71991

Число 8. Цифра 8. Склад числа 8. Розробка інтегрованого уроку математики (з елементами ознайомлення з навколишнім світом)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Познайомити учнів з числом і цифрою 8. Повторити і закріпити навички рахунку в межах 7. Розвивати логічне мислення, мову, творчі здібності. Збагачувати знання про навколишній світ. Виховувати пізнавальний інтерес до предмету математики.

Украинкский

2014-11-15

216 KB

12 чел.

 Управління освіти Шосткинської міської ради

Сумської області

Шосткинська загальноосвітня школа I-III ступенів №4

Розробка інтегрованого уроку математики (з елементами

ознайомлення з навколишнім світом)

                                  

                                Підготувала

                                                                     вчитель початкових класів

                                                                           Коваленко Валентина

                                                                           Олександрівна

 

 2012 н.р.

Інтегрований урок математики ( з елементами ознайомлення з навколишнім світом)

Тема.    Число 8.  Цифра 8.  Склад числа 8.

Мета.  Познайомити учнів з числом і цифрою 8. Повторити і закріпити навички рахунку в межах 7. Розвивати логічне мислення, мову, творчі здібності. Збагачувати знання про навколишній світ.  Виховувати пізнавальний інтерес до предмету математики.

Тип уроку:   комбінований урок ( за програмою «Росток» )

ХІД    УРОКУ

I     Організаційна частина.

Вчитель. – Встаньте, діти, усміхніться

І до сонця потягніться,

До сусіда поверніться,

Один одному всміхніться.

Гостей наших привітаймо

І навчання починаймо.

Створення позитивно-сприятливого мікроклімату на уроці

Сьогодні на уроці нас чекає багато цікавої роботи. Просигналізуйте, будь ласка, за допомогою зображень смайликів свій настрій до роботи.

                          

Діти, мені приємно, що у вас чудовий настрій. З такими учнями ми подолаємо будь які перешкоди.

Працюватимем  старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім 1 класі

Учні просто молодці!

II   Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

1. Усний рахунок

-Сьогодні до нас на урок, разом з осінню, завітав їжачок- лісовичок. Він вас запрошує в подорож на лісову галявину.Подивіться скільки в нього друзів.

- Як їх можна порахувати? Що треба зробити?- Хто стоїть третім? Шостим?

- Яким по порядку стоїть зайчик? Ведмедик?

-Назвіть звірів, які розташувались правіше від вовчика?Лівіше?

                               
       

                        

- Звірі на галявині грали. Але ж ви, дітки, знаєте, що восени часто йдуть дощі. А після дощу чого багато з’являється в лісі?

-Подивіться і скажіть, яка краплинка впала на який гриб? Чому?

 5                7              4            6

  

-Після осені розпочинається зима. І звірі готуються до холодів. Як це вони роблять? Подивіться білочка запасла собі грибів. А чи всі вони однакові?

Що в них спільне? Чим відрізняються?Який наступний гриб?

 

                                      

Послухайте, яким дбайливим господарем виявився їжачок. Носить на зиму у свою комірку і бурячки, і грибочки. Розв’яжемо віршовані задачі.

Що, скажіть-но, малюки, їдять взимку їжаки?

Ішов їжак, знайшов буряк,

Знайшов ще шість –                         

З сім’єю з’їсть.                          

Ну, то скільки буряків

Усього у їжаків?

2+5=7

У лісочку на горбочку

Вдень зявились два грибочки.

А під вечір знову пять.

Хто зумів порахувать?

3+4=7

 

 

Три грибочки білка швидко

Понесла в своє дупло.

А у ньому зберігалось

Чотири грибочки вже давно.

А тепер скажіть ви нам:

Скільки всіх грибочків там?


Фізкультхвилинка « Боровик».

Вийшов в поле боровик,

Та й узявся в боки,

Бо він, бачите не звик-

Обрії широкі.

Покрутився на нозі,

Реготом залився, 

Танцюристці-бабочці

В пояс уклонився.  

Довго зайчика ганяв,                                        

Виспавсь на пісочку,

Коли вечір вже настав-

Викупавсь в струмочку.

III     Оголошення теми, мети уроку.

1. Створення проблемної ситуації.

-Діти, до їжачка в гості прийшло 7 друзів. А якщо ми порахуємо ще й їжачка, то скільки звірів буде? А як отримали 8?

То над якою темою ми з вами сьогодні будемо працювати?

-Число 8. Цифра 8. Склад числа.

IV  Робота над новою темою.

1.Пояснення вчителя. ( вчитель демонструє малюнки, предмети)                                                       


Цифра вісім-два кільця

Без початку і кінця.

Вісім пелюсток у квітки.

Вісім в кубика вершин.

Вже о восьмій учні в школі, не порушують режим.

Припиняйте, друзі, галас!

Цифру вісім пишем зараз.

2. Хвилинка каліграфії.( Робота в зошитах ст.28 )

-Починаємо чаклувати…

Вісімку, як два писати.                  8

Біля нижньої лінії хвостик назад закругляємо

І обидва кінці дуже вправно з’єднаємо.

Пошук закономірності і продовження написання цифр.

3. Робота в парах.(моделювання на фішках доміно складу числа 8)

- Розгляньте плитки доміно. Знаючи, що сума кружків повинна дорівнювати восьми, домалюйте кружечки.

4. Узагальнення виконаної роботи.

-Дітки, зробіть висновок, як можна отримати 8?

-Їжачок щиро дякує вам за роботу.

-І просить вас ще йому допомогти зробити запаси на зиму.

V  Виготовлення з пластиліну грибів, яблучок( групова робота) під музику.

Учні виготовили цілий кошик подарунків для їжачка.

Їжачок дарує всім смачні яблучка, бо в цих фруктах- вітаміни, які дуже корисні для дітей.

 

VI   Самооцінка.

-Просигналізуйте смайликами свій настрій в кін ці уроку. Поясніть, чому.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42486. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ВИЗУАЛЬНЫХ МАНИПУЛЯЦИОННЫХ МЕТАФОР ПРИ РАЗРАБОТКЕ ИНФОРМАЦИОННОЙ СИСТЕМЫ 333.5 KB
  В процессе работы была подробно проанализирована метафора «Человек в стеклянном кубе», позволявшая отображать результаты запросов пользователей на реалистичной трехмерной модели человека. При этом, был найден удобный «манипулятор», который обеспечивает не только отображение статичных запросов пользователей, но и взаимодействие в реальном времени пользователя и интерфейса.
42488. Затухання цифрового лінійного тракту ВОСПІ 238 KB
  На магістральних ділянках ВОСП довжиною L коефіцієнт помилок не повинен перевищувати : Де М – нормоване значення р для гіпотетичної лінії передачі протяжністю 25000 км визначене в відповідності з рекомендацією МККТТ G. Для регенераційної ділянки довжиною Lр нормуюче значення коєфіцієнта помилок одного регенератора: Різниця між рівнями потужності оптичного сигналу дБ на виході передаючої частини Ри і на вході приймальної частини апаратури Р0мін при якій коєфіцієнт помилок регенерації сигналу в ПРОМ не...
42489. Моделювання та дослідження медіанного фільтра 488 KB
  Зберігання виконаної роботи проводити виключно командою Sve ll Для виконання лабораторної роботи скопіювати фрагмент коду позначений коментарем 6лабораторна робота: Медіанні фільтри в кінець програми після директиви endif. Вибрати пункт 6 та проаналізувати варіант виконання лабораторної роботи.
42490. Опис конструкції установки ТММ 33м 462.5 KB
  Гвинтові механізми служать для перетворення обертового руху гвинта в поступовий рух гайки. Залежно від характеру відносного руху гвинта та гайки розрізняють наступні типи гвинтових механізмів рис. Передаточне відношення гвинтового механізму умовно можна виразити відношенням кутової швидкості гвинта ω1 ведучої ланки до лінійної швидкості гайки відносно гвинта V2 веденої ланки: 1.1 де Рn=P n – хід гвинта; n – кількість заходів гвинта; P – крок гвинта.
42491. Измерение сопротивления методом вольтметра-амперметра 69.5 KB
  Искомое сопротивление в этом случае 6.1 где U − напряжение которое показывает вольтметр; U − напряжение на миллиамперметре; I − сила тока в цепи; R − сопротивление миллиамперметра. Чем больше неизвестное сопротивление Rx по сравнению с сопротивлением R тем точнее результат измерения. Если Rx R то сопротивлением R можно пренебречь и тогда 6.
42492. Дослідження алгоритму очікування розєднання wait Disconnect 374 KB
  Принцип роботи полягає в наступному: після запуску алгоритму диспетчером з періодом 300 мс його робота починається з аналізу черги заявок на встановлення з’єднання якщо заявки відсутні він переходе у вихідний стан а якщо присутня хоча б одна заявка він запускається і за певним алгоритмом виконує поставлену перед ним задачу. так і так ні ні так Сигнал запуску від диспетчера Вихідний стан Кінець перегляду черги Вихідний стан Встановити зєднання між абонентами А і Б Абонент А поклав трубку Абонент Б підняв трубку Викл. “Контроль посилки...
42493. Розрахунок довжини регенераційної ділянки по затуханню і дисперсії 256.5 KB
  Львів 2010 Мета роботи: Ознайомитися з основними методами розраунку довжини регенераційної ділянки по критеріях затухання і дисперсії а також ознайомитися з основними типами компонент що використовуються на регенераційних ділянках ВОСПІ. Розрахунок довжини...
42494. Методи поелементного приймання цифрових сигналів 417 KB
  Львів 2011 Хід роботи 1. УВАГА Зберігання виконаної роботи проводити виключно командою Sve ll 3. Для виконання лабораторної роботи скопіювати фрагмент коду позначений коментарем 7лабораторна робота: Оптимальне приймання цифрових сигналів в кінець програми після директиви endif. Вибрати пункт 7 та проаналізувати варіант виконання лабораторної роботи пороговий приймач.