71977

МАТЕМАТИЧНИЙ КВК (для 5-6 кл.)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розвивати логічне мислення, кмітливість, культуру математичного мовлення, пам’ять, виховувати вміння і навички міркування, самостійність, інтерес до предмета, впевненість у собі. Формувати соціальні, полікультурні, комунікативні та інформаційні компетентності.

Украинкский

2014-11-14

120 KB

19 чел.

 

Формування компетентностей учнів через позакласну роботу з математики

Одне із основних завдань школи випустити особистість із  сформованими  основними компетентностями: соціальними, полі культурними, комунікативними та інформаційними. Формуванню цих компетентностей сприяє не лише навчальна  але й позакласна робота з математики.

Під час проведення масових свят, вечорів та інших заходів учням дуже часто доводиться брати участь у змаганнях, конкурсах вікторинах тощо, де від одного учасника залежить перемога команди. Тобто учень має брати на себе відповідальність приймати рішення, робити вибір. Саме так формуються і розвиваються соціальні компетентності.

Позакласні заходи з математики дуже часто присвячуються її творцям. Свій  внесок у розвиток математики внесли  вчені різних національностей. Ознайомлюючи учнів з їхнім життям і діяльністю в позакласній роботі, ми сприяємо формуванню полі культурних компетентностей.

Беручи участь у позакласних заходах учні дають відповіді на запитання вікторин, обговорюють    питання у пошуках правильної відповіді, виражають свою думку письмово. Від уміння спілкуватися у командному змаганні часто залежить перемога. Так формуються комунікативні компетентності.

Інформаційні компетентності – це вміння знаходити, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел. Саме це роблять учні, готуючись до математичного вечора, випускаючи газету, добираючи запитання для команди-суперника. Без постійної самоосвіти учасники математичних змагань приречені на програш. Щоб брати участь у математичних змаганнях, вечорах, потрібно не тільки мати міцні знання, а й уміти використовувати їх творчо. Тобто позакласна робота розвиває компетентність продуктивної творчої праці.

Компетентність є інтегрованим результатом навчання, який виходить за межі предметної складової. Позакласні заходи з математики часто носять інтегрований характер і вимагають учнів не лише знань з математики а усього комплексу знань і вмінь, загальної ерудиції, усього того, що можна назвати  життєвою компетентністю.

Пропоную розробку тижня з математики, під час проведення якого формуються майже всі  вище перечисленні компетентності.

Тиждень  математики

Девіз: «Знай та вмій швидко думати, рахувати, креслити, доводити.»

Мета: розвивати логічне мислення, кмітливість, культуру математичного мовлення, пам’ять, виховувати вміння і навички міркування, самостійність, інтерес до предмета, впевненість у собі. Формувати соціальні, полікультурні, комунікативні та інформаційні компетентності.

Під час  тижня математики було проведено лінійку «Чи знаєте ви що…», конкурси: математичних газет, малюнків, ребусів, кросвордів, віршів та казок.

Заходи: КВК ‹5-6 кл.›, «Хто кращий» ‹7-8кл.›, «Щасливий випадок» ‹9-11кл.›.

Лінійка «Чи знаєте ви що…»

Піфагор та його учні вважали, що «числа правлять світом».

Леонтій Магницький написав перший російський підручник з математики у 1703 році і назвав його «Арифметика». Михайло Ломоносов назвав цю книгу «вратами своєї вченості» і майже всю її знав напам’ять.

Франсуа Вієта називають «батьком алгебри». Він зацікавився астрономією, для цього йому потрібні знання з математики, щоб написати великий астрономічний трактат. Та математика, як виявилося, ховала не менше загадок, ніж космос. Їх вистачило на все життя. Трактат з астрономії не був написаний, а математика завдяки Вієту зробила великий крок у своєму розвитку. Саме Вієт першим почав позначати буквами не лише невідомі, а й коефіцієнти при них, що дало можливість виражати властивості рівнянь та їх коренів загальними формулами. Одна з теорем алгебри носить його ім’я.

Піфагор     багатьом числам дав  назви. Досконалим назвав число, яке дорівнює сумі  своїх дільників. До фігурних він відносив трикутні, квадратні та інші, які можна отримати, якщо з камінців викладати трикутник чи квадрат. Числа - близнюки, це такі числа, які йдуть одне за одним у ряду простих чисел. Розглядалися чоловічі та жіночі числа тощо. А пари чисел у яких сума дільників одного з них дорівнює другому числу назвав дружніми.

Піфагор та його учні вважали, що все можна виразити числами, що число можна побачити в усіх заняттях людини, мистецтві, ремеслах і в музиці. Вони вважали, наприклад, що 5 символізує колір, 6- холод, 7- розум, здоров’я та світло, 8 - любов та дружбу тощо. До математичних наук вони відносили і музику. Піфагор відкрив важливий закон музики, за яким висота тону струни обернено пропорційна  до її довжини, та створив першу математичну теорію музики. Скільки музичних творів   написано за всю історію людства! А всі вони не що інше як чергування семи нот.

Математик за покликанням П’єр Ферма у вільний від роботи час вивчав математику та одночасно з Рене Декартом створив систему координат, яка названа на ім’я Декарта.

Іпатія Олександрійська, дочка математика Теона, жила близько 370-415 р. Вона була надзвичайно розумна, красномовна і вродлива. Гіпатія здобула блискучу освіту, займалася математикою та астрономією. Гіпатія не прийняла нової на той час християнської віри, залишилася вірною релігії своїх предків-язичників, за що головний її ворог -  Олександрійський єпископ Кирило - підмовив членів організувати над нею розправу. Гіпатію вбили, а потім спалили на вогнищі.

У центрі міста Будапешт встановлено пам’ятник числу 0. Цифра 0 дала змогу не вигадувати нових знаків для великих чисел. З’явилася позиційна система числення. Нулем позначають початок шляху та початок часу.

Як відомо, геометрія, яку ми вивчаємо в школі, носить назву Евклідової. Проте вона була створена зусиллями не одного Евкліда. Зачатки геометричних знань губляться у глибині віків. Єгипетські папіруси та вавилонські глиняні таблички з клинописом свідчать, що за 4000-5000р. до н.е. Люди знали багато з того, що ми зараз вивчаємо у школі.

У пам’ятках вавилонської архітектури ми зустрічаємо геометричні форми у вигляді куба, паралелепіпеда, призми, циліндра та конуса. У формі піраміди зі сходинками будувалися     величезні обсерваторії. Звичайно     такі споруди     складалися з семи терас, поставлених одна на одну, і були схожі  на сходи величезної драбини, яка веде до неба. Кожну терасу було пофарбовано в колір, присвоєний семи світилам. Сонцю, Місяцю, Юпітеру, Сатурну, Марсу, Венері та Меркурію. Вавилоняни не тільки знали про існування багатьох геометричних фігур, а й уміли обчислювати їхні площі та об’єми.

Російську науку прославила Софія Ковалевська. Вона дістала всебічну домашню освіту і дуже виявила потяг до наук, особливо до математики. Була за кордоном, брала приватні уроки у Вейєрштрасса, так як жінкам навчатися в університеті того часу було заборонено. У 24-річному віці їй було присвоєно ступінь «доктора філософії  з найвищою похвалою без захисту дисертації за три її наукові роботи. Англійський меценат Джордж Сильвестр написав в її честь сонет, в якому назвав її «небесною музою».  

     

МАТЕМАТИЧНИЙ    КВК  для 5-6 кл.

Висловлювання про математику

Математика – гімнастика розуму

                                             О.В.Суворов.

Математика – цариця наук.

                                                      К.Гаусс.

У математиці є своя краса, як у поезії та музиці.

      М.Є.Жуковський.

    

Хід  К В К

1.Організаційний момент.

Ведучий1. Усім доброго дня, друзі, дівчата і хлоп’ята!

 Ми раді в залі вас нині вітати!

Ведучий2. Покликав КВН нас на змагання

 Знавцям й глядачам – особливі вітання

Ведучий 1. Відомо усім тут відсутні секрети -

 У школі різні вивчають предмети

Ведучий2. Наук у нас різних вивчають багато

 Яку із них ми будемо вітати.

Ведучий1. Тобі математико наші вітання

 Це ж ти нас зібрала усіх на змагання

Ведучий2. Сучасну і давню науку чудову

 Сьогодні у дії побачимо знову

Ведучий1. Чекають тут різні на нас запитання -

 І хитрі задачі, й цікаві завдання.

Ведучий2. Питання серйозні та є й жартівливі

 Тож будьте уважні і будьте кмітливі

Ведучий1. Обдумайте відповідь ви неодмінно

 На справу таку вам дається хвилина

Ведучий2. Лишилось питання одне з’ясувати

 Хто нині в КВК у нас буде грати.

2. Візитна картка.

‹кожна команда представляє назву, девіз.› ‹5 бал.›

3. Розумова розминка.

‹по сім запитань кожній команді›

 Запитання до 1 команди.

1.Число розрядів у класі.

2.Формула площі прямокутника.

3.Як знайти невідоме ділене.

4.Чи можна множити на нуль.

5.Що легше 1кг вати чи 1кг заліза.

6.Як  називається сума довжин сторін.

7.Місце, яке займає цифра в записі числа.

                 Запитання до 2 команди.

1.Найменше натуральне число.

2.Чому дорівнює площа квадрата.

3.Як знайти невідомий дільник.

4.Чи може  бути частка двох чисел нулем.

5.Як називається число,що перетворює рівняння у правильну рівність.

6.Частина прямої, що має початок і немає кінця.

7.Як знайти невідомий від’ємник.

4.Конкурс «Художник»

  ‹зобразити обличчя людини за допомогою цифри нуль та одиниці›

5.Конкурс «Вірю не вірю»

              Запитання для 1 команди.

Чи вірите ви що?..

  1.Число 1 просте.

  2.Трикутник у якого всі сторони рівні різносторонній

  3.Лермонтов - математик

  4.Числа 1, 2, 3, 4… наз. арабськими.

  5.Тривалість футбольного матчу 90 хв.

 Запитання для 2 команди

Чи вірите ви що?..

  1.Число 5 має три дільники

  2.Трикутник, у якого є гострий кут наз. гострокутнім.

  3.Рене Декарт - математик

  4. «Арифметика» у перекладі - це «мистецтво чисел»

6.Конкурс    «Весела  рибалка»

Із паперу зроблені ополонки в яких знаходяться рибки з задачками. Рибалки ловлять рибу. І ось щасливий рибалка тримає в руці  свою здобич. На розв’язання задачі дається час. За кожну спійману рибину 1 бал і плюс за розв’язання – 2 бала. Якщо рибалка не розв’язав допомагає команда.

Задачі - риби:

1.У будинку 4 кімнати. З однієї зробили дві. Ск. стало кімнат у будинку?

2.Двоє учнів грали в шахи 2 год. Ск. часу грав кожен учень окремо?

3.В одній сім’ї два батька і два сина. Сік. в сім’ї чоловіків.

4.У батька 5 дочок і кожна дочка має брата. Ск. дітей у батька.

5.Троє коней пробігло 30 км. Яку відстань пробіг кожен кінь?

6.Два в квадраті -4, три в квадраті-9. Чому  дорівнює кут в квадраті?

7.Півень стоячи на одній нозі важить 5 кг. Ск. він буде важить, якщо стане на дві ноги?

8.За три кози заплатили 30 грн. По чому пішла коза?

9.Одне яйце вариться 4хв. Ск. потрібно часу, щоб зварити 5 яєць?

10.У клітці опинилися разом кролі та кури. У них 6 голів і 18 ніг. Ск. кролів і курей у клітці?

11.Горіло 5 свічок. 2 загасили. Ск. свічок залишилося?

12.Іринці і Оленці разом 12 років, причому Іринка на 10 років старша від Оленки. Ск. років    дівчаткам окремо?

13 У робітника була путівка в будинок відпочинку з15 серпня по 7 вересня включно. Ск. днів відпочивав робітник?

14.Михайло одержав здачу 40 к. трьома різними монетами. Які це монети?

7.Конкурс  «Зашифруй»

Учням пропонується схеми, на яких зашифровані слова числами, а третє слово не зашифроване. Їм необхідно   розшифрувати дане слово Яка команда  справиться із завданням    швидко, та отримає 5 балів.

                 Два         - 145           математика  - 1426142394

                Висота – 427865        цифра – 53074

 Сто -      ?                   метр  -  ?                                     

8. Конкурс  уболівальників.

Поки команди працюють, уболівальникам надається можливість допомогти своїй команді набрати більше очків. Для цього вони повинні згадати прислів’я, в яких є числа, відгадати загадки – добавляни.

9.Конкурс «Ти мені - я тобі»

Команди одна одній підготували по три запитання. ‹Вони повинні бути вибрані із газет, вікторин,  матеріалів лінійки, які учні готували до тижня математики.›

10.Конкурс капітанів.

Перший конкурс «Підказка» ‹ведучий називає три підказки за якими необхідно відгадати про що йде мова. На кожну підказку - 3с. Якщо слово вгадане після першої підказки - 3б., після другої - 2б, після третьої - 1б.

Підказка 1. За це знижують оцінку.

.      2.Відміники їх роблять рідко.

               3.На них вчаться.

Підказка 2 1.Укласі їх чотири.

                   2.Вимірюється транспортиром.

                   3.Малюків туди ставлять.

Підказка3. 1.Звичайно знаходиться в центрі села.

                  2.Вимірюється у квадратних одиницях.

          3.У прямокутнику – це добуток довжини на ширину.

Підказка 4. 1.Збагатством це також може статися.

                   2.Арифметична дія.

                    3.Є така таблиця.

Ось і підійшла до завершення наша зустріч. Надамо слово журі. ‹Журі зачитує результати гри, визначаються переможці, вручаються грамоти.›

Ведучий 2.Розумники й розумниці!

                  Хлоп’ята та і дівчата!

                  У світі все цікаве,

                  Про все потрібно знати.

Ведучий 2. Знання могутня сила,

                   Беріть її до рук,

                   Рушайте в світ широкий

                   Дорогами наук.

Учитель математики: Ми щиро вітаємо учасників гри – кмітливих і винахідливих. Учасники команд відзначилися знаннями математики, логічним мисленням, винахідливістю, чіткістю у висловленнях. Сподіваємося, що наше свято не пройшло безслідно. Можливо збільшиться кількість учнів, яких зацікавила математика і вони всерйоз займуться її вивченням.

Хто кращий? ‹ 7 – 8 кл.›

Ведучий. Добрий день, дорогі друзі! Ми раді вас вітати у цьому залі на нашому конкурсі, який присвячений прекрасній науці – м а т е м а т и ц і.

Ведучий 2. У залі ви бачите багато висловів про математику відомих письменників, учених,  поетів. Не всі ви станете математиками, але математика потрібна  і в науці, і в техніці, і в повсякденному житті.

Ведучий 1. Нехай ті учні, яким математика здавалася наукою нудною та нецікавою наукою, сьогодні переконаються, що вона весела та захоплююча.

Ведучий 2. Багато залежить від вас, шановні вболівальники, від того, на скільки активними ви будете. Ви не лише гості, а й учасники гри.

Ведучий1. Допомагатимуть нам визначити переможців члени журі. Наші суді мають право знімати бали з команд, якщо їх члени або  вболівальники порушують дисципліну, заважають проведенню змагань.

Ведучий 2. Увага! Увага! Наші змагання на кращих математиків  вважаються відкритими. Запрошуємо команди до нашої зали.

Ведучий1. Шановні гості, на сцені – дві команди, які покажуть математичні знання, ерудицію,  вміння логічно міркувати, знаходити вихід із  складних ситуацій.

Конкурс1. Привітання команд.

Привітання складають самі члени команд. За правилами гри, в привітанні необхідно   відтворити назву, емблему та девіз команди. У ньому має прозвучати ставлення команди до гри, звернення до команди-суперниці, вболівальників і журі.

       Конкурс2. Розминка команд.

Ведучий2. Розминка - це початок змагань, проба ваших сил.

Ведучий 1. Пропонуємо запитання, які для нас підготували ваші вчителі математики.

Ведучий2. Питання є серйозні,

         А є і жартівливі.

                Тож будьте ви уважні,

                 І будьте ви кмітливі.

Ведучий1. Команди відповідають на запитання.

     Запитання 1 команді:

1.Операція обернена до операції множення.

2.Числа, які використовуються під час лічби.

3.Рівняння, які мають одну і ту ж множину розв’язків.

4.Лазерний диск на який інформацію можна записати один раз.

5Скільки кг в одному ц.?

6.Пристрій для введення в комп’ютер графічної та текстової інформації.

7Як називається одна триста шістдесята частина кола.

8.Сота частина числа.

9.Наука про числа та операції над ними.

10.Твердження що приймається без доведення.

      Запитання 2 команді.

1.Де записують знаменник дробу.

2.Пристрій для вимірювання кутів.

3.Рівність двох відношень.

4.Оптичний диск на який можна записати інформацію декілька разів.

5.Чому дорівнює добуток усіх чисел від 5 до 5?.

6Дія, що полягає в обчислені добутку  однакових множників.

7.Сучасні знаки для позначення чисел.

8.Чи є діагоналі паралелограма взаємно перпендикулярними?

9.Який пристрій для введення інформації в комп’ютер?

10.Автор вашого підручника з математики.

Конкурс 3. Математичне намисто.

До кожної букви заданого слова дописати математичний термін. Дана буква може бути в середині, на початку або вкінці.

Пропонуються слідуючі слова

А Р И Ф М Е Т И К А         та     М А Т Е М А Т И К А

Конкурс 4.  Художники.

За координатами точок намалювати малюнок.

(0;0),(-1;1),(-3;1),(-2;3),(-3;3),(-4;6),(0;8),(2;5),(2;11),(6;10),

(3;9),(4;5),(3;0),(2;0),(1;-7),(3;-8),(0;-8),(0;0),(3;10). (страус).

(4;7),(5;8),(6;8),(8;9),(9;9),(7;8),(9;8),(6;7),(7;6),(9;6),(11;5),(12;3),(12;2),(13;3),(12;1),(7;1),(9;2),(8;3),(6;1),(5;1),(6;2),(6;3),(5;6),(4;6),(4;7),(5;7).(заєць)

Конкурс 5.  «Відгадай.»

 1.Летіла птиця по морозу

    Над хатами морозним днем,

    Згубила літеру в дорозі

    І стала цифрою з нулем

    Що це таке? (сорока, 40)

2.Яке місто складається з 101 імені. (Севастополь).

3.Виглянувши на повороті із вікна потягу Іринка помітила, що перед нею 9 вагонів, а за нею ще 7. Ск. вагонів у потязі в якому їхала Іринка? (17)

4.Рибалка ловив рибу. На запитання: "Ск. ти впіймав риби?» - відповів. «Половину восьми, шість без голови, дев’ять без хвоста.» Ск. риби впіймав рибалка? (0)

5.Як за допомогою лінійки намалювати кут, що дорівнює даному?

6. Як з трьох нулів зробити два?

Конкурс 6.  «Розшифруй ребуси»

Кожній команді пропонується розгадати  по  5  математичних     ребуси

Конкурс 7. «Точка зору»

Кожній команді    необхідно чітко лаконічно розповісти про будь-яку фігуру, що вивчалася у темі  «Чотирикутник». На підготовку і розповідь дається 2 хв. Можна користуватися ручкою та папером для нотування своїх думок.

Конкурс 8.  «Відгадай термін»

Командам пропонується  пропонується п’ять описів, які стосуються одного терміна. Правильна відповідь за кожний опис оцінюється 2б.

  Опис1. Уперше вони з’явилися у китайських математиків на початку нашого літочислення. У 4-5 ст. індійські математики розвинули вчення про них, а в 7ст. знаменитий індійський математик і астроном Брахмагупта ввів поняття дій над ними, назвавши одних майном, а інших  боргом.

      «Сума майна і майна є майно, а сума двох боргів борг, сума майна і боргу – їх різниця, або якщо вони рівні – нуль. Сума нуля і боргу є борг, майна і нуля майно, двох нулів нуль. Менше віднімається від більшого, майно від майна, борг від боргу, але якщо віднімається більше від меншого, значення надлишку змінюється. Якщо борг відняти від нуля, то він  стане майном, майно перетворюється в борг».

  Опис 2. Однак, не дивлячись на логічність і зв’язок з практикою, вчення індійських вчених не було прийнято на Заході. Лука Пачіолі (1454-1514) - італійський математик, користувався ними, але лише у многочленах.

 Опис3. Німецький математик, чернець Міха ель Штіфель (1486-1567), виходячи з того, що вони «менші ніж нічого», називав їх «безглуздими числами». Більшість європейських учених дотримувалися такої самої думки і намагалися ними не користуватися.

 Опис4. Рене Декарт також називав їх «хибними» числами, хоча він уявляв їх у вигляді відрізків,  які мають напрям, протилежний напряму відрізків, які відповідають додатним числам.

 Опис 5. З розвитком математики відбулося узагальнення поняття числа. Виявилося, що чисел, які використовувалися в арифметиці, не достатньо для розв’язування багатьох теоретичних і практичних задач. Були введені нові числа, для позначення яких використовувався знак мінус. (так мова йшла про від’ємні числа.)

 Конкурс 9.  «Логічний» (для капітанів).

Біля стін квадратного бастіону потрібно було розмістити 16 вартових. Командир розмістив їх по 5 чоловік біля кожної стіни.

1

3

1

3

3

1

3

1

1

4

1

4

4

1

4

1

1

5

1

5

5

1

5

1

   Потім прийшов полковник, незадоволений таким розміщенням сказав, що потрібно розмістити по 6 чоловік біля  однієї стіни. Вслід за полковником  прийшов генерал і наказав розмістити по 7 чоловік біля кожної стіни. Як це можна зробити?

 Конкурс 10.  Розгадати анаграми та продовжити ряди.

Ряд слів.

1.Доба, година, хвилина,…

2.25, 36, 49,…

3.Раціональні, цілі, дійсні,…

4.Лінійка, косинець, циркуль,…

5.Гострий, тупий, прямий,…

6Арифметика, інформатика, алгебра,…

7.Клавіатура, мікрофон, миша,…

  Анаграми. Мапря,  тасовки,  чотка, пецітрая,  дарох,  ретамід,  форіган, лочис, рінько, тієв.

     Поки команди і капітан працюють  вболівальникам пропонуються слідуючі завдання:

     1.Назвати приказки та прислів’я, які містять числівники.

      2.Назвати загадки, які містять числа.

      3.Виразно прочитати числовий вірш. Слідкувати за культурою мовлення.      714;15; 12047;

        13; 318; 140; 327;

        7;128; 220;170; 145;

                                           615; 3; 120;

                                           715; 18;

                                           2000035.

      4.Заспівайте за числами, що записані у попередньому завдані, пісню.       

   Ведучий1. Підійшов час підбивати підсумки конкурсу. Попросимо журі оголосити результати гри.      

   Ведучий 2. Ось і завершилося змагання. Хтось почув щось нове, цікаве для себе, хтось повторив йому вже відоме. Дякуємо учасникам за гру і бажаємо глядачам, щоб наступного разу вони також  спробували себе у ролі гравців.                

ЩАСЛИВИЙ   ВИПАДОК (9 -11кл.)

Ведучий 1. Доброго дня всім присутнім!

Ведучий 2. Вітаємо вас на конкурсі  «Щасливий випадок».

Ведучий 1.Сьогодні перед вами розгорнеться цікава та запекла боротьба серед  кмітливих, допитливих, спритних математиків.

Ведучий 2. Заповзятими гравцями будуть і вболівальники, бо без їх підтримки  жодна із команд не здобуде перемогу.

Ведучий2. Жодне змагання не можна уявити без поважного журі, яке вирішуватиме долю кожної команди.

Ведучий 1. До вашої уваги програма нашого свята.

Ведучий 2. Нашім командам пропонується 5 геймів: «Хто швидше?», «Заморочки  із бочки», «Ти мені я тобі», «Таємничий кінь», «Гонка за лідером».

Ведучий1.То ж розпочинаємо змагання!

Ведучий 2.Успіхів командам, вдало старту і перемоги!

                        1 Гейм.  «Хто швидше»

Команди почергово відповідають на запитання. За кожну правильну відповідь 1бал.

                         Запитання для першої команди.

1.Як називають науку, що вивчає властивості геометричних фігур? (геометрія)

2.Яке натуральне число найбільше? (не існує)

3.Знайдіть 10% від38.(3,8)

4.Що важче: 1кг огірків чи 1кг пір’я?(однакові)

5.Більше сторін у п’яти квадратів чи у п’яти трапецій?(однаково)

6.Скільки сотень у 59 десятках?(5)

7.Як наз. першу координату точки?(абсцис)

7.Назвіть найменше просте число.(2)

9.Назвіть другий розряд числа першого класу.(десятки)

10.Хто автор вашого підручника геометрія?

11.Яким приладом вимірюють кути?(транспортир)

12.Як наз.  прямі на площині, що не перетинаються?(паралельні)

13Що в геометрії позначають великими латинськими буквами?(точки)

14.Скільки всього двоцифрових чисел?(90)

15.На двох руках 10 пальців. Скільки пальців на 20 руках.(100)

16.Як наз. розділ геометрії, у якому  вивчають фігури на площині?(планіметрія)

17.Як у народі називають один ар?(сотка)

18.Назвіть дерево, яке росте у наших садах і має маленькі кисло-солодкі червоні    плоди кулястої форми?(вишня)

19.За допомогою якого решета  просіюємо рості числа?(решето Ератосфена)

20.На скільки треба поділити 3, щоб отримати 6?(на1/2)

                            Запитання для другої команди.

1.Назвіть найбільший дільник числа 75.(75)

2.Чи ділиться на три число 721?(ні)

3.Назвіть найбільше ціле від’ємне число.(-1)

4.Скільки ніг у семи півнів і трьох курей?(20)

5.Назвіть третій від кінця день тижня.(п’ятниця)

6.Скільки діаметрів можна провести у колі?(безліч)

7.Як наз. число записане над рискою дробу?(чисельник)

8.Як наз. твердження, що приймається без доведення?(аксіома)

9.Скільки арів в одному гектарі?9100)

10.Скільки діб у 120 годинах?(5)

11.Як називають довжину перпендикуляра, опущеного з вершини трикутника на пряму,    що містить протилежну сторону?(висота)

12.Скільки місяців у році мають 31 день?(7)

13.Назвіть одноцифрове досконале число.(6)

14.Скільки дільників у числа 31?(два:1,31)

15.Як інакше називають корінь рівняння?(розв’язок)

16.Як називають  відрізок, у два рази більший за радіус?(діаметр)

17.Чи може у трикутнику бути два тупих кути?(ні)

18.Скільки прямих можна провести через одну точку?(безліч)

19.Який знак має ордината точки, що знаходиться у третій чверті?(мінус)

20.Як називають будівлю,яку діти швидко зображають і з трикутника і прямокутника?(хата)

                     2 Гейм.  «Заморочки з бочки».

       Історія математики

1.Яку фігуру, пов’язану з одним із семи чудес світу, вивчають у математиці?(піраміду)

2.Які числа ввійшли пізніше у користування: десяткові дроби чи натуральні числа?(десяткові дроби)

3.Хто перший знайшов досить точне значення числа пі?(Архімед)

4.Для чого математики користуються «решетом Ератосфена?(для «висіювання» простих чисел)

5.Слово геометрія означає…(землемірство)

6.У якій країні вперше застосовували знання із геометрії?(Єгипті)

7.Уякій країні вперше  запроваджена десяткова система  числення?(Індії)

8.У перекладі це «мистецтво чисел». Як називають цю науку?(арифметика)

9.У якій країні жив Евклід?(Греції)

10.Як називають непозиційну систему числення, що виникла у давньому Римі

  

           Цікава математика

1.Що більше: дві  тройки чи три двойки?(однакові)

2.Як розміщені 11 точок, якщо вони  визначають 10 прямих?(по колу)

3.Назвати два числа, в запису яких однакова кількість букв і цифр.(сто,мільйон)

4.Чому дорівнює добуток всіх цифр?(нулю)

5.Скільки цифр у будь якому числі після цифри сотень?(дві)

6.Що більше сума всіх одноцифрових чисел чи їх добуток?(сума)

7.Троє грало в шахи. Зіграли всього три партії. Скільки зіграв кожен?(дві)

8.Коли ми дивимось на число три а говоримо 15?(о 15 год. дня, коли дивимося на  годинник)

9.Які три числа, коли їх додати або перемножити, дають той самий результат?(1.2.3.)

10.Яке найбільше  число  можна  записати за допомогою трьох одиниць?(111)

            Практична математика.

1.Як за допомогою однієї лінійки накреслити кут, що дорівнює даному?(продовжити сторони кута за його вершину)  

1.Скільки граней має не заструганий  шестигранний олівець.(8)

3.У скільки разів сходи на 7-й поверх довші від сходів на другий поверх того самого будинку?(у 6 раз)

4.Від початку доби минула 31 година. Котра тепер година?(сьома)

5.Як найкраще обчислити суму парних чисел від одного до десяти?((2+8)+(4+6))

6.Чи може в місяці бути п‘ять субот.(може)

7.У колесі десять спиць. Скільки проміжків між спицями.(10)

8.Скільки буде десятків, якщо 3 десятки помножити на 2 десятки? (60)

9.Що спільного між рівнянням, що має розв‘язки і деревом?(у них є корінь)

10.Назвіть слово у якому сім букв  «я».(сім‘я).

                     3 Гейм.  «Ти мені я тобі».

       Кожна команда приготувала свої запитання та почергово Їх задає своєму супернику.

                       4 Гейм.  «Таємничий кінь»

                  Завдання для першої команди.

     Він народився у невеличкому місті Фонтан. За професією адвокат, але його справжнім покликанням   була математика. Під час війни Франції з Іспанією, коли іспанці застосовували для таємного листування  дуже  складний шрифт, король Франції Генріх 4 звернувся за допомогою до цього  математика. Математик через два тижні розгадав цей шифр. Іспанці зрозуміли у чому справа лише тоді, коли раз у раз почили зазнавати невдач. Іспанські інквізитори, вважаючи, що людина не могла розшифрувати такий складний шифр, звинуватили математика у спілкуванні з нечистою силою і засудили його до спалення на вогнищі. На щастя, король Франції не видав його. Про кого йдеться  і який вклад його у розвиток математики?                                                        (Ф.Вієт)

                   Завдання для другої команди.

   Про цього вченого відомо більше, ніж про інших учених стародавнього світу. Точний рік його смерті – рік падіння Сіракуз. Величезний його внесок у розвиток  математики. Він умів знаходити площі  поверхонь конуса і кулі, об’єми  кулі та сферичного сегмента. Знайдений ним метод обчислення довжини кола і площі фігури був суттєвим кроком до створення диференціального й інтегрального числення, що з’явилося лише 2000 років потому.

 Від істориків того часу дійшли свідчення про чудові винаходи вченого, зроблені за час  служби у царя ГієронаІІ. Відома легенда про золоту корону царя.

      Про якого математика йдеться і що це за легенда?

                                                                  (Архімед)

           
                 5 Гейм. «Гонка за  лідером»      

Командам пропонуються завдання з чотирма відповідями. Необхідно серед них вибрати правильну.

               Завдання для першої команди.

1.Що треба робити з подібними доданками?

  А.Зводити*   Б.Розводити. В.Скорочувати. Г. Знищувати.

2.Буратіно розв’язував задачу про:

   А.Гроші. Б.Груші.В.Яблука* Г.Мобільні телефони.

3.Хто навчав Буратіно  розв’язувати задачі?

  А.Тато Карло. Б.Мальвіна *.В Черепаха  Тортіла..Г.Карабас-Барабас.

4.Дріб який не можна скоротити, наз.?

А.Нескорочений. Б.Неправильний В.Нескоротний* Г Упертий.

5.Яку таблицю не використовують на уроках математики?

А.Множення. Б Простих чисел. В.Не правильних  дієслів*.  Г.Квадратів.

6.Подібними можуть  бути:

А.Числа. Б.Доданки.* В.Множники Г.Сніданки.

7. «Не видимий коефіцієнт»- це:

А. -1 Б.1 * В.0 Г.10

8.Дюжина- це:

А.6.  Б.60. В.12*  Г.13

9.Скільки існує арабських цифр?

А.9 Б.10*  В. 100 Г.Безліч

10.Як наз. Прямокутник у якого всі сторони рівні?

А.Ромб. Б.Куб. В.Квадрат* Г.Рівностороник.

                   Завдання для другої команди.

1.ЯкоЇ одиниці вимірювання не існує?

А Кіловат. Б Кілобайт. В.Кілоградус.* Г.Кілограм.

2.Що з названого є у трикутнику?

А.Діагональ.Б.Меридіан. В.Паралель.Г.Медіана.*

3.Яку фігуру не можна побудувати за допомогою лінійки?

А.Кут.Б.Коло.* В.Відрізок Г.Трикутник.

4.Скільки діагоналей у трикутнику?

А.0* Б.!. В.2. Г.3.

5.Яка найкраща оцінка у Німеччині?

А.12*  Б.10. В.5.Г. 1

6.Одиниця маси-це:

А дюйм.Б.Фунт* В.Ярд. Г.Галон.

7.Хто із цих учених був  давньогрецьким математиком?

А.Ейлер. Б.Фалес.* В.Віє.Г.Ньютон.

8.Таблицю множення інколи наз. таблицею:

А. Архімеда. Б. Піфагора*. В.Декарта. Г.Ератосфена.

9.Скільки триває урок?

А.1 год. Б. 0,75 год.*

В.0,45 год. Г.Вічність.

10.Чому дорівнює 1% від гектара?

 А.1 м. Б.1 км. В.1 а. * 1 кг.       

Ведучий 1.Завершується наша гра. Надаємо слово журі.

Ведучий 2. Питань було багато,

                   Та грі прийшов кінець.

                   Вітайте переможців!

                   Вони сьогодні молодці!

                  Та ще питань чимало

                 Залишилось у нас.

                 На зустрічі наступній

                 Вони чекають нас!

Ведучий 1 До побачення.

Ведучий 2.До нових зустрічей.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69529. Международная торговля 118 KB
  Виды экспорта: вывоз товаров; вывоз сырья и полуфабрикатов для переработки за границей под таможенным контролем и последующим возвратом; реэкспорт вывоз товаров ранее ввезенных из-за границы; временный вывоз за границу отечественных товаров с последующим их возвратом...
69530. Международный менеджмент 861.5 KB
  Международный менеджмент является особым видом менеджмента, главными целями которого выступают формирование, развитие и использование конкурентных преимуществ фирмы за счет возможностей ведения бизнеса в различных странах и соответствующего использования экономических...
69531. Менеджмент внешнеэкономической деятельности (конспект лекций) 528 KB
  Конспект лекций раскрывает понятие внешнеэкономической деятельности структурные особенности государственное и таможенное регулирование внешнеэкономической деятельности предприятий. Конспект лекций составлен в соответствии с учебной программой дисциплины для высших учебных...
69532. Местные финансы 446.5 KB
  Наука о местных финансах является отдельной самостоятельной отраслью финансовой науки. Процесс ее формирования проходил по двум основным направлениям: 1 исторически сложилось так что сначала возникла наука о государственных финансах а потом из нее выделилось...
69533. Податковий облік Конспект лекцій 785 KB
  Теоретичні основи оподаткування. Термінологія оподаткування. Другий тип податку який виник після появи постійного війська має зовсім інший характер він установлюється після довгих переговорів за участю різних представницьких установ парламентів і т.
69534. Основы управленческого консультирования 33.09 MB
  Цели роли и функции внутреннего консультанта Функции ВКГ. Сферы деятельности ВКГ. Создание внутренней консалтинговой группы ВКГ основывается на таких принципах: Потребность в организационных изменениях превышает спрос на консалтинговые услуги...
69535. Регуляторная политика 474 KB
  Это определение регуляторного акта значительно расширяет сферу деятельности регуляторной политики относительно предшествующих ей этапов. Каждый орган который отвечает признакам регуляторного органа а также и эта крайне важная новация – местные органы исполнительной власти и органы...
69536. Рынок финансовых услуг 206 KB
  Целью государственного регулирования рынка финансовых услуг являются: Защита интересов потребителей финансовых услуг. Создание благоприятных условий для развития и функционирования рынка финансовых услуг. Обеспечение равных возможностей для доступа к рынку и защиты прав его участников.
69537. Транснациональные корпорации 133 KB
  Развитие и становление международного производства Особенности создания ТНК Транснациональные корпорации ТНК продукт и основной субъект зарубежного инвестирования прежде всего прямых производственных капиталовложений. Именно ТНК принадлежат 90 прямых зарубежных инвестиций.