71964

Закріплення вивченого матеріалу. Складання та обчислення значень виразів на додавання і віднімання в межах 10

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: продовжувати формувати вміння виконувати арифметичні дії додавання і віднімання; навчати учнів розв’язувати приклади на додавання і віднімання в межах 10; продовжувати формувати вміння порівнювати числа; повторити склад числа 10; розвивати пізнавальну активність дітей; формувати вміння працювати в парі...

Украинкский

2014-11-14

42 KB

1 чел.

Урок – казка « У гості до Лунтіка»

Тема. Закріплення вивченого матеріалу. Складання та обчислення значень виразів на додавання і віднімання в межах 10.

Мета: продовжувати формувати вміння виконувати арифметичні дії додавання і віднімання; навчати учнів розв’язувати приклади на додавання і віднімання в межах 10;  продовжувати формувати вміння порівнювати числа; повторити склад числа 10; розвивати пізнавальну активність дітей; формувати вміння працювати в парі; розвивати самостійність дітей під час розв’язування прикладів; виховувати  бажання дружити  з однокласниками, розвивати позитивне ставлення до навчання.

Обладнання: комп’ютер, проектор, проекційний екран, сигнальчики, геометричні фігури, магнітні дошки.

Хід уроку

І. Організація класу

Привітання.

Вчитель.     Любі діти, до нас у клас

                    Завітали гості щирі.

                    Привітайте ж в добрий час

                    Гостей усмішкою й миром.

Діти.            Ми вам раді, люди добрі,

                    І вітаєм щиро вас.

І запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас.

А тепер давайте налаштуємося на вдалу роботу.

Психоформула.

Щоб нам разом працювати,

Треба разом повторяти:

Я розумний і серйозний ,

Хоч іще малого зросту.

Зараз з силами зберуся,

Я нічого не боюся.

Впевнений, кмітливий я,

Хочу отримувать знання.

ІІ. Вправа «Очікування»

Діти, а що ви чекаєте від нашого уроку сьогодні?

(Відповіді дітей)

А щоб справдилися ваші сподівання, нам треба пригадати девіз:

Міркуємо – швидко!

Відповідаємо – правильно!

Лічимо – точно!

Пишемо – гарно!

ІІІ. Діти, сядьте всі рівненько,

   Не шуміть, сидіть тихенько.

   Урок буде не звичайний,

   Для всіх нас дуже повчальний.

Сьогодні ми з вами вирушимо у гості до вашого улюбленого друга і разом з ним будемо продовжувати вчитися додавати і віднімати числа, порівнювати їх, розв’язувати задачі і ще багато цікавого буде на нашому уроці . А от до кого ми відправимося , вгадайте.

Знають і дорослі, й діти,

Хто прибув з іншого світу.

Фіолетова тваринка –

Він друг кожної дитинки.

Хто це? Так, це Лунтік.

Він прийшов до нас із вашого дитячого садочка, бо дуже за вами скучив і вирішив нас запросити до себе у гості. Ми зараз відправимося до нього і до його друзів і покажемо, що ми вже вміємо.

ІV. Актуалізація і корекція опорних знань учнів.

  1.  Подивіться, щоб Лунтіку вийти на берег, йому треба допомогти поновити числовий ряд.

1 . 3 . .5 . .8 . .

  1.  А друг Лунтіка Кузя передав мені цей космічний м’ячик  і дуже хоче від вас почути відповіді усного рахунку.
  •  Порахуй від 3 до 8; дів 5 до 10; від 9 до 3;
  •  Назвати попереднє число;
  •  Назвати наступне число;
  •  Назвати сусідів числа;
  •  Яке число утвориться, якщо додати 1, відняти 1;
  •  5+1, 7-1, 9+1, 8-1, 6+1, 6-1…
  1.  Порівняй числа. Запишіть нерівності на своїх магнітних дошках , а ми з Лунтіком перевіримо.
  2.  А Міла дуже хоче загадати вам загадки про цифри і допомогти їй їх розгадати( Записати відповіді на магнітних дошках) .

Напишіть цифру, яка схожа на:

  •  У небі літає пташка? (3)
  •  У ставку плаває качка? (2)
  •  Пахне сіном. Біля дверей лежить серп? (5)
  •  Смачно пахне бубликами, але не звичайними, а зліпленими по 2. (8)
  1.  Хвилинка каліграфії ( у зошиті с.30, завд.6 «Математика» Богданович, 1 клас, 2012 р.)

Фізкультхвилинка.

Час настав для відпочинку

Проведем фізкультхвилинку.

Раз-два – час вставати!

будемо відпочивати!

Три-чотири – присідаймо,

швидко втому проганяймо!

Пять-шість – засміялись,

Вправно всі понахилялись!

Рученьки всі розвели,

підвели їх догори.

Кулачками потрусили,

руки знову опустили.

Опустили і присіли,

хай рівненькі будуть спини.

Головою покрутили

вліво-вправо, повторили.

А тепер часу не гаймо

й до завдання поспішаймо.

V . Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

  1.  Лунтік на нашій планеті дуже подружився з ким? З Мілою. І вони хочуть, щоб і ви знайшли собі пару. У вас на партах лежать цифри. Знайдіть, будь ласка пару і утворіть склад числа 10.

Гра «Живі цифри».

  1.  А тепер за моделлю  складу числа 10 ( гра з прищіпками) складіть і запишіть приклади.
  2.  Скласти і записати розв’язання віршованої задачі.

Скажуть жабки: «Ква-ква – ква!

Ой, яка м’яка трава !»

Тут – п’ять жабок, а там – дві.

Скільки разом їх в траві?

Біля річки на галявці

Знайшли моркву сірі зайці.

8 морквин – це не мало.

Одну з’їли. Скільки стало?

В свині двоє поросят.

Змерзли вони, аж тремтять.

Щоб їх відігріти,

Скільки валянків купити?

  1.  Стежинка – драбинка.

Завдання: за числовими відрізками, записаними на дошці, скласти приклади на додавання і віднімання чисел.

  1.  А подивіться на цей слайд і подумайте, яке наступне завдання запропонує вам Лунтік? ( Робота з підручником с.44 «Математика» Богданович, 1 клас, 2012 р.)
  •  Скільки всього бубликів у кожної мавпочки? Скільки бубликів у повітрі? Доповніть рівності (завд. 1)
  •  Полічи на кожному поверсі спочатку всі вікна, а потім тільки освітлені. Доповни рівності (завд.2)
  •  Логічна задача 5*.   Артем рушив до школи на велосипеді, а Ліна – пішки. Хто з них довше був у дорозі? Чому?

Фізкультхвилинка з Лунтіком ( музична хвилинка з екрану проектора).

  1.  Робота в зошиті (с.30)
  •  Завдання 3.

Скласти за числовою прямою вирази і записати відповідь.

  •  Завдання 4. Самостійна робота.

Розв’язати приклади.

  1.  А тепер я пропоную вам скласти пазли і пограти у гру «Світлофор».

Діти розв’язують приклади, перевертають частини малюнку і складають пазл. На малюнку виходить Лунтік.

3+2=  9+1= 1+5=

5-1=  8-4= 7-2=

6+3=  10-1= 9-1=

Діти, у Лунтіка дуже багато друзів на нашій планеті. А скажіть мені, це гарно чи ні? А для чого людині потрібні друзі?

VI.Підсумок уроку.

1.Ось і уроку кінець.

Хто працював – молодець!

Що сподобалось вам – поділіться.

Що не сподобалось – пожалійтеся.

2.Гра «Продовж речення»

На  уроці  я  навчився…  .
Мені  сподобалося…  .
Хотів  би  ще  навчитися…  .
Найскладніше  було…  .
Найлегше  було…  .

3. Рефлексія.

Покажіть сигнальчиком своє ставлення до уроку:

  •  Зелений- цікаво, легко;
  •  Жовтий – цікаво, важко;
  •  Червоний – нецікаво, важко.

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13309. Вивчення і дослідження автоматичної системи позиційного та ПИД регулювання 1.5 MB
  Тема: Вивчення і дослідження автоматичної системи позиційного та ПИД регулювання. Мета: Навчитись працювати з регуляторами температури одно канальний РТпозиційний та двоканальний РТПИД фірми ТЕРА. Вступ Автоматизація повсюдно рахується головним найбільш персп...
13310. Дослідження мікропроцесорного контролера МІК-51 для каскадного керування технологічною ділянкою 1.19 MB
  Лабораторна робота №1 Дослідження мікропроцесорного контролера МІК51 для каскадного керування технологічною ділянкою Тема: Дослідження мікропроцесорного контролера МІК51 для керування технологічною ділянкою Мета: Навчитись працювати з мікропроцесорного контр
13311. Дослідження локального регулятора SIPARD DR21 для керування технологічною ділянкою 1.8 MB
  Тема: Дослідження локального регулятора SIPARD DR21 для керування технологічною ділянкою Мета: Навчитись працювати з локальними регуляторами SIPARD DR21 для керування технологічною ділянкою 1. Вступ Автоматизація виробництва завжди була однією з основних складових
13312. Исследование взаимосвязи содержания Я-концепция ребёнка с ДЦП с характером отношения родителей к болезни ребёнка 197.5 KB
  Очевидно, что семья играет важную роль в адаптации и интеграции ребенка в общество. Для гармоничного развития ребенка большое значение имеет и психологический микроклимат в семье. Семья, в которой живет «особый» ребенок, оказывается особой группой
13314. Дослідження характеристик регулюючих органів 1.41 MB
  Лабораторна робота №6 Тема: Дослідження характеристик регулюючих органів Мета: Навчитись вибирати регулюючі органи в залежності від вимог до системи управління 1.Вступ Автоматизація виробничих процесів створює певні технікоекономічні переваги у всіх галу
13315. Використання локальних регуляторів для управління моніторингу, контролю і аварійної сигналізації система при управлінні охолоджувальною технікою 1.9 MB
  Лабораторна робота № 8 Тема: Використання локальних регуляторів для управління моніторингу контролю і аварійної сигналізації система при управлінні охолоджувальною технікою. Мета: Навчитись працювати з локальними регуляторами для управління моніторингу контролю ...
13316. Визначення коефіцієнта лінійного розширення тіл методом Менделєєва 444 KB
  Лабораторна робота № 1 Визначення коефіцієнта лінійного розширення тіл методом Менделєєва. Мета роботи: аВивчення теплового розширення твердих тіл. бВизначення коефіцієнта лінійного розширення різних матеріалів методом Менделєєва. Прилади та матеріали: прил...
13317. ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ РІДИНИ МЕТОДОМ ВІДРИВУ КРАПЛІ 285 KB
  Лабораторна робота № 2 ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА ПОВЕРХНЕВОГО НАТЯГУ РІДИНИ МЕТОДОМ ВІДРИВУ КРАПЛІ. Мета роботи: а вивчення властивостей рідкого стану речовини; б експериментальне визначення коефіцієнта поверхневого натягу рідини та дослідження його залежності від