71995

Повторенні складу чисел 5 і 6. Складання цінностей за малюнками. Обчислення визначень виразів, що містять додавання за допомогою предметних малюнків

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити вміння складати й очолювати вирази на додавання; вправлятися в написанні цифр; лічбі в межах 10; порівнянні чисел, розпізнаванні геометричних фігур; розвивати спостережливість; зорову пам’ять, кмітливість, формувати пізнавальних інтерес.

Украинкский

2014-11-15

69 KB

0 чел.

Середня загальноосвітня школа I-III ступенів №16             

м.Сєвєродонецька Луганської обл.

«Повторенні складу чисел 5 і 6. Складання цінностей за малюнками. Обчислення визначень виразів, що містять додавання за допомогою предметних малюнків

 

       

                     Предмет: «Математика»

                             Вчитель: Конькова Віра Яківна

м.Сєвєродонецьк

2013-2014 навч.рік


Математика.

Урок-подорож.

Тема: Повторенні складу чисел 5 і 6. Складання цінностей за малюнками. Обчислення визначень виразів, що містять додавання за допомогою предмети малюнків.

Мета: закріпити вміння складати й очолювати вирази на додавання; вправлятися в написанні цифр; лічбі в межах 10; порівнянні чисел, розпізнаванні геометричних фігур; розвивати спостережливість; зорову пам'ять, кмітливість, формувати пізнавальних інтерес.

Хід уроку

I. Організаційний момент. (Встали всі рівно. Вийшли із-за парт. Урок математики будемо починати.)

II.  Контроль, корекція й закріплення знань.

1. Ви любителя подорожувати?

Ми з вами, діти відправились у подорож. А щоб знати на чому будемо подорожувати відгадайте загадку.

Людей ведуть по всій землі

Оці будиночки малі.

Один за одним вдало бажають

Шляхи далекі їм лежать (поїзд)

( На дощів малюнок потяга)

2. Треба приділити у якому вагонів ви будете їхати із яким казковими героєм. Для цього треба скласти і розв'язати вирази, а відповідь буде номером вашого вагону.

(Доміно у кожного учня. Вони складають вирази)

    2 + 1 =3             4 + 2 = 6

Молодці. Всі склали і розв'язали вирази.

Займіть свої місця в своїх вагонах.

3. Вирушає в подорож по острову "Математики".

Станція "Каліграфічна".

Відкрили зошита.

- Діти хором кажуть: Зошит свій я відкриваючи. Навкоси його кладуть. Подивіться, які цифри написані у зошиті?

- Які числа сьогодні іменинники? (5 і 6)

- Хто хоче розповісти все про число 5?

- Виходить учениці. Одягає корону із числом 5. Розповідає про число 5.

5 це 4 і 1

5 це 1 в 4

5 це 2 і 3

5 це 3 і 2

5 більше від 1, 2, 3, 4

5 менше від 6, 7, 8, 9, 10

Кажуть хором: "Ручку я ось так тримаю. Сяду рівно не зігнусь."

- Каліграфічно пишуть цифру 5. Повторюють її написання. (5 складів із трьох елементів...)

- А тепер пригадати все про число 6.

Виходить учень і розповідає все про 6.

6 це 5 і 1

6 це 1 і 5

6 це 4 і 2

6 це 2 і 4

6 це 3 і 3

6 більше від 1, 2, 3, 4, 5

6 менше від 7, 8, 9, 10

Каліграфічно пишуть 6. Молодці.

Відпочиває, виконуєте фізхвилинку. Звучить музика. "Звірства".

4. Станція "Числова".

- Які бувають числа? (однозначні і двозначні)

- Яке найбільше однозначне? (9)

- Яке найменше однозначне? (1)

- А яке двозначне вивчили? (10)

- Треба записати цифри від найменшого 1 до 10.

( Визваний учень веде. Пишуть 1, пропускаючи клітинну пишуть 2.....)

- Треба записати цифри від 10 до 1.

(Веде учень....)

Молодці! Працюємо далі.

5. Станція "Назви сусіда".

·    · · · · ·

На дошці. Діти виходять називають попереднє, наступне число.

- Як створюємо попередні числа? (-1)

- Як створюємо наступне? (+1)

Молодці! Рушаймо далі.

Фізхвилинка. Танець "Каченят".

6. Станція "Порівняйте". >, <, =

У кожного учня тест.

Учні виконують завдання № 2. Порівняй           

             5 8      7 3       9 9

             5 < 8      7 > 3       9 = 9

Молодці! Рушаємо далі.

7. Станція "Склади вирази". 

№ 3. Обчисли.

      4 + 2 =                   6 + 2 =

      4 + 2 = 6                     6 + 2 = 8

                 

Діти склали вирази про , про  .

Рушаємо далі.

8. Станція "Геометрична".

- Які бувають лінії?

- Що таке відрізок?

Завдання №4. Обведи зеленим олівцем відрізок завдовжки 6 см.

Фізхвилинка, звучить музика "Оркестр".

9. Станція "Кмітливчики".

- Чи не хочете малята у кмітливчика пограти?

- Яка цифра в сумі, ховається, якщо 1 додати 2 й ж

додати 7? ( 9 )

- З яких о знакових додатків сума складається, якщо сума 6

6 = 3 + 3

6 = 2 + 2 + 2

6 = 1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 1

Вірно молодці!

- Яка фігура утвориться у  відрізати кути?  Отримуємо шестикутник. Молодці!

Фізхвилинка, звучить музика "Звірята".

10. Станція "Підручник".

№5. Допоможіть білочці. Розв'язати вирази і дізнатися до яких малюнків вони відносяться.

1). Перший вираз білка склала. Що вона порахувала?

 6  грибочків + 3 грибочки = 9 (гриб)

2). Що нам треба рахувати?

 1 доданок  3, другий  доданок 5 сума 8 (люди)

3). А тепер подумайте трішки 3 і 2 – це що у нас (шишки).

- Які ви молодці. Допомогли білочці. А вона нам принесла корзинку з горіхами. І ще в подарунок мультфільм.

Маша на уроці математики. ( Діти дивляться мультик) Обговорення поведінки Машеньки.

Підсумок.

  •  де ми побували з вами дітки?
  •  що закріплювали на уроці?
  •  що сподобалось на уроці?

Додатковий матеріал.

2 = 1 + 1

3 = 2 + 1

3 = 1 + 2

4 = 3 + 1

4 = 2 + 2

4 = 1 + 3

5 = 4 + 1

5 = 1 + 4

5 = 3 + 2

5 = 2 +3

6 = 5 + 1

6 = 1 + 5

6 = 4 + 2

6 = 2 + 4

6 = 3 + 3

7 = 6 + 1

7 = 1 + 6

7 = 5 + 2

7 = 2 + 5

7 = 4 + 3

7 = 3 + 4

8 = 1 + 7

8 = 7 + 1

8 = 6 + 2

8 = 2 + 6

8 = 3 + 5

8 = 5 + 3

8 = 4 + 4

9 = 8 + 1

9 = 1 + 8

9 = 7 + 2

9 = 2 + 7

9 = 6 + 3

9 = 3 + 6

9 = 5 + 4

9 = 4 + 5

10 = 9 + 1          10 = 3 + 7

10 = 1 + 9          10 = 6 + 4

10 = 8 + 2          10 = 4 + 6

10 = 2 + 8          10 = 5 +5

10 = 7 + 3


8

9

10

2

4

5

3

6

7

1

Відрізок частина прямої лінії, яка має початок і кінець.

Промінь це частина прямої лінії, що має початок.

Пряма лінія не має ні початку, ні кінця. Вона безкінечна.

Ломана лінія складається з кількох відрізків.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49332. Синтезирование непрерывной системы управления с астатизмом второго порядка методом желаемой передаточной функции с заданными передаточной функцией объекта 303.87 KB
  Целью выполнения курсовой работы является применение теоретических положений теории управления для синтеза непрерывной системы управления методом желаемой передаточной функции...
49336. Тензометрическая аппаратура 6.05 MB
  Фотоэффект проявляется в электронных переходах двух типов: собственных фундаментальных и примесных рисунок 1. Рисунок 1.1 Собственные 1 и примесные 2 3 фотопереходы электронов в полупроводнике Ел уровень ловушки Рисунок 1. Вблизи этой границы χ растет очень быстро изменяясь как правило на 34 порядка при увеличении энергии кванта на 01 эВ рисунок 1.
49337. Технология и организация строительства дренажной насосной станции 3.52 MB
  Состав сооружений, конструктивные особенности насосной станции тип и число основного и вспомогательного оборудования определяется с учетом назначения насосной станции и технологическими требованиями к ней.
49338. Расчет ЦРРЛ для северо-западного климатического района России в Ленинградской области 321.3 KB
  Ориентировочное значение просвета для короткопролетных микроволновых систем связи должно быть численно равно радиусу первой зоны Френеля которая определяется по формуле: 2 где Ro протяженность пролета км f Рабочая частота ГГц k Относительная координата наивысшей точки на трассе. Выбираю частоты для пролета 99 км: 27 ГГц и для пролета 173 км: 23 ГГц. Анализ данных предварительный выбор диапазонов частот и параметров антеннофидерного тракта АФТ: Для интервала 99 км возможны диапазоны: ...
49339. Анализ установившихся и переходных режимов в линейных электрических цепях 938.06 KB
  Определить и построить амплитудночастотную и фазочастотную характеристики. Используя частотные характеристики определить uвых при заданном uвх. Определить и построить переходную и импульсную характеристики четырехполюсника для входного тока и выходного напряжения. Показать связь переходной и импульсной характеристик для выходного напряжения с передаточной функцией.