71997

Число і цифра 6. Порівняння чисел у межах 6. Написання цифри 6

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розкрити зміст поняття число і цифра 6; вчити порівнювати числа в межах 6; формувати вміння складати приклади на додавання за предметними малюнками; познайомити учнів з поняттями футбол волейбол баскетбол гандбол; виховувати акуратність інтерес до математики спорту.

Украинкский

2014-11-15

37 KB

1 чел.

                                                          Клєпікова Ірина Олександрівна

                                                     вчитель початкових класів

                                                     Білоцерківської школи

                                                     І-ІІІ ступенів №8

Навчальний предмет: математика

Клас: 1

Розділ: Нумерація чисел від 1 до 10

Тема. Число і цифра 6. Порівняння чисел у межах 6. Написання цифри 6

Мета. Розкрити зміст поняття число і цифра 6; вчити порівнювати числа в межах 6; формувати вміння складати приклади на додавання за предметними малюнками; познайомити учнів з поняттями футбол, волейбол, баскетбол, гандбол; виховувати акуратність, інтерес до математики, спорту.

Тип. Засвоєння нових знань

Форма.  Урок – подорож у країну спорту

Обладнання.  Пазли (круги), м'ячі різних видів,фото футбольної гри,

          баскетболу, волейболу, гандболу; математичний  футбол; баскетбольні

          кільця;картки з завданням порівняння чисел; послідовність написання

          цифри 6.

Хід уроку:

І. Орг. момент

- Діти,  я вже знаю, що ви всі полюбляєте збирати пазли. Ось і наш урок ми розпочнемо з вашого улюбленого заняття. Перед вами лежать конверти, а в них пазли, спробуйте їх зібрати.

                              ( пазли різної складності)

  •  Що у вас вийшло? ( круг)
  •  На що схожий круг?
  •  Вірно, на м'ячик. Сьогодні протягом всього уроку ми будемо з вами «гратися» з різними м'ячами у різноманітні ігри.

ІІ. Актуалізація і корекція опорних знань

  1.  Називання чисел прилічуванням і відлічуванням по 1 в межах 10.
  2.  Гра « Не помились!» ( вчитель виставляє на дошці  м'ячики , учні пишуть на дошках відповідне число ; вчитель показує число - учні плескають в долоні на 1 більше, на 1 менше)
  3.  Гра «Футбол»
  •  Діти, що це за м'яч? В яку гру ним грають?
  •  Футбол – це командна спортивна гра, мета якої забити якомога більше голів у ворота супротивника. М'яча не можна торкатися руками.
  •  Ось і ми з вами зараз пограємо в математичний футбол.

2          1;3        3;4        3;5            5

4                 2; 4         4; 6               3

ІІІ.  Повідомлення теми і мети уроку

  •  На уроці ми з вами познайомимось з утворенням числа 6, навчимося писати цифру 6 та будемо порівнювати числа в межах 6.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1.  Бесіда про утворення числа 6.
  •  Пригадайте, як утворити число 5 із числа 4. Розгляньмо, як можна утворити число 6.

        ( наочність - м'ячі)

  1.  Порівняння чисел у межах 6.
  •  В яку гру грають ось цим м'ячем?
  •  Вірно, у баскетбол. Баскетбол – спортивна командна гра, метою якої є закинути у кільце супротивника більше м'ячів.
  •  Давайте теж спробуємо пограти у баскетбол. Для цього поділимось на 2 команди, і будемо порівнювати числа, за кожні правильно розв'язані приклади команда отримає м'яч у корзину. Яка команда, закине більше м'ячів та і буде переможцем.

   ( завдання диференційоване: зошит №4 ( для слабших) ; картки)

  •  Підведемо підсумки нашого баскетболу.
  1.  Складання прикладів на додавання
  •  Хто з вас знає що це за гра « Волейбол»?
  •  Волейбол – «відбивання», спортивна гра з м'ячем, у якій дві команди змагаються на спеціальному майданчику, розділеному сіткою.
  •  Ось і ми з вами пограємо у волейбол, тільки математичний.

Будемо складати приклади на додавання за кількістю відбитих м'ячів.

  1.  Хвилинка каліграфії

Цифра 6 – немов замок:

Знизу круг, вгорі – гачок.

V. Фіз. хвилинка

Хлопчики, дівчатка зробимо зарядку.

Руки в боки, вгору, вниз, 1,2,3 ( 4, 5, 6) – не помились.

У долоні хлоп-хлоп, і ногами топ-топ,

Мов годинник зробимо так: тік-так, тік – так.

Тихо сіли на стільці, скажу вам : «Молодці!»

VІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

  1.  Гра « Які числа пропущено?»

- Знову будемо змагатися, граючи в гандбол.

Гандбол – це той же самий футбол, тільки руками. Кожен гравець, який правильно встановить послідовність чисел, забиває гол у ворота супротивника.

( зошит №3( для всіх); слабшим - скласти цифри від 1 до 6 послідовно)

2. Обчислення значення виразів. Вправа 3 ( підручник)

3. Бесіда про послідовність чисел від 1 до 6. Вправа 4 ( підручник)

- Назвіть числа більші від 3, але менші від 6.

4. Конкурс на написання найкрасивіших цифр.

VІІ. Аналіз учнями їх роботи на уроці

VІІІ.  Підсумок

  •  Лічба в межах 6;
  •  Утворення числа 6 з 5;


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

7983. Газораспределительный механизм в автомобилях 2.35 MB
  Введение Изобретенный более ста лет назад автомобиль прочно занял ведущее место в жизни человека. По мере развития техники он совершенствуется, становясь более сложной энергетической установкой мощностью от нескольких десятков до 1000 и более лошади...
7984. Разработка продольного профиля, плана трассы трубопровода и определение потребности в ресурсах на его строительство 315 KB
  Разработка продольного профиля, плана трассы трубопровода и определение потребности в ресурсах на его строительство Содержание Исходные данные. Область применения технологической карты. Расчет геометрических размеров траншеи. Расчет ...
7985. Элементы электрической цепи 259 KB
  Элементы электрической цепи Активными элементами являются источники электрической энергии. Они подразделяются на источники напряжения - условное обозначение на рисунке. Пассивные элементы - элементы, которые не являются источниками электри...
7986. Архитектура вычислительных сетей 1.49 MB
  В учебном пособии рассмотрены основные вопросы архитектуры построения вычислительных сетей, аппаратное и программное обеспечение компьютерных сетей. СОДЕРЖАНИЕ Введение Основы работы сети...
7987. Курс лекций по системе AutoCAD 2.86 MB
  Оглавление. Оглавление. Рисунки. Команды общего редактирования. Настройка программы Простейший шаблон Использовать шаблон Использование волшебника. Выбор мастера. Настройка размерных параметров. Настройка размерных стилей. Диаметр...
7988. Исследование надежности работы систем связи с подвижными объектами 82.5 KB
  Исследование надежности работы систем связи с подвижными объектами. ЦЕЛЬ ЗАНЯТИЙ Изучить особенности проектирования систем связи с подвижными объектами (ССПО). Определить на трассах распространения сигнала одного направления  медианные мощности...
7990. Обоснование мероприятий повышения окупаемости пассажирских перевозок с оптимизацией существующей маршрутной сети, структуры парка автобусов в городе Речице 2.93 MB
  Городской транспорт имеет решающее значение для экономики и жизненно важен для мобильности населения, однако элементарное отсутствие достаточных финансовых средств не позволяет управлять системой городского транспорта в ее нынешнем структурном виде и содержать ее.
7991. Разработка программного обеспечения модуля управления и отладки комплекса КИИБ 637 KB
  Комплекс успешно применяется в испытательной лаборатории «Безопасность и ЭМС технических средств» в течение пяти последних лет. Имеется положительный опыт испытаний устройств и систем на базе микроконтроллеров Microchip, Atmel