71986

Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Задачі, що містять відношення «на… більше» («на… менше»)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: учити учнів додавати двоцифрові числа без переходу через десяток творчо працювати із задачами що містять відношення на більше на менше; розвивати логічне мислення уміння працювати в парах; виховувати любов до природи інтерес до математики.

Украинкский

2014-11-15

43 KB

0 чел.

Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Задачі, що містять відношення «на… більше» («на… менше»).

Мета: учити учнів додавати двоцифрові числа без переходу через десяток, творчо працювати із задачами, що містять відношення «на… більше» («на… менше»); розвивати логічне мислення, уміння працювати в парах; виховувати любов до природи, інтерес до математики.

Обладнання: картки, таблиці, смайлики, фішки-фрукти, предметні малюнки, компютер.

Тип уроку: урок закріплення знань і умінь.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Всі мерщій сідайте, діти!

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

Руки вчасно підіймати.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети уроку.

Емоційна настанова.

  •  У мене зараз гарний настрій, ось такий:       . Покажіть, який  у вас. Я хочу, щоб гарний настрій у вас залишився до кінця уроку.
  •  У мене є знайомий другокласник Петрик. У нього завжди гарний настрій. Проте сьогодні він був засмучений. І ось чому.

Його батьки в садку зібрали 15 кг яблук та 12 кг груш. А скільки всього кілограмів фруктів зібрали батьки, він не може полічити.

  •  А ми зможемо йому допомогти?
  •  Як? (15 + 12)
  •  Як додають двоцифрові числа? (Одиниці – до одиниць, десятки – до десятків).
  •  Якби Петрик був присутній на нашому попередньому уроці та уважно слухав, він обовязково упорався із завданням. Щоб із нами не трапилось того, що з Петриком, ми сьогодні продовжимо додавати двоцифрові числа без переходу через десяток, розвязувати задачі, що містять відношення «на… більше» («на… менше»).

ІV. Актуалізація опорних знань учнів.

Діти, до нас завітає красуня одна,

Я знаю, що люба всім дітям вона,

А що за красуня, вам треба вгадати,

Її імя розкодувати.

18 + 31 = 49 і                         14 + 10 = 24 о                               33 + 33 = 66 ь

41 + 11 = 52 н                        25 + 12 = 37 с    

  •  Розставте числа в порядку зростання.

24   37  49  52  66

О    с     і    н     ь

  •  Правильно, до нас завітала осінь. Але прийшла вона у гості не з порожніми руками, а принесла гостинці із завданнями. За кожне виконане завдання ви отримаєте дарунок.

(Яблуко)

  1.  Усний рахунок
  2.  За таблицею.
  3.  Робота з фішками: - знайти суму, різницю, збільшити, зменшити.
  4.  № 351.
  •  Перше завдання виконали. (Хто гарно працював отримує фішки-яблучка.) І осінь вам дарує яблучка, «сподіваючись, що ви зберете багатий «урожай» знань, умінь, та навичок». Яке ж наступне завдання?

(Груша)

  1.  Каліграфічна хвилинка.
  •  Осінь ніколи не приходить одна, з нею завжди її помічники – її сини-місяці. Назвіть їх. (Вересень, Жовтень, Листопад).
  •  Отже, скільки є осінніх місяців? (3).
  •  Зараз ми охайно і чітко напишемо рядочок цифри 3.
  •  Виберіть цифру-королеву.

(Виноград)

  1.  Математичний диктант. Робота в різнорівневих групах.

І – розвязати приклади на картках.

ІІ – на картках (виправити помилки).

21 + 12 = 32                     32 + 45 = 75

16 + 33 = 49                     24 + 53 = 77

ІІІ – математичний диктант.

  •  Записати сусідів числа 39.
  •  Число 20 збільшити на 7.
  •  Число 88 зменшити на 8.
  •  Знайти суму чисел 40 і 5.
  •  Число 90 зменшити на 1.
  •  Число 99 збільшити на 1.
  •  Знайти різницю 60 і 10.
  •  Знайти суму чисел 30 і 30.

(38, 40, 27, 80, 45, 89, 100, 50, 60).

(Морква)

  1.  Приклади.

Гра «Хто швидше знайде приклад».

№ 353. (Записують з поясненням біля дошки і в зошитах).

V. Фізкультхвилинка.

(Звучить пєса П. І. Чайковського «Листопад» із циклу «Пори року»).

  •  Люди здавна милувалися красою Осені та її дарунками. Закрийте очі й уявіть собі, що ви мандруєте стежками осіннього лісу. Там, де сосни і дубочки білі виросли грибочки…

VІ. Робота над новим матеріалом.

(Картопля)

  1.  Робота над задачами.

№ 356 (усно).

  •  Як дізнатися, на скільки сантиметрів ширина менша з довжину? (6 – 2 = 4)

№ 355.

Ягня – 11 кг

Вівця - ? кг, на 21 кг більше за ягня

Баран - ? кг, на 23 кг більше за вівцю

  •  Можемо відразу дати відповідь на головне запитання задачі? (Ні)
  •  Чому? ( Не знаємо масу вівці.)
  •  Можемо знайти масу вівці? ( Так.)
  •  Якою дією? (Додаванням. 11 + 21 =32)
  •  Знаючи масу вівці, можемо знайти масу барана? ( Так.)
  •  Якою дією? ( Додаванням. 32 + 23 = 55 )

(Самостійно записують. Перевірка.)

(Цибуля)

  1.  Робота з геометричним матеріалом
  2.  Робота за таблицею.

Знайти прямокутники і показати ширину і довжину.

  1.  Практична робота в парах.

Роздаю картки із зображенням прямокутника. Діти вимірюють довжину і ширину. (Перевірка.)

(Гриб)

VІІ. Домашнє завдання.

№ 357, 358.

VІІІ. Підсумок уроку.

  •  Як потрібно додавати двоцифрові числа?
  •  Осінь побачила сьогодні, що ви вмієте додавати двоцифрові числа без переходу через десяток та розвязувати задачі. Ви добре попрацювали. Молодці! А Осінь прощається з вами усіма, бо в білій шубі йде до нас зима.

        

PAGE   \* MERGEFORMAT1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36716. РАЗРАБОТКА СХЕМЫ И СОЗДАНИЕ СТРУКТУРЫ РЕЛЯЦИОННОЙ БАЗЫ ДАННЫХ 193.5 KB
  Задание № 3 Использую возможности фильтрации данных постройте следующие фильтры для выборки данных в соответствии с приведенными критериями. С помощью Расширенного фильтра из таблицы Административные районы выбрать те районы в которых численность населения превышает 50 тыс. Удалить фильтр. В меню Записи выберите команду Фильтр Расширенный фильтр.
36717. Гидрологический режим реки Амазонки и ее устьевой области 1.61 MB
  Географическое положение бассейна реки (географическая зона, высотный пояс, удаленность от океанов, государственная принадлежность, координаты центра и крайних точек, основные морфометрические характеристики (площадь, длина, ширина бассейна, длина реки), основные притоки – карта-схема бассейна)
36718. Моделирование случайных величин 176 KB
  Три стрелка стреляют каждый по своей мишени делая независимо друг от друга по одному выстрелу. Рассматриваются три случайные величины: число попаданий первого стрелка; число попаданий второго стрелка; число попаданий третьего стрелка; Пусть случайная величина. Три стрелка стреляют каждый по своей мишени делая независимо друг от друга по одному выстрелу. Рассматриваются три случайные величины: число попаданий первого стрелка; число попаданий второго стрелка; число попаданий третьего стрелка; Пусть случайная величина.
36719. РАБОТА С ЗАПРОСАМИ В РЕЛЯЦИОННОЙ БАЗЕ ДАННЫХ СТАВРОПОЛЬСКИЙ КРАЙ 243.5 KB
  Лабораторная работа № 3 Лабораторная работа № 3 РАБОТА С ЗАПРОСАМИ В РЕЛЯЦИОННОЙ БАЗЕ ДАННЫХ СТАВРОПОЛЬСКИЙ КРАЙ Задание № 1 Создайте запрос на основе таблиц Административные районы и Административные центры выбирающий все районы центры которых являются городами. Технология работы Создайте запрос на основе связанных таблиц. Для этого в окне базы данных выберите объект 3апросы Создание запроса в режиме конструктора; В окне Добавление таблицы выделите в списке таблицу Административные районы и щелкните на кнопке Добавить; В...
36720. Заходи по розширенню долі аптечної мережі «Бажаємо здоров’я» на фармацевтичному ринку України 434 KB
  Кожна компанія зацікавлена тривалий час зберігати свій ринок і бути прибутковою. Для цього потрібне постійне вивчення ринку, розробка заходів по підвищенню конкурентоспроможності і збільшенню частки ринку. Збільшення частки ринку включає різноманітні заходи, сюди входять ребрендинг, комплекс просування, розширення існуючої мережі.
36722. РАБОТА С ФОРМАМИ И ОТЧЕТАМИ В РЕЛЯЦИОННОЙ БАЗЕ ДАННЫХ СТАВРОПОЛЬСКИЙ КРАЙ 130.5 KB
  Лабораторная работа № 4 Лабораторная работа № 4 РАБОТА С ФОРМАМИ И ОТЧЕТАМИ В РЕЛЯЦИОННОЙ БАЗЕ ДАННЫХ СТАВРОПОЛЬСКИЙ КРАЙ Задание 1 Создайте ленточную форму на основе таблицы Административные районы и добавьте вычисляемые поля в форму в режиме конструктора в которых будут выводиться итоговые суммы для полей число населенных пунктов площадь территории численность населения и среднее значение для поля плотность населения. Технология работы На основе таблицы Административные районы создайте форму ленточного вида используя Мастер по...
36724. Имитационное моделирование «производственных процессов» 46.5 KB
  На сборочный участок цеха предприятия через интервалы времени распределенные экспоненциально со средним значением 10 мин поступают партии каждая из которых состоит из трех деталей. Половина всех поступающих деталей перед сборкой должна пройти предварительную обработку в течение 7 мин. Процесс сборки занимает всего 6 мин. Затем изделие поступает на регулировку продолжающуюся в среднем 8 мин время выполнения ее распределено экспоненциально.