71980

Одиниці вимірювання маси. Кілограм. Знаходження невідомого від’ємника. Додавання та віднімання в межах 100 без переходу через десяток

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити учнів із задачами на знаходження невідомого від’ємника; довести до свідомості учнів, що задачі на знаходження невідомого від’ємникам розв’язуються дією віднімання; формувати вміння розв’язувати рівняння; повторити одиницю вимірювання маси – кілограм...

Украинкский

2014-11-14

57.5 KB

6 чел.

Тема: Одиниці вимірювання маси. Кілограм. Знаходження невідомого від’ємника. Додавання та віднімання в межах 100 без переходу через десяток.

Мета: Ознайомити учнів із задачами на знаходження невідомого від’ємника; довести до свідомості учнів, що задачі на знаходження невідомого від’ємникам розв’язуються   дією віднімання; формувати вміння розв’язувати рівняння; повторити одиницю  вимірювання маси – кілограм; розвивати логічне мислення, математичну мову учнів.

Обладнання: предметні малюнки для усного рахунку, комп’ютерна підтримка, корисні копалини (крейда).

                                       Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

  •  Сьогодні на уроці нам треба гарно попрацювати,

Щоб камінчики зібрати.

І замок з  «Математики»

Своїми знаннями збудувати.

В будівництві будь уважним,

Добре мисли, не спіши!

Знай, що вчитись буде важко

Легше буде у житті!

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань.

Почнемо камінці збирати і знання математичні здобувати.

Пояснення: Поступово до кінця уроку діти працюючи над завданнями, отримують камінці з опорними словами. Так будується математичний замок, а на його вершині – камінь мудрості.

Камінь мудрості

6. Знання

4. Фізкультхвилинка.

5.Математичний вузлик.

1.Хвилинка каліграфії

2. Усний рахунок. Одиниці вимірювання – кілограм.

3.Невідомий від’ємник.

  1.  Перший камінь – хвилинка каліграфії.

Діти, давайте запишемо сьогоднішнє число, класна робота.                                   

1. Їжаки, коли сплять у холодну частину року,найменше  можуть не їсти 26 діб.

2. Запишіть каліграфічно число, що вказує на кількість днів, протягом яких їжак може не їсти, коли спить,

                  26

3. Запишіть наступне і попереднє число до цього числа.

               27   25

4. Збільшіть кожне число на 2

         29                27        

5. Запишіть найменше двоцифрове число  : 10

6. Збільшіть його на 5. Запишіть це число 15.

       

Висновок:  Молодці, кожна цифра має свою хатинку – це клітинка.     

Ми отримали перший камінь – це хвилинка каліграфії.

Хвилинка каліграфії

  1.  Усний рахунок – другий камінь.

Діти, сьогодні до нас на урок завітали зайчики. Вони дуже багато набігались по лісі. Зголодніли і просять вас допомогти їм зібрати ось ці незвичайні морквини.

а) Гра «Нагодуй зайчиків»

(на дошці малюнки діти розв’язують приклади і годують зайчат)

Молодці! Зайчата дякують вам за смачний обід. Вони пригадали,  що на одному з уроків у «Лісовій школі» мудра тітонька Сова  розповідала про їхнього родича – найбільшого кролика на континенті. Який важить аж 22 кг! Цікаво, скільки їжі він зїдає  за добу? Про це ви зможете дізнатися, коли розв’яжете задачу 87.

б) Робота з підручником.

Відкриємо підручники на с.19. (усно)

Діти, давайте пригадаємо. Які міри вимірювання маси ви знаєте (г. кг.т.)

(Працюють всі)

Завдання: Задача. Погляньмо на екран,  схема до задачі. Давайте усно складемо задачу за схемою:

Було-?

Зїли – 6 ябл.

Залишилося -24 ябл.

Зайчики просять вас відповісти на запитання: «Скільки яблук було у них спочатку?»

  •  Чи можемо ми дати відповідь на запитання задачі?
  •  Якою дією?
  •  Що до чого будемо додавати?
  •  Який компонент невідомий?

Висновок: кілограм – це одиниця ……………

          Другий камінь поклали

Усний рахунок. Одиниці вимірювання маси.

3.Третій камінь – невідомий від’ємник.

Пригадайте. Як називаються числа при відніманні?

  •  Як знайти невідоме зменшуване?

Сьогодні ми з вами навчимося знаходити невідомий від’ємник.

Послухайте задачу: У коробці лежало 10 олівців. Після того,  як вийняли кілька олівців,   у ній залишилося 7 олівців. Скільки олівців вийняли?

(Демонстрація з олівцями)

Запишемо і виконаємо дію:  10-7=3 (ол.)

А ще задачу можна розв’язати рівнянням.

10-х=7

Колективне розв’язання задачі.

На екрані скорочений запис задачі і назви чисел при відніманні.

Було -75кг                                 зменшуване

Продали -?                                від’ємник

Залишилось -40кг                     різниця  

  •  Який компонент необхідно знайти?
  •  Як знайти невідомий від’ємник?

Розучування правила на с. 20

Розвязування   рівнянь №89 Робота з підручником та в зошиті.

Висновок: Щоб знайти невідомий доданок треба від зменшуваного відняти різницю.

№90 в зошитах.

Вже готовий фундамент замку. Ми маємо третій камінь – невідомий від’ємник.

Невідомий від’ємник

  1.  Четвертий камінь- фізкультхвилинка!

Своєю працею і старанням здобули четвертий камінь – це фізкультхвилинка.

Фізкультхвилинка

  1.  П’ятий камінь – математичні вузлики.

Відгадайте: Притаїлася під тином

І проходу не дає,

Всіх кусає без розбору,

Нікого не признає.

Завдання: Розмістіть фігури так. Щоб кожне наступне число було більше  на 3 від попереднього, і записати відгадку. (кропива)

Завдання:Допоможіть Буратіно скласти з 5 паличок 2 трикутника

Ось тепер п’ятий камінь кладемо - члени речення.  

Математичні вузлики

  1.  Шостий камінь - знання
  2.  Подумайте.
  •  Складіть із деформованого речення прислів’я.

Математика до розум приводить порядку.

(Математика розум приводить до порядку )

« Не помиляється той, хто нічого не робить».

  1.  Висновок. Підсумок.
  •  То що ми отримали в кінці вивченої теми?

знання

  •  Так наш шостий камінь – це знання. І камінь мудрості на вершині – крейда. Цей вид вапняку використовують на будівництві. А особливо цінною для нас є спеціально оброблена крейда, яку ми використовуємо безпосередньо для навчання, щоб нею писати на дошці. Тому камінь мудрості який ми поставимо на вершину замку – це

крейда

Прощання.

Малюнок і вірш.

Збіг наш урок,

Яка коротка мить,

Дуже швидко

В роботі час біжить.

І попрацювали ми не марно,

Бо багато знань отримали – це гарно!