71960

Вправи і задачі на додавання і віднімання в межах 20

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вдосконалювати обчислювальні навички в межах 20 закріплювати вміння розв’язувати задачі опрацьованих видів розвивати мислення увагу мовлення виховувати відповідальність взаємодопомогу. Під час подорожі ми будемо розв’язувати приклади і задачі на додавання і віднімання в межах 20.

Украинкский

2014-11-14

38.5 KB

1 чел.

                             Урок – космічна подорож

                          з  математики   (1 клас)

Учитель Трубнікова Світлана Григорівна

Донецька профільна гімназія №122                                     


            Тема. Вправи і задачі на додавання і віднімання в межах 20.

Мета. Вдосконалювати обчислювальні навички  в межах 20,       

          закріплювати вміння розв’язувати задачі опрацьованих

          видів, розвивати мислення, увагу, мовлення, виховувати

          відповідальність, взаємодопомогу.

Обладнання. Зображення космічного корабля, планет Сонячної

                         системи,  летючої тарілки, картки для усної лічби.

Тип уроку. Закріплення вивченого.

Хід уроку.

  1.  Організація класу.
  •  Сьогодні ми з вами здійснимо космічну подорож Сонячною системою. Стежити за польотом і чекати нашого повернення будуть наші гості.

                         Не крутись по сторонах,

                         Бо ти – справжній космонавт.

                         Берись швидко за роботу

                         Будь уважним у польоті.

  1.  Повідомлення теми, завдань уроку.
  •  Під час подорожі ми будемо розв’язувати приклади і задачі на додавання і віднімання в межах 20. Будьте дуже уважні, щоб наш космічний корабель не збився з курсу. А тепер подивіться уважно, на якому кораблі ми будемо подорожувати. Щоб  відчинити двері в салон, треба розшифрувати назву корабля.

АМТЕМАИКТ

2 5 34 16897

Прочитайте  букви в порядку зростання чисел. ( Математик).

Двері відчинено.

                        Сходинками піднялись,

                        Дружно за руки взялись.

                        1, 2, 3, 4, 5 час в дорогу вирушать.

                        А тепер усі усілись,

                        На прилади подивились.

  1.  Повторення та закріплення вивченого  матеріалу.  
  2.  Усна лічба.
  •  Щоб вирушити в дорогу треба перевірити роботу приладів. Біля дошки перевіряти головні двигуни корабля будуть наші бортмеханіки. Їх завдання правильно та швидко розв’язати приклади. Всі інші члени екіпажу роблять невеличку математичну розминку. (Учитель показує картки з прикладами, а учні розв’язують їх. Бортмеханіки у цей час розв’язують приклади на картках на дошці).

                        Приклади для бортмеханіків.

18-9+3=                      11-9+7=                    6+7-9=

14-9+5=                       4+8-9=                     15-9-6=

15-9+4=                       13-9-2=                    16-9+4=

  •  Перевіримо роботу наших бортмеханіків і поставимо їм додаткові питання.

                        Додаткові питання

  •  Як називаються числа при додаванні?
  •  Як знайти невідомий доданок?
  •  Як називаються числа при відніманні?
  •  Як знайти зменшуване, від’ємник?
  •  Якими одиницями вимірюється довжина?
  •  Тепер треба скласти маршрут подорожі. Подивіться на космічну мапу. Треба розв’язати приклади і з’єднати їх відповіді з відповідними числами на планетах.

12-2-9=                      ( 1. Місяць   )

6+5-9=                       ( 2. Марс )   

12-8-2=                      ( 3. Юпітер )

  •  Корабель готовий вирушати в космос. Починаємо відлік часу. (Діти рахують від 20 до 0).
  •  Ми у відкритому космосі. Перший об’єкт нашої подорожі – Місяць. Місяць – супутник Землі Він менше Землі у 89 разів. День на Місяці триває 2 тижні. А скільки це днів? (14). В згадку про те, що ми побували на Місяці, залишимо на ньому прапорець.  Але для цього треба виконати завдання.  
  1.  Розв’язування задач за підручником №2,№3 (с.131)

                        Фізкультхвилинка

Під слова вірша діти виконують фізичні вправи, рухи.

                        Встало вранці ясне Сонце,

                        Заглянуло у віконце.

                        Ми до нього потяглися,

                        За промінчики взялися.

                        Будемо дружно присідати,

                        Сонечко розвеселяти.

                        Встали –сіли, встали – сіли.

                        Бачите,як звеселили.

                        Стало Сонце танцювати,

                        Нас до танцю закликати.

                        Нумо разом, нумо всі

                        Потанцюємо по росі.

  •  Що ви знаєте про Сонце? Сонце – це зірка, найближча до Землі.
  1.  Робота з геометричним матеріалом.

                         Подорож чекає нас.

                         Відлітаємо на Марс.

  •  Марс – червона планета. Такий колір Марсу надає пісок червоного кольору, якого там дуже багато. Нас зустрічають марсіанські  учні.  Вони сконструювали робота. Подивіться і скажіть, з яких геометричних фігур  складається цей робот. Які ще геометричні фігури ви знаєте?

Виконайте завдання у підручнику  №4 (с.131).

Залишимо на Марсі прапорець і вирушаємо далі.

                              Таємничий Юпітер

                              Почекай трішки нас

                              В подорож до тебе

                              Вирушає наш клас.

  •  Доки наш корабель летить на Юпітер, нам треба зробити деякі розрахунки в борт журналах. В зошитах діти виконують самостійну роботу №5,с.131 підручника. Взаємоперевірка самостійної роботи.
  •  Ось ми на Юпітері.  Але, що це? Увага! Я бачу космічний корабель інопланетян. Мені здається, що вони хочуть завдати нам шкоди. Підготуватись до математичного бою. А нашою зброєю будуть розум та сміливість. Кожен розв’язаний приклад, зупиняє знищуючу ракету у наш бік. Усне розв’язування прикладів.

9+4=                      12-8=

8+7=                      11-9=

9+8=                      16-7=

8+6=                      14-6=

8+4=                      15-9=

  •  Молодці! Ми перемогли! Корабель інопланетян залишився без зброї і летить від нас геть.

                           Повертатися нам час,

                           Вже Земля чекає нас.

  1.  Підсумок уроку.

Під час польоту ви були уважні, старанні, наполегливі. Час нашого польоту закінчився. Є планети, на яких ми сьогодні не побували. Але ми обов’язково відправимось на них наступного разу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

55150. ПОНЯТТЯ І СУТНІСТЬ МЕНЕДЖМЕНТУ 119 KB
  Мета. Засвоїти зміст і сутність поняття менеджмент що таке менеджмент і хто такі менеджери; розглянути і проаналізувати такі поняття як менеджмент і управління та відповідно менеджера і керівника; значимість менеджменту в управлінні організацією. Еволюція погдядів на сутність менеджменту.
55151. Методи та засоби навчання аудіювання. Підготовчі та тренувальні вправи при навчанні аудіювання. Методичні рекомендації 31.5 KB
  Узагальнити та систематизувати знання студентів з теми Навчання аудіювання молодших школярів навчити студентів добирати завдання до аудіо текстів на різних етапах роботи з ними вчити студентів методично правильному пред’явленню аудіотексту.
55152. Категорійно-понятійний апарат з БЖД, таксономія небезпек 949 KB
  Мета: Усвідомити концепцію допустимого ризику та визначити небезпечні й шкідливі чинники для життя людини що найчастіше трапляються шляхом соціального опитування студентів.
55153. План рахунків бухгалтерського обліку. Структура та основи побудови балансу 127 KB
  Принцип повного висвітлення передбачає: а) фінансова звітність повинна містити всю інформацію потенційні наслідки госп-ських операцій; б) фінансова звітність повинна містити всю інформацію про фактичні та потенційні наслідки господарських операцій...
55154. Українська товарна номенклатура ЗЕД: поняття, структура, особливості застосування 122.5 KB
  Законом України Про Митний тариф України що використовується для цілей тарифного та інших видів регулювання зовнішньоекономічної діяльності ведення статистики зовнішньої торгівлі та здійснення митного оформлення товарів. УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи...
55155. Форми колективного обговорення професійних проблем 34 KB
  Які існують підходи до перемовин Як класифікують перемовини Які розрізняють стратегії ведення перемовин З яких стадій складаються перемовини Що таке збори Які є види зборів З яких етапів складаються збори Як треба виступати на зборах аби привернути увагу присутніх до змісту виступу та переконати їх...
55156. Поняття господарського обліку. Мета, завдання, та види обліку. Користувачі облікової інформації. Об’єкти обліку 118.5 KB
  Закон визначає право на його ведення, однак не визначає жодних правил його організації. Інформація є доступною для зовнішніх користувачів
55157. Основи роботи з Windows 1.01 MB
  Постановка загальної проблеми: Як знайти потрібну інформацію по роботі з операційною системою Windows використовуючи довідкову систему І. Знайти та ознайомитись з можливістю пошуку...