71971

Мандрівка у королівство Здоров’я

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати та закріплювати раніше набуті знання дітей про значення здоров’я, необхідності вести здоровий спосіб життя. Прищеплювати гігієнічні навички. Знайомити з народними традиціями збереження власного здоров’я.

Украинкский

2014-11-14

56 KB

0 чел.

Перший урок 2012-2013 н. р.

Тема: «Мандрівка у королівство Здоров'я»

Мета: 

  •  формувати та закріплювати раніше набуті знання дітей про значення здоров'я, необхідності вести здоровий спосіб життя. Прищеплювати гігієнічні навички. Знайомити з народними традиціями збереження власного здоров'я.
  •  розвивати бажання дітей бути здоровими, розуміння того,що здорові діти -це щасливе майбутнє усієї країни.
  •  виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я, повагу та шанобливе ставлення до здоровя оточуючих.

Обладнання:

  •  мультимедійна презентація,
  •  предмети особистої гігієни,
  •  кошик з фруктами.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

- Доброго дня, шановна громадо!

В новім навчальнім році

Я бачити вас дуже рада.

Всі засмаглі і рум'яні,

Відпочили всі за літо.

Головне, що всі здорові:

І батьки і наші діти.

То ж запрошую всіх вас

На перший урок у 2 клас!

Мої малята – народ завзятий.

Дуже люблять мандрувати.

Щоб від традиції не відступати –

Будем з вами подорожувати.

Наша подорож незвичайна:

Вона казкова і повчальна.

Королівство здоров'я нас чекає,

То ж негайно вирушаєм!

Іі. Знайомство з маршрутом мандрівки.

Вчитель: щоб не заблукати ми маємо точно знати маршрут нашої мандрівки. А в цьому нам допоможе казкова мапа.

(демонстрація мапи – мультимедійна презентація)

  1.  Дорога мудрості.
  2.  Ріка шкідливих звичок.
  3.  Міст корисних звичок.
  4.  Ліс лікарських рослин.
  5.  Гора зубних каменів.
  6.  Палац здоровя.

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка навичок читання.

-Ми виходимо на дорогу. Вздовж цієї дороги стоять дорожні знаки. Але вони не схожі на ті, що розташовані обабіч наших доріг. І лише ті діти, які влітку читали книжечки зможуть їх розшифрувати. На наших знаках записані народні прислівя про здоровя. Наш народ споконвіку дбав про своє здоров'я, а тому протягом багатьох років з уст в уста передавалися ці слова народної мудрості.

1. Здоров'я – найбільший скарб в житті.

2. Бережи здоров'я, поки молодий.

3. Здоров'я мати – вік біди не знати.

4. Хто праці не боїться – того хвороба сторониться.

5. Немає щастя без здоров'я.

6. У здоровому тілі – здорова душа.

7. Як немає сили, то й світ не милий.

8. Здоров'я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.

9. Довго спати – здоров'я не мати.

10. Ненажера риє собі яму власними зубами.

11. Хто горілку любить – той сам себе губить.

Виходить мудрець:

Бачу ви добре вмієте читати і розшифрували всі дорожні знаки. А я хочу вам дати таку пораду:

Щоб здоров'я добре мати,

Слід про нього змалку дбати.

Кожен ранок умиватись,

І зарядкою займатись.

У дворі щодня гуляти,

Повноцінно їсти й спати.

Добре мити всі продукти,

Досхочу вживати фрукти.

За зубами доглядати,

Дірочки в них пломбувати.

Будете це все робити

Перестанете хворіти.

Вам далі вирушать пора.

Щасливої дороги, дітвора!

ІV. Ріка шкідливих звичок.

(виходить болотна кікімора зі своїми слугами)

1 слуга:

Шкідливі звички ніби тінь

Все ходять за тобою.

І так чекають на ту мить,

Щоб потягнуть з собою.

2 слуга:

Наркотики, цигарки і спиртне –

Це просто жах.

Хто подружиться із ними,

Тому буде крах.

Кікімора:

Від світанку й до зорі

Радять дітям лікарі.

Алкоголю не вживати,

Цигарок до рук не брати.

І не їсти блекоти.

Я ж кікімора болотна

З цим усім зовсім не згодна.

Дам поради залюбки

Все робити навпаки.

Це ж і весело й цікаво.

І для діток є забава.

Як дитина занедужа,

Це чудово дуже – дуже.

Бо не треба в школу йти

Можна в ліжечко лягти.

День і ніч у нім лежати

І тихесенько вмирати…

Вчитель:

Бачу, діти, час вже втрутитись мені,

Бо уже не сила слухати

Ці слова страшні.

Все, що чули ви, малята,

Не потрібно пам'ятати.

Раджу, діти, залюбки ви робіть все навпаки.

Завжди слухайте батьків, вчителів і лікарів.

Треба правильно вам жити

І себе завжди любити.

Бо найбільший скарб у світі –

Це здоров'я ваше, діти.

Поки ви ще невеличкі

Виробляйте добрі звички.

Щоб здоров'я зберегти

І щасливими рости.

Іv. Міст корисних звичок.

Вчитель:

Дивіться, діти, що накоїла ця зла кікімора. Вона поламала місток. Доведеться ремонтувати. Якщо ми правильно складемо дошки на містку, то дізнаємось які корисні звички нам стануть у пригоді і зможемо перейти на протилежний берег.

Звички:

  •  Загартовування.
  •  Спортивні ігри.
  •  Наркотики.
  •  Прогулянки на свіжому повітрі.
  •  Куріння.
  •  Рухливі ігри.
  •  Дотримування режиму дня.
  •  Алкоголь.
  •  Купання.
  •  Чищення зубів.

VІ. Ліс народної медицини.

Хатинка народної цілительки.

Народна цілителька:

Здоровенькі були, малята.

Прошу в гості завітати.

Я відкрию вам секрети

Лісової цілющої аптеки.

Щоб ви здоровими були

І по 100 років всі жили.

Зелена аптека, зелена аптека.

Від тебе й від мене вона недалеко.

Зелена аптека лежить навкруги

Зелені ліси і зелені луги.

Зелена аптека – це трави і квіти,

Що в кошик збирають дорослі і діти.

(демонструє лікарські рослини).

М'ята – вітамінами багата.

Звіробій – всім хворобам дає бій.

Конюшина –від кашлю дитині.

Чистотіл і чорниці, нагідки і суниці

Всіх вони лікують, здоровя дарують.

Vіі.хвилинка відпочинку.

Вчитель:

Вже стомилися ми трішки,

Розімнемо наші ніжки.

Потанцюємо під музику казкову,

А тоді в дорогу вирушимо знову.

(фізкультхвилинка з казковими героями)

VІІІ. Гора зубних каменів.

- перед нами, дітвора,

Зубних каменів гора.

Але це не так вже й страшно,

Бо живе тут особа вельми прекрасна.

У печері вона проживає

Зубною феєю її всі називають.

Поради зубної феї:

  1.  Дітям молодшого шкільного віку слід підбирати зубну щітку з м'якою щетиною.
  2.  Зуби потрібно чистити вранці і перед сном….

ІX. Палац королеви здоров'я.

Вчитель:

Нас зустрічає королівська варта.

До їх слів прислухатися варто.

Здоров'я – основа всього на світі.

Здоровими бути бажають всі діти.

Для цього потрібно щоденно вмиватись,

Робити зарядку і зручно вдягатись.

Себе гартувати водою і сонцем.

І солодко спати з відкритим віконцем.

Поводитись добре, усіх шанувати.

Не плакати і не капризувати.

З хорошими словами подружіть,

Веселими та добрими живіть.

Здоров'я бережіть поки малі,

І мудрими ідіть по цій землі.

Хай кожен з вас запамятає,

Що без здоров'я щастя не буває.

А є здоров'я, буде все як треба.

Сміятиметься сонечко із неба.

А вам весь світ постелиться під ноги,

Щоб ви пройшли усі дороги.

Здорові діти – нація здорова.

Багата україна і чудово.

То ж,діти, ви здоровими ростіть

В майбутнє добрими ідіть!

Вчитель: 

Ми потрапляємо до головної зали

Нас радо королева зустрічає.

А поруч з нею пажі вірні та фрейліни:

Смачні й корисні вітаміни.

Вітамін А:

Всі вітаміни смачненькі,

І солдкі і кисленькі.

Їжте, діти, їх охоче

Кожен хто коли захоче.

Вітамін В:

Щоб були ви здоровенькі,

І красиві й румяненькі.

Щоб росли міцними й дужими

До хвороб були байдужими.

Вітамін С:

В фруктах, ягодах, дитино,

Причаїлись вітаміни.

У малині, у суниці.

У смородині й чорниці.

Вітамін Д:

Їжте на здоровячко суниці,

Оту малину і чорниці.

Груші, яблука, порічки.

Щоб румяні були щічки.

(вітаміни виносять великий кошик з фруктами).

Королева:

Я бажаю вам, малята,

Буть здоровими завжди.

Зуби чистити, вмиватись,

Щоб уникнути біди.

Фізкультурою займайтесь,

На повітрі більше грайтесь.

Загартовуйтесь, купайтесь.

Не сумуйте, посміхайтесь.

Назавжди запам'ятайте:

Більше немає скарбу, як здоров'я ваше.

На радість всім – і тату й мамі

Ростіть усі здорові й гарні.

Бо здоров'я дитини – то багатство родини.

А здоров'я народу – то багатство країни.

(усім присутнім роздають фрукти).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

75952. Развитие гражданского общества в РФ. Неправительственные организации и их значение 20.29 KB
  Это означает что важнейшим условием существования свободного общества в России является не только раскрепощение частной инициативы но и развитая система социальной поддержки. И в-третьих чувство гражданской ответственности а также цивилизованное поведение и активная гражданская позиция – все это необходимые элементы подлинно гражданского общества. Становление гражданского общества есть в сущности бесконечный процесс совершенствования всех без исключения сторон жизнедеятельности людей.
75953. Россия – федеративное государство. Особенности проявления российского федерализма на современном этапе 17.78 KB
  Образование же Российской Федерации шло совсем иным путем. Эти государства а также национально-государственные образования и были признаны субъектами Российской Федерации. Порядок образования Российской Федерации свидетельствует о том что с момента своего возникновения эта федерация носила конституционно-правовой характер поскольку была создана не в результате заключения договора между ее субъектами а на основе провозглашения ее федерацией в Конституции Республики. В настоящее время субъектами Российской Федерации являются не только бывшие...
75954. Россия к началу 21 века: основные задачи и ресурсы для достижения целей 19.4 KB
  Рост производства означает возможность повышения уровня жизни и благосостояния граждан решения важных социальных проблем. Но для достижения этой цели стало ясно что темпы роста необходимо увеличить с 7 процентов в год за 2002–-2004 гг. Главный источник беспокойства за наше ближайшее будущее заключается в том что экономический рост во многом опирается на высокие цены на нефть. Так за последние годы в стране буквально произошла революция в сотовой связи очень широко распространился кредит бытовой техники мебели автомобилей и пр.
75955. РФ и постсоветское пространство – состояние отношений и основные задачи 22.28 KB
  Интеграция в рамках СНГ стала приоритетным проектом в условиях глобального кризиса 2008–2009 гг. В новой версии Концепции внешней политики РФ прописано что Приоритетными направлениями развитие двустороннего и многостороннего сотрудничества с государствами участниками СНГ дальнейшее укрепление СНГ основы углубления регионального взаимодействия его участников имеющих не только общее историческое наследие но и обширный потенциал интеграции в различных сферах. Россия выстраивает дружественные отношения с каждым из государств ...
75956. Сентябрьско-октябрьский кризис 1993: истоки и пути решения 15.95 KB
  были внесены многочисленные поправки ограничивавшие полномочия президента. на VII съезде народных депутатов заставили президента убрать из правительства Е. Степанков осудили действия президента. пытался отрешить президента от должности но должного количества голосов не набралось.
75957. События 19-21 августа 1991 г. и их историческое последствия 19.25 KB
  Августовский путч попытка отстранения Михаила Горбачева с поста президента СССР и смены проводимого им курса предпринятая самопровозглашенным Государственным комитетом по чрезвычайному положению ГКЧП 19 августа 1991 года. Почему 20 августа – День Путча 20 августа – день подписания подписание нового Союзного договора согласно которому вместо СССР создавалась конфедерация Союз Советских Суверенных Государств ССГ. 22 августа все члены ГКЧИ были арестованы Пуго – самоубийство Приостановлено действие компартии РСФСР Горбаче снимает с...
75959. Становление новых государственных институтов в РФ в конце 20 веке 20.83 KB
  Правительство Российской Федерации. Исполнительную власть Российской Федерации осуществляет Правительство Российской Федерации. Правительство Российской Федерации состоит из Председателя Правительства Российской Федерации заместителей Председателя Правительства Российской Федерации и федеральных министров. Председатель Правительства Российской Федерации назначается Президентом Российской Федерации с согласия Государственной Думы.
75960. Становление современного российского парламентаризма. Думские выборы 1993 и 1995 годов: сравнительный анализ 22.11 KB
  Утвердившийся в 1917 году коммунистический строй на 70 лет прервал формирование в нашей стране демократических институтов, пресек развитие парламентаризма. И все же ростки политической демократии и парламентаризма не были полностью искоренены...