71968

Розкажу про мою маму

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: виховувати любов і шанобливе ставлення до рідної матері до ненькиУкраїни допомогти учням усвідомити душевні болі Святої Матері Діви Марії через страсті Ісуса Христа. Як ви думаєте чиє серце наповнювалося болем найбільше дивлячись на страждання Сина Божого У Матері Божої.

Украинкский

2014-11-14

165 KB

0 чел.

              Урок християнської етики в 1 класі

Тема: Розкажу про мою маму.

Мета:виховувати любов і шанобливе ставлення до рідної матері, до неньки-України, допомогти учням усвідомити душевні болі Святої Матері Діви Марії через страсті Ісуса Христа. Розвивати бажання ставати добрими і послушними дітьми.

                                     Хід уроку

І.Організація класу. Привітання.

                            Гостей дорогих ми вітаємо щиро.

                            Бажаємо щастя, здоров’я і миру.

-А яке християнське привітання ви знаєте?

                            - Христос воскрес!

                            - Воістину воскрес!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  •  Чому ми вітаємося саме так?( Бо недавно святкували Великдень)
  •  Що ви знаєте про це свято?(Розповіді дітей)

ІІІ. Створення проблемної ситуації. Повідомлення теми уроку.

-Як ви думаєте, чиє серце наповнювалося болем найбільше, дивлячись на страждання Сина Божого?( У Матері Божої).

- Так, у народі кажуть «У дитини заболить пальчик, а в матері – серце».

- Сьогодні ми поговоримо про найрідніших, найдорожчих, найулюбле-ніших… наших матерів.

- А чи знаєте ви, що кожна дитина має аж три матері?

ІV. Робота над новим матеріалом.

1.Бесіда про Матір Божу.

Вірш «Три матері».

Ой маю я три матері, та всі три хороші –

Три матері, три квіточки, як три красні рожі.

Перша мати – Непорочна, як лілея біла,

Із Дитятком-немовлятком, Пречистая Діва.

Друга мати –це найкраща на світі країна,

Земля наша, наша славна Ненька-Україна.

Третя мати - що ж про неї гарного сказати?

Це ласкава, люба, мила, рідна моя мати.

 

                 

 

Ой маю я три матері, та всі три хороші –

Три матері, три квіточки, як три красні рожі.

  •  То які три матері є у кожного з нас?
  •  Хто є першою матір’ю для всіх?
  •  Що ви знаєте про Матір Божу?
  •  А як ви думаєте, чому Матір Божу вважають спільною Святою Матір’ю для всіх людей?

1 учень         У нас в городі зацвіли лелії –

                    Із них я  найкращу зірву для Марії,

                    Бо вона, Пречиста, повна благодати,

                    Матінка Ісуса, твоя й моя мати.

2 учень        О Свята Ненько, чиста леліє,

                   В тобі спасіння, наша надіє.

                   Охороняй нас від зла маленьких,

                   Пригорни в ласці душі чистенькі.

- У травні, коли розцвітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий вітер приносить до нас свято матері. Відзначають його в другу неділю травня. В цей день люди йдуть у Храм Божий, несуть квіти, співають пісні, славлять ту земну жінку, що народила Сина Божого. Відправляють богослужіння за здоров’я матерів. А в родинному колі діти готують для матерів подарунки і теж вітають зі святом.

2. Фізкультхвилинка

Зараз відпочиньмо і привітаймо другу нашу маму.

               Встаньте, діти, усміхніться,

              Землі рідній поклоніться

              За щасливий день вчорашній.

              Ви до сонця потягніться,

              Веретенцем обкрутіться,

             Раз присядьте, два присядьте,

             І за парти тихо сядьте.

3. Бесіда про другу матір – Неньку-Україну.

Вчитель.

             Вам, діточки мої любі, ще й те треба знати,

            Що, крім мами, другу неньку мусите кохати.

           Бо та друга всім нам мати, вона нас ростила,

           Хлібом-сіллю і водою нас кормила.

           А та мати – Україна. Любіть її діти.

          Прикрасіть її собою,як красиві квіти.

  •  Що ви знаєте про другу нашу неньку – Батьківщину?
  •  Як ви думаєте, чому рідну землю називають ненькою, землею-матінкою?

Пісня про Батьківщину( У виконанні учениці)

                               

 

4.Бесіда – розповідь про рідних матерів.

Вчитель.   Хто вас, діти, міцно любить?

                  Хто ласкаво так голубить?

                  Не стуля вночі очей,

                 Дбає все про вас, дітей?

                                               Хто вам казочку розкаже?

                                              Хто вам бантика завя’же?

                                              Хто колиску вам гойдає?

                                              Хто вам пісеньки співає?

                                                                         МАМА.

- Давайте трохи відпочинемо і пригадаємо, як нам матуся співала колискової, коли ми ще були зовсім маленькі.

Колискова ( у виконанні мами)

                     

-Дякуємо вам за чудову колисанку.

Давайте, діти, подумаємо, за що ще ми хотіли б подякувати рідним матусям?(Діти дякують мамам)

- Готуючись до уроку, ми малювали наших матусь, створили виставку малюнків, запросили наших мам сьогодні на свято. А скажіть-но мені, чия мама найкраща?(Кожен з учнів вважає, що найкраща його мама.)

- Послухайте сценку, яку підготували для нас учні.

1 учень.                Ми з товаришем гуляли,

                            Ми серйозно розмовляли,

                            І не посварилися,

                            А порозумілися.

                           - Знаєш, Вітю,- мовив я,-

                           Краща мама – це моя!

                           Ну а Вітя каже:

2 учень    - Ні!

              Сперечатись нащо?

             Мусиш вірити мені.

             Моя мама краща!

1 учень               Я товариша любив,

                          Сперечатись не хотів.

                          І повірили тому

                          Він – мені, а я – йому.

2 учень   І обом приємно нам.

              І мені, й Сашкові.

Разом   Значить кожна з наших мам

             Є найкраща в світі!

- То яка із мам найкраща?(Кожній дитині – своя)

-Послухайте оповідання В. Сухомлинського «Найласкавіші руки»

Маленька дівчинка приїхала з мамою у велике місто. Пішли вони на базар. Мама вела доньку за руку. Дівчинка побачила щось цікаве. На радощах заплескала в долоні. І загубилася в юрбі. Загубилася і заплакала:

  •  Мамо!..Де моя мама?

Люди оточили дівчинку й питають:

  •  Як тебе звуть, дівчинко?
  •  Оля.
  •  А маму як звуть? Скажи, ми її зараз знайдемо.
  •  Мам у звуть…мама…матуся.

Люди усміхнулися. І знову питають:

- Ну, скажи, які в твоєї мами очі: карі, сині, блакитні, сірі?

- Очі в неї…найдобріші…

- А коси? Які в мами коси – чорні, русі?

- Коси…найкрасивіші…

Знов усміхнулися люди. Питають:

  •  Ну скажи, які в неї руки? Може, якась родимка у неї на руках є, згадай.
  •  Руки у неї…найласкавіші.

Пішли люди й оголосили по радіо:

« Загубилася дівчинка. У її мами найдобріші очі, найкрасивіші коси, найласкавіші в світі руки».

І мама знайшлася.

А зараз кожен з вас розповість про свою найкращу у світі матусю ( розповіді дітей).

5. Робота в зошитах.

Відкрийте  зошити на сторінці 34 і прочитайте для матусі вірш- подарунок.

А ще діти підготували «Пісеньку про матусю»(учні співають пісню)

 Вч. Четверта заповідь Божа говорить: « Шануй батька свого й матір свою, то добре тобі буде й довго житимеш на землі».

  •  А чи завжди ми чемні і слухняні?
  •  Чи шануємо своїх батьків?
  •  Давайте надалі поступати так, щоб наші мами раділи і гордилися нами.

6.Створення колажу «Букет для мами».

-На свято прийнято дарувати квіти і говорити побажання. Давайте  і ми з вами складемо для наших любих матусь букет квітів  і побажань.

( Створення колажу «Букет для мами»)

               

V. Підсумок уроку. 

А на закінчення уроку давайте помолимося за здоров’я   всіх матерів.

           Є в мене найкраща на світі матуся,

           За неї, Пречиста,до Тебе молюся.

          Молюся устами, молюся серденьком

          До Тебе, небесна Ісусова Ненько.

          Благаю у Тебе дрібними словами

          Опіки та ласки для любої мами.

          Пошли їй не скарби, а щастя і долю,

          Щоб дні їй минали без смутку, без болю.

          Рятуй від недуги матусеньку милу,

          Даруй їй здоров’я, рукам подай силу,

          Щоб вивела діток у світ та й у люди,

          Щоб ними раділа й пишалась усюди.

          За це я складаю в молитві долоні

          До тебе, Царице, на сонячнім троні.

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24835. Земство обедает 1.14 MB
  Художник показывает неравноправное положение членов земской управы простым сюжетным ходом – земство обедает соответственно своему социальному положению.
24836. «Иван Грозный и его сын Иван», 1883- 1885, 371 KB
  Обезумевший от гнева старик ударил тяжелым жезлом своего сына в висок. Другою рукою прижимает он сына к себе и целует его испачкав свое лицо в кровь. Кстати лицо сына Репин писал с писателя Гаршина лицо которого по мнению живописца выражало безропотную обреченность и великую жертвенность. Мы видим безумные глаза Грозного волосы вставшие от ужаса дыбом судорожно обнимающие тело сына руки.
24837. Илья Ефимович Репин 166 KB
  К 1863 году Репин мечтавший об Академии художеств отправился в Петербург. После недолгого пребывания в школе рисования Репин был принят в январе 1864 года в Академию художеств вольнослушателем. Окончание Академии художеств с золотой медалью дало право Репину как пенсионеру Академии уехать за границу совершенствовать своё живописное мастерство.
24838. Городские сети (или сети мегаполисов) - Metropolitan Area Networks (MAN) 14.17 KB
  Эти сети появились сравнительно недавно. В то время как локальные сети наилучшим образом подходят для разделения ресурсов на коротких расстояниях и широковещательных передач а глобальные сети обеспечивают работу на больших расстояниях но с ограниченной скоростью и небогатым набором услуг сети мегаполисов занимают некоторое промежуточное положение. Эти сети первоначально были разработаны для передачи данных но сейчас они поддерживают и такие услуги как видеоконференции и интегральную передачу голоса и текста.
24840. Основные отличия локальных сетей от глобальных 17.98 KB
  Так как в последнее время эти отличия становятся все менее заметными то будем считать что в данном разделе мы рассматриваем сети конца 80х годов когда эти отличия проявлялись весьма отчетливо а современные тенденции сближения технологий локальных и глобальных сетей будут рассмотрены в следующем разделе. Класс локальных вычислительных сетей по определению отличается от класса глобальных сетей небольшим расстоянием между узлами сети. Это в принципе делает возможным использование в локальных сетях качественных линий связи: коаксиального...
24841. Сети отделов 27.32 KB
  Главной целью сети отдела является разделение локальных ресурсов таких как приложения данные лазерные принтеры и модемы. Обычно сети отделов имеют один или два файловых сервера и не более тридцати пользователей рис. Сети отделов обычно не разделяются на подсети.
24842. Сети кампусов 58.51 KB
  Сети этого типа объединяют множество сетей различных отделов одного предприятия в пределах отдельного здания или в пределах одной территории покрывающей площадь в несколько квадратных километров. Службы такой сети включают взаимодействие между сетями отделов доступ к общим базам данных предприятия доступ к общим факссерверам высокоскоростным модемам и высокоскоростным принтерам. Пример сети кампуса Именно на уровне сети кампуса возникают проблемы интеграции неоднородного аппаратного и программного обеспечения.
24843. Корпоративные сети 65.42 KB
  Сети масштаба предприятия корпоративные сети объединяют большое количество компьютеров на всех территориях отдельного предприятия. Для соединения удаленных локальных сетей и отдельных компьютеров в корпоративной сети применяются разнообразные телекоммуникационные средства в том числе телефонные каналы радиоканалы спутниковая связь. Пример корпоративной сети Непременным атрибутом такой сложной и крупномасштабной сети является высокая степень гетерогенности нельзя удовлетворить потребности тысяч пользователей с помощью однотипных...