71961

Число і цифра 7. Утворення числа способом прилічування 1. Порівняння чисел у межах 7. Попереднє і наступне числа. Написання цифри 7

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ввести поняття числа сім познайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; вправляти в лічбі предметів; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; узагальнити вміння записувати й розвязувати приклади на додавання; розвивати мислення; виховувати уважність.

Украинкский

2014-11-14

112.5 KB

29 чел.

Урок математики

1 клас

Підготувала: вчитель початкових класів

Старокостянтинівської гімназії

Янович Наталія Вікторівна


Тема:Число і цифра 7. Утворення числа способом прилічування 1. Порівняння чисел у межах 7. Попереднє і наступне числа. Написання цифри 7.

Мета:ввести поняття числа «сім», познайомити з  написанням цифри 7;

учити порівнювати предмети; вправляти в лічбі предметів; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і  число;

узагальнити вміння записувати й розв’язувати приклади на додавання; розвивати мислення; виховувати уважність.

                                                 Хід уроку

1 Оргмомент

Любі діти, до нас в клас

завітали гості щирі.

Привітайте ж в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

Ми вам раді, люди добрі

І вітаєм щиро вас

І запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас.

2.Постановка мети і завдань уроку

- Діти, у нас сьогодні незвичайний урок математики. Ми подорожуємо у казку. На цьому уроці ми вивчимо число 7, навчимося писати цифру 7, будемо рахувати, порівнювати числа, виконувати різні завдання і допоможемо казковому герою, який завітав сьогодні до нас. А хто це, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:

До школи прямує хлопчак дерев’яний,

Чомусь потрапляє у цирк полотняний.

( Буратіно) 

Буратіно просить допомогти відшукати

золотий ключик від чарівної країни.

Допоможемо йому? Але нам доведеться

подолати перешкоди.

1 завдання від Карабаса - Барабаса

3.Усна лічба

1)Перше завдання: 

З’єднавши крапочки відповідно цифр по  порядку ви дізнаєтесь, що розбив Буратіно

( вазу)

2) Гра « Мовчанка» Робота з віялами

- Покажіть число, попереднє до числа 3

- наступне після числа 2

Наступне після числа 4

Число, що передує числу 5

Число, що стоїть між числами 3 і 5

3)Віднови числовий ряд ( змагання по рядах)  - по 1 представнику до дошки:

1.3.5         2.4.6     3..6

Завдання від Лиски -Аліси

4) Приклади на додавання ( відповідь показують картками, коментують з місця):

4 +1=               5+1=

2+1 =                2+3=

5) Порівняй числа ( показують знаки, усно коментують)

1  5

2=2

3  6

6  2

3   1

4   6

Завдання від Кота  Базиліо

Математичний диктант ( в зошиті, на дошці)

  •  Запишіть ряд чисел( під диктовку)   6 1 3 5 4 2
  •  Обведіть синім олівцем число, що передує числу 4
  •  Обведіть зеленим олівцем два числа, сусідів числа 3
  •  Обведіть жовтим олівцем число, наступне за числом 4.
  •  Скільки треба додати до 5, щоб отримати 6. Обведіть відповідь червоним олівцем.

Пес Артемон  пропонує відпочити

Фізкультхвилинка

О, мабуть прийшла пора

трохи відпочити

Хочу я на фізхвилинку

Всіх вас запросити


Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнув
ся
Руки в сторони розвів —
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки стат
и
Покрутитись, повертітись,
На хвилинку зупинитись.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий встали
Всі за парти
сіли ми,
Вчитись знову почали.

Завдання від Мальвіни

Вивчення нового матеріалу

Загадка

• нас 7 братів.

Роками всі рівні,

на ім’я різні.

Відгадайте, хто ми? (Дні тижня)

Отже, наш урок  присвячений вивченню числа 7.

4. Місце цифри 7 в числовому ряду.

Робота з рядом чисел і числовим відрізком  

  •  За яким числом іде при лічбі число 7?
  •  Як утворити число 7? ( до 6 додати 1 ), від 6 зробити 1 крок вправо

– На скільки 7 більше, ніж 6?

  •  На скільки 6 менше, ніж 7?

Робота з таблицею

  •  Хто зображений на мал.. вгорі?
  •  Скільки було?
  •  Скільки стало?
  •  Як утворили число 7?

 

Порівняння кількості предметів і чисел ( за мал.. таблиці)

Ознайомлення з цифрою 7.

На що схожа цифра 7?

В неї є одна нога,

А сама – як кочерга.

Цифра ця відома всім,

А зоветься вона…(сім)

 

Цифра 7- складається з трьох елементів: хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії.

Починаємо писати трохи нижче середини верхньої сторони квадрата, ведемо горизонтальну хвилясту лінію праворуч до верхньої правої вершини кута квадрата, потім, не відриваючи руки, ведемо вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони квадрата. Відірвавши руку, посередині другого елемента проводимо горизонтальну лінію симетрично з двох сторін.

Письмо цифри 7 в повітрі за рухомим зразком на слайді.

Письмо цифри 7

Складіть приклад на додавання за малюнком, поясніть, як утворили число 7.

6+1 =7 ( запис в зошиті)

Завдання від Арлекіна:

Робота з підручником

№ 3

Складемо і розв’яжемо приклади на додавання за малюнком.

Що зображено на малюнку зліва?

Скільки було?

Скільки додали?

Скільки стало?

Як утворили число7?

3+4=7 ( запис в зош.)

5+2=7

Магія числа 7

Число 7 незвичайне, можна сказати, магічне. У далеку давнину його вважали великим, нескінченим числом. Його можна зустріти у прислів’ях:

Сім раз відміряй, один раз відріж.

Семеро одного не чекають.

Сім п’ятниць на тиждень

Сім п’ядей у лобі

Воно зустрічається у казках:

-Білосніжка і 7 гномів

Вовк і семеро козенят

Квітка –семицвітка

Семеро підземних королів

Виходять дні тижня, розказують про себе загадки:

1.Закінчився відпочинок,

Початок тижня… ( понеділок)

2.Семеро нас є у тата, другим я іду за братом. ( вівторок)

3. У сімї середня я,

Відгадай моє ім’я ( середа)

4.Я у батька третій син,

А дітей у нього сім.

Маю четверо сестер.

Називаюсь я…( четвер)

5.Я дитина п’ята,

люба донька в тата. ( п’ятниця)

6.Закінчилася робота, починається…( субота)

7.День спочинку і дозвілля

Називається… ( неділя)

Покажіть число, що відповідає кількості днів ( 7)

Якою по порядку йде середа?

  •  Неділя?

Крім тижня, що має 7 діб, це число міститься у:

Є 7 веселих ноток,

У тижні днів теж 7.

Сім кольорів веселки –

Відомо нам усім.

Веселці ( 7 кольорів)

Музиці (7 нот)

Отже, ми виконали всі завдання.

 Підсумок уроку

  •  Увага –ось золотий ключик від чарівних дверей.
  •  Куди ведуть ці двері? ( У Країну знань)

Яке число ми сьогодні вивчали?

Яку цифру навчились писати?

Які якості допомогли нам виконати всі завдання і бути успішними школярами:

- уважність

- допитливість

- кмітливість

- самостійність

- старанність

- спритність

- працелюбність

- Скільки казкових героїв були сьогодні у нас на уроці? (7)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

5584. Материалы и изделия, получаемые спеканием и плавлением. Керамика 207 KB
  Материалы и изделия, получаемые спеканием и плавлением 1. Керамические материалы. Общие сведения Керамика - собирательное название широкой группы искусственных каменных материалов, получаемых формованием из глиняных смесей с минеральными и ...
5585. Магнитное поле в вакууме 30 KB
  Магнитное поле в вакууме: Взаимодействие токов осуществляется через поле, называемое магнитным. Из опытов следует, что оно имеет направленный характер и должно характеризоваться векторной величиной, называемой магнитной индукцией (В), аналогич...
5586. Строительное материаловедение. Курс лекций 906.5 KB
  Строительное материаловедение Лекция. Строение атома Уважаемые слушатели мы приступаем к изучению курса Строительное материаловедение. Лекции, которые будут прочитаны в течение данного семестра, помогут Вам разобраться в физико-химической сущност...
5587. Проблема выбора хозяйственных решений в условиях ограниченности ресурсов 193.5 KB
  Центральная проблема экономики - проблема выбора хозяйственных решений в условиях ограниченности ресурсов. Простейшая модель функционирования экономики - Граница производственных возможностей - позволяет проиллюстрировать решение основных з...
5588. Закон сохранения импульса 36.5 KB
  Закон сохранения импульса Для простоты рассмотрим движение системы, состоящей из трех точек, на каждую из которых действуют внутренние силы fik и внешние - Fi , где индекс i представляет номер точки. Уравнения движения для каждой точки имеют в...
5589. Психология личности. Курс лекций 1.13 MB
  Психология личности Лекция 1. Личность в системе современного научного знания План лекции: 1. Проблема человека в системе современного научного знания. Личность в философии, социологии и психологии. 2. О некоторых общих подходах изучения личности в ...
5590. Основы металлургического производства. Курс лекций 1.85 MB
  Лекция. Основы металлургического производства. Производство чугуна Основы металлургического производства Современное металлургическое производство и его продукция Современное металлургическое производство представляет собой комплекс различных произ...
5591. Сила, масса, импульс. Момент силы и импульса 44.5 KB
  Сила, масса, импульс. Момент силы и импульса. Причина изменения состояния тела, т.е. появление ускорения связана с понятием силы. Сила - векторная величина, она является также количественной мерой воздействия на выбранное нами тело со стороны д...
5592. Экономические ресурсы 63.5 KB
  Экономические ресурсы Выполнение основной цели деятельности предприятий - создание товаров и услуг, удовлетворяющих потребности людей, увеличение прибыли — предполагает использование экономических ресурсов. Пол экономическими ресурсами мы...