуй, золоте!
  •  Я всміхаюсь квіточці.
  •  Хай вона росте!
  •  Я всміхаюсь дощику

Лийся, мов з відра.

  •  Друзям усміхаюся

Зичу їм добра.

Подаруємо посмішку своєму сусіду, повернулись до наших гостей і теж усміхнулись.

  1.  Сьогодні урок математики незвичайний, він буде складатися із сторінок

усного журналу.

В самоті нудьгує наш Лісовичок,

Буде радий дорогим гостям

В ліс приходь до нього – все побачиш сам.

  •  Ви хочете побачити Лісовичка, та узнати про нього щось цікаве? А для цього нам потрібно перегорнути сторінки журналу, на кожній сторінці котрого є завдання.

1 Сторінка – дерева – характери.

Це були незвичайні рослини. Вони зовнішнім виглядом відображали характери людей.


Хвилинка каліграфії.

16

12

16=10+6                                      12=10+2

У дерев були гілочки, а ось скільки, ви дізнаєтесь, коли розв’яжете приклади.

12-8=4 Ч                                     15-6=9 Г

14-6=8 О                                    14-7=7 І

13-7=6 Т                                     12-7=5 Л

4+7=11 И                                    7+8=15 К

8+5=13 Р                                    8+3=11 И

9+2=11 И                                   (Чотири гілки)

2 Сторінка – Назви гілок.

Відношення до людей

Відношення до власності

Правдивість

Брехня

Доброта

Злість

Сміливий

Боязкий

Впертий

Поступовий

Позитивні риси, негативні (назвати).

У зошиті записати тільки відповіді прикладів.

6+7=              7+7=                  8+5=                       8+6=

Молодці, тепер будуть рости тільки гілочки з позитивними рисами.

Застосування знань, навичок і вмінь учнів.

3 Сторінка – «Чарівний клубок»

  •  В нашого Лісовичка є чарівний клубок. Він знає стежинки усі на зубок.

Вам будь-який в лісі куточок, покаже чарівний клубочок. Але одного разу клубочок, коли розмотався, зачепився за кущ, і розірвався. А як же Лісовичок без клубочка? Та є одна таємниця. Як що ви правильно розв’яжете задачу, то клубочок знову стане суцільним.


Периметр
– сума довжин усіх сторін чотирикутника.

            5 см

2 см

5+2+5+2=14 (см)

Відповідь: 14 см

Фізична хвилинка

Робота з підручником; сторінка 36, задача 181. – читають задачу

  •  усвідомлення задачі.
  •  Скільки дівчаток?
  •  Скільки хлопців?
  •  Про що можемо дізнатися?
  •  Якщо дізнаємось скільки хлопців, можна відповісти скільки всього?
  1.  7-3=4 – хлопців
  2.  7+4=11 – всього

Відповідь: 11 дітей.

4 Сторінка – «Стрункі дерева.»

Ось трапилась біда, налетіла буря, люто накинулась на дерева. Вона хотіла їх зламати, або вирвати дерева з коренем. Але зламати не зможе, ми допоможемо. Працюємо з таблицею і кажемо відповідь. (усно)

7+6=13                              8+9=17

Назвати лінії.

пряма

крива

ламана

5 Сторінка – «Цікавинна.»

Ось і потрапили ми до Лісовичка, а знаєте ви, що він доглядає за порядком у лісі, щоб тварини поводили себе спокійно. На зиму ліс засинає, а навесні обов’язково на його гілочках повинні з’явитися зелені листочки. Лісовичок для вас підготував цікаву гру.

«Струмочок» (робота в парах).

5+7                з переходом


Підсумок уроку.

Лісовичок говорить «Спасибі»

  •  Що робили на уроці? Що запам’ятали?

На уроці розв’язували задачі, знаходили відповіді за допомогою таблиці, знаходили периметр.

Швидко спливають хвилинки,

От і прощатись пора.

Я на прощання вам зичу:

Щастя, здоров’я, добра.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37772. УНИПОЛЯРНЫЙ ТРАНЗИСТОР В ШИРОКОПОЛОСНОМ УСИЛИТЕЛЬНОМ КАСКАДЕ С КС -СВЯЗЯМИ 141.75 KB
  От положения рабочей точки транзистора усилительного каскада зависят параметры транзистора а следовательно и параметры усилителя такие например как коэффициент усиления по напряжению ^и0 допустимая величина входного напряжения Цвхмакс превышение которой ведет к искажению выходного сигнала коэффициент полезного действия и т. Соответственно высшая граничная частота Гв полоса пропускания усилителя определяется как в = Расширить полосу пропускания усилителя в условиях...
37773. ОПРЕДЕЛЕНИЕ МОДУЛЯ ДЕФОРМАЦИИ ГРУНТА И ХАРАКТЕРА РАЗВИТИЯ ДЕФОРМАЦИИ ГРУНТОВ ВО ВРЕМЕНИ 94.5 KB
  Цель лабораторной работы – определить модуль деформации песчаного и глинистого грунтов. Коэффициент сжимаемости. Коэффициент относительной сжимаемости...
37775. Основні характеристики схем включення біполярного транзистора зі спільною базою (СБ) і спільним коллектором (СК) 365 KB
  Визначити коефіцієнт підсилення за струмом і напругою. Так як характеристики носять нелінійній характер то вони відображаються у вигляді графіків на яких маю маємо змогу наочно переконатися у тому що для схемы зі спільною базою підсилення за струмом не спостерігається але значно більше має місце підсилення за напругою у той час як схема зі спільним колектором підсилення за струмом має значне але підсилення за напругою не настільки значне.
37778. Исследование генераторного оборудования и системы синхронизации аппаратуры ИКМ-30 3.7 MB
  Цель работы. Изучение и исследование работы генераторного оборудования и режимов работы системы синхронизации аппаратуры ИКМ30. Исследование работы генераторного оборудования Для разрядного делителя fT Р1 Р2 Р8 Для канального делителя Для делителя циклов Исследование работы ДК Р2 упр. Т1 РС2 КИ1 КИ2 Исследование режимов работы приемника цикловой синхронизации Помеха 0 Г2 Г3 Г4Г8 Помеха 1 Г2 Г3 Г4 Г5 Г6Г8 Г9 Помеха 2 Г2 Г3 Г4 Г5 Г6 Г7Г8 Г9 Помеха 3 Г2 Г3 Г4 Г5 Г6 Г7 Г8 Г9 Помеха 4 Г2 Г3 Г4 Г5 Г6 Г7 Г8 Г9.
37779. Расчет перевозки коммерческого груза одним рейсом 45 KB
  Время необходимое для перевозки груза одним рейсом определяется по формулам: а наземным транспортом T = LА Tвсп Tпр [ч] V где LА – дальность перевозки груза автомобильным транспортом; V – скорость движения автомобильного транспорта; Tвсп – вспомогательное время; Tпр – суммарное время затрачиваемое на привалы. Вспомогательное...
37780. Одновимірний масив 17.4 KB
  Висновок: навчилися працювати з одновимірним масивом...