71981

Переставна властивість дії множення. Розв’язування нерівностей. Складені задачі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів з переставною властивістю дії множення та розв’язанням нерівностей із зміною способом добору, закріпити вміння розв’язувати складені задачі, розвивати уважність, вміння абстрагувати від конкретного змісту задачі, виховувати інтерес до астрономії.

Украинкский

2014-11-15

41.5 KB

0 чел.

Урок – мандрівка

“Планетами сонячної системи”

Тема:Переставна властивість дії множення. Розв’язування нерівностей. Складені задачі.

Мета:ознайомити учнів з переставною властивістю дії множення та розв’язанням нерівностей із зміною способом добору, закріпити вміння розв’язувати складені задачі, розвивати уважність, вміння абстрагувати від конкретного змісту задачі, виховувати інтерес до астрономії.

Обладнання: таблиця планет сонячної системи, малюнок зорельота, компютери, “космічна музика”, ілюстрації до задач.

Хід уроку

  1.  Організація, чистопис.

а) Запис числа 7; завдання:

збільшити у 5разів (35); зменшити на 5(30); збільшити на 6(36); зменшити у 4рази(9).

б) – Сьогодні усі математичні завдання ми будемо виконувати не просто в класі, ана різних планетах Сонячної системи. Кожен із вас стане космонавтом. Ми сядемо у цей зореліт і будемо мандрувати від планети до планети.

  •  Які планети Сонячної системи ви знаєте?
  1.  Вирушаємо у подорож на Меркурій.

Нас зустрічає – меркуріанець.

Моя планета найближче до Сонця. На Меркурії рік триває всього 88 днів –за цей час планета встигає обернутись навколо Сонця. На цій планеті непрості умови для вас, космонавти, бо на денній стороні температура сягає 400 градусів тепла, а на нічній 200 градусів морозу.

На Меркурії ми з вами почнемо наш урок математики.

а) Усні обчислення №450(таблиці)

  1.  Наш зореліт вирушає на Венеру.

Венера – сусідка Землі. Вона завжди огорнута хмарами, бо її атмосфера густа. Тому ваш зореліт з космосу не


міг побачити поверхню планети. Венера за розмірами майже така, як і Земля. Рік тут триває 224 дні.

На цій планеті ми дізнаємось щось нове і цікаве про множення. Погляньте на цю таблицю:

2 3 4 = 24

4 2 3 = 24

  •  Порівняйте множники і добутки.
  •  Що змінилося у другому рядку?
  •  Який висновок можна зробити? (Множити можна у будь – якому порядку. Добуток не змінюється)
  •  Правило ст. 67 №451.

  1.  Зараз Венера наблизилась до Землі на найменшу відстань – 40 мільонів кілометрів. Тому нам пора вирушати на Землю.
  2.  На Землі нас зустрічає наша вчителька з інформатики Ірина Іванівна. Вона пропонує показати ваші знання, які ви отримали на планеті Венера.

а) 1 група – на компютерах. Всі інші разом на дошці та в зошитах. № 452(1-2)

Записати, використавши переставний закон.

2 7 3 = 2 3 7 = 42

Відпочивши на рідній планеті та поновивши у зорельоті запаси палива, води, їжі. вирушаємо на четверту планету Марс.

Привіт вам, чужинці, Вас вітає Марс, якого ви називаєте богом війни. Насправді Марс – планета мирна. Вона має 2 супутника – Фоба і деймос ( страх і жах – вашою мовою). Хоч нічого жахливого на цих супутниках немає. Ви вибрали добрий момент для польоту на Марс, бо зараз між Землею і Марсом найменша відстань – 55 млн. км. Для землян Марс має найбільш підходящий клімат


з усіх планет Сонячної системи. На екваторі найвища температура = 20градусів, а взимку до –70 градусів.

На Марсі розвяжемо нерівності 2група за компютери. Всі останні №453(2)

к 7 40

6 7 40

7 7 40

8 7 40

9 7 40

  1.  Зореліт прямує до найбільшої планети Сонячної системи – Юпітера.

Моя планета знаходиться від Сонця у 5 разів далі, ніж Земля. А її діаметр в 11 раз більший, ніж земний.

-Які геометричні фігури бачите?

_Згадайте, скільки сторін мають такі геометричні фігури. Скільки сторін має кожна фігура?

  1.  Наш зореліт рушає на планету – Сатурн.

Сатурн – єдина планета Сонячної системи, яка має кільця, що складаються з дрібних уламків, каміння і пилу. Сатурн – холодна планета. Через велику віддаленість від Сонця на поверхні планети температура не перевищує –15 градусів. Сатурн рухається навколо Сонця по великій орбіті і тому рік на цій планеті триває 30 земних років.

Щоб ми не замерзли на цій планеті, давайте зробимо фізкультхвилинку.


7.Наше зоряне мандрування триває, наступна зупинка на планеті Уран.

Уран має 5 супутників. Рік на Урані триває 84 земних років. Це означає, що за той час, поки уранське немовля доживе до 1 року, земна людина постаріє до 84 років. Уран дістає мало сонячного тепла, температура на ньому –200 градусів.

Задача № 454.

  1.  20 – 11 = 9 (п.) – витратив.
  2.  9: 3 = 3 (тр.)

8. Ми дістали змогу продовжити нашу подорож і відвідоти ще 2 планети. Зараз ми направляємося до Нептуна.

Земні вчені відкрили планету Нептун – спочатку обчислили її місцезнаходження, а потім побачили планету на цьому місці у телескоп. Нептун має 2 супутники. Температура на його поверхні – 200 градусів.

Задача № 455

1) 3 = 6 = 9 (ст)

2) 54: 9 =6 (см)

9.Остання наша зупинка на найдальшій планеті Сонячної системи – Плутоні.

Плутон,як і Нептун, теж спочатку вирахували, а тоді побачили у телескоп. Діаметр планети приблизно дорівнює діаметру Землі, але ця планета перебуває від Сонця у 40 разів далі, ніж Земля. А один рік на Плутоні = 250 земним рокам. Сонце з Плутона виглядає маленькою зірочкою, тому ця планета за земними поняттями є планетою вічної темряви і холоду.

 На цій планеті ми підіб’ємо підсумок.


На яких планетах ми сьогодні побували?

Що нового дізнались?

Жителі Нептуна мають свою мову. Ось що вони хочуть сказати вам. Букви не такі як у нас, а знаки. Давайте прочитаємо: ти просто молодець.

А тепер подивимось, хто ж у нас молодець?

  1.  Підсумок уроку.
  2.  Домашнє завдання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

56145. Передумови та проблеми застосування новітніх інформаційних технологій при викладанні соціальних дисциплін 2.78 MB
  Нові методики їх викладання повинні враховувати сучасні вимоги до застосування інформаційних технологій. У навчальних закладах компютерні технології повинні привести до поступового формування нового покоління, покоління техноінформаційного суспільства...
56146. Виховання соціальної компетентності учнів початкової школи 133.5 KB
  Сьогодні в умовах величезних змін у соціальному та політичному житті України постала проблема радикальної перебудови у сфері виховання мета якої формувати людину забезпечувати прогрес людського суспільства.
56147. РОЛЬ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ У ФОРМУВАННІ ПРОФЕСІЙНО-ДІЛОВИХ ЯКОСТЕЙ СПЕЦІАЛІСТА 131 KB
  Курс фізики за своїм змістом політехнічний, має професійну спрямованість. Фізика слугує теоретичною базою більшості галузей техніки, вона має широке та різноманітне застосування в людській діяльності.
56148. Роль спецкурсів у розвитку творчого потенціалу учнів 414.5 KB
  І кожний власну радість обирає Яка ізпоміж інших є гарніша Для мене все це вартості не має Людина від усіх багатств цінніша. Для мене ж це все не важливе Люблю тебе за те що є Думки корисливі і льстиві Я не поставлю над усе.
56149. ВІЧ і СНІД – проблема людства 721.5 KB
  Всесвітня організація охорони здоров′я розробила глобальну програму боротьби зі СНІДом. Серед медичних, профілактичних заходів передбачених цією програмою, велике значення бесід, тестування на цю актуальну тему.
56150. Які ми разом – на уроці, на перерві, під час відпочинку. Я і мої друзі 59.5 KB
  Мета: Виховувати дружні стосунки між учнями, співпереживання один одному. Формувати орієнтацію на вічні духовно-моральні цінності. Розвивати уміння спілкуватися, дотримуючись правил етикету.
56151. Як спілкуватися, долаючи відстань 51 KB
  На кінець уроку учні зможуть: пояснити особливості правил дистанційного спілкування використовувати уміння дистанційного спілкування письмового та електронного листування і телефонних розмов моделювати та розв’язувати ситуації.
56153. Спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я» 35.5 KB
  Мета: сприяти залученню учнів та їх батьків до систематичних занять фізичною культурою і спортом; організувати рухове дозвілля, пропагувати заняття фізичними вправами як засіб активного відпочинку; зміцнювати здоров’я дітей...