71982

Нумерація чисел 21-100. Запис чисел під диктовку. Порівняння чисел і знаходження значень виразів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити учнів записувати під диктовку числа першої сотні; вправляти в порівнюванні чисел і знаходженні значень виразів; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до вивчення математики. Обладнання: геометрічний роздатковий матеріал, таблиця першої сотні чисел...

Русский

2014-11-15

56.5 KB

4 чел.

Потапова Наталія Семенівна,

учитель початкових класів вищої категорії

НВК «Міцва- 613» м. Біла Церква

Математика

Тема: Нумерація чисел 21-100.Запис чисел під диктовку.Порівняння чисел і знаходження значень виразів.

Мета: -вчити учнів записувати під диктовку числа першої сотні;

  •  вправляти в порівнюванні чисел і знаходженні значень виразів;
  •  розвивати обчислювальні навички;
  •  виховувати інтерес до вивчення математики.

Обладнання: геометрічний роздатковий матеріал, таблиця першої сотні чисел, картки для усного рахунка, малюнок ракети, таблиці, дидактичний матеріал.

Хід уроку

І Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні наш урок називатиметься « Крок до зірок».

Ми працюємо під гаслом:

« Працюємо – швидко!

  Відповідаємо – правильно!

  Пишемо – гарно!»

  •  Щоб стати зіркою, принаймі на уроці математики, ми вирушаємо в дорогу, але саме на чому, ви здогадаєтесь, якщо правильно виконаєте завдання математичного диктанту.

ІІ Актуалізація опорних знань.

  1.  Математичний диктант.

-Я задумала число, воно більше на 1, ніж 99: ( 100)

-Я задумала число, відняла від нього 4, отримала 6; (10)

-Записати число, в якому 3 дес. 6 од. ( 36)

-Записати число наступне числу 89; (90)

-Записати попереднє число до числа 71; (70)

- Записати число, яке більше ніж 9, але менше ніж 11; (10)

А тепер розкодуємо це слово, підпишемо букви під числами, яке слово вийшло? (Ракета)

10 – а;     36 – к;     70 – т;      90 – е;     100 – р

  1.  Усний рахунок. Хто швидше долетить до зірки.

ІІІ Робота над темою уроку,

Тема нашого уроку « Нумерація чисел від 21 до 100»

  1.  Робота з таблицею першої сотні. ( робота біля дошки)
  •  прочитай числа третього десятка;
  •  прочитай числа десятого десятка;
  •  прочитай числа, в яких число одиниць нуль;
  •  прочитай числа, в яких кількість десятків - чотири;

  1.  Робота за підручником

а) № 273- усно (яких чисел не вистачає в цьому ряді?)

б) №277- робота на дошці (порівняти числа)

3)Повторення про периметр

а) - У вас на парті лежать геометрічні фігури. У кого фігура, яка має 3 кути, 3 сторони, 3 вершини? Як називаються такі фігури?

- У кого є прямокутники? що ви знаєте про ці фігури?

- Які фігури ще є у вас?

б) Як знайти периметр геом. фігур?

Самостійно знайдіть Р своєї фігури.

( у кожного учня фігури різного кольора)

жовті-

зелені-

червоні-

сині-

  1.  Робота в групах

Поставити знаки «+», «-» так, щоб одержати правильні рівності.

4*2*3*1=8

8*4*6*7=17

12*2*4*7=7

15*2*3*7=17

4)Розв’язування задач нового виду

а) №275- колективна робота ( записати виразом)

б) Самостійна робота

Розв’язати задачу виразом.

Як тільки починаються сутінки, у небі спочатку спалахує 1 зірка, потім 2, 3, а потім багато-багато. Про це буде наша задача.

  •  У небі спалахнула перша яскрава червона зірка, ліворуч від неї 3 сині, а праворуч5 жовтих. Скількі всього зірок спалахнуло у небі?
  1.  ( додатково) Записати вирази під диктовку, розв’язати їх.

7-(12-5)                (2=5)+7

10+(10-7)             (3+4)-7

ІV Домашнє завдання

№278 (розв’язати приклади)

№279 (розв’язати задачу)

V Підсумок уроку


6 + 7

3 - 4

8 + 3

12 - 5

18 - 1

13+ 1

9 + 6

17 - 9

14 - 7

18 - 9

5 + 6

7 + 9


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69717. Стандартні виключення 27.5 KB
  Всі конструктори і методи мають специфікацію, що забороняє генерацію виключень. Функція-метод what() видає рядок-повідомлення про помилку. Передбачається, що виключення типу logicerror сигналізують про помилки в логіці програми, наприклад про невиконання деякої умови.
69718. Вкладені блоки try-catch 28 KB
  При обробці дійсно складних виключень, ви можете зацікавитися можливістю вкладати блоки try і оператори catch всередину інших операторів catch. C++ допускає вкладені блоки try, іншими словами, ви можете згенерувати нове виключення при обробці попереднього.
69719. Обробка несподіваних виключень 27.5 KB
  У програмі оголошені функції badnews, solver і main. Прототип функції solver перераховує виключення, що генеруються в цій функції. Проте ця функція генерує несподіване виключення, коли викликає функцію badnews.
69720. Неспіймані виключення 26.5 KB
  Не дивлячись на найвідчайдушніші спроби обробити виключення, бувають випадки, коли необхідно припинити виконання програми. Відновлення після таких виключень (а також фатальних) неможливе. C++ дозволяє використовувати функції terminate...
69721. Обмеження виняткових ситуацій 29.5 KB
  Обмеження виняткових ситуацій Програміст може обмежити типи виняткових ситуацій які може генерувати функція в інших місцях програми. Фактично можна взагалі заборонити функції генерувати які б то не було виняткові ситуації.
69722. Двійковій режим потоку введення-виведення 22.5 KB
  Метод записує count символів символьного масиву str в потік даних. Ніякі символи-роздільники не впливають на вивід. Він також повертає посилання на потік, тому після операції можна перевірити стан потоку.
69723. Захищене наслідування 23.5 KB
  До базового класу можна застосовувати механізм захищеного наслідування. При цьому всі відкриті і захищені члени базового класу стають захищеними членами похідного класу. Розглянемо приклад.
69724. Множинне наслідування 22 KB
  Похідний клас може одночасно успадковувати властивості декілька базових Наприклад, в програмі, приведеній нижче, клас derived успадковує властивості класів base1 і base2.
69725. Віртуальні базові класи 42 KB
  Як вказано в коментарях, класи derivedl і derived2 є спадкоємцями класу base. Проте клас deribed3 є похідним від обох класів derived2 і derived1. (Таке наслідуванно називається діамантовим). Отже, в об’єкті класу derived3 містяться дві копії об’єкту класу base.